Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917819 alkalommal)
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #1035 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 21:53:39 »

Üdv!

Ha megkérek valakit, átméretezne nekem egy képet?

Előre is köszönöm!

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1036 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 21:57:03 »

Üdv!

Ha megkérek valakit, átméretezne nekem egy képet?

Előre is köszönöm!

Fabrigo

Ha gondolod rápróbálok, csak kicsit lassú ma a netem... priviben küldök egy mail címet.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1037 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:13:30 »

Sziasztok!

Idén szeretnék főzetni kökénypálinkát. Kökényből még soha nem főztem, pedig van nálunk bőven, csak le kell szedni. Mikor kell szedni? Mert enni akkor jó amikor megcsípte a dér. Gondolom ekkor már lebomlik benne a csersav és ízletesebb, de cefrének a gyümölcs cukorfoka számít. Aki tud segítsen!

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1038 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:24:48 »

Sziasztok!

Idén szeretnék főzetni kökénypálinkát. Kökényből még soha nem főztem, pedig van nálunk bőven, csak le kell szedni.
Üdv. bferi

Kökényes pálinka
Hozzávalók:
1 liter natur ízesítetlen pálinka, negyed kg kökény.
Elkészítés:
Egy régi befőzési üvegbe beletesszük a kökényt és ráöntjük pálinkát.
De 1-2 hónapig érlelni kell, mielőtt fogyasztanák!

Elkészítés: 1,5 kg kökényt összezúzunk és elkeverjük 1,5 liter tiszta szesszel. Egy hónapon át, naponta rázva meleg helyen tartjuk. Ekkor átszűrjük, és elkeverjük 7 dl víz és 25 dkg cukor keverékével. Egy hétig állni hagyjuk, aztán újra átszűrjük, és palackozzuk.

http://www.palinka.info/kokeny.html

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1039 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:41:22 »

Kösz Sakac, de amit te írsz, vagy jobban mondva a net, az nem pálinka, hanem KOTYVALÉK!!! Én nem akarok semmilyen tisztaszeszbe kökényt áztatni, hanem magát a gyümölcsöt akarom kifőzni!

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1040 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 15:11:44 »

Kösz Sakac, de amit te írsz, vagy jobban mondva a net, az nem pálinka, hanem KOTYVALÉK!!! Én nem akarok semmilyen tisztaszeszbe kökényt áztatni, hanem magát a gyümölcsöt akarom kifőzni!

Üdv. bferi

Szia!

Nem fogod elhinni, de pont tegnap kértem el a receptjét egy ismerős pálinkafőzőtől(nekem ismerős, a vámosoknak nem Nyihi):
Hát kökényből elég macerás pálinkát készíteni, de nem lehetetlen.
A lényeg, hogy azt is akkor szedd, amikor már megcsípte a dér, mert akkor a poliszacharidok elbomlanak benne egyszerű cukrokra -gyümölcscukorra és szőlőcukorra. Ezután a leszedett gyümölcsöt tedd bele egy hordóba, ami védi a fénytől(vagy sötét helyre tedd a hordót) és min. 15-20fokon érleld ki a cefrét. Gyorsíthatod -valamint biztosabbá teheted a kiérést- ha keversz hozzá egy kis cukorszirupot(20kg gyümölcshöz 1-2kgcukor 1:1 arányú oldata-ízléstől függően) és teszel a cefrébe 10kg gyümölcshöz 1kg szőlőt. A cukor mindenképp javasolt, mert a kökényben nincs olyan sok szacharóz, hogy rendesen kiérjen, de a szőlő csak javaslat.

Remélem tudtam segíteni!

Gergő Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1041 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 15:18:01 »

Kösz Sakac, de amit te írsz, vagy jobban mondva a net, az nem pálinka, hanem KOTYVALÉK!!! Én nem akarok semmilyen tisztaszeszbe kökényt áztatni, hanem magát a gyümölcsöt akarom kifőzni!

Üdv. bferi

Hát, Feri, akkor csipegethetsz rendesen.
Egy liter jó szilvóriumhoz kell nagyjából 10 kg édes, érett szilva, pedig annak azért húsa is van. A kökényé pedig, mire megérik, szinte rászárad a magra. Bőrgatya, bőrkabát, hegesztő kesztyű, védőszemüveg, meg sok idő és türelem. Pláne a kimagozáshoz. Számolj majd be a tapasztalatokról.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1042 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 15:39:29 »

Sziasztok!

Nem véletlen akkor hogy 18.000.- Ft literje a kökénypálinkának!

Girgesz köszönöm a hasznos tanácsokat, cukorszirupot mindenképpen tettem volna bele egy keveset, hogy jobban forrjon ki. De a szőlő nekem új, de nem rossz ötlet. Ja és persze gondolom jól össze kell törni-zutyulni mint a többi cefrét.

Hát igen, macerás lesz abból az apró gyümölcsből jelentős mennyiséget összeszedni. A családomat befogom Vigyorog Örülök ha összejön egy 100 l-es hordóval.
De Lajos sztem ezt nem kell kimagozni. Á nem kínlódok vele, elég lesz a szüret Mosolyog.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1043 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 15:42:26 »

Sziasztok!

Nem véletlen akkor hogy 18.000.- Ft literje a kökénypálinkának!

Girgesz köszönöm a hasznos tanácsokat, cukorszirupot mindenképpen tettem volna bele egy keveset, hogy jobban forrjon ki. De a szőlő nekem új, de nem rossz ötlet. Ja és persze gondolom jól össze kell törni-zutyulni mint a többi cefrét.

Hát igen, macerás lesz abból az apró gyümölcsből jelentős mennyiséget összeszedni. A családomat befogom Vigyorog Örülök ha összejön egy 100 l-es hordóval.
De Lajos sztem ezt nem kell kimagozni. Á nem kínlódok vele, elég lesz a szüret Mosolyog.

Üdv. bferi

Ezzel a magozással megfogtatok... hiába hívom a rutinos versenyzőt, nem veszi fel a telefont. De két dolgot tudok elképzelni ez ügyben: az egyik, hogy átpasszírozza valamin, amin az erjedt gyümölcshús átmegy,de a mag nem(pl. paradicsompasszírozó), vagy nem kell magozni. Elvégre ez nem csonthéjas gyümölcs, aminek a magja cianidokat tartalmaz...   
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1044 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 16:33:21 »

Kösz Sakac, de amit te írsz, vagy jobban mondva a net, az nem pálinka, hanem KOTYVALÉK!!! Én nem akarok semmilyen tisztaszeszbe kökényt áztatni, hanem magát a gyümölcsöt akarom kifőzni!

Üdv. bferi
Azért az ágyaspálinkát nem nevezném kotyvaléknak... Szomorú
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1045 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 16:58:28 »

Boar a pálinka hungaricum és így megvannak az előállításának a szabályai!

Én nem tudom hogy te milyen ágyas pálinkára gondoltál, de konkrétan a mi esetünkbe a tisztaszeszbe áztatott kökény az szeszes ital de semmiképpen nem pálinka. Arról nem beszélve, hogy a recept alapján valami cukrot is kell bele keverni. A pálinka cefréje sem tartalmazhat répacukrot!

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1046 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 17:10:56 »

Ezzel a magozással megfogtatok... hiába hívom a rutinos versenyzőt, nem veszi fel a telefont.

Nem bujt el?  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1047 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 17:16:53 »

Boar a pálinka hungaricum és így megvannak az előállításának a szabályai!

Én nem tudom hogy te milyen ágyas pálinkára gondoltál, de konkrétan a mi esetünkbe a tisztaszeszbe áztatott kökény az szeszes ital de semmiképpen nem pálinka. Arról nem beszélve, hogy a recept alapján valami cukrot is kell bele keverni. A pálinka cefréje sem tartalmazhat répacukrot!

Üdv. bferi
Ha esetleg elolvasnád Sakac első receptjét észosztás helyett...
A natúr, ízesítetlen pálinka az nem tisztaszesz. Egy gyenge törköly vagy egy almapálinka jó alapnak, aztán kökény és méz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1048 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 17:47:50 »

Jó nem tudtam mi az ágyas pálinka pontos meghatározása. Itt a pontos és részletes meghatározás: http://www.torzsasztal.com/magyarizek.php?id=agyaspalinka

A natúr pálinka sem mondott nekem semmit.
De Sakac második receptje akkor sem pálinkarecept! Az én kérdésem meg eleve a kökény gyümölcséből kifőzőtt pálinkára irányult.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1049 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:09:37 »

Meg is köszöntem neki! Amúgy pedig ez nem hőbörgés Janika csak pontosítás.
Különben ha lesz valami pálinka a kökénycefrémből, szeretnélek megkínálni benneteket!

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: