Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1163427 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #570 Dátum: 2008. December 15. - 08:42:45 »

A vastag az nem jó a kisujj vastagságú ellenben hatásos.Sábát is egy gerendával avatták aztán panaszkodik hogy így az ambullancián meg úgy....bezzeg ha normális bot  lett volna...
Bakker Voldi tényleg nem löttél még nyulat....?

Mit gondolsz, miért sajnáltam annyira, hogy nem jött össze Girgesz által először szervezett, bokrászós, vadfácános nyulászós vadászat. Kis létszám, hátha még lett volna más avatandó is.....

Ez van.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #571 Dátum: 2008. December 15. - 17:28:39 »

A nyúl gyors nyúzása!

Nyári melegben üregizésnél nagyon hasznos, mert nem fülled be olyan hamar a hús!

Megfogod a nyúl hátán a bőrt, egy kicsit megrázod, hogy eltávolodjon a hústól. A késsel átszúrod a gerincre merőlegesen, és átvágod. (felfelé)
Az így keletkezett vágásba beledugod a négy-négy ujjadat, és egyik kezeddel a fej, másikkal a farok felé letéped a bőrt. A hasat hosszába, és keresztbe végigvágod, így a bél szinte saját súlyától kifordul. A máj mögött elvágod, így a bél kiesik, a máj, és szív bent marad!
A lábakat és a fejet levágod, és kész.

Kihűlt mezeinél célszerűbb, és könnyebb ketten csinálni!



Szia Attila!Látom Te is vadásztál a "régi" szép időkben üregire.
Felénk ezt zsivány nyúzásnak hivták.Mi versenyeztünk annak idején.A rekord 1,58 perc volt.Ebbe benne volt a nyúzás,belezés,fej és lábak levágása.Sajnos mióta kevés az üregi,már nincs gyakorlási lehetőség.De már van remény.Szaporodnak szépen.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #572 Dátum: 2008. December 15. - 22:37:57 »

Szia Attila!Látom Te is vadásztál a "régi" szép időkben üregire.
Felénk ezt zsivány nyúzásnak hivták.Mi versenyeztünk annak idején.A rekord 1,58 perc volt.Ebbe benne volt a nyúzás,belezés,fej és lábak levágása.Sajnos mióta kevés az üregi,már nincs gyakorlási lehetőség.De már van remény.Szaporodnak szépen.

Akkor vigyázzatok rá(évente oltsatok párszor 10 egyedet), mert amilyen gyorsan szaporodik, olyan gyorsan el is tud tűnni 3-6 évente.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #573 Dátum: 2008. December 16. - 12:53:30 »

Szia Attila!Látom Te is vadásztál a "régi" szép időkben üregire.
Felénk ezt zsivány nyúzásnak hivták.Mi versenyeztünk annak idején.A rekord 1,58 perc volt.Ebbe benne volt a nyúzás,belezés,fej és lábak levágása.Sajnos mióta kevés az üregi,már nincs gyakorlási lehetőség.De már van remény.Szaporodnak szépen.

Szia Karcsi!

Igen. Gyerekkoromban Csomádon, (Fót, Veresegyház)  gerlén, szarkán, és üregin tanultam meg (???) vadászni.  Ezek voltak a számomra "engedélyezett Vad".  Igaz, mire megkaptam az első fegyveremet túl voltam a kétszázadik kiniglimen!
Utoljára 1976 nyarán lőttem üregit Mendén. Tényleg rég volt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #574 Dátum: 2008. December 16. - 13:04:05 »

Szia Karcsi!

Igen. Gyerekkoromban Csomádon, (Fót, Veresegyház)  gerlén, szarkán, és üregin tanultam meg (???) vadászni.  Ezek voltak a számomra "engedélyezett Vad".  Igaz, mire megkaptam az első fegyveremet túl voltam a kétszázadik kiniglimen!
Utoljára 1976 nyarán lőttem üregit Mendén. Tényleg rég volt!

Akkor miért nem jöttél velünk a múltkor?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #575 Dátum: 2008. December 16. - 13:17:53 »

Girgi!

Mert én egy hülye nyugdíjas vagyok, aki a családja minden fenyegetése ellenére  dolgozik, ugyanis nincs pofám a teljes nyugdíjamat a hobbyjaimra költeni. (vadászat, horgászat, barkács, és minden egyéb! Vigyorog ) 24/48-ban dolgozom. Számold ki, egy hónapban hány hétvégém szabad!
Na azokon a napokon, eleget kell tennem a saját vadásztársaságom, a meghívó barátaim, ...........és a családom elvárásainak! Nyihi
PL. November eleje óta szerveződik egy három fős, két napos vadászatunk. Azóta nem tudunk összehozni egy közös hétvégét! Talán január végére?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #576 Dátum: 2008. December 16. - 15:39:56 »


Tegyük be a modusmoderandiba, nekívánt vendégeknek. Ördög Ördög

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #577 Dátum: 2008. December 16. - 15:46:54 »

 Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #578 Dátum: 2008. December 17. - 00:16:30 »

Girgi!

Mert én egy hülye nyugdíjas vagyok, aki a családja minden fenyegetése ellenére  dolgozik, ugyanis nincs pofám a teljes nyugdíjamat a hobbyjaimra költeni. (vadászat, horgászat, barkács, és minden egyéb! Vigyorog ) 24/48-ban dolgozom. Számold ki, egy hónapban hány hétvégém szabad!
Na azokon a napokon, eleget kell tennem a saját vadásztársaságom, a meghívó barátaim, ...........és a családom elvárásainak! Nyihi
PL. November eleje óta szerveződik egy három fős, két napos vadászatunk. Azóta nem tudunk összehozni egy közös hétvégét! Talán január végére?

 gyozo Okos Táncol Piál Elver Taps Taps Taps
Szerintem jól összefoglaltam a terveket!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #579 Dátum: 2008. December 17. - 07:46:55 »

Girgi!

Mert én egy hülye nyugdíjas vagyok, aki a családja minden fenyegetése ellenére  dolgozik, ugyanis nincs pofám a teljes nyugdíjamat a hobbyjaimra költeni. (vadászat, horgászat, barkács, és minden egyéb! Vigyorog ) 24/48-ban dolgozom. Számold ki, egy hónapban hány hétvégém szabad!


OK-értem én...vedd úgy,mintha nem is szóltam volna. Bion Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #580 Dátum: 2008. December 22. - 19:48:12 »

Hali!
Járt valaki közületek úgy, hogy a szabályosan behelyezett klotália kinyílt, vagy kézzel szét lehetett húzni?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #581 Dátum: 2008. December 22. - 20:23:19 »

Szia Sanyóóóó!

Én még nem jártam így, nem is hallottam ilyet.
De hogy egy két "fé.eg", sokat fizetne ilyenért az biztos! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #582 Dátum: 2008. December 22. - 20:43:10 »

Szia Sanyóóóó!

Én még nem jártam így, nem is hallottam ilyet.
De hogy egy két "fé.eg", sokat fizetne ilyenért az biztos! Vigyorog

Találkoztam valakivel, aki épp leadta a puskáját, ő mesélte, szegény, hogyan járt egy közúti ellenőrzéskor. Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #583 Dátum: 2008. December 23. - 15:43:42 »

Hali!
Járt valaki közületek úgy, hogy a szabályosan behelyezett klotália kinyílt, vagy kézzel szét lehetett húzni?

Ha rendesen össze van nyomva 2 kattanásig, akkor nem tud szétnyílni. Ha csak egyet kattan, akkor talán még szétszedhető...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #584 Dátum: 2008. December 23. - 18:08:22 »

Ha rendesen össze van nyomva 2 kattanásig, akkor nem tud szétnyílni. Ha csak egyet kattan, akkor talán még szétszedhető...
Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: