Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917835 alkalommal)
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #825 Dátum: 2009. Június 03. - 09:33:35 »

Én már sok-sok vadászt láttam vendégül. Ahogy valakinek /ugye Girgesz/ mondtam "nálam az első meghívás jár a másodikat ki kell érdemelni" /Girg meg van hívva másodszor is/. Én csak annyit szoktam kérni a vendég vadászat fejében, hogy hozzám ne jöjjön senki terep ruhában és ne használjon semmilyen infrát. Természetesen ezt mindenki megígéri. 2007-ben távoli ismerős jött, kiültettem a legígéretesebb helyre, jócskán éjszaka lőtt egy vadat, korom sötétben /lámpára volt engedélyünk/ megyek segíteni keresni, kértem hozzon ő is lámpát; "hát nálam az nincs" mondom jó a fegyverlámpa is, "az sincs". A disznó 50m-en belül meg lett, nagyon szép lövéssel. Egész éjszaka kínosan hallgatott, viszont jól járt mert többet nem kell velem időpontot egyeztetnie, és az utazást sem kell szervezgetnie.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #826 Dátum: 2009. Június 03. - 09:45:37 »

Nagyon érdekes dolog ez az emberismeret.
Én jó ideje már csak az intuícióban hiszek. Abban, hogy az illető aurája megérint, vagy nem. Nem tudom, ismeritek-e azt az érzést, hogy bizonyos emberek közelében jó lenni, mások közelsége nyugtalanságot kelt az ember lelkében. Ez az ösztönös megérzés még nem hagyott cserben. És ahogy Lupus írta alább, ehhez elég 3 perc. Még beszélgetni sem feltétlenül kell.
A nagy dumáknak nem kell bedőlni, sőt, mondhatnám a nagy szöveg mindig inkább óvatosságra int, mintsem bizalomra.
"Ne az okosok társaságát keresd, hanem bölcsekét. Az okosokkal jókat lehet beszélgetni. A bölcsekkel jókat lehet hallgatni." /Márai/


 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #827 Dátum: 2009. Június 03. - 10:10:15 »


 Üdv  Wave

Van még egy dolog.Az igazi vadász szereti a természetet,s mikor beszél róla a szeme elárulja.A szeretet vagy a kapzsiság sugárzik belőle.  Wave 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #828 Dátum: 2009. Június 03. - 10:16:49 »

Kis témaváltás...
Ha valaki tudna nekem tipped adni Zalában, Vasban, Somogyban megbízható puskaművesre, megköszönném.
A golyósom töltényűrjében benne maradt egy lövedék és ha már kiadom a kezemből, némi ráncfelvarrás (barnítás) is ráférne.
Kell ilyenkor rendőrségi engedély?
Köszi a segítséget!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #829 Dátum: 2009. Június 03. - 10:22:16 »

Kis témaváltás...
Ha valaki tudna nekem tipped adni Zalában, Vasban, Somogyban megbízható puskaművesre, megköszönném.
A golyósom töltényűrjében benne maradt egy lövedék és ha már kiadom a kezemből, némi ráncfelvarrás (barnítás) is ráférne.
Kell ilyenkor rendőrségi engedély?
Köszi a segítséget!
Rendőrségi engedély nem kell. A fegyvermesternek van egy nagy könyvecskéje, abba bejegyzi a fegyver átvételét és ha nagyon gondos, akkor ad neked egy átvételi lapot.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #830 Dátum: 2009. Június 03. - 10:24:19 »

Én már sok-sok vadászt láttam vendégül. Ahogy valakinek /ugye Girgesz/ mondtam "nálam az első meghívás jár a másodikat ki kell érdemelni" /Girg meg van hívva másodszor is/. Én csak annyit szoktam kérni a vendég vadászat fejében, hogy hozzám ne jöjjön senki terep ruhában és ne használjon semmilyen infrát. Természetesen ezt mindenki megígéri. 2007-ben távoli ismerős jött, kiültettem a legígéretesebb helyre, jócskán éjszaka lőtt egy vadat, korom sötétben /lámpára volt engedélyünk/ megyek segíteni keresni, kértem hozzon ő is lámpát; "hát nálam az nincs" mondom jó a fegyverlámpa is, "az sincs". A disznó 50m-en belül meg lett, nagyon szép lövéssel. Egész éjszaka kínosan hallgatott, viszont jól járt mert többet nem kell velem időpontot egyeztetnie, és az utazást sem kell szervezgetnie.
Szia!

Jó olvasni, hogy meg voltál velem elégedve-és valamikor élnék is majd azzal a második lehetőséggel(amint egy kis lélegzetvételnyi időhöz jutok, de az lehet, hogy nem mostanában lesz).

Ha már itt tartunk, én mindkét dologban hiszek(mind az első benyomás, mind a kitapasztalás dolga). Vannak olyan emberek, akiket első ránézésre megkedvelek és szinte ösztönösen érzem, hogy velük érdemes eltölteni 3 percnél is többet. Nem tudom miért, de nem panaszkodhatom a számukra-igaz, lehetnének többen is.
Aztán vannak olyanok, akik rokonszenvesek ugyan, de valami miatt várakozóállásba helyezkedem és egy-két esetleg több alkalom(néha több év) kell ahhoz, hogy eldöntsem, a tetteik alapján kiérdemlik-e a bizalmat. Ők általában fele-fele arányban szoktak végezni, de nagy barátságok az ilyen kapcsolatokból nem szoktak születni, de legalább tudom, hogy kit hova helyezzek.

És végül vannak az eleve elvetettek. Ők azok, akik a kisugárzásukkal, nagy hanggal, hihetetlen történetekkel és önteltséggel egyből kiérdemlik, hogy szinte szóba se álljak velük.Hálaégnek csak egy páran vannak, de velük találkozni se szívesen találkozom és ha valami miatt mégis muszáj kapcsolatba lépnem velük, a lehető legrövidebbre zárom a dolgot. Szerencsére nincsenek sokan, de sajnos mostanában szaporodik a számuk.

Nem panaszkodom az emberismeretemre, eddig még szinte sohase hagyott cserben-remélem ez később se fog változni.
Szerintem az idők folyamán mindenkiben kialakul egy felismerő képesség -mind a vadászéletében, mind a hétköznapi életében,de mint mindenhol itt is előfordul, hogy valakinek jobban működnek a szűrői, valakinek kevésbé jól, van akinek rosszul. Én a dolog nyitját inkább abban látom, hogy ki mennyi emberrel találkozik, mennyi emberen élesedtek ki az érzékei. Wave

De ez már Csevegő....
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #831 Dátum: 2009. Június 03. - 10:32:44 »

Kis témaváltás...
Ha valaki tudna nekem tipped adni Zalában, Vasban, Somogyban megbízható puskaművesre, megköszönném.
A golyósom töltényűrjében benne maradt egy lövedék és ha már kiadom a kezemből, némi ráncfelvarrás (barnítás) is ráférne.
Kell ilyenkor rendőrségi engedély?
Köszi a segítséget!

Sopron? Tudom talán picit messzi van... Mosolyog
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #832 Dátum: 2009. Június 03. - 10:33:45 »

Rendőrségi engedély nem kell. A fegyvermesternek van egy nagy könyvecskéje, abba bejegyzi a fegyver átvételét és ha nagyon gondos, akkor ad neked egy átvételi lapot.

Ha nem ad akkor bukta..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #833 Dátum: 2009. Június 03. - 10:40:10 »

Ha nem ad akkor bukta..
Bukta csak akkor van, ha épp kimennek ellenőrizni a fegyverszekrényt és nem találják a fegyvert, aminek nem tudod igazolni a hollétét. De, ennek nagyon pici az esélye, ezért nem is nagyon szoktak átvételi lapot adni a szakik.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #834 Dátum: 2009. Június 03. - 10:42:06 »

Bukta csak akkor van, ha épp kimennek ellenőrizni a fegyverszekrényt és nem találják a fegyvert, aminek nem tudod igazolni a hollétét. De, ennek nagyon pici az esélye, ezért nem is nagyon szoktak átvételi lapot adni a szakik.

Akkor viszont hibáznak....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #835 Dátum: 2009. Június 03. - 10:43:41 »

Akkor viszont hibáznak....
Bizony!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #836 Dátum: 2009. Június 03. - 10:54:31 »

  "nagy hanggal" St Girgesz Wave Akkor ez rám nem vonatkozik Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #837 Dátum: 2009. Június 03. - 11:16:53 »

Tapasztalatom szerint két esetben nem ad a fegyvermester elismervényt, 1. ha nem "papíros" fegyvermester, 2. ha a nála tárolható fegyverek száma elérte a maximumot. Az 1. esetben van olyan, aki a nevére veszi megszerzésivel a fegyvert (!)  bizalmi kérdés, hogy visszaadja-e, a 2. esetben várólista és izélgetés, hogy mikor lehet hozzá menni. Tulajdonképpen a 3. eset az, amikor papír is van, kapacitás is van, de miért? Mert az illető kezébe nem szívesen adják javításra a fegyvert.
Na mindegy, ez már csevegős volt, bocs az offért.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #838 Dátum: 2009. Június 03. - 13:27:44 »

  "nagy hanggal" St Girgesz Wave Akkor ez rám nem vonatkozik Ördög

Hát nem. Nyihi
De nem is bánom... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #839 Dátum: 2009. Június 03. - 13:37:01 »

Idézet
Kis témaváltás...
Ha valaki tudna nekem tipped adni Zalában, Vasban, Somogyban megbízható puskaművesre, megköszönném.
A golyósom töltényűrjében benne maradt egy lövedék és ha már kiadom a kezemből, némi ráncfelvarrás (barnítás) is ráférne.
Kell ilyenkor rendőrségi engedély?
Köszi a segítséget!

Lajos!
Írtam privit!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: