Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917819 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #660 Dátum: 2009. Február 18. - 11:22:40 »

Attila, köszönöm a választ.  Emelem
Nekem erre pusztán elméleti síkon volt szükségem.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #661 Dátum: 2009. Február 19. - 21:51:42 »

 
 Üdv Mindenkinek  Wave Feb.,21-től -28-ig kiárusítás ,:fényképezőgépek Mmarkt.  Én majd nem elmentem a múlt hétvégén szétnézni.
De jó ,hogy lusta voltam! Zsebbe való kisebb gépet keresek .,A nagy csak lesre jó,nem cserkelni. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #662 Dátum: 2009. Február 23. - 11:20:09 »

Sziasztok!

Olyan  kérésem lenne, hogy ha valakinek van lecserélt puskatusa, amit már nem akar használni és olcsón eladná, szeretném megvenni.
A nagyobbik gyerek a diplomamunkájára készül és azt eszelte ki, hogy valami térben dolgozó CNC megmunkálást szeretne elkövetni, magyarul a fegyveragy domború felületére szeretne marni, gravírozni, vagy a tököm tudja mit csinálni.
Lényeg a lényeg, egy-két olyan puskatust keresek, ami aránylag használható állapotban van és nem kell érte egy vagyont fizetni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #663 Dátum: 2009. Február 23. - 15:31:28 »

Szia!

Nekem lenne egy repedt elég silány kinézetű tusom, egy Izs-18-ról.
Ha érdekel, küldök fotót.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #664 Dátum: 2009. Február 24. - 11:15:22 »


Ha érdekel, küldök fotót.


Légyszí'!!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #665 Dátum: 2009. Február 25. - 11:48:22 »

Sziasztok!
Most kezdeném el a vadászvizsgára való felkészülést, és azt szeretném kérdezni tőletek, hogy saját erőből is sikerülhet a vizsgám, vagy érdemes tanfolyamra jelentkezni?
Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #666 Dátum: 2009. Február 25. - 12:24:15 »

Sziasztok!
Most kezdeném el a vadászvizsgára való felkészülést, és azt szeretném kérdezni tőletek, hogy saját erőből is sikerülhet a vizsgám, vagy érdemes tanfolyamra jelentkezni?
Előre is köszi a válaszokat.

Szia!

Én nem jártam sem tanfolyamra, sem előkészítőre. Előbbit nem indították, utóbbit meg pénteken, amikor dolgoztam. Ennek ellenére sikerült a vizsgám. Ha érzel annyi lelkesedést, hogy becsületesen tanulsz, írsz próbatesztet, mondod fel a tételeket, sikerülhet természetesen.

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #667 Dátum: 2009. Február 25. - 12:36:12 »

Köszi a válaszod, persze, hogy van bennem elszántság nagyon érdekel a témával kapcsolatban minden. Azért szerettem volna ezt hallani mástól is, mert egy barátom mondta nekem, hogy ha nulláról indulok akkor feltétlenül kezdjem el a tanfolyamot. Amúgy nem teljesen ismeretlen a vadászat, ugyanis drága Apósom akinek ezt köszönhetem már kb~12 éve vadászik, és biztos tud segíteni nekem.
Szóval mégegyszer, köszi!
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #668 Dátum: 2009. Február 25. - 13:01:28 »

Sziasztok!
Most kezdeném el a vadászvizsgára való felkészülést, és azt szeretném kérdezni tőletek, hogy saját erőből is sikerülhet a vizsgám, vagy érdemes tanfolyamra jelentkezni?
Előre is köszi a válaszokat.

Én erdészeti szakközépbe jártam, ott saját tanfolyam volt. Szerintem érdemes tanfolyamozni.
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #669 Dátum: 2009. Február 25. - 13:23:42 »

Több szempontból is érdemes.
Egyrészt, mert így legalább heti 1-2 alkalommal valóban foglalkozol az anyaggal.
Ragad rád valami az előadásokból, jegyzetelsz, figyelsz.lapulsz.
Ezen kívül gyakran olyanok tartják az előadásokat, akik később vizsgáztatni fognak, így nem hátrány megismerni őket.
Egyik szempont, hogy már az ő szája íze szerint tudsz beszélni, ha van hozzá érzéked, másik pedig,hogy igencsak számon tartják vizsgán, hogy kinek ismerős az arca.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #670 Dátum: 2009. Február 25. - 13:37:15 »

Hogy érdemes-e vagy sem az szerintem egyénfüggő. Én éreztem magamban annyit, hogy magam készüljek fel, megspórolva ezzel csekély 70e forintot (ennyi lett volna a tanfolyami díj).
Mivel akkoriban fejeztem be az egyetemet, azt a 70e-t erre képtelen voltam rááldozni.
Államvizsga után tartottam a nyáron egy pihenőt - bár addig is sokat foglalkoztam a dologgal meg kijárogattam ha volt lehetőség (a terepi tanulásnak nincs párja) - aztán szinte minden nap olvasgattam különböző forrásokból a vizsgára. Kora ősszel elmentem mindösszesen négyszer lőni gyakorolni, aztán ősszel levizsgáztam.

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #671 Dátum: 2009. Február 25. - 14:42:16 »

Hát srácok, köszi a sok észrevételt pro & kontra, mindkettőt elfogadom de én azért próbára teszem magam.
Ja és nem szeretném ha csak azért mennék át a vizsgán mert befizettem a 95.000Ft-os tandíjat és mert ismerős a képem valakinek.
Ha meg nem sikerül nem vesztettem sokat, legfeljebb tanulok ismét amit ugye sosem késő.
Ettől függetlenül várom a további hozzászólásaitokat, mert még nagyon kopasz vagyok a témában.
Köszi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #672 Dátum: 2009. Február 25. - 14:50:50 »

Hogy érdemes-e vagy sem az szerintem egyénfüggő. Én éreztem magamban annyit, hogy magam készüljek fel, megspórolva ezzel csekély 70e forintot (ennyi lett volna a tanfolyami díj).
Mivel akkoriban fejeztem be az egyetemet, azt a 70e-t erre képtelen voltam rááldozni.
Államvizsga után tartottam a nyáron egy pihenőt - bár addig is sokat foglalkoztam a dologgal meg kijárogattam ha volt lehetőség (a terepi tanulásnak nincs párja) - aztán szinte minden nap olvasgattam különböző forrásokból a vizsgára. Kora ősszel elmentem mindösszesen négyszer lőni gyakorolni, aztán ősszel levizsgáztam.

 Emelem Wave

 Igen

Abszolúte egyénfüggő. Mindenesetre vannak akiknek bele sem kell kukkantani, van aki pedig négy tanfolyamot is végigjárhat, még Széchenyi sem tudna belőle vadászt faragni...

Én nem jártam tanfolyamra, hanem nekifeküdtem és két nap alatt rátanultam az anyagot a régi agancsozásokra és hajtásokra, igaz kiskorom óta élek-halok a vadászatért. De a vizsgán azt láttam, hogy a tanfolyamosok legalább ugyanolyan arányban buktak.

Mindig az a kérdés, hogy ki milyen mértékben veszi komolyan az anyagot...
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #673 Dátum: 2009. Február 25. - 15:10:21 »

Ha van rá pénzed, akkor biztosan nagy segítség lesz majd a felkészülésben és magán a vizsgán is, hogy jártál. Ha nincsen rá, és tényleg érdekel a téma, nem a divat miatt szeretnéd letenni (ahogyan írtad is), egyénileg is nagyon szépen fel lehet készülni rá. Lősz párat lőtéren a gyakorlati vizsgára, becsületesen olvasod az anyagot, és menni fog. Megjegyzem, hogy némelyik egyén, aki járt tanfolyamra, olyan hülyeségeket beszélt a vizsgán, hogy legszívesebben...  Tasli Én Studinka László könyvéből pl. többet tanultam a fogolyról, mint a Vadásziskolából. Úgyhogy érdemes nagyjaink írásait is forgatni.
Sok sikert hozzá!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #674 Dátum: 2009. Február 25. - 17:19:27 »

Igen

Abszolúte egyénfüggő. Mindenesetre vannak akiknek bele sem kell kukkantani, van aki pedig négy tanfolyamot is végigjárhat, még Széchenyi sem tudna belőle vadászt faragni...
Azért ott már erős mentális retardáció is szóba jöhet... Ördög Vigyorog



Szerintem felesleges pénzkidobás.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: