Oldalak: 1 ... 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 [549] 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917825 alkalommal)
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #8220 Dátum: 2020. Július 25. - 17:28:25 »

Mikor bejön az, hogy az oldal nem működik, hibakód stb.. Nekem a keresősáv mellett van lehetőség megosztás, stb, a 3 pötty egymás alatt azon belül van, hogy aszatli webhely, na azt bepipálom, aztán működik az oldal.

szia

koszonom igy mar nekem is mukodik!
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #8221 Dátum: 2020. Július 31. - 15:20:00 »

Kedves Fórumtársak!
Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi területen keresek dúvadazási vagy vadkár elhárítási lehetőséget, de ha esetleg valaki tud csomagos vadászati lehetőséget reális, megfizethető áron, nagy nagy segítség lenne.


Előre is megköszönve, üdvözlettel:
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8222 Dátum: 2020. Augusztus 01. - 13:39:07 »

Sziasztok,

sajnos Bodza kutyánk 2 hete itt hagyott minket, akit nagyon szerettünk.
Próbáljuk magunkat túl tenni rajta, de azt hiszem ezt csak új kutyi tudja valamelyest feledtetni.

Szóval ha valaki tud eladó magyar vizslát, lehetőleg vadászó szülőktől, az kérem jelezze.

Köszönöm, gaben  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8223 Dátum: 2020. Augusztus 02. - 14:03:21 »

Kedves Fórumtársak!
Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi területen keresek dúvadazási vagy vadkár elhárítási lehetőséget, de ha esetleg valaki tud csomagos vadászati lehetőséget reális, megfizethető áron, nagy nagy segítség lenne.


Előre is megköszönve, üdvözlettel:
Laci  Emelem
Sajnos,nem tudok! De ha valaki Pátkát ajánlja, azt lőd le.
 Lő
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #8224 Dátum: 2020. Augusztus 04. - 14:08:21 »

Kedves Fórumtársak!
Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi területen keresek dúvadazási vagy vadkár elhárítási lehetőséget, de ha esetleg valaki tud csomagos vadászati lehetőséget reális, megfizethető áron, nagy nagy segítség lenne.


Előre is megköszönve, üdvözlettel:
Laci  Emelem

Laci!  Emelem  
Sajnos tőlem nagyon messze laksz.
Remélem lesz olyan megértő fórumtárs aki segít, mert megérdemelnéd!   
 ÖrömNeked  Attila

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #8225 Dátum: 2020. Augusztus 11. - 21:21:38 »

Sziasztok! Dánhoz nálam jobban értő vadásztársak segítségét kérném. Mennyire valószínű a következő helyzet? Adott egy elképzelt terület,  egy erdő, amit egy út vág ketté. Az út a határ két társaság között.  Előfordulhat olyan, hogy egy bika mindkét területen barcog? Teszem azt néhány napig, akár csak egy napig az egyik, majd a másik területre váltva, ott is barcog egy keveset?
Köszönöm a segítséget!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8226 Dátum: 2020. Augusztus 11. - 21:44:15 »

Sziasztok! Dánhoz nálam jobban értő vadásztársak segítségét kérném. Mennyire valószínű a következő helyzet? Adott egy elképzelt terület,  egy erdő, amit egy út vág ketté. Az út a határ két társaság között.  Előfordulhat olyan, hogy egy bika mindkét területen barcog? Teszem azt néhány napig, akár csak egy napig az egyik, majd a másik területre váltva, ott is barcog egy keveset?
Köszönöm a segítséget!
Én jártam így a Dán haverommal. Időnként átmentünk Koppenhágából Malmőbe barcogni.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #8227 Dátum: 2020. Augusztus 11. - 21:47:56 »

Na ezt elnyomtam a telefonon. Szóval, dám. Vigyorog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8228 Dátum: 2020. Augusztus 12. - 22:06:21 »

Sziasztok! Dánhoz nálam jobban értő vadásztársak segítségét kérném. Mennyire valószínű a következő helyzet? Adott egy elképzelt terület,  egy erdő, amit egy út vág ketté. Az út a határ két társaság között.  Előfordulhat olyan, hogy egy bika mindkét területen barcog? Teszem azt néhány napig, akár csak egy napig az egyik, majd a másik területre váltva, ott is barcog egy keveset?
Köszönöm a segítséget!
Nem tudom, hogy jobban értek-e bárkinél bármiben, de az a büdös dám képes akár 4-5 helyen is fenntartani magának barcogóteknőket.
Sokszor egy napon belül is megfordul több teknőnél is, ez úgy gondolom a tarvad mozgásától is függ.
Mert a dámnál az alaphelyzet valóban az, hogy a tehén keresi fel a bikát, de azért ez sem színtiszta törvényszerűség.
LÁttam én már nem egy komoly, öreg dámbikát, amelyik úgy kísérgette barcogva a tarvad rudlit, mint gímbika a háremét.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #8229 Dátum: 2020. Augusztus 12. - 23:22:12 »

Nem tudom, hogy jobban értek-e bárkinél bármiben, de az a büdös dám képes akár 4-5 helyen is fenntartani magának barcogóteknőket.
Sokszor egy napon belül is megfordul több teknőnél is, ez úgy gondolom a tarvad mozgásától is függ.
Mert a dámnál az alaphelyzet valóban az, hogy a tehén keresi fel a bikát, de azért ez sem színtiszta törvényszerűség.
LÁttam én már nem egy komoly, öreg dámbikát, amelyik úgy kísérgette barcogva a tarvad rudlit, mint gímbika a háremét.

Köszönöm!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8230 Dátum: 2020. Szeptember 13. - 12:24:35 »

Tanult barátainkat kérdezem!
Mennyi energiát termel pl. egy (élő) egér, nyúl vagy őz?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #8231 Dátum: 2020. Szeptember 13. - 12:41:08 »

Tanult barátainkat kérdezem!
Mennyi energiát termel pl. egy (élő) egér, nyúl vagy őz?
 Emelem

Ha mókuskerékbe rakod őket, és meghajtanak egy generátort,........ Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8232 Dátum: 2020. Szeptember 13. - 13:05:39 »

Ha mókuskerékbe rakod őket, és meghajtanak egy generátort,........ Mosolyog
Nem rossz a módszer, csak nem vadászias. Ördög
A nyugalmi állapotban leadott hőenergiára gondoltam.
Mérni én is megtudom:
Pl. kimegyek a 100 holdas pagonyba (már van egy ismert adatom), megmérem a hőmérsékletet aztán lővök egy nyulat. Bekurelem egy hőszigetelt ládába, aztán újra hőmérsékletet mérek.
Korrigálom néhány ismert adattala, a lőpor égési energiájával, az álltalam okozott surlódási energiával stb... és máris pontos eredményt kapok.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8233 Dátum: 2020. Szeptember 13. - 13:12:43 »

Tanult barátainkat kérdezem!
Neked olyan tanult barátod biztosan nincsen! Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8234 Dátum: 2020. Szeptember 13. - 14:23:23 »

Nem rossz a módszer, csak nem vadászias. Ördög
A nyugalmi állapotban leadott hőenergiára gondoltam.
Mérni én is megtudom:
Pl. kimegyek a 100 holdas pagonyba (már van egy ismert adatom), megmérem a hőmérsékletet aztán lővök egy nyulat. Bekurelem egy hőszigetelt ládába, aztán újra hőmérsékletet mérek.
Korrigálom néhány ismert adattala, a lőpor égési energiájával, az álltalam okozott surlódási energiával stb... és máris pontos eredményt kapok.
 Röhög

Ez nagyon egyszerű az alap Q=c*m*dT képletből kiindulhatsz és annak függvényében hogy a dT-t a nyúl vagy a légkör változására érted megtudhatod akár azt is hogy egy nyúl milyen hatással van a klímaváltozásra.
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 [549] 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: