Oldalak: 1 ... 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917802 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8115 Dátum: 2020. Február 16. - 20:32:33 »



 Ördög Stoel
Van nekem ilyen, Stubai!
Lejöttök egy hétvégre. Az asszonyt befizetem fitneszre, welnessre, Te meg kezeled a gépet.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8116 Dátum: 2020. Február 16. - 20:35:20 »

B..meg, nem a bolygót akarom megmenteni. Röhög
Van a házam előtt egy szomorúfűz aminek 5 éve letörte a vihar a felét. Jött a tűzoltóság, levágták és átvitték az út túloldalára. Bár a fát én ültettem (azóta is bánom) nem engedték hogy elvigyem mert hogy az közterület és az ő tulajdonuk. Jött egy brigád, láncfűrésszel és elvitték a 30cm-nél vastagabb darabokat. Az ott maradt ágakra 5 éve hordja a környék a fanyesedéket. A halom durván 20xára duzzadt. Ősszel megjelent egy kisgyerek, 40kg+vaságy egy IFA-nyi ággal hogy lerakja. Ráb..szott, mert szerdán nem volt kedvem dolgozni menni, ezrért otthon voltam. Kérdeztem tőle mit szeretne csinálni a rakománnyal? Próbálkozott valami magyarázattal, aztán terpesz állásban elkezdett hadonászni rajtam meg véletlenül vadászbakancs volt.
Bementem a hivatalba, hogy vigyék el a fát. Némi hadakozás után, kerítettek egy pribéket aki kijött velem felmérni a tényálladákot.
Törvényes határidőn belül kaptam egy határozatot, aminek durván az a lényege, hogy az illegális lerakat alapját az ő tulajdonukban lévő, de az én gondozásomra bízott fa képezte, ezért azt 90 ezer Ft önköltsgi áron elszállítják, továbbá a veszélyes fámat (ami az övék) 130 ezer Ft-ért kivágják. Az elszállításáról nekem kell gondoskodni.
Ezek után gondoltam úgy, hogy veszek egy ágaprítót s egy évig fűtök vele.

Jó történet - még ha te kevesebbet is röhögsz rajta .  Azért jó nagy fűzfa amivel egy évig lehet fűteni .  Úgy ég mint a papír meg annyi meleget is ad .
Ajánlom figyelmedbe a Voldi féle opciót . Igazán környezetbarát eszköz !   Ördög

Ja nekem a horgásztanyámon volt kettő szomorú fűz . Először nagyon örültem milyen  hamar  nő és ad árnyékot de 15 év után valósággal  megutáltam , veszélyessé is vált és kivágtam .
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8117 Dátum: 2020. Február 16. - 20:46:11 »

Jó történet - még ha te kevesebbet is röhögsz rajta .  Azért jó nagy fűzfa amivel egy évig lehet fűteni .  Úgy ég mint a papír meg annyi meleget is ad .
Ajánlom figyelmedbe a Voldi féle opciót . Igazán környezetbarát eszköz !   Ördög

Ja nekem a horgásztanyámon volt kettő szomorú fűz . Először nagyon örültem milyen  hamar  nő és ad árnyékot de 15 év után valósággal  megutáltam , veszélyessé is vált és kivágtam .
Stefi!
Nem a fűzfával gondoltam fűteni. Az előttem felhalmozódot fa nagyrésze, moniliában kipusztult meggy és barack plusz a felénk gyomként növő karvastagságú dió.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8118 Dátum: 2020. Február 16. - 21:33:07 »

Tündér vagy!
Lehet hogy igényt tartok rá.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8119 Dátum: 2020. Február 16. - 21:37:29 »

Nekem ezem van

https://www.lumagmagyarorszag.hu/termekek/kertigepek/kertigepek/hc1000ew/

2-5 centis darálékot csinál, a 10 centis átmérő nem kamu, viszi.

Ha ez ok, szólj, behajítjuk a Caddybe, oszt kész.  Wave
Tündér vagy!
Lehet hogy igényt tartok rá.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8120 Dátum: 2020. Február 16. - 21:54:46 »

Jó történet - még ha te kevesebbet is röhögsz rajta .  Azért jó nagy fűzfa amivel egy évig lehet fűteni .  Úgy ég mint a papír meg annyi meleget is ad .
Ajánlom figyelmedbe a Voldi féle opciót . Igazán környezetbarát eszköz !   Ördög

Ja nekem a horgásztanyámon volt kettő szomorú fűz . Először nagyon örültem milyen  hamar  nő és ad árnyékot de 15 év után valósággal  megutáltam , veszélyessé is vált és kivágtam .

Nekem ehhez nem kellett 15 év. Elég volt 3 is. Csak nem szólhatok, mert saját két kezemmel dugtam el a vesszőt. Az ültetés nagyképűen hangzana. Persze a mutatvány nem állt meg ennyiben, mert tőle tíz méterre tettem egy nyírfát is. Kedves druszám javaslom neked is és garantálom, hogy két éven belül egészen más szemmel fogsz nézni a fűzre.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8121 Dátum: 2020. Február 16. - 21:58:15 »

Nekem ezem van

https://www.lumagmagyarorszag.hu/termekek/kertigepek/kertigepek/hc1000ew/

2-5 centis darálékot csinál, a 10 centis átmérő nem kamu, viszi.

Ha ez ok, szólj, behajítjuk a Caddybe, oszt kész.  Wave
Valahogy tudtam,hogy neked van ilyen. /IS/ Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #8122 Dátum: 2020. Február 17. - 05:13:37 »

Tündér vagy!
Lehet hogy igényt tartok rá.

Azzal jársz a legjobban.
Azt az "ipari" mennyiséget egy barkács géppel 1 hét alatt se darálod le. Van itthon de 1-2cm átmérőjű  ág 3-5cm hosszig max,  lassú, figyelni kell a tartó dobozra stb . Tényleg arra való hogy évente 1x elővedd és a nyesedéket ledaráld. Nem egy hatékony szerkezet hétvégi hobby kertbe még elmegy.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #8123 Dátum: 2020. Február 17. - 07:44:23 »

Persze a mutatvány nem állt meg ennyiben, mert tőle tíz méterre tettem egy nyírfát is.

Dúli-dúl.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8124 Dátum: 2020. Február 17. - 08:40:15 »

Nekem ehhez nem kellett 15 év. Elég volt 3 is. Csak nem szólhatok, mert saját két kezemmel dugtam el a vesszőt. Az ültetés nagyképűen hangzana. Persze a mutatvány nem állt meg ennyiben, mert tőle tíz méterre tettem egy nyírfát is. Kedves druszám javaslom neked is és garantálom, hogy két éven belül egészen más szemmel fogsz nézni a fűzre.

Nem tudom mire gondolsz a nyírrel kapcsolatban . A fűzzel együtt ültettem a 5 nyírfát is és két diót meg mogyorót is . Ezekkel semmi baj nincs , mondjuk se diót se mogyorót nem szüretelek  a mókusok miatt.
Érdekesség hogy néhány fenyőt is ültettem karácsony után a megmaradt gyökereset , azt gondoltam majd az első áradás után kipusztulnak . Nem úgy történt félméter víz már többször állt az udvarban de a fenyők annál szebbek lettek . 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #8125 Dátum: 2020. Február 17. - 09:21:14 »

Jó pár éve már, elbontottuk feleségem nagyapjának a borospincéjét.
Nagyjából 50 éves volt az épület.
Levettük a tetőt, aztán próbáltuk eldönteni a tömésfalakat. Nem sikerült.
Nagykalapács, fejsze, öklömnyi darabokra kellett szétverni a falat, másként nem adta meg magát.
Kiderült, hogy a fundamentum 30X30-as tölgygerendákból állt, a sarkokon csappal, a gerendákba araszi távolságba lyukak, azokba meg karvastagsású, falmagasságú nyírfaágakat vert bele a mester, aki készítette.
A nyírfa teljesen ép volt.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8126 Dátum: 2020. Február 17. - 11:29:41 »

Nem tudom mire gondolsz a nyírrel kapcsolatban . A fűzzel együtt ültettem a 5 nyírfát is és két diót meg mogyorót is . Ezekkel semmi baj nincs , mondjuk se diót se mogyorót nem szüretelek  a mókusok miatt.
Érdekesség hogy néhány fenyőt is ültettem karácsony után a megmaradt gyökereset , azt gondoltam majd az első áradás után kipusztulnak . Nem úgy történt félméter víz már többször állt az udvarban de a fenyők annál szebbek lettek . 

Ne a horgásztanyán ültesd el, hanem otthon. Majd megtudod. Onnantól kezdve, hogy kinyitja a szemeit tavasszal, egészen míg rá nem esik a hó, vagy jó nagy fagy tél elején, FOLYAMATOSAN SZEMETEL VALAMIVEL. Mindenféle apró szarok milliárdjaival szórja tele a környezetét, amitől ajtót-ablakot nem lehet nyáron nyitva hagyni, mert odabenn is olyan lesz minden, ha nincs szerencséd még a levesedből is azokat halászhatod. ÚÚÚTÁÁÁLOM!!!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8127 Dátum: 2020. Február 17. - 11:53:26 »

Ne a horgásztanyán ültesd el, hanem otthon. Majd megtudod. Onnantól kezdve, hogy kinyitja a szemeit tavasszal, egészen míg rá nem esik a hó, vagy jó nagy fagy tél elején, FOLYAMATOSAN SZEMETEL VALAMIVEL. Mindenféle apró szarok milliárdjaival szórja tele a környezetét, amitől ajtót-ablakot nem lehet nyáron nyitva hagyni, mert odabenn is olyan lesz minden, ha nincs szerencséd még a levesedből is azokat halászhatod. ÚÚÚTÁÁÁLOM!!!

Nekem a ház előtt van, és kb. ez a helyzet vele, amit leírtál.
De én szeretem.
Szép és árnyékot ad.

Valamit valamiért.  Vállat von

Végső soron bármit ültetsz, mindennek van árnyoldala.

A zasszonynak szoktam emlegetni mikor háborog, hogy levelet kell söpörni/gereblézni, hogy ha annakidején a nászúton ottmaradt volna Egyiptomban, akkor biztos nem lenne ilyen gondja.  Vigyorog  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #8128 Dátum: 2020. Február 17. - 12:03:05 »

Azzal jársz a legjobban.
Azt az "ipari" mennyiséget egy barkács géppel 1 hét alatt se darálod le. Van itthon de 1-2cm átmérőjű  ág 3-5cm hosszig max,  lassú, figyelni kell a tartó dobozra stb . Tényleg arra való hogy évente 1x elővedd és a nyesedéket ledaráld. Nem egy hatékony szerkezet hétvégi hobby kertbe még elmegy.

A szomorú füzet is, meg a gyümölcsfák ágait, illetve a karácsonyfát szoktam vele darálni. A fűz, ha tisztességgel ki van ritkítva tavasszal, kevesebb nyűgöt ad. (azért ad  Ördög )

Olyan 2-3 köbéter aprítékot jelent a fenti hadművelet, ami aztán vagy megy a komposztba, vagy egyből leforgatom a zöldségeskertben, elég kötött a föld, hadd lazuljon. A barkácsáruházi kört anno én is megfutottam, felejtős.  Fejvakarás

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #8129 Dátum: 2020. Február 17. - 12:04:16 »

Valahogy tudtam,hogy neked van ilyen. /IS/ Mosolyog


Vagy ez, vagy akvárium  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: