Oldalak: 1 ... 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 [559] 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917804 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #8370 Dátum: 2021. Március 03. - 14:12:13 »


[/quot
Vágd, vagy vágasd le a preparátorral kiskoponyára.
Hasonlatosan a rozé borhoz.
A boros gazda beletette a vörösboros hordóba a rizlinget, aztán amikor csapra ütötte azt mondta, hogy pont ilyet akartam.  Kacsint

Vagy Bödőcs után szabadon: Putyin nem azért szemmagasság alatti, mert nem nőtt meg, hanem mert ekkora akart lenni.

Zseniális  Vigyorog Köszi, Lajos. Keresek egy preparátort.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8371 Dátum: 2021. Március 04. - 10:07:23 »

[/quot
Zseniális  Vigyorog Köszi, Lajos. Keresek egy preparátort.

Szerintem csak egy flex meg egy vágókorong kell hozzá.
Simán megoldod te is.

Nem vagyok egy nagy barkácsoló, de én simán levágom magamnak kiskoponyára, amit úgy gondolok (jellemzően gombos bakok).
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #8372 Dátum: 2021. Március 06. - 10:27:36 »

Szerintem csak egy flex meg egy vágókorong kell hozzá.
Simán megoldod te is.

Nem vagyok egy nagy barkácsoló, de én simán levágom magamnak kiskoponyára, amit úgy gondolok (jellemzően gombos bakok).

A sablonnal való elvágás régi kiszáradt koponyánál felejtős sajnos. Egyszer úgy oldottam meg, hogy vizes vödörbe szórtam őrölt pirospaprikát, és a kívánt vágási síkig belemártottam a vízbe a trófeát. Utána flexel elvágtam a "jelnél" Tökéletesen egyenes lett Vigyorog
Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8373 Dátum: 2021. Március 06. - 13:04:21 »

Levágod AS sablon szerint, lényeg hogy nagyobbra mint a végső elképzelés.
Aztán ráfekteted a szalgcsiszolóra(az orr irányába menjen a szalag) és becsiszolod a kívánt méretre
Bónusz, hogy még síkban is lesz.
(Nincs szalagcsiszolód?-Buzi-e vagy?  Ördög)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8374 Dátum: 2021. Március 06. - 13:10:22 »

A sablonnal való elvágás régi kiszáradt koponyánál felejtős sajnos. Egyszer úgy oldottam meg, hogy vizes vödörbe szórtam őrölt pirospaprikát, és a kívánt vágási síkig belemártottam a vízbe a trófeát. Utána flexel elvágtam a "jelnél" Tökéletesen egyenes lett Vigyorog

Ki beszélt itt sablonról?  Vállat von Vigyorog

Benézem szemre, hogy mettől meddig érjen a vágás, aztán hajrá!

Tény, hogy nagyobbra kell, mint a végleges elképzelés, így lesz lehetőség korrigálni.

Ahol kell, utána még simán lehet farigcsálni (felxszel).

Még a szalagcsiszoló se feltétlenül nélkülözhetetlen, mert mi van akkor, ha van benne 1-2 mm k.rvaság?
Zömmel úgyis szemből nézel rá az alátéten, meg bizonyos távolságról, így ez az 1-2 mm nem lesz észrevehető.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8375 Dátum: 2021. Március 06. - 13:21:14 »



Még a szalagcsiszoló se feltétlenül nélkülözhetetlen, mert mi van akkor, ha van benne 1-2 mm k.rvaság?
Zömmel úgyis szemből nézel rá az alátéten, meg bizonyos távolságról, így ez az 1-2 mm nem lesz észrevehető.
Jaj Istenem...
Oszt amikor az ember felesége megkérdi, a krumpli és a tej mellé hogy került egy szalagcsiszoló is a bevásárlókocsiba, mit is mondasz neki?
Egyedül volt és megsajnáltad? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8376 Dátum: 2021. Március 07. - 11:22:06 »

Oszt amikor az ember felesége megkérdi, a krumpli és a tej mellé hogy került egy szalagcsiszoló is a bevásárlókocsiba, mit is mondasz neki?

Ááááá!
Hát ez már régóta megvan!...
Te még nem is láttad?
Ott szokott lenni a fölső polcon a gérfűrész meg a fúrógép mellett.

 Kacsint
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #8377 Dátum: 2021. Március 07. - 12:14:37 »

Ááááá!
Hát ez már régóta megvan!...
Te még nem is láttad?
Ott szokott lenni a fölső polcon a gérfűrész meg a fúrógép mellett.

 Kacsint

......Ne mond, hogy nem emlékszel rá, együtt vettük két éve amikor neked azt új fekete ruhádat....Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8378 Dátum: 2021. Március 07. - 12:25:20 »

A jövő héten megyek egy részecskefizikus  barátommal vadászni. Kérek tőle egy kimerítő tanulmányt az őztrófea kiskoponyára vágásáról.
Csak mellékesen jegyezném meg, hogy én ezt egy Obi-(Wan Kenobi)-ban vásárolt lombfűrésszel simán megoldanám.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #8379 Dátum: 2021. Március 16. - 21:23:03 »

Lányom számára szeretnék whippet kölyköt vásárolni terápiás célra. A leány besokallt a bezártságtól. Amikor otthon van nálunk a vizslával bohóckodnak és boldogok, de otthon és a tervezőirodában nagy a vizsla. A társaságban van whippet és vele is jól érzi magát. Ha valamelyikőtök tud kölyköt és értesítene megköszönném. Ajka és Veszprém Budapest Debrecen vonal előny lenne.Előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 16. - 21:43:57 írta Balkóbátya » Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8380 Dátum: 2021. Március 30. - 14:18:26 »

Üdvözletem

03.27-n betörtek a Weigl vadászboltba és több optikát elloptak. gondoltam felteszem ide hátha valaki tud segíteni nekik.
Sajnos sorozatszámok nincsenek a listán, de elképzelhetőnek tartom, hogy később ezekkel is bővül a leírás mert segítené az esetleges azonosítást.
https://fb.watch/4yPRxO7WAj/

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #8381 Dátum: 2021. április 01. - 17:12:05 »

Sziasztok!

Szeretném a síp arzenálom - azt e kemény 2 darabot  Röhög - bővíteni. Kerestem, de sehol nem találok semmit a Démon sípokról. Hol lehet ezeket beszerezni, tudna valaki segíteni?

Köszönöm!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8382 Dátum: 2021. április 01. - 18:13:48 »

Sziasztok!

Szeretném a síp arzenálom - azt e kemény 2 darabot  Röhög - bővíteni. Kerestem, de sehol nem találok semmit a Démon sípokról. Hol lehet ezeket beszerezni, tudna valaki segíteni?

Köszönöm!
Hangyál Józsit kered, aliasz Pocok.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #8383 Dátum: 2021. április 01. - 22:22:44 »

Köszi!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8384 Dátum: 2021. április 06. - 12:28:36 »

Ha már síp:

Tavalyi szezonban - pláne a vége felé, amikor már ki voltak tanulva - örvösgalambozáson bevált a "huhogás" (gerlehang).

Ezt csak a kezemmel produkáltam, két hüvelykujj közé befújva (előbányászva a gyerekként tanultakat.  OOO  Nyihi )

De határozottan használt, több csapat is rámfordult.

Anno régen bucsuban meg ilyen-olyan vásárokon láttam ilyen agyagból-cserépből készült huhogót, amivel a gerle hangját - emlékezetem szerint - egész jól lehetett produkálni.
Találkoztatok már valami hasonlóval, vagy lehet valahol erre szolgáló sípot kapni/rendelni?

A neten kutakodva eddig nem találtam ilyesmit  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 [559] 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: