Oldalak: 1 ... 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 [520] 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917804 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7785 Dátum: 2019. Január 01. - 17:00:07 »

Egy hasznos segédlet erre az évre.

Holdnaptár 2019.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7786 Dátum: 2019. Január 04. - 07:43:07 »

Uraim, valaki jár mostanában a Sopron-Győr útvonalon?

Kis logisztikai segítségre lenne szükségem.

Kösz: Voldi  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7787 Dátum: 2019. Január 04. - 08:45:26 »


Nagydorog , Pusztahencse , Györköny területén kóborol egy barna színű német vizsla szuka (?) . Sajnos kép nincs róla a lányom egy hasonló képét tette fel az én facebook oldalamon is megnézhető .
Ha valaki tud róla kérem jelezze . 

https://www.facebook.com/szabo.istvan.58511
Naplózva
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #7788 Dátum: 2019. Január 04. - 20:29:22 »

Sziasztok!

Éppen a vadászjegyhez vezető rögös utat járom és most eléggé belekavarodtam a dolgokba. Megpróbálom röviden leírni a sztorit.

2018.11.23-án telefonon érdeklődtem a pest megyei kamaránál, hogy pontosan mi is kell nekem az erdésztechnikusi végzettségem mellé ahhoz, hogy vadászjegyhez jussak és megvásárolhassam a puskát. A válasz annyi volt, hogy csak fegyvervizsga kell, 1-et lő, válaszol 3 kérdésre a rendőrnek és ennyi. Ezen válaszon felbuzdulva december 18-án megcsináltam golyósra és sörétesre a vizsgát a BRFK vizsgabizottsága előtt. Mivel az volt az év utolsó vizsgája, így volt rajtam kívül 3 versenyző, akiknek szintén csak a fegyvervizsga hiányzott a vadászjegy kiváltásához, így ők is jöttek Békés, Csongrád és Győr-Moson-Sopron megyéből.
A mai napon beballagtam a kamarához a bizonyítványokkal, hogy akkor én szeretnék vadászjegyet. Ott az ügyintéző hölgyek egyből azzal kezdték, hogy ez így nem jó. Vadászjegyet ugyan tudnak adni, de vadászvizsga bizonyítványt nem - mondjuk arra nekem nincs is szükségem. Mondtam, hogy sebaj, hát akkor legyen vadászjegy. Nade azzal a vadászjeggyel sem fogok semmire menni, mert amikor beadom a megszerzési és tartási kérelmet, a rendőrség nem fogja elfogadni a saját maga által kiadott fegyvervizsga bizonyítványt - ergo csak kidobnám a vadászjegy árát az ablakon. El kellene mennem a galgamácsai vagy budaörsi lőtérre, ott lőni egy párat, majd vissza a kamarához a lővészet igazolásával és ők majd megmondják, hogy melyik elméleti vadászvizsgára tudok becsatlakozni. De ne ijedjek meg, nekem csak a fegyver elméleti részéből kell 1 kérdésre válaszolni.
Hazaérkezvén megkerestem az illetékes kapitányság igazgatásrendészeti osztályát, vázoltam a helyzetet és mailben elküldtem az összes papírt, orvosival, pszichológiával. Nem egész 20 percen belül megjött az állásfoglalás, hogy ezen doksik teljesen jók a kérelemhez és nem is értik miért akadékoskodnak a vadászjegy kiadásán, de részükről ez így rendben van. Ezúton is emelem kalapom a rendőrség előtt.
Szóval, valaki el tudná magyarázni, hogy miért nem jó a rendőrségi fegyvervizsga? Miért gondolja a kamara, hogy az általuk szervezett fegyvervizsga erősebb, mint a rendőrségé, lévén szerintem senki nem a vadásztanfolyam/vizsga során tanul meg lőni? És a legfontosabb kérdés, hogyan lehetne ez irgalmatlanul gyorsan rövidre zárni és vadászjegyhez jutni?

Köszönöm mindenkinek előre is.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #7789 Dátum: 2019. Január 04. - 20:56:57 »

Nyomtasd ki az állásfoglalást és dugd az orruk alá, ha akadékoskodnak hívd rájuk az RTL Klubot...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7790 Dátum: 2019. Január 04. - 22:05:04 »

Sziasztok!

Éppen a vadászjegyhez vezető rögös utat járom és most eléggé belekavarodtam a dolgokba. Megpróbálom röviden leírni a sztorit.

2018.11.23-án telefonon érdeklődtem a pest megyei kamaránál, hogy pontosan mi is kell nekem az erdésztechnikusi végzettségem mellé ahhoz, hogy vadászjegyhez jussak és megvásárolhassam a puskát. A válasz annyi volt, hogy csak fegyvervizsga kell, 1-et lő, válaszol 3 kérdésre a rendőrnek és ennyi. Ezen válaszon felbuzdulva december 18-án megcsináltam golyósra és sörétesre a vizsgát a BRFK vizsgabizottsága előtt. Mivel az volt az év utolsó vizsgája, így volt rajtam kívül 3 versenyző, akiknek szintén csak a fegyvervizsga hiányzott a vadászjegy kiváltásához, így ők is jöttek Békés, Csongrád és Győr-Moson-Sopron megyéből.
A mai napon beballagtam a kamarához a bizonyítványokkal, hogy akkor én szeretnék vadászjegyet. Ott az ügyintéző hölgyek egyből azzal kezdték, hogy ez így nem jó. Vadászjegyet ugyan tudnak adni, de vadászvizsga bizonyítványt nem - mondjuk arra nekem nincs is szükségem. Mondtam, hogy sebaj, hát akkor legyen vadászjegy. Nade azzal a vadászjeggyel sem fogok semmire menni, mert amikor beadom a megszerzési és tartási kérelmet, a rendőrség nem fogja elfogadni a saját maga által kiadott fegyvervizsga bizonyítványt - ergo csak kidobnám a vadászjegy árát az ablakon. El kellene mennem a galgamácsai vagy budaörsi lőtérre, ott lőni egy párat, majd vissza a kamarához a lővészet igazolásával és ők majd megmondják, hogy melyik elméleti vadászvizsgára tudok becsatlakozni. De ne ijedjek meg, nekem csak a fegyver elméleti részéből kell 1 kérdésre válaszolni.
Hazaérkezvén megkerestem az illetékes kapitányság igazgatásrendészeti osztályát, vázoltam a helyzetet és mailben elküldtem az összes papírt, orvosival, pszichológiával. Nem egész 20 percen belül megjött az állásfoglalás, hogy ezen doksik teljesen jók a kérelemhez és nem is értik miért akadékoskodnak a vadászjegy kiadásán, de részükről ez így rendben van. Ezúton is emelem kalapom a rendőrség előtt.
Szóval, valaki el tudná magyarázni, hogy miért nem jó a rendőrségi fegyvervizsga? Miért gondolja a kamara, hogy az általuk szervezett fegyvervizsga erősebb, mint a rendőrségé, lévén szerintem senki nem a vadásztanfolyam/vizsga során tanul meg lőni? És a legfontosabb kérdés, hogyan lehetne ez irgalmatlanul gyorsan rövidre zárni és vadászjegyhez jutni?

Köszönöm mindenkinek előre is.

Aztaaaaa !!!  Eddig azt hittem hogy a kamara a mi érdekeinket képviseli és nem hatóságit játszik !    Fejvakarás
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7791 Dátum: 2019. Január 05. - 10:17:48 »

Sziasztok!

Éppen a vadászjegyhez vezető rögös utat járom és most eléggé belekavarodtam a dolgokba. Megpróbálom röviden leírni a sztorit.

2018.11.23-án telefonon érdeklődtem a pest megyei kamaránál, hogy pontosan mi is kell nekem az erdésztechnikusi végzettségem mellé ahhoz, hogy vadászjegyhez jussak és megvásárolhassam a puskát. A válasz annyi volt, hogy csak fegyvervizsga kell, 1-et lő, válaszol 3 kérdésre a rendőrnek és ennyi. Ezen válaszon felbuzdulva december 18-án megcsináltam golyósra és sörétesre a vizsgát a BRFK vizsgabizottsága előtt. Mivel az volt az év utolsó vizsgája, így volt rajtam kívül 3 versenyző, akiknek szintén csak a fegyvervizsga hiányzott a vadászjegy kiváltásához, így ők is jöttek Békés, Csongrád és Győr-Moson-Sopron megyéből.
A mai napon beballagtam a kamarához a bizonyítványokkal, hogy akkor én szeretnék vadászjegyet. Ott az ügyintéző hölgyek egyből azzal kezdték, hogy ez így nem jó. Vadászjegyet ugyan tudnak adni, de vadászvizsga bizonyítványt nem - mondjuk arra nekem nincs is szükségem. Mondtam, hogy sebaj, hát akkor legyen vadászjegy. Nade azzal a vadászjeggyel sem fogok semmire menni, mert amikor beadom a megszerzési és tartási kérelmet, a rendőrség nem fogja elfogadni a saját maga által kiadott fegyvervizsga bizonyítványt - ergo csak kidobnám a vadászjegy árát az ablakon. El kellene mennem a galgamácsai vagy budaörsi lőtérre, ott lőni egy párat, majd vissza a kamarához a lővészet igazolásával és ők majd megmondják, hogy melyik elméleti vadászvizsgára tudok becsatlakozni. De ne ijedjek meg, nekem csak a fegyver elméleti részéből kell 1 kérdésre válaszolni.
Hazaérkezvén megkerestem az illetékes kapitányság igazgatásrendészeti osztályát, vázoltam a helyzetet és mailben elküldtem az összes papírt, orvosival, pszichológiával. Nem egész 20 percen belül megjött az állásfoglalás, hogy ezen doksik teljesen jók a kérelemhez és nem is értik miért akadékoskodnak a vadászjegy kiadásán, de részükről ez így rendben van. Ezúton is emelem kalapom a rendőrség előtt.
Szóval, valaki el tudná magyarázni, hogy miért nem jó a rendőrségi fegyvervizsga? Miért gondolja a kamara, hogy az általuk szervezett fegyvervizsga erősebb, mint a rendőrségé, lévén szerintem senki nem a vadásztanfolyam/vizsga során tanul meg lőni? És a legfontosabb kérdés, hogyan lehetne ez irgalmatlanul gyorsan rövidre zárni és vadászjegyhez jutni?

Köszönöm mindenkinek előre is.
2. Vadászvizsga szabályai, rendje

5. § (1) Vadászvizsgára jelentkezni az OMVK bármely területi szervezeténél lehet. A vadászvizsga az OMVK azon területi szervezeténél tehető le, ahova a vizsgázó a jelentkezését benyújtotta.

(2) A vadászvizsgát úgy kell megszervezni, hogy az egy napon vizsgázók száma a 20 főt nem haladhatja meg.

(3) A vizsgázó részére a vizsgadíj befizetésének igazolását követően térítésmentesen tájékoztatót kell rendelkezésre bocsátani, ami tartalmazza a vadászvizsgával kapcsolatos tudnivalókat, valamint a szóbeli tételsort és egy tesztmintát.

(4) Vadászvizsgát kizárólag magyar nyelven lehet tenni.

(5) Nem kell vadászvizsgát tenni annak, aki 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 8. számú melléklete szerinti

a) felsőfokú vadgazdálkodási, vagy

b) iskolarendszerű képzésben szerzett középfokú vadgazdálkodási

képzettséggel rendelkezik.

(6) Az (5) bekezdésben felsorolt szakképesítések a fegyverismeretre és -használatra vonatkozó gyakorlati és elméleti vizsgarész letétele alól nem mentesítenek.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #7792 Dátum: 2019. Január 05. - 19:28:38 »

2. Vadászvizsga szabályai, rendje

5. § (1) Vadászvizsgára jelentkezni az OMVK bármely területi szervezeténél lehet. A vadászvizsga az OMVK azon területi szervezeténél tehető le, ahova a vizsgázó a jelentkezését benyújtotta.

(2) A vadászvizsgát úgy kell megszervezni, hogy az egy napon vizsgázók száma a 20 főt nem haladhatja meg.

(3) A vizsgázó részére a vizsgadíj befizetésének igazolását követően térítésmentesen tájékoztatót kell rendelkezésre bocsátani, ami tartalmazza a vadászvizsgával kapcsolatos tudnivalókat, valamint a szóbeli tételsort és egy tesztmintát.

(4) Vadászvizsgát kizárólag magyar nyelven lehet tenni.

(5) Nem kell vadászvizsgát tenni annak, aki 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 8. számú melléklete szerinti

a) felsőfokú vadgazdálkodási, vagy

b) iskolarendszerű képzésben szerzett középfokú vadgazdálkodási

képzettséggel rendelkezik.

(6) Az (5) bekezdésben felsorolt szakképesítések a fegyverismeretre és -használatra vonatkozó gyakorlati és elméleti vizsgarész letétele alól nem mentesítenek.


Olvastam korábban én is. Esetleg hozzáfűznivalód is van?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7793 Dátum: 2019. Január 05. - 20:09:02 »

Olvastam korábban én is. Esetleg hozzáfűznivalód is van?
Talán annyi, hogy a vadászvizsga több részből áll. A végzettséged egy része alól mentesít, viszont a fegyverismeretit a rendőrségen a gyakorlatit meg pl. Galgamácsán le kell tenned.
Azt viszont nem tudom, hogy ezekhez kell-e végezned szervezett tanflyjamot?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #7794 Dátum: 2019. Január 05. - 20:39:53 »

Talán annyi, hogy a vadászvizsga több részből áll. A végzettséged egy része alól mentesít, viszont a fegyverismeretit a rendőrségen a gyakorlatit meg pl. Galgamácsán le kell tenned.
Azt viszont nem tudom, hogy ezekhez kell-e végezned szervezett tanflyjamot?


A hozzáadott értékét nem látom ennek a fajta fegyvervizsgának. A másik fele pedig a tájékoztatás milyensége ami végett kidobtam 20  ezret az ablakon - és tudom, hogy egy doboz jobb minőségű lőszer többe van, de inkább költeném arra, mint felesleges körök futásâra.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7795 Dátum: 2019. Január 05. - 21:10:16 »

A hozzáadott értékét nem látom ennek a fajta fegyvervizsgának. A másik fele pedig a tájékoztatás milyensége ami végett kidobtam 20  ezret az ablakon - és tudom, hogy egy doboz jobb minőségű lőszer többe van, de inkább költeném arra, mint felesleges körök futásâra.
Nekem egy picit kusza ez a történet.
A rendőrnek volt igaza, ha a végzettséged alapján, hivatásos vadászként kérsz fegyvertartásit, a kamarásnak, ha sportvadászként.
A kiadom a vadászjegyet de minek részét nem értem.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7796 Dátum: 2019. Január 06. - 06:59:24 »

Nagydorog , Pusztahencse , Györköny területén kóborol egy barna színű német vizsla szuka (?) . Sajnos kép nincs róla a lányom egy hasonló képét tette fel az én facebook oldalamon is megnézhető .
Ha valaki tud róla kérem jelezze . 

https://www.facebook.com/szabo.istvan.58511

Meg lett a gazda is és a kutya is .   Taps  Volt nagy öröm !

Ez a buzi pufogtatás ezt eredményezi . Szegény kutya négy falut és annak határát járta be 5 nap alatt éhesen .   Most jó vége lett a történetnek .
Naplózva
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #7797 Dátum: 2019. Január 06. - 17:26:24 »

Sziasztok!

Éppen a vadászjegyhez vezető rögös utat járom és most eléggé belekavarodtam a dolgokba. Megpróbálom röviden leírni a sztorit.

2018.11.23-án telefonon érdeklődtem a pest megyei kamaránál, hogy pontosan mi is kell nekem az erdésztechnikusi végzettségem mellé ahhoz, hogy vadászjegyhez jussak és megvásárolhassam a puskát. A válasz annyi volt, hogy csak fegyvervizsga kell, 1-et lő, válaszol 3 kérdésre a rendőrnek és ennyi. Ezen válaszon felbuzdulva december 18-án megcsináltam golyósra és sörétesre a vizsgát a BRFK vizsgabizottsága előtt. Mivel az volt az év utolsó vizsgája, így volt rajtam kívül 3 versenyző, akiknek szintén csak a fegyvervizsga hiányzott a vadászjegy kiváltásához, így ők is jöttek Békés, Csongrád és Győr-Moson-Sopron megyéből.
A mai napon beballagtam a kamarához a bizonyítványokkal, hogy akkor én szeretnék vadászjegyet. Ott az ügyintéző hölgyek egyből azzal kezdték, hogy ez így nem jó. Vadászjegyet ugyan tudnak adni, de vadászvizsga bizonyítványt nem - mondjuk arra nekem nincs is szükségem. Mondtam, hogy sebaj, hát akkor legyen vadászjegy. Nade azzal a vadászjeggyel sem fogok semmire menni, mert amikor beadom a megszerzési és tartási kérelmet, a rendőrség nem fogja elfogadni a saját maga által kiadott fegyvervizsga bizonyítványt - ergo csak kidobnám a vadászjegy árát az ablakon. El kellene mennem a galgamácsai vagy budaörsi lőtérre, ott lőni egy párat, majd vissza a kamarához a lővészet igazolásával és ők majd megmondják, hogy melyik elméleti vadászvizsgára tudok becsatlakozni. De ne ijedjek meg, nekem csak a fegyver elméleti részéből kell 1 kérdésre válaszolni.
Hazaérkezvén megkerestem az illetékes kapitányság igazgatásrendészeti osztályát, vázoltam a helyzetet és mailben elküldtem az összes papírt, orvosival, pszichológiával. Nem egész 20 percen belül megjött az állásfoglalás, hogy ezen doksik teljesen jók a kérelemhez és nem is értik miért akadékoskodnak a vadászjegy kiadásán, de részükről ez így rendben van. Ezúton is emelem kalapom a rendőrség előtt.
Szóval, valaki el tudná magyarázni, hogy miért nem jó a rendőrségi fegyvervizsga? Miért gondolja a kamara, hogy az általuk szervezett fegyvervizsga erősebb, mint a rendőrségé, lévén szerintem senki nem a vadásztanfolyam/vizsga során tanul meg lőni? És a legfontosabb kérdés, hogyan lehetne ez irgalmatlanul gyorsan rövidre zárni és vadászjegyhez jutni?

Köszönöm mindenkinek előre is.
Egy jóbarátom tavasszal kezdené a vadásztanfolyamot,Decemberben érdeklődött,hogy mennyivel lesz neki olcsóbb,hogy ő már vizsgázott golyós,sörétes,önvédelmi fegyverből.Mire közölték vele,hogy nem fogadják,vagy fogadhatják el a bizonyítványát,így náluk újból kell tanfolyamra járni és vizsgázni .Ő megkereste a rendőrséget email-ben,most várja a válaszukat.
Naplózva
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #7798 Dátum: 2019. Január 06. - 18:32:12 »

Egy jóbarátom tavasszal kezdené a vadásztanfolyamot,Decemberben érdeklődött,hogy mennyivel lesz neki olcsóbb,hogy ő már vizsgázott golyós,sörétes,önvédelmi fegyverből.Mire közölték vele,hogy nem fogadják,vagy fogadhatják el a bizonyítványát,így náluk újból kell tanfolyamra járni és vizsgázni .Ő megkereste a rendőrséget email-ben,most várja a válaszukat.

Kiváncsi vagyok a válaszra! Melyik megye?
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #7799 Dátum: 2019. Január 06. - 18:38:41 »

Egy jóbarátom tavasszal kezdené a vadásztanfolyamot,Decemberben érdeklődött,hogy mennyivel lesz neki olcsóbb,hogy ő már vizsgázott golyós,sörétes,önvédelmi fegyverből.Mire közölték vele,hogy nem fogadják,vagy fogadhatják el a bizonyítványát,így náluk újból kell tanfolyamra járni és vizsgázni .Ő megkereste a rendőrséget email-ben,most várja a válaszukat.

A vadászvizsga gyakorlati részébe van építve a fegyvervizsga modul,  így nekem sem fogadták el, hiába van meg mindenre. De simán le fog vizsgázni belőle. A lövészet más tészta, a tanfolyam előtt talán ha 20-at lőttem sörétes fegyverből . A díjakon úgysem változtat.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 [520] 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: