Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121423 alkalommal)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #360 Dátum: 2017. Február 21. - 14:56:56 »

Kedves sorbus!

Olvasok mostanában böcsületes, istenfélő, és erkölcsös békés népektől szörnyűbbnél-szörnyűbb történeteket, az interneten is, újságban is…..hogy hogy jártak már vadászokkal, vadakkal…, vagy vaddal??

Azt kell mondjam, igazuk van, egyet kell velük érteni!!!
Mikor lesz már végre rend?
Ha majd nem csak beszélünk róla, de meg is valósul, hogy eltűnik minden zavaró tényező a Homo Sapiens békésen terjeszkedő útjából.

Például itt ez a sok szörnyű vad! (Van persze más rossz dolog is, de azért ez már tűrhetetlen…….)
Nyilvánvaló, hogy túl sok a vad!
Sok az a rohadt vad, mert
-   az a sok igazi állatbarát kutyussétáltató nem viheti ki bármikor és bárhova az ő kis Morzsikáját egy kis sétáltatásra (azért az persze nem is annyira rossz, amikor Morzsika egy kis sport gyanánt űzőbe vesz egy ilyen kártékony fírget….  - őzet, vagy mittudomén olyan szarvasforma, csak még nem nőtt meg -, erősödnek Morzsika izmai, tágul a tüdeje, és milyen aranyosan liheg utána – csak azt a sok rohadt őz,- vagy miafene szőrt meg vért ne hozná haza a szájáról, mert olyan lesz a szőnyeg………..);
-   sok a vad, mert, ha kiengedem a gyereket egy kis krosszmotorozásra, vagy kvadozásra a főd útra, hát még majd jól neki megy valamelyik ilyen veszélyes fíreg a gyereknek;
-   sok a vad, mert azok a rohadtak óriási károkat okoznak a böcsületes hajnalban kelő magukat szétdolgozó kis és nagygazdák terméseiben, és hát vadásszanak már a nagyszájú vadászok, gyilkolják le azt a töménytelen mennyiségű kártíkony fírget,mekkora kárt okoznak ezek, meg hogy vesz szegény idén új traktort így….;
-   sok a vad, mert azok a rohadtak kirágták már a nyitott zártkert tulajdonosok fáit, meg fölzabálják a retket, pedig a zasszony kapálta is locsolta is, vigyázott rá mint a szeme fényire… aztán kinek van annyi pénze manapság, hogy kerítést vegyen egy zártkertre, meg még oszlopokat is……hát ki hallott már olyat a mai világban….??

Ilyen véleményeket hallok, és tényleg……… igazuk van!
Ki kell irtani az összeset (vadat, vadakat…. mindegy), elég egy pár belőlük az állatkertekben – na jó, nagyduzzogva esetleg még egy pár vadaspark, de aztán ennyi.. – meg kitömve  a múzeumba.

Szerintem Te se állj meg félúton, kedves sorbus!
Teljes megoldás kell, hisz az ember „Bekapcsolja a rádiót,TV-t,számítógépez,kinyitja az újságot és vadak mindenütt.” !!
Ebből elég! Nem volt nekik elég az elmúlt 3-400 millió év?? eleget rontották már itt a levegőt, most mi jövünk, az EMBER!! Kacsint Wave


Neked is felteszem a kérdést amit a svédek Trump-nak: Mit szívtál?   Ördög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #361 Dátum: 2017. Február 21. - 15:16:20 »

Neked is felteszem a kérdést amit a svédek Trump-nak: Mit szívtál?   Ördög

Jó az anyag... kéne belőle, mi?! Kacsint  Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #362 Dátum: 2017. Február 21. - 15:19:14 »

Naná hogy kéne!   OOO
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #363 Dátum: 2017. Február 21. - 15:56:31 »

huszlavika , szerinted ezzel az ironikus írással mit értél el ?

Alapvetően azon dünnyögök,hogy felénk sz@rank a kis vadkárra !
Neked is tudomásul kell venni,hogy nem csak vadak léteznek. Sajnos az embernek is kell az élettér. Nem kiírtani kell őket csak kordában tartani.
valahol azt olvastam,hogy ha nem tekintett volna a trófeát értékesnek az ember már rég nem élnének nagyvadak Európában.
Gondolom azt már hallottad,hogy ha az afrikai szavannákról az összes nagy és kisvadat eltávolítanák annak komoly következménye lenne,de az ökoszisztéma nem dőlne össze.Ellenben ha az összes rovart eltávolítanák... hát... nagy aj lenne.
Én ebből arra gondolok,hogy a olyan nagy ökokatasztrófa nem következne be ha valamivel kevesebb vad lenne. Arról nem is beszélve,hogy a számuk idővel megint csak  megnőne.

Tudod azért az is gusztustalan ha a kutya nem kergeti a vadat ,de a vadász minden további nélkül lelőheti ellenben ha a vad beugrik a kerítésemen én miért nem lőhetem le?
Vagy lelőhetem ha már a telkemen vagy a kertemben van? Mert ha az én kutyám-ami nincs-kergeti a te vadad az bűn,ha csak az erdőben jár tőlm kissé távolab is bűn,de ha a te vadad az én kertemben legel az nem ér meg egy golyót?
Végtére is ugyan arról van szó !
Ha nem vetted volna észre én nem a vadászat és a vadászok ellen vagyok,de valamiért úgy érzem,hogy minden vadász aki kritikát észlel vagy kap azt rögtön támadásnak veszi a rosszindulatú,buta hozzá nemértőktől.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #364 Dátum: 2017. Február 21. - 16:17:45 »

huszlavika , szerinted ezzel az ironikus írással mit értél el ?

Tudod azért az is gusztustalan ha a kutya nem kergeti a vadat ,de a vadász minden további nélkül lelőheti ellenben ha a vad beugrik a kerítésemen én miért nem lőhetem le?

Nem lőheted le, mert ez a törvény.


Vagy lelőhetem ha már a telkemen vagy a kertemben van? Mert ha az én kutyám-ami nincs-kergeti a te vadad az bűn,ha csak az erdőben jár tőlm kissé távolab is bűn,de ha a te vadad az én kertemben legel az nem ér meg egy golyót?

Nem. Az, hogy a kertedben legel, nem jeleti azt, hogy automatikusan le kell lőni az adott állatot. El is lehet riasztani. Neked ugyanolyan kötelességed, mint a vadászatra jogosultnak.

Végtére is ugyan arról van szó ! Egy retardált kretén vagy.
Ha nem vetted volna észre én nem a vadászat és a vadászok ellen vagyok,de valamiért úgy érzem,hogy minden vadász aki kritikát észlel vagy kap azt rögtön támadásnak veszi a rosszindulatú,buta hozzá nemértőktől.

Valamit fogd már fel, hogy a képzeletbeli kutyádat igenis meg kell kötni a szabadban, mert ez a törvény.


De remélem az adminok is észreveszik már, hogy te csak heccelni jöttél ide, és semmi keresnivalód itt. Különben már rég bekerítetted volna a képzeletbeli kertedet, meg a Jóska bácsiét is.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #365 Dátum: 2017. Február 21. - 16:30:25 »

huszlavika , szerinted ezzel az ironikus írással mit értél el ?

Alapvetően azon dünnyögök,hogy felénk sz@rank a kis vadkárra !
Neked is tudomásul kell venni,hogy nem csak vadak léteznek. Sajnos az embernek is kell az élettér. Nem kiírtani kell őket csak kordában tartani.
valahol azt olvastam,hogy ha nem tekintett volna a trófeát értékesnek az ember már rég nem élnének nagyvadak Európában.
Gondolom azt már hallottad,hogy ha az afrikai szavannákról az összes nagy és kisvadat eltávolítanák annak komoly következménye lenne,de az ökoszisztéma nem dőlne össze.Ellenben ha az összes rovart eltávolítanák... hát... nagy aj lenne.
Én ebből arra gondolok,hogy a olyan nagy ökokatasztrófa nem következne be ha valamivel kevesebb vad lenne. Arról nem is beszélve,hogy a számuk idővel megint csak  megnőne.

Tudod azért az is gusztustalan ha a kutya nem kergeti a vadat ,de a vadász minden további nélkül lelőheti ellenben ha a vad beugrik a kerítésemen én miért nem lőhetem le?
Vagy lelőhetem ha már a telkemen vagy a kertemben van? Mert ha az én kutyám-ami nincs-kergeti a te vadad az bűn,ha csak az erdőben jár tőlm kissé távolab is bűn,de ha a te vadad az én kertemben legel az nem ér meg egy golyót?
Végtére is ugyan arról van szó !
Ha nem vetted volna észre én nem a vadászat és a vadászok ellen vagyok,de valamiért úgy érzem,hogy minden vadász aki kritikát észlel vagy kap azt rögtön támadásnak veszi a rosszindulatú,buta hozzá nemértőktől.


Én sem vágom, végül is mit akarsz, mit szeretnél? Vagy csak az idegeinket tornázol?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #366 Dátum: 2017. Február 21. - 16:30:57 »

huszlavika , szerinted ezzel az ironikus írással mit értél el ?

Alapvetően azon dünnyögök,hogy felénk sz@rank a kis vadkárra !
Neked is tudomásul kell venni,hogy nem csak vadak léteznek. Sajnos az embernek is kell az élettér. Nem kiírtani kell őket csak kordában tartani.
valahol azt olvastam,hogy ha nem tekintett volna a trófeát értékesnek az ember már rég nem élnének nagyvadak Európában.
Gondolom azt már hallottad,hogy ha az afrikai szavannákról az összes nagy és kisvadat eltávolítanák annak komoly következménye lenne,de az ökoszisztéma nem dőlne össze.Ellenben ha az összes rovart eltávolítanák... hát... nagy aj lenne.
Én ebből arra gondolok,hogy a olyan nagy ökokatasztrófa nem következne be ha valamivel kevesebb vad lenne. Arról nem is beszélve,hogy a számuk idővel megint csak  megnőne.

Tudod azért az is gusztustalan ha a kutya nem kergeti a vadat ,de a vadász minden további nélkül lelőheti ellenben ha a vad beugrik a kerítésemen én miért nem lőhetem le?
Vagy lelőhetem ha már a telkemen vagy a kertemben van? Mert ha az én kutyám-ami nincs-kergeti a te vadad az bűn,ha csak az erdőben jár tőlm kissé távolab is bűn,de ha a te vadad az én kertemben legel az nem ér meg egy golyót?
Végtére is ugyan arról van szó !
Ha nem vetted volna észre én nem a vadászat és a vadászok ellen vagyok,de valamiért úgy érzem,hogy minden vadász aki kritikát észlel vagy kap azt rögtön támadásnak veszi a rosszindulatú,buta hozzá nemértőktől.

Hát, jó....
Nem akartam belemenni, de legyen.
A vadászokat csak kritika éri. Mondj ellenpéldát.... akár tőled is, ne haragudj, de ezt :"Ó dicső Nimródok,Diána gyermekei,Szent Hubertus kegyeltjei." nem nagyon tudom nem ironikusnak tekinteni. Vállat von, de nem hiszem, hogy olyat írtam volna, ami bántó lenne, és nem vagyok egy nagyon érzékeny faszi, csak már elegem van, hogy a vadászok nem tudnak jót csinálni, senki felé sem. Én nem nagyon verem nagydobra, hogy vadászom, vagy inkább, van vadász puskám... mi a töknek, hogy ilyenekkel jöjjenek?
Van aki szerint az összeset, mármint vadászt agyon kellene lőni, mert élvezetből gyilkol.
Szerinted a vadállományt kell jó alaposan megritkítani, vadásszanak a vadászok, ha már vadászok.... miért is?
Mert a vadak bemennek a te kertedbe, ahol nem is laksz, csak hétvégén mész oda, tönkretesznek két fát, és egy nagycsomó retket.
Nem, kedves barátom, te mentél oda, ahol ők laknak, még arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnehezítsd számukra kerítéssel a bejutást, és elvárod valakiktől, természtesen a vadászoktól, hogy megtérítsék a károdat. Ha  a kutyám bemegy a te bekerített kertedbe és kárt okoz, a csip alapján engem beazonosítanak, és levered rajtam, hogy csak úgy csattan. És a kutyán is, ha éppen nem vagyok ott és senki nem látja. Van kutyám, de ha kárt okoz, tudom, hogy az én felelősségem. Nem mehet ki, de ha megteszi, én vagyok a hibás...
Nálad miről beszélünk.... van egy földdarab, ami még csak el sincs különítve, és elvárod az állatok tudják, hogy oda nem szabadna bemenni?? Fejvakarás Vállat von Ha mégis fizessen neked valaki. Ha vad okozta akárt, hát a vadászok.... ki más!
Az, hogy a Homo sapiens telekkönyvileg elismeri, hogy az a földdarab a te területed, az nem jelenti azt, hogy a természet is elismerje azt.
Nem, tényleg nem lenne ökokatasztrófa, ha valamivel kevesebb vad lenne.
Akkor sem, ha sokkal.
Az ember trágyáz, locsol, szelektál, szaporít, nevel háziállatot, előbb-utóbb megtanul beporzani is.... nem lenne gond.
Te is kimehetnél a kiskertedbe, a két fád és a retked mellé, és élveznéd a természetet..... hét, majd később tíz milliárd embertársaddal, hét, vagy tízmilliárd fás-retkes kiskertbe. Vadállatok, a természet sokszínűsége nem kell, nincs szükség rá. Lenne fád és retked. Minek más?
Biztos jó lenne....
Nem akarok vitázni, értelmetlen, mindenki a saját elképzelése szerint formálná és osztatná fel ezt a kis sárgolyót.... és természetesen mindig a másik fél a hülye.
Ilyen az ember, ilyenek vagyunk.. Vállat von

 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #367 Dátum: 2017. Február 21. - 16:59:18 »

huszlavika , szerinted ezzel az ironikus írással mit értél el ?

Alapvetően azon dünnyögök,hogy felénk sz@rank a kis vadkárra !
Neked is tudomásul kell venni,hogy nem csak vadak léteznek. Sajnos az embernek is kell az élettér. Nem kiírtani kell őket csak kordában tartani.
valahol azt olvastam,hogy ha nem tekintett volna a trófeát értékesnek az ember már rég nem élnének nagyvadak Európában.
Gondolom azt már hallottad,hogy ha az afrikai szavannákról az összes nagy és kisvadat eltávolítanák annak komoly következménye lenne,de az ökoszisztéma nem dőlne össze.Ellenben ha az összes rovart eltávolítanák... hát... nagy aj lenne.
Én ebből arra gondolok,hogy a olyan nagy ökokatasztrófa nem következne be ha valamivel kevesebb vad lenne. Arról nem is beszélve,hogy a számuk idővel megint csak  megnőne.

Tudod azért az is gusztustalan ha a kutya nem kergeti a vadat ,de a vadász minden további nélkül lelőheti ellenben ha a vad beugrik a kerítésemen én miért nem lőhetem le?
Vagy lelőhetem ha már a telkemen vagy a kertemben van? Mert ha az én kutyám-ami nincs-kergeti a te vadad az bűn,ha csak az erdőben jár tőlm kissé távolab is bűn,de ha a te vadad az én kertemben legel az nem ér meg egy golyót?
Végtére is ugyan arról van szó !
Ha nem vetted volna észre én nem a vadászat és a vadászok ellen vagyok,de valamiért úgy érzem,hogy minden vadász aki kritikát észlel vagy kap azt rögtön támadásnak veszi a rosszindulatú,buta hozzá nemértőktől.
Kezd egy kicsit (nagyon) uncsi lenni.
Sírhatsz a vállamon, de tudnod kell, nekünk vadászoknak q...ra nincs közünk a kiskerted vadkárához. Aminek a földhivatali bejegyzésében feltehetőleg ZÁRT KERT szerepel.
Megoldás gyanánt gondolj a szexre, feltételezem tudod mit kell tenni, ha nem akarsz gyereket?
Segítek!
Ne dugj vagy védekezz!
Feltételezem, kert méretű óvszert nem kapsz, ezért vegyél 25 ezerért egy villanypásztort.
Ha, ezt is sokallod akkor tényleg ne dugj.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #368 Dátum: 2017. Február 21. - 18:13:19 »


Azt hiszem legközelebb megpróbálom hivatalosan érvényesíteni a panaszom.Csak idősebbektől hallom,hogy a fővadász nagyon nem együtműködő .Attól is tartok ,hogy az én kis káromat majd nevetségesnek találják.

Tudod mit medve? Baszd meg a fűnyíródat...
Bocs, de valahogy ez jutott eszembe...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #369 Dátum: 2017. Február 22. - 07:46:56 »

Sorbus, megkérdem: voltál már a jegyzőnél vadkár ügyben?

Ha nem akkor légy szíves menj el, aztán amikor kezedben van a papír arról, hogy x összeg alatt nem foglalkoznak a problémáddal , azt a határozatot, vagy végzést szkenneld be ide és akkor beszéljünk arról, hogy hol a hiba a rendszerben.
Egészen addig csak azt tudom mondani, hogy Boar egyel alább tökéletesen fején találta a szöget.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #370 Dátum: 2017. Február 23. - 08:26:24 »

huszlavika , szerinted ezzel az ironikus írással mit értél el ?

Alapvetően azon dünnyögök,hogy felénk sz@rank a kis vadkárra !
Neked is tudomásul kell venni,hogy nem csak vadak léteznek. Sajnos az embernek is kell az élettér. Nem kiírtani kell őket csak kordában tartani.
valahol azt olvastam,hogy ha nem tekintett volna a trófeát értékesnek az ember már rég nem élnének nagyvadak Európában.
Gondolom azt már hallottad,hogy ha az afrikai szavannákról az összes nagy és kisvadat eltávolítanák annak komoly következménye lenne,de az ökoszisztéma nem dőlne össze.Ellenben ha az összes rovart eltávolítanák... hát... nagy aj lenne.
Én ebből arra gondolok,hogy a olyan nagy ökokatasztrófa nem következne be ha valamivel kevesebb vad lenne. Arról nem is beszélve,hogy a számuk idővel megint csak  megnőne.

Tudod azért az is gusztustalan ha a kutya nem kergeti a vadat ,de a vadász minden további nélkül lelőheti ellenben ha a vad beugrik a kerítésemen én miért nem lőhetem le?
Vagy lelőhetem ha már a telkemen vagy a kertemben van? Mert ha az én kutyám-ami nincs-kergeti a te vadad az bűn,ha csak az erdőben jár tőlm kissé távolab is bűn,de ha a te vadad az én kertemben legel az nem ér meg egy golyót?
Végtére is ugyan arról van szó !
Ha nem vetted volna észre én nem a vadászat és a vadászok ellen vagyok,de valamiért úgy érzem,hogy minden vadász aki kritikát észlel vagy kap azt rögtön támadásnak veszi a rosszindulatú,buta hozzá nemértőktől.

Nem elég életteret vettek már el az emberek az állatoktól ?
Inkább abba fektetnéd az energiád amit a vadak ellen generálsz hogy ezt a hülye népesedést , túlnépesedést állítsák le.
Ugyan annyi eredményt érhetnél el mint a vadak kiírtására való buzdításoddal  - vagyis semmit . De komolyan ! Inkább a túlnépesedést kéne megállítani mert ha így megy tovább akkor először a vadak életterét vesszük el majd a háziállatokét is mert milyen szép nagy felhőkarcolót és hozzátartozó játszóparkot lehetne létesíteni a juh hodály és a legelő helyén . Nem kell az a sok mászkáló négylábú már az általuk kibocsátott "üvegház hatású gázok" is veszélyesek ( egyesek szerint Fejvakarás ) . Néhány nagy üvegdézsában lehet mesterséges húst fejleszteni azzal nincs annyi macera . Továbbmegyek , néhány száz év múlva a Te kis kertedet is államosítják vagy kivonják a termelésből mert nem kell a napon érett paradicsom , alma - szuper intenzív körülmények között annyi zöldséget , gyümölcsöt lehet előállítani hogy eltart a földön még további 20-30 Milliárd embert ergo legye abból a kis kertből számítógép vezérelt hiper ledtechnológiás  üvegház .
Na persze nem attól kell félni hogy az európai ember szaporodik ilyen gyorsan.      Emelem
Naplózva
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #371 Dátum: 2017. Február 27. - 18:01:56 »

Boar ha lehet most egy tetszik gombot nyomni megtenném :-) Tényleg jó példát hoztál !

oceanwave - nem heccelni jöttem,de te biztos annak veszed ha valaki -akár hozzá nemértésből is- kritikát vagy ellenvéleményt fogalmaz meg. Nincs pénzem bekeríteni. Bár aki bekerítette oda is bejárnak.

Stefi - ne tegyünk különbséget európai meg nem európai ember között,de ha már itt tartunk miként káros a magyar vadakra,hogy másik kontinensen sok az ember?
Szerintem is abba a szomorú irányba tart a világ,hogy az ember nem hagy élőteret az állatoknak.

huszlavika - akkor lehet én képzeltem rossz hangsúlyt az írásod mögé. Ugye a gúnyos hangnem itt kevéssé jön át. Részemről az a legnagyobb kritika,hogy többet is lőhetnének.
Amikor a környezetemben bírálják a vadászokat vagy a vadászatot én védeni szoktalak titeket !!! Nem vagyok a helyedben,de nem szégyellném ha vadász lennék !! Sőt....

Szerintem feleslege belemenni abba,hogy ki,mikor vette el a vad élőhelyét. Valaha mindenhol csak a természet volt és a vad. Ha csak ott szabadna élelmet termelni ahol korábban nem éltek állatok akkor ma bajban lennék.

Nem várom el, hogy az állatok tudják,hogy nem jöhetnek be ! De fura, hogy régebben kevesebb volt a vadkár. Feltételezhető,hogy a vad is kevesebb volt.
 te is kezdesz átesni a ló túloldalára.
Én nem a természet ellen szóltam! Nem a vadászat és a vadászok ellen! Miközben többen is úgy vesztik,mint ha ez történt volna. Vélt vagy valós sérelem ért titeket és beindul egy gépezet melyben a másik fél-jelen esetben én- egy ádáz természetgyilkos vagyok.
Nagyon félreértettetek valamit !!!
Hol beszéltem én a természet pusztításáról,a sokszínűség értéktelenségéről. Olyasmit próbáltok rám húzni és a számba adni amit távol áll tőlem és még csak nem is céloztam rá.
Még csak nem is céloztam a sárgolyó felosztására ! Azt nem mondom,hogy mindig a másik a hülye,de az ember már csak olyan,hogy próbálja védeni a saját (vélt)igazát.
Szerintem semmi rossz nincs a vadászatban,gyanítom a vadászok értelmesebbik  része természetvédő is, fontosnak tartom a természet sokszínűségét, sőt még a vad is szeretem. És nem csak a tányéron hanem élve a saját közegében is.
Mindössze felvetettem,hogy nincs talán túl sok vad az országban...... és erre kapom az ilyen vádakat. Miközben jó ha nem pont egy vadászújságban olvastam,hogy micsoda siker a magyar vadgazdálkodás, mert mennyivel több vad él az országban, mint anno.
Szerintem nyilvánvaló,hogy több vad több kárt is okoz.
Nem hiszem,hogy ezzel olyat mondtam volna,hogy azzal bárkit is megsértettem volna,hogy lefitymáltam a vadászokat,vagy a természeti sokszínűség ellenkardoskodnék. Aztán beindult az ellentámadás,hogy én kiírtanék mindent,mert nincs rá szükség.
Hol írtam én ilyet??
Mindössze megjegyeztem,hogy több vadat is ki lehetne lőni. Csak mint írtam vannak emberek aki bármilyen ellenvéleményt támadásnak vesznek még ha nem is az.
egyesek teljesen feleslegesen sértődtek meg és vádolnak mindenfélével.
Leírtam már,hogy nem ellenetek vagyok !
Hozzá nemértőként nem látom,miért lenne baj ha VALAMIVEL kevesebb vad lenne. Ez nem az jelenti,hogy le kell lőni az összeset.
Milyen negatív hatása volt 50-70 évvel ezelőtt annak, hogy kevesebb volt a vad? Miért ne lehetne bizonyos területeken kicsit több vadat kilőni?

Ha tehetném vadásznék ! És nem azért ,hogy lelőjek, mindent ami a kert közelébe megy. Egy perig sem szégyellném ! Mondtam már,hogy örökölt trófeám is van? Bizony,vadász leszármazottja vadok.

Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #372 Dátum: 2017. Február 27. - 20:12:14 »

 Igen
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #373 Dátum: 2017. Február 27. - 21:36:40 »

...................................

Ha tehetném vadásznék ! És nem azért ,hogy lelőjek, mindent ami a kert közelébe megy. Egy perig sem szégyellném ! Mondtam már,hogy örökölt trófeám is van? Bizony,vadász leszármazottja vadok.



sorbus!

Engedd már el! ........
Lehet magyarázni mindent, akár még utólag is, nincs jelentősége. Lehetsz vadász, akár madarász is, de felőlem halász, vagy horgász is!!!
Azt írtad, kevesebb vad kéne..... tehát sokkal többet kellene agyonlőni..... elsősorban, mert bemennek a - nem körülkerített (zárt? Röhög)kertedbe, és megrágtak két fádat, meg tönkretették a retkedet!
Ennyi!!!
Lehet esküdözni, magyarázkodni, fogadkozni, akár vérszerződést kötni, akármit innentől.....
Ezt írtad le!
Innentől saját magadat számomra belehelyezted egy - az én értékrendem szerint nagyon alacsonyan levő - polcra.
Én egy - sokak szerint - rohadt gyilkos vagyok, amiért agyonlövöm az ártatlan őzikét, meg szarvancsot. Vállat von
Lehet.... de eszembe nem jutna két fám és húsz csomag retkem miatt vadak agyonlövésére biztatni senkit, csak, hogy ne rágják meg. Fejvakarás
Egy kisebb erdőrész árát, és kisteherautónyi retek árát költöttem már vadászatra az elmúlt 25 évben........... van itt vadász, aki évente költ ennyit.
Tehát ne próbáld megmagyarázni a pitlákságodat, és átgondoltabb vadgazdálkodás álcája mögé bújni!!!
Részemről ennyi volt…….
 Emelem
Naplózva
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #374 Dátum: 2017. Március 02. - 11:56:26 »

http://hvg.hu/itthon/20130626_milliardos_vadkar_vadinvazi7

Erről mi a véleményetek? Ti, hogy látjátok? Őzből felénk is sok van.Meg sose láttam annyi nyulat, mint az elmúlt pár évben.
Fura,hogy az előző cikk az erdős területek növekedésével is magyarázz a növekvő vad létszámot míg ez a cikk:

http://hvg.hu/itthon/20120712_vaddiszno_budapest_vadak

pont azt írj,hogy csökken az életterük és ezért mennek az ember közelébe.....
Nem mint ha a mezőgazdasági terület nem tartozna az élőhelyei közé...
A kirándulók és biciklizők zavarják őket! Hétvégén biztos zavaró lehet. Az elő cikk pont azt említi,hogy kevesebben laknak vidéken,kevesebben gazdálkodnak így kevésbé zavarják az emberek az állatokat.

huszlavika

Ez az alacsonyan lévő polc érdekes ... mert ha valakinek-nem csak nekem kárt okoz a vad és ezért lelövetné az nem szép dolog,de azért lelőni,hogy valamyelyik testrészét a falra akasszuk az már teljesen érthető indok..... :-)
Mondom ezt úgy, hogy nem ellenzem a vadászatot.
Mondtam én,hogy rohadt gyilkos vagy?
Olyasmit próbálsz rám húzni amit nem mondtam.
Még annyit kérdeznék,hogy mi az a  pitlákság? Életemben nem hallottam még. felénk nem használják ezt a szót.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: