Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917852 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1050 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:20:34 »


Különben ha lesz valami pálinka a kökénycefrémből, szeretnélek megkínálni benneteket!

Üdv. bferi

ajjaj csak nehogy az az elhíresült bitumenes legyen  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1051 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:23:30 »

 Nem akarok beleröfögni,de én is békésbe születtem ,A Pálinka nálunk is nagyon megvolt  becsülve.Csak tisztán ,semmi higitás .,

A szilva ,törköly .kisüsti.-ebbe a sorrendbe .A törkölyt egy bizonyos helységben régebben vizespohárból itták..   Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1052 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:36:09 »

Én 49 évesen hallottam először  " Ágyaspálinka " azt sem tudtam mit jelent. Ördög  Viszont 6 évesen már nagymama tanitott pálinkát fözni. Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1053 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:36:34 »

A pálinka cefréje sem tartalmazhat répacukrot!

Már pedig ritka az olyan pálinka, amihez nem adnak cukrot, mert az segíti, gyorsítja az erjedést, nem utolsó sorban pedig kiadósabb lesz a cefre is tőle Bion
Egy példa: ha akarsz egy liter jó szilvóriumot, akkor cukor nélkül kb. 15-20l cefréből kapsz ennyit, de ha adsz hozzá 10literenként 1kg cukorszirupot, akkor 10literből lesz 1 liter ugyanolyan minőségű pálinkád. (Most hadd ne kezdjem el részletezni, hogy miért, de ez így van.)
És ugye nem mindegy, hogy 100liter cefréből 5-7liter vagy 10 liter ugyanolyan finom pálinkát kapsz. Ezért aztán szinte mindenhol tesznek répa- vagy egyéb cukrot a cefréhez. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1054 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:38:51 »

Én 49 évesen hallottam először  " Ágyaspálinka " azt sem tudtam mit jelent. Ördög  Viszont 6 évesen már nagymama tanitott pálinkát fözni. Ördög
Engem a nagypapám: "Jegyezd meg fiam, amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!" Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1055 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:40:54 »

Én itthon szoktam kreálni ágyaspálinkát Após gyengébb főzetéből (a jobbat nem merem meggyalázni). Aszalt barackot, fügét, mézet, diót szoktam beletenni. Nekem ízlik ...
Bárcsak sört tudnék itthon készíteni  :Mosolyog :Mosolyog :Mosolyog

Az sem lehetetlen manapság Bion
http://www.bigyoshop.hu/?q=products/show/otthoni-sorkeszito-szett
Párom szokta mondogatni. Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó. Vigyorog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1056 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:41:22 »

 
Pedig nem tettek ,mert a szilva édes volt és elég volt egy hektó cefréből 7 liter .Nagyapám fél litert naponta ,igaz nem is volt beteg soha  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1057 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:46:58 »

Sziasztok!

Mivel még nem főzettem kökényből az isten tudja milyen lesz. A kollégam egyszer megkínált saját készítésű bodzapálinkával, mit mondjak a fele az orromon meg a szemem sarkába jött ki  Mosolyog.
De a cukorral nagyon vigyázni kell. Nem szabad hogy a minőség a mennyiség rovására menjen. Apám 100 l cefréhez 1-2 kilónál többet nem tesz (szirupot, de a méz még jobb), azt is csak azért, hogy segítse a kiforrását. Azt mondják a nagy pálinkaivók, ha sok benne a répacukor, megfájdul a fejük tőle meg sokkal jobban fejbe vágja őket Mosolyog Mosolyog Mosolyog.

Üdv.bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1058 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:54:24 »

Janika

Össze kell hozni 3-4 fiú gyereket és 18 év múlva közösen kortyolgathatjátok a házi sörfőzde termékeit. Bion Bion Bion  Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1059 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 20:47:23 »


Különben ha lesz valami pálinka a kökénycefrémből, szeretnélek megkínálni benneteket!

Üdv. bferi
Akkor neked nem marad... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1060 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 21:55:25 »

Na, akkor a cefrekészítéshez egy adalék.
A közepes méretű cefrekészítők (akik még éppen beleférnek a KKV-k fogalmába) azt csinálják, hogy a szilvát beleteszik egy vlizinesvödörbe.
Szívós (lehetőleg orosz, vagy Hilti) fúróba befognak egy keverőszárat és alaposan összekutyulják.
A szilva húsa trutymós állagú lesz, a mag egyben marad.
Ezt a moslékot beleöntik egy hagyományos centrifugába, pörgetik egy ideig, a kifolyó alá egy másik vödröt téve.
Ami kifolyik, az megy az erjesztőbe, ami marad, az a szemétre.

Girgi, én nem vagyok egy botanikus alkat, de biztos, hogy nem csonthéjas a kökény? Azt gondolnám laikusként, hogy a szilva közeli rokona.
Azért ha így van, én nem kockáztatnám meg a maggal együtt való erjesztést és főzést.

A kémiához sem sok lövésem van, de tapasztalatból tudom, hogy bizonyos cukorfok (ezáltal később szeszfok) kell ahhoz, hogy a cefréből normális pálinka legyen.
Ha kevés a cukor, akkor megecetesedik, ha meg túl sok, akkor nem forr ki.
A szilva (amikor érett, a hegye már ráncosodik) esetleg tudja ezt alapból, de pl. a sárgabarackra, cseresznyére, kökényre nem merném biztosan állítani.
Van egyébként egy pálinkafórum valahol a neten, ott biztosan tudnak Feri kérdéseire szakszerű választ adni. Olvasgattam őket pár éve, de pl. a répacukornál jobb ötletük a cukorfok emelésére nekik sem volt. Esetleg a méz, de annak meg többnyire húzós ára van. Talán valamilyen értéktelenebb méz (szolidágó, repce, napraforgó) jöhetne számításba.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1061 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 22:02:10 »

Idézet
Girgi, én nem vagyok egy botanikus alkat, de biztos, hogy nem csonthéjas a kökény? Azt gondolnám laikusként, hogy a szilva közeli rokona.

Jól tudod, mindkettő a Prunus alnemzetségbe tartozik.
Prunus spinosa és Prunus domestica
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1062 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 23:06:46 »

Most olvasom, hogy a birs és a kökénycefre adja legrosszabbul a pálinkát, azaz 100 l cefréből 3.8-5 liter 40%-os pálinka nyerhető ki Szomorú.
És mennyit kell szedni belőle, hogy 100 l cefre legyen Rííí.
Holnap megkérdezek egy főzdést, hogy valóban érdemes vele kínlódni?

Üdv.bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1063 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 05:16:04 »


Holnap megkérdezek egy főzdést, hogy valóban érdemes vele kínlódni?

Üdv.bferi

Háááát a magaot elültetted most már kutya kötelességed  Bion Türelmetlenül   mert ha nem Tasli Tasli Tasli

nem melllesleg a birspálinka király  Piál
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1064 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 07:52:33 »

Girgi, én nem vagyok egy botanikus alkat, de biztos, hogy nem csonthéjas a kökény? Azt gondolnám laikusként, hogy a szilva közeli rokona.
Azért ha így van, én nem kockáztatnám meg a maggal együtt való erjesztést és főzést.

Igazad van -valamiért(talán a virág formája miatt) elsőre nekem a rózsafélék családja ugrott be, de már megnéztem én is.

Amúgy a szakavatottak azt mondják, hogy ha együtt van erjesztve a gyümölcs a maggal, az még nem baj, csak ne legyen a mag is belefőzve. Igaz, én mindig ki szoktam szedni a magot a csonthéjasokból-biztos ami biztos alapon Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: