Oldalak: 1 ... 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 [521] 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917817 alkalommal)
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #7800 Dátum: 2019. Január 06. - 19:41:18 »

A vadászvizsga gyakorlati részébe van építve a fegyvervizsga modul,  így nekem sem fogadták el, hiába van meg mindenre. De simán le fog vizsgázni belőle. A lövészet más tészta, a tanfolyam előtt talán ha 20-at lőttem sörétes fegyverből . A díjakon úgysem változtat.

Nem a vizsgától fél,hanem egyszerűen csak lehúzásnak tartja.Én is így gondolom,simán csak lehúzzák a jó népet!
Naplózva
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #7801 Dátum: 2019. Január 06. - 22:04:30 »

A vadászvizsga gyakorlati részébe van építve a fegyvervizsga modul,  így nekem sem fogadták el, hiába van meg mindenre. De simán le fog vizsgázni belőle. A lövészet más tészta, a tanfolyam előtt talán ha 20-at lőttem sörétes fegyverből . A díjakon úgysem változtat.

2001-ben volt a kezemben utoljára sörétes, fácánvadászaton középiskolában. Azt is értem, hogy 15-ből 6-ot még a vakok is eltalálnak, lévén - ha jól tudom - 4 korong az elmenő, tehát csak utána kell lőni, a maradék 11-ben meg úgyis benne van a szerencse. Viszont akkor is illik előtte gyakorolni, 2-3 rottet lezavarni. De ez csak a lehúzásról szól, ahogy az egész kamarai működés.
Naplózva
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #7802 Dátum: 2019. Január 09. - 09:42:20 »

Nyíregyházi vagy környéki természetet szerető, a vadászat iránt érdeklődő, esetleg vadász számára tudok olyan segítséget biztosítani, hogy jöhet velem vadászatra. Elsősorban fiatalokra gondoltam.

Már persze, ha ez valakinek segítség.

Felhívnám a figyelmet arra, hogy ez nem rejtett fizetős vadászhirdetés csak arról van szó, hogy akinek nincs lehetősége és érdeklődik, annak megpróbálok segíteni.

Elsősorban nagyvad egyéni vadászatáról lenne szó.

Aki érdeklődik, kérem, privátban tegye.

Köszönöm.
üdv.
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7803 Dátum: 2019. Január 10. - 16:08:13 »

Van egy 65 éves vadászismerősöm, amolyan sörétespuska- és apróvadbuzi  Ördög
Pár éve átesett egy komoly műtéten, a betegsége eléggé megfogta, kicsit meg is rogyott tőle.
Amin ez nagyon látszik, mintha elfelejtett volna söréttel lőni.
Rengeteget hibáz, de ami a legfeltűnőbb, hogy a sátorvas csúnyán elveri az ujját.
Nagy szükség volna egy olyan agyazó szakemberre, aki először feltárná a hibát,
aztán vagy átalakítaná a puskáját, vagy faragna rá egy új agyat.
Kit tudnátok ajánlani?
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7804 Dátum: 2019. Január 10. - 20:16:44 »

Van egy 65 éves vadászismerősöm, amolyan sörétespuska- és apróvadbuzi  Ördög
Pár éve átesett egy komoly műtéten, a betegsége eléggé megfogta, kicsit meg is rogyott tőle.
Amin ez nagyon látszik, mintha elfelejtett volna söréttel lőni.
Rengeteget hibáz, de ami a legfeltűnőbb, hogy a sátorvas csúnyán elveri az ujját.
Nagy szükség volna egy olyan agyazó szakemberre, aki először feltárná a hibát,
aztán vagy átalakítaná a puskáját, vagy faragna rá egy új agyat.
Kit tudnátok ajánlani?
 Emelem

A dobóatlétáknál, meg az ugróknál gyakori gond, hogy szétesik a millószor begyakorolt mozgássor. Mondjuk azt nem igazán tudja senki, hogy mitől. Nála valszeg mozgáskoordinációs gondok lehetnek, plusz a finommotorika is jelentősen romolhatott. Első körben egy lövészoktatóhoz mennék el. Szerintem nektek nincsenek messze Szollárék. Mondjuk annyira nem ismerem őket, de mást még annyira sem. De nyilván megmondják mi a gond, javítható-e és hogyan tovább.

                Emelem Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7805 Dátum: 2019. Január 10. - 20:37:52 »

Ha fűzfő felé jártok ott is nagyon jó a korongos rész.
Lacibát kell kersni.

Ha kell szóljatok adok telszámot
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #7806 Dátum: 2019. Január 11. - 06:10:36 »

Szėp jó reggelt,

Csak kiváncsiságból kėrdem, lehet Magyarországban 7,62 Tokarev pisztolytöltėnyt kapni, ami nem teljes köpenyes (vollmantel), hanem üreges hegyü (hohlspitz)?

Üdv   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #7807 Dátum: 2019. Január 13. - 21:57:02 »

Sziasztok
Erdekel,hogy vaddisznó hajtásra milyen felszerelést visztek magatokkal a fegyveren és lőszeren meg az iratokon kívül természetesen.
Lőbotot, távcsövet érdemes vinni?nem biztos,hogy lesre kerülök, kisszéket is viszek
Ha valakinek van építő jellegű hozzászólása azt szívesen fogadom!
Koszonettel
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7808 Dátum: 2019. Január 14. - 09:28:41 »

Sziasztok
Erdekel,hogy vaddisznó hajtásra milyen felszerelést visztek magatokkal a fegyveren és lőszeren meg az iratokon kívül természetesen.
Lőbotot, távcsövet érdemes vinni?nem biztos,hogy lesre kerülök, kisszéket is viszek
Ha valakinek van építő jellegű hozzászólása azt szívesen fogadom!
Koszonettel

 Emelem

Én szoktam lőbotot is vinni, pont azért, mert nem tudhatom, hova fogok kerülni. Lehet, hogy 30m-re kell lőnön, akkor természetesen nem használom, de ha pl. a szemben lévő hegyoldalt kell "tűz alá vennem" 150m-re akkor már jól jön.
Távcsövet nem viszek, az csak akadályoz. Ismeretlen terepen szerintem jól jön egy távmérő, a kezdésnél a lőálláson körbemérni.
Én széket nem szoktam vinni, azt a néhány órát simán elácsorgom, és néha az a néhány másodperc is számít míg feláll az ember, ha váratlanul és gyorsan jön a vad. (zu schnell  Vigyorog) Széken ülve meg nem annyira megy a futó vad lövés.
De ez mind egyéni dolog, más máshogy csinálja.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7809 Dátum: 2019. Január 14. - 10:31:54 »

Én viszek széket is. Újabban elkényelmesedem. Aztán a hátizsákban szerepel egy tartalék pulóver és kötött sapka. Jött már ránk olyan hideg szél hajtás közben, hogy a kalap nem maradt meg a fejemen. Aztán jár a zsákba egy jó termosz, forró magamfőzte teával. A legfontosabb, hogy jól öltözz fel az adott időhöz,de legyen benne tartalék is. Mert a kabátot, pulóvert le lehet venni, ha meleg van,de azt nem veszed fel, ami nincs, ha hidegebbnek bizonyul az idő a tervezettnél. A lábbelit is e szerint válaszd. Mennyit kell gyalogolni, mennyire van hideg. Ha a fázással vagy elfoglalva, akkor bizony kevésbé koncentrálsz és lehet lekésed a legalkalmasabb pillanatokat. Lőszer is inkább több legyen, mert kellemetlen ha kifogysz belőle és átalakulsz kibiccé. Vagy éppen már nincs mivel megadni a kegyelemlövést és ott kínlódik előtted a jószág. Mert ilyet is láttam sajnos. Nagyon el tudja rontani az ember kedvét. A jó kés rendesen megélezve és egy gyorsélező szintén alap, még hajtásban is. No meg a húzókötél. Nem biztos, hogy szeretnéd ha a kiváló agyarú kanodat az etnikumból álló hajtók szánkáztatnák be az autókhoz, áthúzva tökön-babon. Keresőt ne vigyél, csak a baj van belőle. Van a puskádon távcső, azon is megnézheted, ha valami nem  gömbölyű. Egyébként is én még eddig mindig először meghallottam a közeledő vadat, csak aztán láttam meg. Tehát a füled az mindig nyitva legyen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7810 Dátum: 2019. Január 14. - 10:40:20 »

Sziasztok
Erdekel,hogy vaddisznó hajtásra milyen felszerelést visztek magatokkal a fegyveren és lőszeren meg az iratokon kívül természetesen.
Lőbotot, távcsövet érdemes vinni?nem biztos,hogy lesre kerülök, kisszéket is viszek
Ha valakinek van építő jellegű hozzászólása azt szívesen fogadom!
Koszonettel
Egyéni elsősegély pakk. Tudom alap, de én már felejtettem otthon...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7811 Dátum: 2019. Január 14. - 11:06:19 »

Én viszek széket is. Újabban elkényelmesedem. Aztán a hátizsákban szerepel egy tartalék pulóver és kötött sapka. Jött már ránk olyan hideg szél hajtás közben, hogy a kalap nem maradt meg a fejemen. Aztán jár a zsákba egy jó termosz, forró magamfőzte teával. A legfontosabb, hogy jól öltözz fel az adott időhöz,de legyen benne tartalék is. Mert a kabátot, pulóvert le lehet venni, ha meleg van,de azt nem veszed fel, ami nincs, ha hidegebbnek bizonyul az idő a tervezettnél. A lábbelit is e szerint válaszd. Mennyit kell gyalogolni, mennyire van hideg. Ha a fázással vagy elfoglalva, akkor bizony kevésbé koncentrálsz és lehet lekésed a legalkalmasabb pillanatokat. Lőszer is inkább több legyen, mert kellemetlen ha kifogysz belőle és átalakulsz kibiccé. Vagy éppen már nincs mivel megadni a kegyelemlövést és ott kínlódik előtted a jószág. Mert ilyet is láttam sajnos. Nagyon el tudja rontani az ember kedvét. A jó kés rendesen megélezve és egy gyorsélező szintén alap, még hajtásban is. No meg a húzókötél. Nem biztos, hogy szeretnéd ha a kiváló agyarú kanodat az etnikumból álló hajtók szánkáztatnák be az autókhoz, áthúzva tökön-babon. Keresőt ne vigyél, csak a baj van belőle. Van a puskádon távcső, azon is megnézheted, ha valami nem  gömbölyű. Egyébként is én még eddig mindig először meghallottam a közeledő vadat, csak aztán láttam meg. Tehát a füled az mindig nyitva legyen.

Nálam mindig bent van a hátizsákban egy eső elleni poncho is. A Decathlonos teljesen jó, kicsi, kényelmes és jól véd.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7812 Dátum: 2019. Január 14. - 11:09:49 »

Sziasztok
Erdekel,hogy vaddisznó hajtásra milyen felszerelést visztek magatokkal a fegyveren és lőszeren meg az iratokon kívül természetesen.
Lőbotot, távcsövet érdemes vinni?nem biztos,hogy lesre kerülök, kisszéket is viszek
Ha valakinek van építő jellegű hozzászólása azt szívesen fogadom!
Koszonettel

Én vinnék távcsövet , spektívet , lőbotot , széket , téli és tavaszi kabátot , esernyőt , bakancsot és gumicsizmát is , sárga kalapszalagot ,nyaksálat , kötött és füles sapkát de nem lehet tudni ezért baseball sapkát is . Váltás pulóvert és váltás alsógatyát ,  Ördög ,aláöltözetet , leszsákot WC papírt , Elsősegély ládát , Machetát , metszőollót , stílfűrészt , baltát , ásót , 3 doboz lőszert , szódát , bort , forralt bort , teát , pálinkát . Oldal szalonnát , kenyeret , hagymát , zsigerelő kést ,szalonnázó bicskát , vágódeszkát , kemping asztalt , napszemüveget , napernyőt . csalisípot , vaddisznóhívót ....... biztos sok fontos dolgot kihagytam de sajnos nálunk nem lesz disznóhajtás és máshova se megyek .  Röhög               Vállat von   ( ja a puskát  - azt is vinném Menő )
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #7813 Dátum: 2019. Január 14. - 11:12:31 »

Sziasztok! Fajtatiszta rövid szőrű magyar vizslát vagy csoki német vizslát vagy labrador kölyköt keresek Tolna megye és vonzáskörzetében. Ha valaki ismer kérem jelezze privátban.
Köszönöm! Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7814 Dátum: 2019. Január 14. - 11:25:57 »

Én vinnék távcsövet , spektívet , lőbotot , széket , téli és tavaszi kabátot , esernyőt , bakancsot és gumicsizmát is , sárga kalapszalagot ,nyaksálat , kötött és füles sapkát de nem lehet tudni ezért baseball sapkát is . Váltás pulóvert és váltás alsógatyát ,  Ördög ,aláöltözetet , leszsákot WC papírt , Elsősegély ládát , Machetát , metszőollót , stílfűrészt , baltát , ásót , 3 doboz lőszert , szódát , bort , forralt bort , teát , pálinkát . Oldal szalonnát , kenyeret , hagymát , zsigerelő kést ,szalonnázó bicskát , vágódeszkát , kemping asztalt , napszemüveget , napernyőt . csalisípot , vaddisznóhívót ....... biztos sok fontos dolgot kihagytam de sajnos nálunk nem lesz disznóhajtás és máshova se megyek .  Röhög               Vállat von   ( ja a puskát  - azt is vinném Menő )

Ha lehúzós helyre mész, bojlis ágyat is, legalább pihensz egy jót a szabadlevegőn.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 [521] 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: