Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917803 alkalommal)
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #615 Dátum: 2009. Január 18. - 19:07:14 »

Megjelent az élőhelyfejlesztési pályázat.
Márciusig még van idő kitalálni ezt-azt.
http://www.fvm.hu/main.php?folderID=857&articleID=13598&ctag=articlelist&iid=1
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #616 Dátum: 2009. Január 19. - 09:47:33 »

Sziasztok!

Ez úton értesítek mindenkit, aki a múlt héten feltett kérdésemre (a trófeák és preparátumok vásárlási lehetőségeivel kapcsolatban) ötleteivel segítséget nyújtott, hogy kitűnően alakultak a dolgok!
Tegnap hívott a rokonom, és örömmel újságolta, hogy útnak indult és kisebb őzagancsokat tervezett vásárolni, aztán haza már egy GRIZZLIBŐRREL érkezett!!!
Én most nagyon boldog, naponta többször megnézi és egyenlőre még nem képes felfogni, hogy neki ilyenje van!  OOO
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #617 Dátum: 2009. Január 19. - 10:20:03 »

útnak indult és kisebb őzagancsokat tervezett vásárolni, aztán haza már egy GRIZZLIBŐRREL érkezett!!!
Én most nagyon boldog, naponta többször megnézi és egyenlőre még nem képes felfogni, hogy neki ilyenje van!  OOO
Taps Taps Taps
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #618 Dátum: 2009. Január 19. - 13:50:06 »

 Fejvakarás Bion Bion Taps
Naplózva

Üdv End
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #619 Dátum: 2009. Január 19. - 13:59:07 »

Kicsiért nem kezdi el, az már bizonyos.  Bion Nyihi  gyozo
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #620 Dátum: 2009. Január 23. - 13:45:27 »

A kérdésem talán nem közvetlenül vadászattal kapcsolatos, bár valamilyen szempontból talán mégis :-)

Az egyik ismerősöm udvarában az emésztőgödör körül elszaporodtak a vándor patkányok, és teljesen keresztül kasul furkálták az udvarát, annyira, hogy már félő, hogy a talaj lesüllyed. Próbálkozott méreggel, de nem használt. Kölcsönöztem neki a fogósabb kutyáinkból, de ez is eredménytelen lett.
Régebben Király Öcsiéknél hallottam, hogy valakik vadászgörény engedtek a patkányok járataiba, így irtották őket.
Tud-e valaki ilyen eladó "betanított" vadászgörényt, esetleg tudna-e tanáccsal szolgálni.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #621 Dátum: 2009. Január 23. - 14:02:38 »

A kérdésem talán nem közvetlenül vadászattal kapcsolatos, bár valamilyen szempontból talán mégis :-)

Az egyik ismerősöm udvarában az emésztőgödör körül elszaporodtak a vándor patkányok, és teljesen keresztül kasul furkálták az udvarát, annyira, hogy már félő, hogy a talaj lesüllyed. Próbálkozott méreggel, de nem használt. Kölcsönöztem neki a fogósabb kutyáinkból, de ez is eredménytelen lett.
Régebben Király Öcsiéknél hallottam, hogy valakik vadászgörény engedtek a patkányok járataiba, így irtották őket.
Tud-e valaki ilyen eladó "betanított" vadászgörényt, esetleg tudna-e tanáccsal szolgálni.
Saját görényem nincs, de van olyan ismerősöm, aki rendszeresen írt patkányt a görényeivel. Ő a kistestű, nőstény görényekre esküszik, amikbe cseppvérként vad görény van visszakeresztezve. Sajnos Ő Mosonmagyaróváron lakik, így nem hiszem, hogy tudna segíteni-max. csak tanáccsal. Bár ha tudtok, akkor az általa preferált formához hasonlítót keressetek. A nagyobb testű, nyulazós görények ugyanis nem férnek be a patkánylyukakba.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #622 Dátum: 2009. Január 23. - 14:11:32 »

A kérdésem talán nem közvetlenül vadászattal kapcsolatos, bár valamilyen szempontból talán mégis :-)

Az egyik ismerősöm udvarában az emésztőgödör körül elszaporodtak a vándor patkányok, és teljesen keresztül kasul furkálták az udvarát, annyira, hogy már félő, hogy a talaj lesüllyed. Próbálkozott méreggel, de nem használt. Kölcsönöztem neki a fogósabb kutyáinkból, de ez is eredménytelen lett.
Régebben Király Öcsiéknél hallottam, hogy valakik vadászgörény engedtek a patkányok járataiba, így irtották őket.
Tud-e valaki ilyen eladó "betanított" vadászgörényt, esetleg tudna-e tanáccsal szolgálni.

Vannak igen jó füstölős módszerek is, nem szép, nem jó de igen hatékony...
Naplózva

Üdv End
huntinggirl
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #623 Dátum: 2009. Január 23. - 14:15:32 »

Valami olyasmit mondott az ismerősöm, hogy azért nem meri a füstölős módszert alkalmazni, mivel az emésztőgödör nagyon közel van, és nehogy a gázok keveredése miatt robbanás keletkezzen...
Én már ehhez nem értek, csak szőke vagyok, és kémiából gyenge voltam Kacsint
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #624 Dátum: 2009. Január 23. - 14:20:47 »

Vannak igen jó füstölős módszerek is, nem szép, nem jó de igen hatékony...

régen egy ismerősöm a tanyája falába beköltözött patkányokat füstölte ki.
Ujsábpapirt be kell áztatni ammóniumnitrátos oldatba (pétisó) használj amilyen töményet csak tudz oldatot.
És ezután jöm a neheze, a szárítás.
Mivel az ammóniumnitrát remek vízmegkötő, igy csak nagyon száraz helyen lehet kiszárítani.
Ő nyáron csinálta a pótkocsi forró vasplatóján.
Ha kiszáradt akkor kb 30 mm átmérőjű 150 mm hengert kell csinálni a ammóniumkristályos papirból, amit egyik végén meggyujtva bedugsz a lyukba egyszerre minél több helyre.

Ő 3 szor mrgcsinálta egymás utáni napokon , neki bevállt már 7 éve és azóta nincs.

Bátran lefedheted a lyukat, mert az égéséhez nem kell levegő, mert a papirbol lesz a celluloz a nitrátból meg "zokszigén" Mosolyog
Nem vagyok vegyész de müködött.

Hajrá
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #625 Dátum: 2009. Január 23. - 14:22:07 »

Valami olyasmit mondott az ismerősöm, hogy azért nem meri a füstölős módszert alkalmazni, mivel az emésztőgödör nagyon közel van, és nehogy a gázok keveredése miatt robbanás keletkezzen...
Én már ehhez nem értek, csak szőke vagyok, és kémiából gyenge voltam Kacsint

Szerintem nincs ott mi robbanjon ha igy csinálja.
Szinte lángja sincs, csak fehér büdös füstje.
Az aknatetőt meg ha előtte leveszi akkor az is kiszellőzik.

hi
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #626 Dátum: 2009. Január 23. - 15:10:57 »

Szerintem nincs ott mi robbanjon ha igy csinálja.
Szinte lángja sincs, csak fehér büdös füstje.
Az aknatetőt meg ha előtte leveszi akkor az is kiszellőzik.

hi

A menekülökre meg ösztűz.....
Ez az egy állat amitől irtozom...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #627 Dátum: 2009. Január 23. - 15:18:25 »

Üdv!

Vagy olyan füstölési módszer ami ennyire nem humánus, de a legbiuzosabb! A boroshordók fertőtlenítésére használt kénszalag! Ha azt begyújtja az ember, ott patkány nem marad életben! Csak vigyázni kell vele, mert az emberre is veszélyes! Ez egy biztos és kíméletlen módszer!

Üdv: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #628 Dátum: 2009. Január 23. - 15:27:06 »

Üdv!

Vagy olyan füstölési módszer ami ennyire nem humánus, de a legbiuzosabb! A boroshordók fertőtlenítésére használt kénszalag! Ha azt begyújtja az ember, ott patkány nem marad életben! Csak vigyázni kell vele, mert az emberre is veszélyes! Ez egy biztos és kíméletlen módszer!

Üdv: Fabrigo

csak az a baj hogy ahhoz kell oxigén és könnyen elalszik, elfijtja magát.
mi is használjuk a hordókhoz, és ha túlméretezed a mennyiséget akkor egyszerüen elalszik a szalag, nem ég tovább (igy nem lehet tulméretezni)
Az tuti hogy nagyon durva ha azt belélegzed, igazi hurutszaggató.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #629 Dátum: 2009. Január 23. - 17:04:43 »

Én eddig két patkányt láttam a garázsomban a télen, vettem mezőgazdasági boltban egyszerű mérget. Az egyik piros granulátum ( nagyon szeretik  Nyihi Nyihi Nyihi ) a másik kékszínű tálcás magokkal ( ez a gazdaságosabb ). Ahol láttam és a kutyák nem fértek hozzá kiraktam. 3 nap múlva a kutya hozta terítékre őket. Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi Nálam is a pöcegödör mellé teleltek be és csak kajáért jártak a garázsban vesztükre, és a kutya ezért tudta előszedni őket.
Azóta is kinn a méreg de nem akar fogyni, érdekes. Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: