Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 424397 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 19:34:40 »

Életemben egyszer rászántam magam, hogy írjak egy hosszabb 'beszámolót a mai gerlézésről. Naná, hogy az elküldés előtti pillanatban valamit elnyomtam és elszállt /mint a gerlék/ az egész. A lényege annyi volt, hogy ne vállalkozzatok gerle vadászatra mert; sokkal gyorsabban, sokkal magasabban, a fegyvertől sokkal messzebb repülnek mint azt tőlük a Vadász ember joggal elvárhatná! Valószínűleg a globális felmelegedésnek köszönhető, de az el nem találtak mind alig voltak veréb méretűek /másért ugyan miért ne találtam volna el őket/. Vélhetőleg az agyon dicsért lőszergyártók meg a válságra való hivatkozással alig, alig töltenek néhány szem sörétet a SÓ közzé! /másért ugyan miért ne találtam volna el őket/ És akkor még nem említettem a mindig szembe sütő napot, a lövés pillanatában mindig hurrikán erejű szelet. Soroljam még, vagy belátjátok, hogy ennek nincs értelme?!


Csak nem belefuttál a csőbe?
Van itt pár illető aki megtapasztalta ezt  Ördög Ördög Ördög De egy dolgot kihagytál és azért feddés jár mégpedig a páncélinget  Nyihi Nyihi
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 19:55:18 »

Sakac csak nem rám is gondoltál Ördög Nektek künnyü volt másfél fejjel közelebb voltatok a madarakhoz. Ördög
De legközelebb székre állok Nyihi
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 20:28:05 »

Sakac csak nem rám is gondoltál Ördög Nektek künnyü volt másfél fejjel közelebb voltatok a madarakhoz. Ördög
De legközelebb székre állok Nyihi

Istenigazából nem rád hanem becses rendszergazdánkra-fő moderátorunkra  Ördög Ördög Ördög Ördög szinte az összes variációt kitapasztalta  Nyihi Nyihi
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 20:44:44 »


Csak nem belefuttál a csőbe?
Van itt pár illető aki megtapasztalta ezt  Ördög Ördög Ördög De egy dolgot kihagytál és azért feddés jár mégpedig a páncélinget  Nyihi Nyihi

Jól van, jól van, értjük mi a viccet, ....
Inkább azt meséld el, hogy a 410-essel elsőre leemeltem a galambot a világ végéről!  Vadász Vadász Bion
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 20:46:38 »

Jól van, jól van, értjük mi a viccet, ....
Inkább azt meséld el, hogy a 410-essel elsőre leemeltem a galambot a világ végéről!  Vadász Vadász Bion


Soha nem tagadtam  Kacsint igaz azt arra találták ki

khm a többi meg a jótékony feledésbe merült  Nyihi Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 20:51:36 »

Istenigazából nem rád hanem becses rendszergazdánkra-fő moderátorunkra  Ördög Ördög Ördög Ördög szinte az összes variációt kitapasztalta  Nyihi Nyihi

Mondjuk való igaz, én is kételkedtem, hogy lenne sörét a patronban  Nyihi
Főleg a hátszéllel, laposan a fákhegyéről lecsapó villanásszerű galabok szúrtak ki velem sokszor.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 20:57:49 »

Mondjuk való igaz, én is kételkedtem, hogy lenne sörét a patronban  Nyihi
Főleg a hátszéllel, laposan a fákhegyéről lecsapó villanásszerű galabok szúrtak ki velem sokszor.


De a paraszt dubléd se volt rossz  Vigyorog olyant se sűrűn produkál az ember
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 21:14:16 »

De a paraszt dubléd se volt rossz  Vigyorog olyant se sűrűn produkál az ember

Nevezzük inkább kontár dublénak, nehogy a földművesek kikérjék maguknak! Bion
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 22:14:00 »

Sziasztok!  Emelem

Ha már az agrárium művelőinél tartunk, egy dologban mégis kiszúrtak velem ( velünk ?) !
A címborával körbenéztünk a mai napon húzásidőben, de a legnagyobb probléma az volt, hogy egyszerűen kevés, vagy nincs a napraforgótábla, vagy nagyon messze van a településektől.
Szóval a vetésforgó éppen elfordult idén a napraforgóról, vagy ennyire nem éri meg a szotyibiznic!?

Máshol hogyan tapasztaljátok, mi a helyzet?  Vadász
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 08:04:09 »

Tengernyi napraforgó, olyan helyeken mintha én kértem volna,hogy hová ültessenek az éven. A gerlék meg seregély számban repkednek, de még nem az igazi mert most voltam ki megnézni a reggeli húzást, de az még elég szórványos. Majd az első 1-2 hűvös reggel azt is gerjeszti, mert valahogy az az igazi, nem délben 35'C-ban amikor szegény kutya nyelve a farkáig lóg.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 13:02:19 »

Végül is lőttetek galambot is, vagy csak hangosat?  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 13:48:09 »

Ismerős ez a páncélinges galamb... tegnap Attila meghívott egy kicsit galambászni, mert panaszkodtam neki anno, hogy nem úgy megy a sörétlövés, ahogy én szeretném. Kisebb problémák leküzdése és 3/4 óra fárasztó motorozás(robogóval, 40-el száguldva, oldalamon a puskám és a tölténytáska) megérkeztem hozzájuk. Ezután átnyergeltem Attila kocsijára és körbejártuk a terület egy részét, amit nagyon élveztem(főleg a dinnyézést a fácántelepen Bion). Ezek után kimentünk egy napraforgótábla szélére, ahol kb. 1 óra alatt lőttünk 3 örvöst(Attila kettőt, én egyet), meg elengedtem vagy 3-4 nagyobb csapatot. Valahogy nem fogta őket a sörét  Fejvakarás

Ezek után még körbesétáltam párszor a táblát, de eredménye nem volt a gyalogtúráknak, majd Attila galambvadásszá avatott(gerlét már lőttem, örvöst még nem), a nap végén pedig kicincogtam a napraforgóból egy őzsutát.(nem tudom melyikünk ijedt meg jobban: a suta, mikor rájött, hogy egy vadász áll tőle 3méterre, vagy én, amikor már emeltem volna a puskát a vörös foltra, ami a fejek között közeledett, erre egyszer csak kiemelkedik a szotyiból egy őz feje.)

Szóval szép délutánom volt!

« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 17. - 13:47:25 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 14:44:06 »

IEzek után kimentünk egy napraforgótálába szélére, ahol kb. 1 óra alatt lőttünk 3 örvöst(Attila kettőt, én egyet), meg elengedtem vagy 3-4 nagyobb csapatot. Valahogy nem fogta őket a sörét  Fejvakarás

Gratulálok a sikeres vadászoknak!  Emelem  Elver Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 17. - 13:45:52 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 15:46:47 »

Tomek! Ha tőlem kérdeted, reggel nem vittem puskát, tegnap azért lőttem néhányat, ma csak kimentem két barátomnak kutyázni, a tegnapinál gyengébb /igaz 37'c-volt/ húzás mellett ami ma később kezdődött ketten déltől 3-ig felvettek vagy 70-et. Azt azért tudni kell, hogy ők valami félelmetes százalékban lőnek ami nálam meg az átlagnál 20-25% az náluk 70-80!% néhány lövésüket, ha nem látom nem hiszem el, onnét emelik le ahová szerintem már a fegyver el sem hord.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 16:27:38 »

Köszönöm Wipe-nak a lehetőséget!

Csodálatos emberekkel vadászhattam együtt, nagyon jó hangulatban.

Sok patront lőttem el, volt, hogy forróra lőttem a puskát, szerencsére pár gerle sportszerűséget mutatva, otthonhagyván a golyóálló mellényt belerepült a sörét rajomba... de a legtöbb messziről fütyült a sportszerüségre... rohamsisakban és sörétálló mellényben cikáztak sugárhajtással Mosolyog

Így a reggeli húzást követően egy másik sporttársal együtt térdelve hallgattuk végig a többiek hozzánk fűzött gondolatait és jó kívánságait.

Számomra életem egyik legemlékezetesebb vadászélménye volt, köszönhetően annak a bámulatos társaságnak akikkel vadászhattam.

Péter! Mégegyszer köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: