Oldalak: 1 ... 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 [527] 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917833 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7890 Dátum: 2019. Május 01. - 04:51:40 »

Kedves Olvtársak!  Biztosan akad közöttünk láncfűrész szakértő több is. Abban kérnék segítséget, hogy milyen fűrészt vegyek. 18 éve megörököltem apósom 056-os Stihl-jét. Azt hasztnáltam idáig,de a 18 év alatt most ötödször adta meg magát a gyújtása (azt mondják tipushiba) és tovább nem akarom javítgattatni. Van hozzá gyári gyújtás, egy másik fűrész árán. Azon kívül dögnehéz, a vibrációi borzasztóak én meg nem fiatalodom. Tíz éve (akkor is éppen gyújtáshibás volt az 56-os) vettem egy  új ms 170-est. Tökéletesen működik azóta is. Csak neki meg megvannak a korlátai, vagyis emberesebb rönkfához gyenge. Azt törpöltem ki, hogy a kicsit eladom és veszek egy újat, ami erősebb, mint a 170-es, de könnyebb, mint a 056.
Ami biztos az az, hogy nem Stihl lesz. Kinéztem a Husqvarna 130-at és a 135 mark II-t. A hasonló paraméterű Stihlektől 20-30 ezerrel olcsóbbak és bár sosem volt Husqvarnám, annyit azonban tudok, hogy nem rosszabbak.
Most viszont képbe került egyfelől a Makita. De, mint láncfűrészt nem ismerem. A környezetemben sincs. Annyit tudok róla, hogy megvették a Dolmart, onnan a láncfűrész brand. Viszont használok egy Makita fűkaszát és roppant elégedett vagyok vele. Másfelől úgyszintén a látókörömbe került az Oleo-mac. Abból a vőm használ vagy húsz éve hibamentesen egy fűkaszát és egy permetezőt. Esküszik a márkára. Néztem egy Oleo-mac GSH 560-at, ami 3,5 LE, 5 kg és durván hatvanezerbe fájna. Nekem szinte tökéletes lenne, de....
Tehát ha valaki használja ezen fűrészek valamelyikét, vannak, voltak tapasztalatai az legyen szíve ossza meg velem.  Előre is nagyon köszönöm!  Emelem

Pontosan mire kellene?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7891 Dátum: 2019. Május 01. - 06:50:07 »

Pontosan mire kellene?
Ha figyelmesen olvasod a hozzászólásait,tudhatod,hogy évek óta az anyósával van baja... Ördög Vigyorog Röhög
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #7892 Dátum: 2019. Május 01. - 07:25:06 »

Ha figyelmesen olvasod a hozzászólásait,tudhatod,hogy évek óta az anyósával van baja... Ördög Vigyorog Röhög



 Röhög Röhög Röhög Röhög

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7893 Dátum: 2019. Május 01. - 08:26:22 »

Ha figyelmesen olvasod a hozzászólásait,tudhatod,hogy évek óta az anyósával van baja... Ördög Vigyorog Röhög
Topkomment. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7894 Dátum: 2019. Május 01. - 08:45:21 »

Én Husqvarnás vagyok.
Ha elektromosat akarsz akkor batran ajánlom a 420el-t.
Nagyon jo.

Ha nem akkor hivd fel a “Halász Fűr-Gép. Bt.“ Budapesten.
Van neki néha régebbi gépe. Azok a csodajók.
Nekem egy 365-van, nagyon szuper.

volt egy kis makitám is, jo volt de ergonomiában hosszu munkahoz nem kényelmes.


Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #7895 Dátum: 2019. Május 01. - 08:51:17 »

A csontot is viszi??  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #7896 Dátum: 2019. Május 01. - 09:08:57 »

Sziasztok!
Segítséget kérnék, hátha valaki járt már így. Tegnap este a Sauer 100 puskámból kivettem a zárdugattyút áttörölgetni. Valahogy sikerült úgy forgatni a kezemben, hogy felhúzott állásból átfordult fesztelenített vagy elsütött állásba, az ütőszeg is kint van, mint amikor el van sütve. Na már most így nem tudom visszarakni a puskába, szabad kézzel meg nem bírom felhúzni, hogy be tudjam helyezni vissza a helyére. Ilyenkor mi a teendő? Járt már így más is? Köszönöm előre is!

Szia! Ugyan Sauerem konkrétan nincs, de a forgó-tolózáras mivoltjából kiindulva, sejtem, hogy sikerülhetett ez a mutatvány...  Ördög

Vagy két hete jártam úgy, hogy nagytakarítottam az összes fegyverem, a Mauser zárdugattyúját pedig bütyköltem és így fesztelenítettem is. Visszarakásnál jutott eszembe. Ott úgy is kiderül   Röhög

Szóval a lényeg (próbálom érthetően elmagyarázni): van a zárdugattyú vége felé két egymással ellentétes irányba néző "karom". Ami előre néz azt beakasztod valamibe és hátrahúzod, majd visszaforgatod feszített állapotba a dugattyút.

Ha így nem tiszta, hívj nyugodtan fel, szívesen segítek: 30/6402917

 Emelem

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #7897 Dátum: 2019. Május 01. - 09:19:03 »

Szia! Ugyan Sauerem konkrétan nincs, de a forgó-tolózáras mivoltjából kiindulva, sejtem, hogy sikerülhetett ez a mutatvány...  Ördög

Vagy két hete jártam úgy, hogy nagytakarítottam az összes fegyverem, a Mauser zárdugattyúját pedig bütyköltem és így fesztelenítettem is. Visszarakásnál jutott eszembe. Ott úgy is kiderül   Röhög

Szóval a lényeg (próbálom érthetően elmagyarázni): van a zárdugattyú vége felé két egymással ellentétes irányba néző "karom". Ami előre néz azt beakasztod valamibe és hátrahúzod, majd visszaforgatod feszített állapotba a dugattyút.

Ha így nem tiszta, hívj nyugodtan fel, szívesen segítek: 30/6402917

 Emelem



Most figyelem, kissé megkéstem a válasszal.  Stoel
De ha valaki kedvet kapott azóta a tekergetéshez (villanykörte a szájban esete), talán a segítségére lehet.  Vigyorog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7898 Dátum: 2019. Május 01. - 09:50:31 »

Topkomment. Röhög
Igen Ez is... Wave
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7899 Dátum: 2019. Május 01. - 12:25:07 »

A csontot is viszi??  Fejvakarás Vállat von


Bőven.
Majdnem kiprobaltam anno magamon...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7900 Dátum: 2019. Május 01. - 12:37:48 »

Kedves Olvtársak!  Biztosan akad közöttünk láncfűrész szakértő több is. Abban kérnék segítséget, hogy milyen fűrészt vegyek. 18 éve megörököltem apósom 056-os Stihl-jét. Azt hasztnáltam idáig,de a 18 év alatt most ötödször adta meg magát a gyújtása (azt mondják tipushiba) és tovább nem akarom javítgattatni. Van hozzá gyári gyújtás, egy másik fűrész árán. Azon kívül dögnehéz, a vibrációi borzasztóak én meg nem fiatalodom. Tíz éve (akkor is éppen gyújtáshibás volt az 56-os) vettem egy  új ms 170-est. Tökéletesen működik azóta is. Csak neki meg megvannak a korlátai, vagyis emberesebb rönkfához gyenge. Azt törpöltem ki, hogy a kicsit eladom és veszek egy újat, ami erősebb, mint a 170-es, de könnyebb, mint a 056.
Ami biztos az az, hogy nem Stihl lesz. Kinéztem a Husqvarna 130-at és a 135 mark II-t. A hasonló paraméterű Stihlektől 20-30 ezerrel olcsóbbak és bár sosem volt Husqvarnám, annyit azonban tudok, hogy nem rosszabbak.
Most viszont képbe került egyfelől a Makita. De, mint láncfűrészt nem ismerem. A környezetemben sincs. Annyit tudok róla, hogy megvették a Dolmart, onnan a láncfűrész brand. Viszont használok egy Makita fűkaszát és roppant elégedett vagyok vele. Másfelől úgyszintén a látókörömbe került az Oleo-mac. Abból a vőm használ vagy húsz éve hibamentesen egy fűkaszát és egy permetezőt. Esküszik a márkára. Néztem egy Oleo-mac GSH 560-at, ami 3,5 LE, 5 kg és durván hatvanezerbe fájna. Nekem szinte tökéletes lenne, de....
Tehát ha valaki használja ezen fűrészek valamelyikét, vannak, voltak tapasztalatai az legyen szíve ossza meg velem.  Előre is nagyon köszönöm!  Emelem
Ha Husky-t akarsz venni akkor elsősorban Kapszli fórumtársat keresd, Ő a dealer.
Ha nem azt akarsz, akkor is.
Az OleoMac cuccait dicsérik akik használják. Beszéltem olyan polgármesterrel akinek a közmunkásai Oleo Mac fűkaszákat nyüstölnek, nyilván szeretgetik, dédelgetik mint saját édesgyermeküket Ördög és a kaszák bírják. Engem mondjuk pont Kapszli beszélt le az Oleo Mac permetezőről, azt javasolta, vegyek inkább Cifarellit de nem azért, mert az előbbi nem jó, csak az utóbbi permetezőben jobb.
Amikor motorfűrészt keres az ember, tegye fel magának a kérdést, mire kell, mennyit akarja használni? A "nagyok" modelljei között is vannak "farmer" és "profi" kategóriás gépek, minden méretkategóriában. A "profi" gép a kategórián belül kicsit könnyebb, kicsit erősebb és (nem kicsit) drágább. A stihl-nél régen úgy volt kódolva, hogy a páratlan számra végződő a "farmer", a páros a "profi" kategóriás fűrész de ez már nem így van. Sajnos a baromarcú marketingesek kitalálnak új kategóriákat, új kódolásokat és ember legyen a talpán, aki eligazodik köztük.
Ha a tüzifát vágod otthon, azt azért tudomásul kell venni, hogy az egész nap üveghangon bőgetés az nem egy könnyed igénybevétel, arra nem jó a legkisebb "eziselég" modell.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7901 Dátum: 2019. Május 01. - 13:20:37 »

Kedves Olvtársak!  Biztosan akad közöttünk láncfűrész szakértő több is. Abban kérnék segítséget, hogy milyen fűrészt vegyek. 18 éve megörököltem apósom 056-os Stihl-jét. Azt hasztnáltam idáig,de a 18 év alatt most ötödször adta meg magát a gyújtása (azt mondják tipushiba) és tovább nem akarom javítgattatni. Van hozzá gyári gyújtás, egy másik fűrész árán. Azon kívül dögnehéz, a vibrációi borzasztóak én meg nem fiatalodom. Tíz éve (akkor is éppen gyújtáshibás volt az 56-os) vettem egy  új ms 170-est. Tökéletesen működik azóta is. Csak neki meg megvannak a korlátai, vagyis emberesebb rönkfához gyenge. Azt törpöltem ki, hogy a kicsit eladom és veszek egy újat, ami erősebb, mint a 170-es, de könnyebb, mint a 056.
Ami biztos az az, hogy nem Stihl lesz. Kinéztem a Husqvarna 130-at és a 135 mark II-t. A hasonló paraméterű Stihlektől 20-30 ezerrel olcsóbbak és bár sosem volt Husqvarnám, annyit azonban tudok, hogy nem rosszabbak.
Most viszont képbe került egyfelől a Makita. De, mint láncfűrészt nem ismerem. A környezetemben sincs. Annyit tudok róla, hogy megvették a Dolmart, onnan a láncfűrész brand. Viszont használok egy Makita fűkaszát és roppant elégedett vagyok vele. Másfelől úgyszintén a látókörömbe került az Oleo-mac. Abból a vőm használ vagy húsz éve hibamentesen egy fűkaszát és egy permetezőt. Esküszik a márkára. Néztem egy Oleo-mac GSH 560-at, ami 3,5 LE, 5 kg és durván hatvanezerbe fájna. Nekem szinte tökéletes lenne, de....
Tehát ha valaki használja ezen fűrészek valamelyikét, vannak, voltak tapasztalatai az legyen szíve ossza meg velem.  Előre is nagyon köszönöm!  Emelem

Szerintem a Makita az elektromos gépeiben erős . Ismerősöknek van fűrész és fűkasza de úgy látom a Stihl és a Husqvarna szintjét nem nem üti meg . Ez utóbbiak közül meg elég nehezen tudnám megmondani hogy melyik jobb .  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7902 Dátum: 2019. Május 01. - 20:00:12 »

Van Husi, is Stihl is, és Oleo-Mac is. A tesóm két Husqvarna fűrész nyúz évek óta. Itthon Stihl és Husq is gyepálódik,mindkettővel ugyanannyi gond van,ha van. Az oleo-mac egy rotációs kapa,kb. 2 éves,az is kap rendesen,de megy. Szóval,ha rám hallgatsz,azt veszel amit akarsz. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7903 Dátum: 2019. Május 02. - 10:11:44 »

Ha figyelmesen olvasod a hozzászólásait,tudhatod,hogy évek óta az anyósával van baja... Ördög Vigyorog Röhög

Nagy duma!!! Röhög Röhög

De nem szeretnék ilyen durva eszközökhöz folyamodni. A fejemben már összeállt a valóban tökéletes bűntény, amennyiben mégis elhatározom magam. Pusztán annyit kell tennem, hogy bezárom a kapukat és eldugom a kulcsokat. Egy hét megválasztaná anyósomat. Tuti belehalna, ha nem mehetne sehova.  Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7904 Dátum: 2019. Május 02. - 10:25:19 »

Mire kell a fűrész? Az évi 12-15 köbméter fa feltekézéséhez (nem egyetlen nap alatt), a portákon adódó munkákhoz, faápoláshoz, plusz minden évben akad pár fa, amit ki kell vágni nálunk vagy a szomszédságban, rokonságban.  Viszont a 170-es ezt nem tudja maradéktalanul megoldani. Az idén is a fám fele legalább akkora rönkökből állt, amikhez neki nem volt hozzászólása. Azért is keresek olyan fűrészt, ami 2-3 lóerős, bírja a 40 vagy 40+-os lapot, de nem tizenkilós és nem ráz szét két-három óra alatt. Az említett Husqvarnákon kívül érdekes lehet még az Oleo-mac GSH 510 vagy 560. Ráadásul az áruk is nagyon el van találva.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 [527] 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: