Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917802 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #600 Dátum: 2009. Január 14. - 22:19:32 »

Egy rokonom kérdését tolmácsolom, lakásdekorációs célra pár kisebb vadbőrt (borz, görény, nyest /rókát én ígértem neki/) és néhány őztrófeát szeretne venni. Van-e ilyesmire valamilyen lehetőség Bp-en? Ő azt hitte, vadászboltban kapható ilyesmi, szerintem nem igazán.
A neten én utánanéztem, azt majd közlöm vele, de direkt vásárlási hely is érdekelne, ha valaki tud ilyet.
Előre is köszönöm!

www.preparator.hu        esetleg itt, pesti cím.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #601 Dátum: 2009. Január 15. - 00:18:45 »

Ha tud várni a FEHOVA ig Ott mindig árulnak töménytelen mennyiségben.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #602 Dátum: 2009. Január 15. - 07:55:12 »

Köszönöm mindenkinek, a vadászaprót és a vaterát már én is ajánlottam neki, meg kaptam preparátor címet is! Ez egyenlőre elég lesz, esetleg a FEHOVÁ-ra még kinézhet tavasszal.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #603 Dátum: 2009. Január 15. - 13:29:02 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy az országban hol tudnék magamnak vásárolni jó minőségű gumicsizmát ( kivehető bélésűt ).
Ezzel még nem sok mindent kértem a lényeg: 49-50-es méretben!!
Segítségeteket előre is köszönöm: Ma-98 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Egy egyszerű 5-let!
Síma gumicsizma 51-es + egy neoprén bélés (a horgászbóltokban olcsóbb)
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #604 Dátum: 2009. Január 15. - 13:36:05 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy az országban hol tudnék magamnak vásárolni jó minőségű gumicsizmát ( kivehető bélésűt ).
Ezzel még nem sok mindent kértem a lényeg: 49-50-es méretben!!
Segítségeteket előre is köszönöm: Ma-98 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás


Gumicsizma.lap.hu
Gumicsizma minden mennyiségben.Hisz ki mondta, hogy gumicsizmát csak a gyerekek
hordhatnak. Itt megtalálhatod álmaid gumicsizmáját,igy még az eső sem ...
gumicsizma.lap.hu/ - 48k - Tárolt változat - Hasonló oldalak
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #605 Dátum: 2009. Január 15. - 13:40:36 »

Köszönöm Attila! Wave
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #606 Dátum: 2009. Január 15. - 13:48:53 »

Én is tudok ajánlani valamit:

http://www.gumicsizma.hu/

 :turbanos Angyal
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #607 Dátum: 2009. Január 15. - 16:14:38 »

Szia Sabbati!
Ez is jó de a lábamra még mindig kicsi, másra meg nem kell! Bion Bion Nyihi Nyihi :turbanos Ijasz
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #608 Dátum: 2009. Január 15. - 21:40:54 »

www.preparator.hu        esetleg itt, pesti cím.
A napokban voltam fültanuja , hogy az örökös ebbe az üzletbe jött kérdezni az árakat .
Érdemes őket /az üzletet /megkérdezni !
Hátha van valami ötletük , hogy ki az aki éppen vevőt keres .
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #609 Dátum: 2009. Január 16. - 15:08:55 »


Szevasztok!

Szeretném megköszönni mindenkinek, aki a Szlovákiában fellelt magyar katonák sírjainak identitását illetően az ügyben segített. A segítségkérést több MO-i fórumozó is személyes ügyként kezelte és mindent megtettek annak az érdekében, hogy utólag beazonosíthatóak legyenek a Nagysándoriban (Veµké Ostratice) fellelt katonasírokban nyugvó, 1945-ben elesett magyar katonák. Köszönet az OMVK országos irodájának – személyesen a közben nyugdíjba vonult Török Henriknek a koordinátori munkáért és külön köszönet Dr. Holló József  ny. altábornagy úrnak – aki szintén vadászember – a hathatós segítségért.
A sándori (Ostratice) vadászok nevében Herz Jozef barátom átvette az adatokat és a tavasz beköszöntével megkezdik a sírok rendbe hozását, a síremléket ellátják az elesett katonák személyi adataival. Remélhetőleg még majd visszatérünk a témához ….

Mellékelem Holló tábornok úr levelét és az eleset katonák adatait, melyek egyértelmű bizonyítéka egy tenniakarásból eredő sikernek, mely sikerhez senkinek se fűződött személyes érdeke, csupán az emberség volt a hajtóerő.


Tisztelt ...... Úr!


   Köszönöm szíves közreműködését, hogy a szlovákiai Sándoriban (Ostratice) élő Josef Herz úr és barátai kezdeményezését felkarolta, és intézményemhez fordult a településen eltemetett magyar katonák azonosítása érdekében.
   A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum II. világháborús veszteségi dokumentumai lapján öt magyar katonát temettek el Nagysándoriban, akiknek a névsorát és adatait mellékelten megküldöm.
   Ismereteink szerint korábban létezett Kissándori (Malé Ostratice) és Nagysándori (Veµké Ostratice), amelyek egyesülésével jött létre a mai Sándori (Ostratice).
   A magyar katonasírok rendezésére irányuló szlovákiai kezdeményezést nagy örömmel fogadtam, és kérem az adatok továbbításán túl tolmácsolja a helyieknek köszönetemet és jókívánságaimat.


Budapest, 2008. december 19.


                                                                                                                                       Tisztelettel:

                                                                                                                         Dr. Holló József ny. altábornagy sk.


Az öt elesett magyar katona személyi adatai:


    Név         Rendfokozat      Születési idő   Anyja neve     Születési hely        Lakó hely   Halál oka     Halál ideje    Eltemetés helye

Müller Ferenc   őrvezető               –                  –               –               Kétegyháza   fejlövés     1945.01.28.      Nagysándori
Romják János   honvéd       1912.06.18.   Szidol Mária   Nyírtás              –          szilánksérülés  1945.02.01.      Nagysándori
Tóth Ferenc   honvéd       1909.07.12.   Bokor Erzsébet   Nemeskolta           Nárai             tetanusz      1945.01.30.      Nagysándori
Varga József   őrvezető       1921.03.19.   Kakas Katalin   Kisvaszar                 –             fejlövés      1945.01.31.      Nagysándori
Vitai Mihály   szakvezető       1918.02.16.   Varga Erzsébet   Gyepükaján    Gyepükaján      fejlövés      1945.02.02.      Nagysándori


üdv!

Takács Frigyes  (Taki)
Szlovákiából

Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #610 Dátum: 2009. Január 16. - 20:08:51 »

Szervusz Frici!

Nagyon örülök, hogy sikerrel jártatok!
Hmmm! Ezek ám a nagy dolgok!
Hatvannégy év után öt katona leszármazottjai hírt kapnak, s végre elmehetnek apjuk, nagyapjuk, dédapjuk sírjához!
És az is lehet, hogy pont a fórumon olvasó vadásztárs viszi el Nekik a jó hírt!

 Igen Igen Igen

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #611 Dátum: 2009. Január 16. - 21:01:01 »

 Igen Igen Igen
Naplózva
G.Tamás
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #612 Dátum: 2009. Január 17. - 13:28:51 »

Tisztelt Vadász Urak!
Nagyon érdekel a vadászat nagyon sok mindent elolvastam róla és az lenne egy pár kérdésem,
hogy hogyan tehetném le a vadász vizsgát és hogyan vadászhatok ?
Milyen papírok szükségesek a vadászathoz?
Mi a különbség a hivatásos vadász és a terület nélküli vadász között ?
Válaszukat előre köszönöm. További szép napot. Emelem
G.Tamás
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #613 Dátum: 2009. Január 17. - 14:06:51 »

Tisztelt Vadász Urak!
Nagyon érdekel a vadászat nagyon sok mindent elolvastam róla és az lenne egy pár kérdésem,
hogy hogyan tehetném le a vadász vizsgát és hogyan vadászhatok ?
Milyen papírok szükségesek a vadászathoz?
Mi a különbség a hivatásos vadász és a terület nélküli vadász között ?
Válaszukat előre köszönöm. További szép napot. Emelem
G.Tamás



 http://www.vadaszvizsga.hu/      Wave
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
G.Tamás
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #614 Dátum: 2009. Január 17. - 14:31:57 »




Nagyon köszönöm a segítségét! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: