Oldalak: 1 ... 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 [562] 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917835 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8415 Dátum: 2021. Június 08. - 07:13:35 »

Igen
Köszönöm!!!  Emelem

A 4x4-es helyben szaladgálós Wagon R+ dobókockára kellene gumi.
Kissé "terepesebb", mint a téli gumi, de szolidabb, mint a durva terepgumik.
Félek, hogy ezt nem viselné el hosszabb időn át a féltengely és a hajtáslánc.
Amiket vettem még a Pandára, magyar futózású gumikat, az a minta, vagy hasonló lenne jó.
De ugy néz ki, hogy olyant már nem lehet beszerezni.
Érthetetlen amúgy, hogy mi baja van a zöldeknek egy felújítási technológiával, ami által újrahasznosul egy rakás hulladék?

Beszéltem egy profi gumissal, ő azt javasolta, hogy vágjuk meg kicsit durván a téli gumi széles lamelláit, 1-1,5 cm szélesre.
Ha műúton nem száguldozok, akkor nem lehet belőle baj. Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8416 Dátum: 2021. Június 08. - 09:54:41 »

Igen
Köszönöm!!!  Emelem

A 4x4-es helyben szaladgálós Wagon R+ dobókockára kellene gumi.
Kissé "terepesebb", mint a téli gumi, de szolidabb, mint a durva terepgumik.
Félek, hogy ezt nem viselné el hosszabb időn át a féltengely és a hajtáslánc.
Amiket vettem még a Pandára, magyar futózású gumikat, az a minta, vagy hasonló lenne jó.
De ugy néz ki, hogy olyant már nem lehet beszerezni.
Érthetetlen amúgy, hogy mi baja van a zöldeknek egy felújítási technológiával, ami által újrahasznosul egy rakás hulladék?

Beszéltem egy profi gumissal, ő azt javasolta, hogy vágjuk meg kicsit durván a téli gumi széles lamelláit, 1-1,5 cm szélesre.
Ha műúton nem száguldozok, akkor nem lehet belőle baj. Fejvakarás

https://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/taurus/101-165-70-r14-89-87r-p222480446/?gclid=CjwKCAjwqvyFBhB7EiwAER786eIUuOGZv4XurVHaqGovtM4ZigaKw3t2-xWszOKIL4dpSB_GzGJ0shoCd0YQAvD_BwE

Nem tűnik rossznak.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #8417 Dátum: 2021. Június 17. - 08:25:42 »

Sziasztok!

Van köztünk valaki a Pilisi Parkerdőtől akivel?
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #8418 Dátum: 2021. Augusztus 18. - 16:09:38 »

Kedves Fórumtársak!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata, véleménye a Barcson működő Somogyi TISZK Közép és Szakiskola illetve a NYME Róth Gyula Gyakorló Szakközépiskola Erdésztechnikus felnőttoktatásról?
Megtisztelő véleményeket akár privátban is várom.
Előre is köszönöm: Laci Emelem

Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #8419 Dátum: 2021. Augusztus 20. - 08:15:35 »

Szervusztok! Takács Viktor Vadász ABC filmjét keresem dvd vagy egyéb formátumban. Esetleg meg van valakinek aki megválna tőle vagy kölcsön adná?
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #8420 Dátum: 2021. Szeptember 08. - 10:03:43 »

Tisztelt Fórumtársak!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy szeretnék egy másik fegyvertároló helyet létrehozni,de nem ugyan azon a címen,ahol a jelenlegi van,de azt is szeretném megtartani.
Az ügy úgy néz ki,hogy Győrben van egy állandó lakcímem,itt van a fegyverszekrényem is,de Dunaújvárosban albérletben (lakcímkártya is van) szeretnék egy másik tároló helyet létrehozni.
Most azt az infót kaptam a fegyverügyről,hogy hazánkban ez lehetetlen...
Viszont én szeretném használni itt is a puskáimat,viszont a győri tárolóhelyet is szeretném megtartani,de az albérletben is szeretném törvényesen és szabályosan tárolni az éppen nálam található puskáimat is (főleg,hogy ez utóbbi egy társasház,ahol nem annyira egészséges nem hivatalosan tárolni a felszerelésemet).
Ha valaki tud erről bővebb információt és kisegítene kérem ossza meg velem.
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #8421 Dátum: 2021. Szeptember 09. - 07:17:17 »

Tisztelt Fórumtársak!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy szeretnék egy másik fegyvertároló helyet létrehozni,de nem ugyan azon a címen,ahol a jelenlegi van,de azt is szeretném megtartani.
Az ügy úgy néz ki,hogy Győrben van egy állandó lakcímem,itt van a fegyverszekrényem is,de Dunaújvárosban albérletben (lakcímkártya is van) szeretnék egy másik tároló helyet létrehozni.
Most azt az infót kaptam a fegyverügyről,hogy hazánkban ez lehetetlen...
Viszont én szeretném használni itt is a puskáimat,viszont a győri tárolóhelyet is szeretném megtartani,de az albérletben is szeretném törvényesen és szabályosan tárolni az éppen nálam található puskáimat is (főleg,hogy ez utóbbi egy társasház,ahol nem annyira egészséges nem hivatalosan tárolni a felszerelésemet).
Ha valaki tud erről bővebb információt és kisegítene kérem ossza meg velem.


Szia! A Győri vagy a Dunaújvárosi fegyverüggyel beszéltél? Én is Dunaújvárosi vagyok, eddigi tapasztalataim szerint a Csaba (a helyi fegyverügyes) elég segítőkész szóval ha nem vele beszéltél esetleg akkor én javaslom, hogy hívd fel őt is hátha tud segíteni. Ha esetleg vele is beszéltél már akkor nem szóltam Mosolyog
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #8422 Dátum: 2021. Szeptember 09. - 11:24:08 »

Szia! A győriekkel beszéltem,illetve valakivel a győri kapitányságról... A győriekkel eddig soha nem volt bajom,de mióta átköltöztették őket az új épületükbe,elég nehéz velük szót érteni.
Jelenleg akkora fejetlenségük,hogy két nővel beszéltem,mind a kettő teljesen eltérő ügyfélfogadási időpontot adott meg.
Szóval kénytelen leszek valahogy bejutni hozzájuk aztán megkérdezem tőlük,hogy ekkora baj,ha az ember szabályosan és törvényesen szeretné tartani a fegyvereit...
A dunaújvárosiakkal is gondoltam,hogy beszélek,de őket még kihagyom egy ideig,mert nem kellene a nyakamra húzni őket,ha valami nem a számításom szerint alakul. Nem rajongok az állandó ellenőrzésekért,sem azért hogy utazzanak rám a rend hű őrei a közutakon... Sajnos volt már ilyenre példa az életemben és nem szeretném újra átélni,azt,hogy problémázás legyen abból,hogy miért is van nálam két különböző kaliberű golyós lőszer,miközben csak egy puska van velem (mindkét kaliberű puskám van,csak bent maradt a hátizsákban a másik tartalék patronja is és ebből indult a szekálódás).
Köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8423 Dátum: 2021. Szeptember 09. - 12:28:59 »

Tisztelt Fórumtársak!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy szeretnék egy másik fegyvertároló helyet létrehozni,de nem ugyan azon a címen,ahol a jelenlegi van,de azt is szeretném megtartani.
Az ügy úgy néz ki,hogy Győrben van egy állandó lakcímem,itt van a fegyverszekrényem is,de Dunaújvárosban albérletben (lakcímkártya is van) szeretnék egy másik tároló helyet létrehozni.
Most azt az infót kaptam a fegyverügyről,hogy hazánkban ez lehetetlen...
Viszont én szeretném használni itt is a puskáimat,viszont a győri tárolóhelyet is szeretném megtartani,de az albérletben is szeretném törvényesen és szabályosan tárolni az éppen nálam található puskáimat is (főleg,hogy ez utóbbi egy társasház,ahol nem annyira egészséges nem hivatalosan tárolni a felszerelésemet).
Ha valaki tud erről bővebb információt és kisegítene kérem ossza meg velem.

Néhány hónapja körbejártam ezt a problémát. Nem lehet két tároló helyet létesíteni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #8424 Dátum: 2021. Szeptember 09. - 18:10:57 »

Emlèkeztem,hogy olvastam a tèmáról,csak az elmúlt pár hónap az èletemben nem igazán úgy alakult ahogy remèltem. Ha nem lehet,akkor nem lehet. Nem èrzem tragèdiának,hogy az albèrletbe is vettem egy fegyverszekrènyt. Használva is lesz,mert nem fogok hetente 3-4 alkalommal puskáèrt szaladgálni haza... Azèrt nevetsèges,hogy ha törvènykövető akar lenni az ember,azt nem lehet,de ha csak bedobom az ágynemű tartóba a puskát,mert nem lehet kèt tárolóhelyem,akkor meg ha ellenőriznèk a lakást,akkor meg ugrasztanák a fegyvertartásimat... Mindegy,a bürokrácia csodájakènt elkönyvelem a dolgot.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #8425 Dátum: 2021. Szeptember 09. - 20:32:01 »

Két tároló helyed tényleg nem nagyon lehet, de! Ha huzamosan tartózkodsz valahol akkor ugye viheted magaddal a fegyvereidet. Ha jól értem ott vadászol, ahol az albérleted van.  Ha pl fél évre kivonulsz egy vadászházba, oda is viheted a fegyvereidet, és ha kimész a területre nem kell mindet a válladra venni!  Mindenre van megoldás!  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #8426 Dátum: 2021. Szeptember 09. - 21:06:19 »

Eddig így is működött,mert a nem hivatalos tartózkodási helyem a munkahelyemhez kötődött,ami egy zárt telep kint lakott területen kívül (jó is volt,mert ha kilèptem a kerítèsen már vadászhattam,ha beiratkoztam). De most egy társasházban lakunk. Mondjuk nem bántam meg,hogy beszereztem egy harmadik fegyverszekrènyt (a telepen is kèszítettem egyet,de azt felcipelni az első emeletre,nahh arra nem sok vállalkozó akadt),de nyugodtabb vagyok,ha szekrènyben van a puska,amikor nem vadászom (furcsa módon ezt vadászházakban soha nem èreztem). Majd meglátjuk mit mondanak. Kèrdezni nem árt,hátha vègre szöget üt ez a dolog a törvènyalkotók fejèbe...
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #8427 Dátum: 2021. Október 30. - 12:23:26 »

Lengyelektől pl Allegro valaki tud rendelni? Idáig falakba ütköztem...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8428 Dátum: 2021. Október 30. - 14:57:02 »

Lengyelektől pl Allegro valaki tud rendelni? Idáig falakba ütköztem...
Nekem csak rossz tapasztalataim vannak velük.
Nagyjából mintha nem akarnának ide küldeni semmit, vagy mellébeszélnek, vagy irreális postaköltséget adnak meg...vagy egyszerűen basznak válaszolni...
Bezzeg békemenetelni idedugják a pofájukat, szakadt volna a fejük az anyjukba... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8429 Dátum: 2021. Október 30. - 19:00:24 »

Lengyelektől pl Allegro valaki tud rendelni? Idáig falakba ütköztem...

Én igaz nem sok helyről, de innen rendszeresen szoktam, hibátlan:

https://www.fishing-mart.com.pl/en4

Mi a konkrét eset egyébként? Van linked hozzá?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 [562] 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: