Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 204178 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:06:19 »

Biztosan véletlenül tudod rosszul, de ez A Hetedik Tekercs.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:18:05 »

Nekem ezzel a címmel van meg a polcon... Claudia Montero mondja Sean Courtney-nek...
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:24:56 »

Ezt Royan al Simma mondja Nicholas Quenton-Harper-nek.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:34:17 »

Ezt Royan al Simma mondja Nicholas Quenton-Harper-nek.
Vállat von
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:57:04 »

Lehet,hogy írónk ismétli magát, így terjeszti az igét.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 22:45:35 »

"Az etikus vadász megtesz minden tőle telhetőt, hogy a lehető leggyorsabban és legtisztábban öljön, ami azt jelenti, hogy minél közelebb kell kerülni a vadhoz, megfelelő lőerejű fegyvert kell használni és olyan jól kell célozni, amilyen jól csak tud." Igen Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Alpár
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 21:19:27 »

Amitől igaz Vadász a Vadász...
Naplózva
Alpár
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 21:48:01 »

Tisztelt vadászok!
Véleményeteket szeretném kérni, az alábbi témában:
Lovas-vadász konfliktusok.
Magamról: Én nem vagyok vadász, pusztán egy lótartó lovas.
 A környékünkön ahol lovaglok a mai nap estefele egy autóval a vadászleshez igyekvő vadász rámszólt idézem "hogy gondolom hogy sötétedés elött a vadászterületükön lovaglok. Ez nagyon balesetveszélyes, és egyébként is zavarjuk a vadászatukat"
Mondtam neki, hogy ugyan olyan jogom van itt lovagolni, mint neki vadászni. Békében férjünk meg lovasok és vadászok.
Erre ö köszönés nélkül elhajtott az autójával.
A kérdésem az lenne, hogy milyen jogon küldene el engem a területről? Mennyire volt etikus a viselkedése.Szerintem neki a vadászat ugyanolyan sport, mint nekem a lovaglás.   ha akarom ahhoz a vadászleshez kötöm ki a lovamat amelyen ö vadászik. Nyilván nem teszek ilyet. Ha  megkéri, hogy ne zavarjam a vadat, akkor messzire kitérünk a területről természetesen. Vonatkoznak esetleg ere törvények?
Tisztelettel: egy lovas.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 21:59:42 »

Tisztelt vadászok!
Véleményeteket szeretném kérni, az alábbi témában:
Lovas-vadász konfliktusok.

A kérdésem az lenne, hogy milyen jogon küldene el engem a területről?

Szia!
Úgy hogy feltehetően bérleti díjat fizet érte.
Üdv.
Bandi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 23:20:10 »

Tisztelt vadászok!
Véleményeteket szeretném kérni, az alábbi témában:
Lovas-vadász konfliktusok.
Magamról: Én nem vagyok vadász, pusztán egy lótartó lovas.
 A környékünkön ahol lovaglok a mai nap estefele egy autóval a vadászleshez igyekvő vadász rámszólt idézem "hogy gondolom hogy sötétedés elött a vadászterületükön lovaglok. Ez nagyon balesetveszélyes, és egyébként is zavarjuk a vadászatukat"
Mondtam neki, hogy ugyan olyan jogom van itt lovagolni, mint neki vadászni. Békében férjünk meg lovasok és vadászok.
Erre ö köszönés nélkül elhajtott az autójával.
A kérdésem az lenne, hogy milyen jogon küldene el engem a területről? Mennyire volt etikus a viselkedése.Szerintem neki a vadászat ugyanolyan sport, mint nekem a lovaglás.   ha akarom ahhoz a vadászleshez kötöm ki a lovamat amelyen ö vadászik. Nyilván nem teszek ilyet. Ha  megkéri, hogy ne zavarjam a vadat, akkor messzire kitérünk a területről természetesen. Vonatkoznak esetleg ere törvények?
Tisztelettel: egy lovas.


Szervusz Alpár, köszöntelek a fórumon!

Igen, vonatkoznak a törvények erre is. A vadászati jog vagyoni értékű jog, aki kint van a területen, az ezért nagyon sok pénzt (milliókat) fizetett. Igazából ő van a területen jogosan, nem pedig Te. Amit körben látsz, az nem a senki földje, hanem mindnek tulajdonosa van.

Vtv. 3. § (1) bekezdés: "A vadászati jog - mint vagyonértékű jog - a földtulajdonjog elválaszthatatlan részeként a vadászterületnek minősülő terület tulajdonosát illeti meg."

Ő ezt vagy maga hasznosítja, vagy bérbe adja. Nem kevés pénz egy területet bérelni, pláne fenntartani.

Ideillőnek érzem ezt is:

Vtv. 77. § "Aki a vad elpusztításával, befogásával, zavarásával, vagy bizonyíthatóan erre irányuló kísérletével a jogosultat a vadászati jog gyakorlásában akadályozza, köteles az ebből eredő kárt megtéríteni."
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 07:26:06 »

Tisztelt vadászok!
Véleményeteket szeretném kérni, az alábbi témában:
Lovas-vadász konfliktusok.
Magamról: Én nem vagyok vadász, pusztán egy lótartó lovas.
 A környékünkön ahol lovaglok a mai nap estefele egy autóval a vadászleshez igyekvő vadász rámszólt idézem "hogy gondolom hogy sötétedés elött a vadászterületükön lovaglok. Ez nagyon balesetveszélyes, és egyébként is zavarjuk a vadászatukat"
Mondtam neki, hogy ugyan olyan jogom van itt lovagolni, mint neki vadászni. Békében férjünk meg lovasok és vadászok.
Erre ö köszönés nélkül elhajtott az autójával.
A kérdésem az lenne, hogy milyen jogon küldene el engem a területről? Mennyire volt etikus a viselkedése.Szerintem neki a vadászat ugyanolyan sport, mint nekem a lovaglás.   ha akarom ahhoz a vadászleshez kötöm ki a lovamat amelyen ö vadászik. Nyilván nem teszek ilyet. Ha  megkéri, hogy ne zavarjam a vadat, akkor messzire kitérünk a területről természetesen. Vonatkoznak esetleg ere törvények?
Tisztelettel: egy lovas.


Szervusz Alpár, köszöntelek a fórumon!

Igen, vonatkoznak a törvények erre is. A vadászati jog vagyoni értékű jog, aki kint van a területen, az ezért nagyon sok pénzt (milliókat) fizetett. Igazából ő van a területen jogosan, nem pedig Te. Amit körben látsz, az nem a senki földje, hanem mindnek tulajdonosa van.

Vtv. 3. § (1) bekezdés: "A vadászati jog - mint vagyonértékű jog - a földtulajdonjog elválaszthatatlan részeként a vadászterületnek minősülő terület tulajdonosát illeti meg."

Ő ezt vagy maga hasznosítja, vagy bérbe adja. Nem kevés pénz egy területet bérelni, pláne fenntartani.

Ideillőnek érzem ezt is:

Vtv. 77. § "Aki a vad elpusztításával, befogásával, zavarásával, vagy bizonyíthatóan erre irányuló kísérletével a jogosultat a vadászati jog gyakorlásában akadályozza, köteles az ebből eredő kárt megtéríteni."

Hali!
Igaz nem derül ki, hogy a "kukoricásban" lovagolt e, vagy egy földúton, mert ha utóbbi, akkor szerintem jogtalanul akarta elküldeni nem?

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 07:28:26 »

Ja, szerintem a vadász hangneme bunkó volt. Normálisan is el lehet magyarázni mi a helyzet, pláne miért veszélyes.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 07:40:35 »

Nézzétek, én ahhoz elég régóta olvasok mindenféle peres iratokat ahhoz, hogy tudjam: egy történetet el lehet mesélni kétféleképpen, úgy hogy abból két külön történet kerekedjen ki.

Épp ezért válaszoltam csak a hsz. végére.

Mellesleg az egész téma kezd itt OFF lenni, más topicban a helye.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 09:26:21 »

Szia Viktor!

Élek nem létező privilégiumommal  Ördög - mivel én indítottam anno a topikot, megkérnélek, hogy az alább felmerülő kérdést annak vonatkozásaival együtt helyezd át ennél megfelelőbb topikba, majd ezt a hozzászólást is töröld! Csatlakozva Hozzád, szerintem sincs semmi köze a vadászetikához, mégha megkövetelhető is a vadász etikus magatartása a hétköznapokban úgyszintén, akkor sem. Inkább jogi kérdés ez szerintem.
Nagyon szépen köszönöm előre is!

Üdv.: B.  Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 10:57:16 »

Én nem tudok áthelyezni. Kérjük meg Voldit!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: