Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 376557 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1725 Dátum: 2015. Május 23. - 22:43:33 »

"Az úgy volt, hogy nem is akartam én még egy puskát venni…"----Ugye? Az ember óvatlanul kinyitja a szekrényét, és hopp! beugrik egy új puska! Mit tehet az ember, az asszony mégsem érti!  Vigyorog

Gratulálok Anti! Remélem a közeljövőben láthatom az új szerzeményt! Mosolyog

Üdv! sanyooo
Még jó, hogy Balázsék vigyáznak rá, nehogy neked is magyarázkodni kelljen otthon... Ördög
 Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1726 Dátum: 2015. Május 24. - 08:08:34 »

Még jó, hogy Balázsék vigyáznak rá, nehogy neked is magyarázkodni kelljen otthon... Ördög
 Stoel

Egyem azt az áldott jó szívedet.
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1727 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 08:15:05 »

Szervusztok!

Tapasztaltabb Fórumtársaktól kérnék egy kis segítséget.

A „hülyebogár” több hete tartó zúgása hatására, kis kínai, .223-as puskám lecserélésre került.
(Igazából nem volt vele semmi bajom, egyetlen, az a bizonyos, „kiveszem a szekrényből, hogy kissé megsimogassam” faktor hiányzott belőle.)

Meghirdettem, és pár napon belül, új gazdára is talált. Persze közben lázasan kerestem az utódját, volt is jó néhány jelölt.

Olyan szerencsésen sikerült megszervezni az eladást, hogy az átadás helyétől néhány kilométerre megnézhettem az egyik (sőt az első helyen álló) potenciális utód jelöltet.
Mivel semmi kivetnivalót nem találtunk benne, el is hoztam őt:



Jugoszláv „Mauserként” vettem, bár az eladó sem volt biztos, a tényleges származásában.
(Elhunyt, idős vadászbarátja (nyugodjék békében) hagyatékát segített értékesíteni.)

Ezek a beütések láthatóak a bal oldalán:



Ezek pedig a jobb oldalán:



Ez akkor valamiféle öszvér lehet?
Persze nem mintha számítana bármit is, ha hozzám nő, szeretni fogom, akármilyen felmenői is vannak!

Ha valakinek van ötlete, köszönöm előre is!

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1728 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 08:38:34 »

Szia nagyi!

Ez egy eredeti oberndorfi Mausernek néz ki??? Vagy tévedek??

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1729 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 09:02:33 »

Halihó Nagyi !
EZ PUSKA !!!  Gratulálok és sok szép vadászélményt kívánok hozzá!  Igen  Maximálisan egyetértek azzal amit írtál ,hogy jó az a kínai de csak mint egy jó szerszám pl.szolgálati puska ,de az a bizonyos "előveszem és megsimogatom faktor " hiányzik belőle.
Ellenben ez a Mauser nagyon is szerethető és a kaliber is tökéletes amennyiben van "vastagabb " is a szekrényben.
Nekem a 223 Rem. mellett ott a Mauser 8×57 a tiéd nagy testvére és így kerek a világ .  Mosolyog
Üdv.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1730 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 09:06:25 »

Szia nagyi!

Ez egy eredeti oberndorfi Mausernek néz ki??? Vagy tévedek??

 Emelem Viktor


Az "Eredeti Yugó" mausereken nem szokott Obendorfi felirat lenni, itt viszont van.
Az hogy 243-as az megint érdekes, az meg inkább az "eredeti Yugó" mauserekre hajaz.
Minden tudomány nélkül ez egy öszvér.

A vizsgajeleket meg valaki hozzáértőbb emberke beazonosítja, és megmondja a tutit.

 Emelem

 
Naplózva

Üdv End
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1731 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 09:13:59 »

Az én 7x64-em nagyon hasonló: hozzáértők szerint az eredeti Mauser tok egy Zastava csővel, az MKH kártyáján persze Kragujevac Mauser szerepel.
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1732 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 09:17:22 »

Öszvérnek néz ki de jó öszvér.   pl. az én Mauseremnél a próbajel "Mellrichstadt " és rajta van,hogy made in West Germany de mint Frankonia Jagd Mauser .  Igazából nem tudom hol készült.  Tehát valahol megrendeltek bizonyos mennyiséget belőle de akkor még megkövetelték a minőséget ,szóval ezek jók !
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1733 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 10:14:01 »

Szervusztok!

Tapasztaltabb Fórumtársaktól kérnék egy kis segítséget.

A „hülyebogár” több hete tartó zúgása hatására, kis kínai, .223-as puskám lecserélésre került.
(Igazából nem volt vele semmi bajom, egyetlen, az a bizonyos, „kiveszem a szekrényből, hogy kissé megsimogassam” faktor hiányzott belőle.)

Meghirdettem, és pár napon belül, új gazdára is talált. Persze közben lázasan kerestem az utódját, volt is jó néhány jelölt.

Olyan szerencsésen sikerült megszervezni az eladást, hogy az átadás helyétől néhány kilométerre megnézhettem az egyik (sőt az első helyen álló) potenciális utód jelöltet.
Mivel semmi kivetnivalót nem találtunk benne, el is hoztam őt:



Jugoszláv „Mauserként” vettem, bár az eladó sem volt biztos, a tényleges származásában.
(Elhunyt, idős vadászbarátja (nyugodjék békében) hagyatékát segített értékesíteni.)

Ezek a beütések láthatóak a bal oldalán:



Ezek pedig a jobb oldalán:



Ez akkor valamiféle öszvér lehet?
Persze nem mintha számítana bármit is, ha hozzám nő, szeretni fogom, akármilyen felmenői is vannak!

Ha valakinek van ötlete, köszönöm előre is!

 Emelem


Gratulálok jó cserét csináltál. Igen

A fegyverrel kapcsolatban az én véleménye az, hogy ez echte kragujevaci minden porcikája, a megtévesztő felirat ellenére, a Mauser logó és felirat nekem valamiért nem tűnik eredetinek eltérések vannak az eredetihez képest.
A fegyver abból az időkből származik amikor a Kettner megjelent Magyarországon a gengszterváltás idején és nagyon kedvező áron kínálta először 20-30 majd 40-50 e. Ft-ért őket. Én sokáig vadásztam 8X57 JS testvérével.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1734 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 13:28:08 »

Ez egy jugo mauser. Mindene ott készült. Kettnernek gyártották. Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1735 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 14:09:49 »

Köszönöm a választ Mindenkinek!

Bütyöknek: Teljesen igazad van, a kis kínai, mint például szolgálati fegyver abszolút rendben van. Azért én nagyon hálás vagyok neki, a nálam töltött kb.: másfél év alatt, több mint 30 őz, jó néhány róka, macska, stb. elejtéséhez segített hozzá.  Mosolyog
És persze van a (most már) .243-as mellett egy "komolyabb"  Kacsint kaliberű puskám is.

Amúgy pedig, akkor hasonlóan lehet a puskákkal is, mint a horgász cuccokkal. Kettner megvett mindenféle márkát, és a saját neve alatt forgalmazta, aztán meg ilyen-olyan név alatt mentek tovább a termékei.
(15 évig volt nejemnek egy horgász boltja, aminek a "műszaki" részét persze én vittem.)

Még egyszer kösz:  Wave
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1736 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 16:37:07 »




Jugoszláv „Mauserként” vettem, bár az eladó sem volt biztos, a tényleges származásában.
(Elhunyt, idős vadászbarátja (nyugodjék békében) hagyatékát segített értékesíteni.)




Üdv Nagyi! Emelem
A Kettner gyártatott a Zastavánál golyósokat.
Az eredeti Mauser-firmát (zászlós biztosítóval) Kettner-Mauser néven forgalmazták, az oldalbiztosítós pedig Luger néven
került a boltokba.
Az előbbiből nálam is lakik egy hosszú évek óta a szekrényben. Mosolyog
Igaz, hogy egy pár éve elég keveset "levegőzik".
Üdvözlettel: J.Z. Emelem




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1737 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 15:04:16 »

 Emelem

Találós kérdés:
A minap "találtam" a szekrényemben egy ilyen puskát :Mosolyog:



Vajon milyen kaliber lehet?  Fejvakarás  - Lehet tippelni (akinek már meséltem, nem ér - ja és nem 9,3-as Ördög)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1738 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 15:08:03 »

Emelem

Találós kérdés:
A minap "találtam" a szekrényemben egy ilyen puskát :Mosolyog:
 Wave

Tán nem a megszokott útvonalon jöttél ki a fegyverszekrényedből?  Röhög

Accubonddal van körbeszórva a torkolat?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1739 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 15:11:15 »

Emelem

Találós kérdés:
A minap "találtam" a szekrényemben egy ilyen puskát :Mosolyog:



Vajon milyen kaliber lehet?  Fejvakarás  -

 Wave


   Vállat von  338-06  ?   Na de ilyen vékony kaliber Antinak ?   Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: