Oldalak: 1 ... 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917830 alkalommal)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #8385 Dátum: 2021. április 06. - 12:34:27 »

Anno régen bucsuban meg ilyen-olyan vásárokon láttam ilyen agyagból-cserépből készült huhogót, amivel a gerle hangját - emlékezetem szerint - egész jól lehetett produkálni.
Találkoztatok már valami hasonlóval, vagy lehet valahol erre szolgáló sípot kapni/rendelni?

A neten kutakodva eddig nem találtam ilyesmit  Vállat von

Körtemuzsika?

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8386 Dátum: 2021. Május 02. - 09:33:12 »

Üdv Hölgyek, Urak és Vaskohászok! Ördög
Úgy hozta az élet, hogy a tegnapi nappal kezdődően újból visszahúztam a hivatásos vadászi gúnyát Táncol
Ez persze jár némi idióta kötelezettséggel is, így újból munkásőr .... akarom mondani rendészeti képzésre és vizsgára vagyok kötelezve Rííí
Ennek helyszíne pediglen Körmend.
A procedúra pedig két értékes napot vesz el, amúgy is túl rövid életemből Nem
Ha van aki ismerős arrafelé, tudna nekem javasolni "ajánlott" kategóriába sorolható szálláshelyet?
Hotel, motel, panzió, egyre megy.
Köszönettel  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #8387 Dátum: 2021. Május 02. - 09:44:00 »

Anno sokat jártunk ide enni, nem volt rossz...Gondolom másik része se lehet. A rendészeti iskola meg egy köpésre tudtommal.

https://www.facebook.com/fezorpanzio/

http://fezor-panzio-es.edan.io

Talán ők is tudnak mondani vmi jó helyet.

https://www.vadaszkiegeszitowebshop.hu
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8388 Dátum: 2021. Május 06. - 11:02:36 »

Sziasztok!

Kisebb problémába ütköztem, amire nem igazàn találok megoldást... Gondoltam hátha akad itt valaki, aki tud nekem segíteni.
A sztori a következő lenne:
Augusztusban elhunyt a nagybátyám, én pedig az örökösöktől megvásároltam a vadászfegyvereit novemberben. A fegyverek letétben voltak eddig, ez idáig tiszta sor. Ma reggel hívott a fegyvereket kiadó rendőrkapitanyság, hogy jövő hét kedden mehetem a puskákért, mit kell vinnem, stb. Azt is mondta, hogy megnyílt a vizsgáztató hely, csak időpontot kell foglalni, de 15napom van átíratni a fegyvereket.
Ezután felhívtam a helyileg illetékes kapitányságot, ahol közölték, hogy nem 15napom van, hanem csak 8, de semmi gond, mert magánszemélynek nem kell időpontot foglalni a vizsgáztatáshoz, csak délelő menjek a fegyverekkel, mert délig vannak nyitva és addig végezni kellene velük.
Ezután próbáltam a rákerestem a PKLV Kft-re a neten, hogy információt kérjek tőlük. Meg is örültem, mert s gugli azt írta ki, hogy délig nyitva vannak. A megadott számon csörgettem is őket, de az automata bemondta, hogy jelenleg zárva vannak, és nem kaptam több érdemleges információt. Ezután ràkerestem a weboldalukra, ahol azt írtàk, hogy magànszemélyt nem àll módjukban fogadni.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy akkor hogy a faxomba tudom levizsgáztatni a puskákat az átíratáshoz???
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #8389 Dátum: 2021. Május 06. - 12:57:25 »

Szia!

Én januárban vizsgáztattam , akkor nem mehetett magánszemély, de a helyi vadászboltba (Nyíregyháza, Reflex) le adtam, ők hetente egyszer vitték fel az összegyült fegyvereket, levizsgáztatták és visszadták.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #8390 Dátum: 2021. Május 06. - 13:08:28 »

Sziasztok!

Kisebb problémába ütköztem, amire nem igazàn találok megoldást... Gondoltam hátha akad itt valaki, aki tud nekem segíteni.
A sztori a következő lenne:
Augusztusban elhunyt a nagybátyám, én pedig az örökösöktől megvásároltam a vadászfegyvereit novemberben. A fegyverek letétben voltak eddig, ez idáig tiszta sor. Ma reggel hívott a fegyvereket kiadó rendőrkapitanyság, hogy jövő hét kedden mehetem a puskákért, mit kell vinnem, stb. Azt is mondta, hogy megnyílt a vizsgáztató hely, csak időpontot kell foglalni, de 15napom van átíratni a fegyvereket.
Ezután felhívtam a helyileg illetékes kapitányságot, ahol közölték, hogy nem 15napom van, hanem csak 8, de semmi gond, mert magánszemélynek nem kell időpontot foglalni a vizsgáztatáshoz, csak délelő menjek a fegyverekkel, mert délig vannak nyitva és addig végezni kellene velük.
Ezután próbáltam a rákerestem a PKLV Kft-re a neten, hogy információt kérjek tőlük. Meg is örültem, mert s gugli azt írta ki, hogy délig nyitva vannak. A megadott számon csörgettem is őket, de az automata bemondta, hogy jelenleg zárva vannak, és nem kaptam több érdemleges információt. Ezután ràkerestem a weboldalukra, ahol azt írtàk, hogy magànszemélyt nem àll módjukban fogadni.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy akkor hogy a faxomba tudom levizsgáztatni a puskákat az átíratáshoz???

Ha lejárt a műszaki, akkor csak javító, kereskedő tudja levizsgáztatni.
Szemlézni tudja magánszemély is, vagy ha érvényes a műszaki, de az új kategorizálás szerinti kártya kell mondjuk EU-s útlevél kiváltásához, azt is tudja magánszemély.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8391 Dátum: 2021. Május 06. - 16:08:56 »

Ha lejárt a műszaki, akkor csak javító, kereskedő tudja levizsgáztatni.
Szemlézni tudja magánszemély is, vagy ha érvényes a műszaki, de az új kategorizálás szerinti kártya kell mondjuk EU-s útlevél kiváltásához, azt is tudja magánszemély.

Ez érdekes lehet... Megkérdezem a helyi vadászboltost, hogy vàllalja-e!
(Az azonban érdekes, hogy mindkét rendőrkapitànyságon azt mondtàk, hogy én vihetem, mint magànszemély. Lehet a hagyatékból kiadàs miatt? Fejvakarás )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #8392 Dátum: 2021. Május 06. - 20:46:41 »

Sziasztok!

Kisebb problémába ütköztem, amire nem igazàn találok megoldást... Gondoltam hátha akad itt valaki, aki tud nekem segíteni.
A sztori a következő lenne:
Augusztusban elhunyt a nagybátyám, én pedig az örökösöktől megvásároltam a vadászfegyvereit novemberben. A fegyverek letétben voltak eddig, ez idáig tiszta sor. Ma reggel hívott a fegyvereket kiadó rendőrkapitanyság, hogy jövő hét kedden mehetem a puskákért, mit kell vinnem, stb. Azt is mondta, hogy megnyílt a vizsgáztató hely, csak időpontot kell foglalni, de 15napom van átíratni a fegyvereket.
Ezután felhívtam a helyileg illetékes kapitányságot, ahol közölték, hogy nem 15napom van, hanem csak 8, de semmi gond, mert magánszemélynek nem kell időpontot foglalni a vizsgáztatáshoz, csak délelő menjek a fegyverekkel, mert délig vannak nyitva és addig végezni kellene velük.
Ezután próbáltam a rákerestem a PKLV Kft-re a neten, hogy információt kérjek tőlük. Meg is örültem, mert s gugli azt írta ki, hogy délig nyitva vannak. A megadott számon csörgettem is őket, de az automata bemondta, hogy jelenleg zárva vannak, és nem kaptam több érdemleges információt. Ezután ràkerestem a weboldalukra, ahol azt írtàk, hogy magànszemélyt nem àll módjukban fogadni.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy akkor hogy a faxomba tudom levizsgáztatni a puskákat az átíratáshoz???


Üdv!

Nyugodtan viheted, én a héten is voltam. Írtam egy mailt a feloldás utáni napon,  hogy ha nem mehet magánszemély akkor lesznek szívesek erről egy igazolást kiállítani. Az a válasz jött, hogy igazolás nincs, vizsga van. Persze hogy jobban örülnek a boltos 40-60 db fegyverének mint az én 1 db-omnak, de simán ment minden. Azóta 2x voltam, kicsit lasaban megy, és a kapun kívül kell várakozni, de 1 óra alatt megvolt.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8393 Dátum: 2021. Május 08. - 06:46:25 »

Szuper! Akkor ez lesz a megoldás!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #8394 Dátum: 2021. Május 08. - 13:00:12 »

Ha lejárt a műszaki, akkor csak javító, kereskedő tudja levizsgáztatni.

Én vittem hagyatéki fegyvert lejárt műszakival, rendőrségi kiadási papírral,  adásvételivel műszakira. Minden ment simán. A boltos a nevemben jár el, semmivel nincs több joga ezen esetben szerintem.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8395 Dátum: 2021. Május 08. - 13:47:21 »

Decemberben 5 fegyvert irattam be ugy hogy az adásvételivel vittem a PKLV hez a lejárt műszakik miatt.
Ugy vittem utána beíratni.
Semmi baj nem volt.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8396 Dátum: 2021. Május 08. - 14:53:16 »

Decemberben 5 fegyvert irattam be
Na mi van Lóri, eladtátok a disznót? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8397 Dátum: 2021. Május 08. - 21:13:23 »

Na mi van Lóri, eladtátok a disznót? Ördög
2 már nálam van belőle. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8398 Dátum: 2021. Május 08. - 22:06:05 »

Besegítettem egy idős vadásznak eladni, és egyszerűbb volt így.
vagy 5 éve lőtt velük utoljára.
Volt ami azóta csőretöltve, kibiztosítva volt.... Meglepődött
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8399 Dátum: 2021. Május 09. - 00:56:55 »

2 már nálam van belőle. Ördög
Kufár... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: