Oldalak: 1 ... 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 [557] 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917825 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8340 Dátum: 2021. Február 15. - 13:21:04 »

Fejvakarás
Ebből nem pont az hiányzik ami neki kellene?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8341 Dátum: 2021. Február 15. - 14:43:52 »


Szia,
Köszi, de ahogy Boar is írja erről is pont az a rész hiányzik ami nekem kellene.
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8342 Dátum: 2021. Február 16. - 10:37:57 »

Szia,
Köszi, de ahogy Boar is írja erről is pont az a rész hiányzik ami nekem kellene.
 Emelem

Ahh, oké. Nem olvastam figyelmesen.  Wave
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #8343 Dátum: 2021. Február 18. - 10:42:39 »

Sziasztok,

nemrég kitermelt, konyhakészre hasogatott kőris test fa alkalmas lesz már tüzelésre idén Októbertől?

Akáchoz hasonlítható fűtőértékkel bír  Csodalk?

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8344 Dátum: 2021. Február 18. - 12:26:41 »

Sziasztok,

nemrég kitermelt, konyhakészre hasogatott kőris test fa alkalmas lesz már tüzelésre idén Októbertől?

Akáchoz hasonlítható fűtőértékkel bír  Csodalk?



Decemberben teljesen. Ördög  Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8345 Dátum: 2021. Február 18. - 12:50:37 »

Sziasztok,

nemrég kitermelt, konyhakészre hasogatott kőris test fa alkalmas lesz már tüzelésre idén Októbertől?

Akáchoz hasonlítható fűtőértékkel bír  Csodalk?



Szerintem van olyan jó a fűtőértéke, mint az akácnak. Viszont októberben még akkor is vizes lesz, ha megfelelően tárolod, szárítod. Két nyár kell neki.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #8346 Dátum: 2021. Február 18. - 13:31:37 »

Szerintem van olyan jó a fűtőértéke, mint az akácnak. Viszont októberben még akkor is vizes lesz, ha megfelelően tárolod, szárítod. Két nyár kell neki.

Nem használtam soha, a 2 nyaras száradásra csak tippeltem volna...
Köszi szépen a súgást!
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #8347 Dátum: 2021. Február 18. - 14:04:59 »

Nagyon sok függ a helyszíntől, ahol szárítod, meg persze az időjárástól is.

Három éve történt. Friss vágású tölgyet fűrészeltek fel a fiúk 5-10 centis padlónak, tél végén. A megbízó precízen kihézagolva felrakta olyan másfél méteres rakatokba, tetejére rakatonként nylon került, aztán berakták sorban egy tetőtlen, észak-déli fekvésű silótérbe. Oldala, alja beton.
Őszre légszáraz volt. Alig hittük el, három nedvességmérőt is hozott az illető, mindhárom ugyanazt mutatta.

Aztán volt olyan is, hogy a 2 évig erdei nyiladékon tárolt akác csak sistergett.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #8348 Dátum: 2021. Február 18. - 14:59:29 »

Nagyon sok függ a helyszíntől, ahol szárítod, meg persze az időjárástól is.

Három éve történt. Friss vágású tölgyet fűrészeltek fel a fiúk 5-10 centis padlónak, tél végén. A megbízó precízen kihézagolva felrakta olyan másfél méteres rakatokba, tetejére rakatonként nylon került, aztán berakták sorban egy tetőtlen, észak-déli fekvésű silótérbe. Oldala, alja beton.
Őszre légszáraz volt. Alig hittük el, három nedvességmérőt is hozott az illető, mindhárom ugyanazt mutatta.

Aztán volt olyan is, hogy a 2 évig erdei nyiladékon tárolt akác csak sistergett.

Elhiszem, Lajos.
Hasogatott bükkel fűtök már jó pár éve, és amit ilyenkor hozatok azzal fűtök az ősztől.
É-D fekvésű, szellős, lemez tetővel fedett, beton aljú tárolóban soronként összerakva mindig megfelelően kiszáradt a fűtésre.
A jelenlegi konyhakész ára - 39.900Ft/erdei m3 házhoz szállítva - bizony már elvette a kedvem a rendeléstől...
Emiatt kutakodom.
Sztem lesz idén ismét haveri itatás, etetés, fafűrészelés--> itatás, etetés, hasogatás--> itatás, etetés, behordás--> itatás, itatás és itatás,, mert ilyenkor már nem is szoktak éhesek lenni Röhög
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #8349 Dátum: 2021. Február 18. - 15:04:56 »

Én a cserrel vagyok így. Épp a minap beszéltem le az erdésszel, tavaly novemberi termelés, áprilisban berakodom konyhakészen szintén E-D-i tárolóba, süti a nap egész nyáron, tök jó lesz szezonra. Nyilván egy évet kellene legalább hasítva tárolni, de két télre valót nem tudok hova rakni, vagyis tudnám, de nem akarok falerakatot csinálni a kertből.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8350 Dátum: 2021. Február 18. - 15:34:20 »

Elhiszem, Lajos.
Hasogatott bükkel fűtök már jó pár éve, és amit ilyenkor hozatok azzal fűtök az ősztől.
É-D fekvésű, szellős, lemez tetővel fedett, beton aljú tárolóban soronként összerakva mindig megfelelően kiszáradt a fűtésre.
A jelenlegi konyhakész ára - 39.900Ft/erdei m3 házhoz szállítva - bizony már elvette a kedvem a rendeléstől...
Emiatt kutakodom.
Sztem lesz idén ismét haveri itatás, etetés, fafűrészelés--> itatás, etetés, hasogatás--> itatás, etetés, behordás--> itatás, itatás és itatás,, mert ilyenkor már nem is szoktak éhesek lenni Röhög

Mennyi!!??   Csodalk  Két hete vettem 24 ezer/m3. Vegyesen volt bükk és tölgy. Akkorák, hogy amikor felfűrészeltem, még tekében is majd leszállt a tököm míg beraktam a helyére. Mármit a fát raktam be.  Mielőtt valakinek ötletei támadnának.  Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8351 Dátum: 2021. Február 18. - 15:37:36 »

Mennyi!!??   Csodalk  Két hete vettem 24 ezer/m3. Vegyesen volt bükk és tölgy. Akkorák, hogy amikor felfűrészeltem, még tekében is majd leszállt a tököm míg beraktam a helyére. Mármit a fát raktam be.  Mielőtt valakinek ötletei támadnának.  Vigyorog
Ő konyhakészt említ, tehát nyilván fűrészelve, hasogatva. Csak azt nem tudom, abból hogyan számolják vissza az erdei m3-t?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #8352 Dátum: 2021. Február 18. - 15:38:55 »

Én a cserrel vagyok így. Épp a minap beszéltem le az erdésszel, tavaly novemberi termelés, áprilisban berakodom konyhakészen szintén E-D-i tárolóba, süti a nap egész nyáron, tök jó lesz szezonra. Nyilván egy évet kellene legalább hasítva tárolni, de két télre valót nem tudok hova rakni, vagyis tudnám, de nem akarok falerakatot csinálni a kertből.

Sajnos nálam hasonló szituációban nem száradt ki a csertölgy egy nyár alatt.
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8353 Dátum: 2021. Február 18. - 15:42:08 »

Ő konyhakészt említ, tehát nyilván fűrészelve, hasogatva. Csak azt nem tudom, abból hogyan számolják vissza az erdei m3-t?

Hát ezért nem veszek én hasítottat. Vannak fűrészeim, fejszéim, két jó nagy kezem, oszt adj neki. Addig se kell veszekedni a sok némberrel.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #8354 Dátum: 2021. Február 18. - 15:43:12 »

Ő konyhakészt említ, tehát nyilván fűrészelve, hasogatva. Csak azt nem tudom, abból hogyan számolják vissza az erdei m3-t?

Rönkben tárolják, felköbözik a kívánt mennyiséget, fűrészelik, majd hasítógépen elnyomják, és házhoz hozzák.
Sajnos nagy részben osztrák exportra szállítanak, így nem fognak olcsóbbak lenni.
Évente pár ezer Ft-t ugrott felfele náluk a m3 ára...
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 ... 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 [557] 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: