Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581747 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4935 Dátum: 2020. Március 12. - 14:05:37 »

Kösz, Doki!

Próbáltam közben felhívni a megyei állatorvosi nemtudomkit a körlevélben megadott számon, de persze nem veszi fel senki.
Számomra a nagy kérdés az, hogy ha minden lelövés diagnosztikai, akkor már most mintáznunk kéne-e minden disznót, mert nagyon nem szeretném, ha csak azokat számolnák bele a megfejelt tervbe, amiről vizsgálati mintát adtunk le.
Mert ugyebár a mintavételnek szabályai, meg eszközei (edény) vannak, meg illene a vadásztársakkal is közölni, hogy a zsigerelés feladatai némileg megváltoztak.

Ma jött a másik körlevél, hogy az eddigi 4 vaddisznótetem begyűjtőhelyből 3 megszűnt, maradt egy. A megye túlsó végén, persze.
A teendőkkel kapcsolatos megyei értekezlet koronavírus veszély miatt elmarad. A telefonon meg az automata sorolja a mellékeket, amit aztán nem vesz fel senki.
De megdicsértek bennünket, mert a január-februári diagnosztikai mintaszámot hiánytalanul teljesítettük.
A dicséret nem kölcsönös.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #4936 Dátum: 2020. Március 12. - 14:07:16 »

Kösz, Doki!

Próbáltam közben felhívni a megyei állatorvosi nemtudomkit a körlevélben megadott számon, de persze nem veszi fel senki.
Számomra a nagy kérdés az, hogy ha minden lelövés diagnosztikai, akkor már most mintáznunk kéne-e minden disznót, mert nagyon nem szeretném, ha csak azokat számolnák bele a megfejelt tervbe, amiről vizsgálati mintát adtunk le.
Mert ugyebár a mintavételnek szabályai, meg eszközei (edény) vannak, meg illene a vadásztársakkal is közölni, hogy a zsigerelés feladatai némileg megváltoztak.

Ma jött a másik körlevél, hogy az eddigi 4 vaddisznótetem begyűjtőhelyből 3 megszűnt, maradt egy. A megye túlsó végén, persze.
A teendőkkel kapcsolatos megyei értekezlet koronavírus veszély miatt elmarad. A telefonon meg az automata sorolja a mellékeket, amit aztán nem vesz fel senki.
De megdicsértek bennünket, mert a január-februári diagnosztikai mintaszámot hiánytalanul teljesítettük.
A dicséret nem kölcsönös.

Hát, a határozat azonnal végrehajtandó, szóval szerintem igen, mintázni kell folyamatosan. Legalábbis az írás szerint  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4937 Dátum: 2020. Március 12. - 16:08:33 »

Kösz, Doki!

Próbáltam közben felhívni a megyei állatorvosi nemtudomkit a körlevélben megadott számon, de persze nem veszi fel senki.
Számomra a nagy kérdés az, hogy ha minden lelövés diagnosztikai, akkor már most mintáznunk kéne-e minden disznót, mert nagyon nem szeretném, ha csak azokat számolnák bele a megfejelt tervbe, amiről vizsgálati mintát adtunk le.
Mert ugyebár a mintavételnek szabályai, meg eszközei (edény) vannak, meg illene a vadásztársakkal is közölni, hogy a zsigerelés feladatai némileg megváltoztak.

Ma jött a másik körlevél, hogy az eddigi 4 vaddisznótetem begyűjtőhelyből 3 megszűnt, maradt egy. A megye túlsó végén, persze.
A teendőkkel kapcsolatos megyei értekezlet koronavírus veszély miatt elmarad. A telefonon meg az automata sorolja a mellékeket, amit aztán nem vesz fel senki.
De megdicsértek bennünket, mert a január-februári diagnosztikai mintaszámot hiánytalanul teljesítettük.
A dicséret nem kölcsönös.

Nem vigasztaló de nekem az a gyanúm hogy lesz itt ennél a  "mennyi disznót lőjünk " problémánál nagyobb gond is . A honvédségnek meg a rendvédelmi szerveknek nem hiszem hogy hirtelen lesz erre is kapacitása .    Fejvakarás
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #4938 Dátum: 2020. április 01. - 15:43:29 »

Sziasztok!

Kérlek segítsetek a következőben:
Munkaszerződést és Munkaköri leírást szeretnénk készíteni a régi és új hivatásos vadászainknak. A hv-okat kötetlen munkaidő beosztásban szokás foglalkoztatni és ezt szeretnénk korrekt módon írásban lefektetni.
Ha valaki mintát tudna küldeni megköszönnénk.  Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4939 Dátum: 2020. április 01. - 20:28:50 »

Sziasztok!

Kérlek segítsetek a következőben:
Munkaszerződést és Munkaköri leírást szeretnénk készíteni a régi és új hivatásos vadászainknak. A hv-okat kötetlen munkaidő beosztásban szokás foglalkoztatni és ezt szeretnénk korrekt módon írásban lefektetni.
Ha valaki mintát tudna küldeni megköszönnénk.  Emelem
Ez Engem is érdekelne. (itt vagy privátban is) Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4940 Dátum: 2020. április 01. - 22:36:05 »

Zoli2, Vadász75! Emelem

Légyszi küldjetek egy email címet!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4941 Dátum: 2020. április 18. - 18:14:41 »

https://www.omvk.hu/hir/tajekoztatas-vadasztarsasagi-tagoknak?fbclid=IwAR3EUQHED8aNIHTZqi4uUUBJWzW8JZLWw0Jh75zwabwad0agevT7ENj2txY
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4942 Dátum: 2020. április 27. - 13:47:40 »

Volt már téma,de hálistennek nem találom... Stoel Van olyan jogszabály,amelyik tiltja,hogy egyéni lesvadászatomon a 10 éves gyermekem elkísérjen? Sem a vtv.-ben,sem a vhr.-ben nem látok ilyen rendelkezést. Vagy csak átsiklok felette... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4943 Dátum: 2020. április 27. - 16:25:28 »

Volt már téma,de hálistennek nem találom... Stoel Van olyan jogszabály,amelyik tiltja,hogy egyéni lesvadászatomon a 10 éves gyermekem elkísérjen? Sem a vtv.-ben,sem a vhr.-ben nem látok ilyen rendelkezést. Vagy csak átsiklok felette... Vállat von

Én csak a társas vadászatoknál tudok kormeghatározásról.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4944 Dátum: 2020. április 27. - 17:06:05 »

Volt már téma,de hálistennek nem találom... Stoel Van olyan jogszabály,amelyik tiltja,hogy egyéni lesvadászatomon a 10 éves gyermekem elkísérjen? Sem a vtv.-ben,sem a vhr.-ben nem látok ilyen rendelkezést. Vagy csak átsiklok felette... Vállat von
79/2004. rendelet:
73. §
(2) *  Nagyvad terelő és hajtóvadászatán hajtóként az a személy alkalmazható, aki legalább a 16. életévét, apróvad vadászatánál pedig a 14. életévét betöltötte....


Ennyi, semmi mást nem találtam.
Egyéni vadászaton a kísérőre vonatkozó bármilyen szabályra nem emlékszem, hogy valaha olvastam volna.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4945 Dátum: 2020. április 27. - 17:55:14 »

Köszönöm,én is így tudtam,csak megerősítést szerettem volna! Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4946 Dátum: 2020. április 28. - 11:34:25 »

79/2004. rendelet:
73. §
(2) *  Nagyvad terelő és hajtóvadászatán hajtóként az a személy alkalmazható, aki legalább a 16. életévét, apróvad vadászatánál pedig a 14. életévét betöltötte....


Ennyi, semmi mást nem találtam.
Egyéni vadászaton a kísérőre vonatkozó bármilyen szabályra nem emlékszem, hogy valaha olvastam volna.

Ezt hogy értitek ?

(4) *  A vadászaton akár a vadász kísérőjeként, akár hajtóként saját felelősségére csak olyan személy vehet részt, akinek vadászaton való részvételéhez a vadászatra jogosult előzetesen hozzájárult, és akivel a vadászatra jogosult a vadászat rendjét előzetesen ismertette.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4947 Dátum: 2020. április 28. - 11:39:58 »

Ezt hogy értitek ?

(4) *  A vadászaton akár a vadász kísérőjeként, akár hajtóként saját felelősségére csak olyan személy vehet részt, akinek vadászaton való részvételéhez a vadászatra jogosult előzetesen hozzájárult, és akivel a vadászatra jogosult a vadászat rendjét előzetesen ismertette.

96 évi LV törvény  69.§   A vadászat rendje .   (4.) bek .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4948 Dátum: 2020. április 28. - 12:29:17 »

Ezt hogy értitek ?

(4) *  A vadászaton akár a vadász kísérőjeként, akár hajtóként saját felelősségére csak olyan személy vehet részt, akinek vadászaton való részvételéhez a vadászatra jogosult előzetesen hozzájárult, és akivel a vadászatra jogosult a vadászat rendjét előzetesen ismertette.
Igen, ez a bepikkelyezés  Ördög engem is elgondolkodtatott.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4949 Dátum: 2020. április 28. - 12:34:59 »

Én úgy értem, hogy társas vadászaton a vadászat vezető ad engedélyt, és eligazítást, egyéni vadászaton a vadász akivel kimegy! Azt gondolom, a törvényalkotó sem hiszi, hogyha valakit ki akarok vinni magammal kísérőként engedélyt kell kérnem a vadásztársaságtól!
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: