Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 424383 alkalommal)
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 08:37:38 »

Erik! Lassan eltávolodunk a mappa eredeti témájától, de mégis itt reagálok hsz-ra. Kiváló kutyákat lehet fillérekért vagy ajándékba kapni, időnk meg arra van amire időt akarunk szorítani. Egyszerűen lusták vagyunk Te is, én is, Ők is és ideológiákat gyártunk, hogy mit miért nem tudunk, miért nem lehet. Nézd vissza a saját fórum előtt /vagy az enyémet, vagy sokunkét/ töltött időt hidd el azalatt egy verseny kész ebet lehetett volna nevelni. Ezt bár neked címeztem, de nem csak Neked szól, ez sajnos a többségünkre igaz.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:40:25 »

Egyszerűen lusták vagyunk Te is, én is, Ők is és ideológiákat gyártunk, hogy mit miért nem tudunk, miért nem lehet.

 Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 10:29:59 »

Erik! Lassan eltávolodunk a mappa eredeti témájától, de mégis itt reagálok hsz-ra. Kiváló kutyákat lehet fillérekért vagy ajándékba kapni, időnk meg arra van amire időt akarunk szorítani. Egyszerűen lusták vagyunk Te is, én is, Ők is és ideológiákat gyártunk, hogy mit miért nem tudunk, miért nem lehet. Nézd vissza a saját fórum előtt /vagy az enyémet, vagy sokunkét/ töltött időt hidd el azalatt egy verseny kész ebet lehetett volna nevelni. Ezt bár neked címeztem, de nem csak Neked szól, ez sajnos a többségünkre igaz.
Igen

Komoly igazságokat vettél monitorra! Emelem Wave
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 21:38:10 »

A blama! A hétvégi temérdek gerlén felbuzdulva ma 10! azaz tíz barátomat hívtam meg egy jó gerlézésre meg utána egy jó kis eszem -iszomra. Köztük azt is aki vasárnap lőtt vagy ötvenet. Még szerencse, hogy Ő is eljött mert amúgy senki nem hitte volna el nekem, hogy ott ahol ma 5! azaz ÖT gerlét láttunk déltől háromig ott a hétvégén ugyanilyen hőségben meg mindenben megegyező körülmények között ketten hetven körüli gerlét vettek fel. Gondolhatjátok mit hallgattam a halászlé közben ami ma nekem valahogy nagyon savanyúra sikeredett! Isteni szerencse, hogy nem valami fizetős vendégek jöttek valahonnan az ország másik végéből!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 21:49:29 »

A blama! A hétvégi temérdek gerlén felbuzdulva ma 10! azaz tíz barátomat hívtam meg egy jó gerlézésre meg utána egy jó kis eszem -iszomra. Köztük azt is aki vasárnap lőtt vagy ötvenet. Még szerencse, hogy Ő is eljött mert amúgy senki nem hitte volna el nekem, hogy ott ahol ma 5! azaz ÖT gerlét láttunk déltől háromig ott a hétvégén ugyanilyen hőségben meg mindenben megegyező körülmények között ketten hetven körüli gerlét vettek fel. Gondolhatjátok mit hallgattam a halászlé közben ami ma nekem valahogy nagyon savanyúra sikeredett! Isteni szerencse, hogy nem valami fizetős vendégek jöttek valahonnan az ország másik végéből!

A gerlék útjai kifürkészhetetlenek, mondhatnánk.  Bion
Szombat délutánra nekem is meghívásom van egy baráti gerlézésre egy nagyobb 20 fős társasággal.Hááát. Alig látni gerlét. Az elmúlt évben hajszálra ugyanez volt, szombat délután esett talán 10 gerle. Este el kellett mennem, nem tudtam maradni a másnap reggeli vadászatra, egy közeli csatornán kellett horgászversenyt rendeznem. Oda hallatszott, hogy folyamatosan szól a puska. Többen azért hagyták abba, mert elfogyott a lőszer. Igen szép terítéket hoztak össze, engem meg evett a franc. De majd a hétvégén.....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 22:25:49 »

Szervusztok!

Egyetértek Veled Robi, de hát ilyen az ember. Egyébként azt se tudom hogy hogyan képezzem ki. Persze ez is csak egy kifogás.  Mosolyog
Ma estefelé sikerült lőnöm két balkánit (4 lövésből  Stoel). Egész jó ez a Bornaghi Roli! Nem szutykol, egész jól megy vele a lövés (vagyis jól fog menni pár doboz ellövése után), és talán a puska is szereti. No egy szórásképvizsgálat jól jönne, jól is fog jönni.

Ezt a gerle-migrációt én is tapasztaltam. Nem ilyen nagy mértékben, de tapasztaltam. Az egyik délután vonulgattak arra, másnap pedig egy messzire tudtunk lövést tenni.  Vállat von Most egy új technikát fejlesztettünk ki, a "gerletaposást". Egy puska a tábla egyik oldalán, a másik a másikon megy egy oda-visszát. Egész eredményes is lehet, ha minden passzol..

http://kepfeltoltes.hu/view/090818/PICT0049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 09:42:10 »

Ma reggel elejtettem az idei első örvösömet.
Sajnos összesen csak négy galambot láttam, és Liza nagy bánatára csak egyet kellet apportíroznia.
Szép reggel volt, és több szempontból is eredményes, mivel találtam egy friss kotorékot is.
Egy seréstelepi ülepítőnél voltam, ami jócskán megváltozott.
Mivel vízszegény a területünk, valamikor kacsákat lőttünk itt, most meg fiatal erdővé vált ahol a róka már kotorékot készít.



Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 11:50:08 »

Ma reggel elejtettem az idei első örvösömet.
Sajnos összesen csak négy galambot láttam, és Liza nagy bánatára csak egyet kellet apportíroznia.
Szép reggel volt, és több szempontból is eredményes, mivel találtam egy friss kotorékot is.
Egy seréstelepi ülepítőnél voltam, ami jócskán megváltozott.
Mivel vízszegény a területünk, valamikor kacsákat lőttünk itt, most meg fiatal erdővé vált ahol a róka már kotorékot készít.

Ez lett a mai zsákmányból:  Foez

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 12:46:17 »

Péter! Kérlek azt le ne fotózd és  fel ne tedd ami "ebből" lett!
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 13:23:28 »

Péter! Kérlek azt le ne fotózd és  fel ne tedd ami "ebből" lett!
Nyihi Heheh
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 13:24:16 »

Üdv a gerlevadászoknak!  Emelem
Szeged vonzáskörzetében nem tud valaki gerlézési lehetőséget?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 13:56:00 »

Szerintem Domaszéken lehet. A vadgáz tanárunk ott a vadőr -Juszku István-, a számát sajnos nem tudom.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 18:20:59 »

Szerintem Domaszéken lehet. A vadgáz tanárunk ott a vadőr -Juszku István-, a számát sajnos nem tudom.
Egy évfolyamtársam édesapja ott az elnök, úgyis együtt vagyunk a sráccal gyakorlaton, hétfőn megkérdezem tőle.
Köszi a tippet. Eddig eszembe se jutott...  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Augusztus 20. - 21:50:30 »

Ma délután -hirtelen felindulásból- kimentünk páran gerlézni, egy közeli napraforgótáblára. Egész jó mozgás volt.
Első lövésemre egy elég magasan szembejövőt sikerült szépen telibe lőni, ezzel be is fejeztem. Annyira gyatrán lövök sörétessel, hogy öt évente egyszer sikerül egy ilyen lövés, gondoltam a csúcson kell abbahagyni Bion
Ezután már csak a vendégemnek hajtottam fel pár madarat, illetve szedtem össze amit lőtt. A végén nagy örömünkre kiderült, hogy van a társaságban aki első gerléjét ejtette el, őt megfelelő módon felavattuk. Összesen kilenc madár esett.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 18:10:22 »

 Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: