Oldalak: 1 ... 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 [515] 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917819 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7710 Dátum: 2018. November 22. - 10:23:29 »

A vaddisznót jó áron tudjátok eladni.
Felénk 140 az I.o.
Melyik feldolgozónak szállítotok?

Öreglak.
Ez a hűtött ár, de minden hűtőn megy keresztül.

Jó ár. Einstein óta minden relatív. Szerintem 4 kg kukorica, vagy 3 szál cigaretta egy kiló zsigerelt disznóért közröhej (lenne, ha volna kedvem röhögni).
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7711 Dátum: 2018. November 22. - 13:40:03 »

Öreglak.
Ez a hűtött ár, de minden hűtőn megy keresztül.

Jó ár. Einstein óta minden relatív. Szerintem 4 kg kukorica, vagy 3 szál cigaretta egy kiló zsigerelt disznóért közröhej (lenne, ha volna kedvem röhögni).


Súlyos pénzekért cserébe pl. szemetet közétkeztetünk. Valahogy az alma kapcsán, meg a tej kapcsán is ez jut eszembe. Kórházban az ember orra elé tolják a parizeleszsömlét, ezeket meg tkp. kiöntjük.  Vállat von

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7712 Dátum: 2018. November 22. - 14:13:09 »

Súlyos pénzekért cserébe pl. szemetet közétkeztetünk. Valahogy az alma kapcsán, meg a tej kapcsán is ez jut eszembe. Kórházban az ember orra elé tolják a parizeleszsömlét, ezeket meg tkp. kiöntjük.  Vállat von


Tegnap hívott a vadőr,hogy az erdő alatt hegyekben áll az alma... Vinne belőle takarmánynak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7713 Dátum: 2018. November 22. - 17:36:38 »

Öreglak.
Ez a hűtött ár, de minden hűtőn megy keresztül.

Jó ár. Einstein óta minden relatív. Szerintem 4 kg kukorica, vagy 3 szál cigaretta egy kiló zsigerelt disznóért közröhej (lenne, ha volna kedvem röhögni).

Köszönöm a választ!
Igen, a relativitás cudar dolog.
Mert ha arra gondolok, hogy nem is olyan régen még 400,- volt az I.o. disznó, akkor ökölbe szorul a talpam.

Csak büdös kan kerül átvevőhöz, minden más disznó vagy saját konyhára, vagy a társaság ládájába, vagy vadkárosabb nagy gazdáknak ajándékba megy.
Így sokkal több haszna van, mint leadni gombokért.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7714 Dátum: 2018. November 22. - 17:38:25 »

Súlyos pénzekért cserébe pl. szemetet közétkeztetünk. Valahogy az alma kapcsán, meg a tej kapcsán is ez jut eszembe. Kórházban az ember orra elé tolják a parizeleszsömlét, ezeket meg tkp. kiöntjük.  Vállat von


A vad, mint közélelmeztetési alapanyag, már többször felmerült, de vannak olyan buktatói, amik mindig meggátolták az ilyetén való felhasználását.
És szerintem ebben nem is várható változás.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7715 Dátum: 2018. November 22. - 18:34:01 »

A vad, mint közélelmeztetési alapanyag, már többször felmerült, de vannak olyan buktatói, amik mindig meggátolták az ilyetén való felhasználását.
És szerintem ebben nem is várható változás.
Néhány éve volt szó a vadhús bevezetéséről a közétkeztetésbe.
Az akkor népszerű rádió reggeli műsorában, egy kis kö...g, aki ódákat tudott zengeni az árpakorpáról, hozzászólt a témámoz és kifejtette hogy az azért nem jó mert a vadászok is féregjatón élnek. Nem szokásom, de írtam néhány SMS-t, persze nem olvasták be.
Néhány hét múlva, egy kedves ismerősöm :1girlm, megkért hogy Fehárváron lesz egy táplálkozási tanácsadó előadás, nem mennék-e el vele?
Elmentem! Táncol
Hát ez a kis b,,zi gyerek tartotta.
Ott is rátért a vadhús témára.
Az előadás után lehetett kérdéseket feltenni, jelentkeztem.
Az első kérdésem:
-normális maga?
Aztán előadtam, hogy vadászként, aki évek óta többnyire csak vadhúst eszik, féreghajtót csak a kutyáimnak szoktam adni és a s..gem is csak a vadhús megszerzése közben szokott néha viszketni. Az is csak akkor, ha vadászatra nem viszek magammal papírt, és a lapulevél nem túl hatékony.
Nem voltam túl népszerű!
Hát, itt tartunk vadhús ügyben.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7716 Dátum: 2018. November 22. - 19:04:47 »

Néhány éve volt szó a vadhús bevezetéséről a közétkeztetésbe.
Az akkor népszerű rádió reggeli műsorában, egy kis kö...g, aki ódákat tudott zengeni az árpakorpáról, hozzászólt a témámoz és kifejtette hogy az azért nem jó mert a vadászok is féregjatón élnek. Nem szokásom, de írtam néhány SMS-t, persze nem olvasták be.
Néhány hét múlva, egy kedves ismerősöm :1girlm, megkért hogy Fehárváron lesz egy táplálkozási tanácsadó előadás, nem mennék-e el vele?
Elmentem! Táncol
Hát ez a kis b,,zi gyerek tartotta.
Ott is rátért a vadhús témára.
Az előadás után lehetett kérdéseket feltenni, jelentkeztem.
Az első kérdésem:
-normális maga?
Aztán előadtam, hogy vadászként, aki évek óta többnyire csak vadhúst eszik, féreghajtót csak a kutyáimnak szoktam adni és a s..gem is csak a vadhús megszerzése közben szokott néha viszketni. Az is csak akkor, ha vadászatra nem viszek magammal papírt, és a lapulevél nem túl hatékony.
Nem voltam túl népszerű!
Hát, itt tartunk vadhús ügyben.
 Emelem

 Igen Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #7717 Dátum: 2018. November 22. - 23:03:09 »

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata USA-bol valo fegyverbehozatalrol? Szabalyozas, koltsegek, macerak erdekelnenek. Koszi
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7718 Dátum: 2018. November 23. - 08:50:53 »

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata USA-bol valo fegyverbehozatalrol? Szabalyozas, koltsegek, macerak erdekelnenek. Koszi

Kb a lehetetlen küldetés...
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7719 Dátum: 2018. November 23. - 09:21:26 »

Kb a lehetetlen küldetés...
Nézz egun-on kereskedőt aki árul új jenki lőcsöt. Ha neki van az ATF-től re-export engedélye, akkor németből behozni pont akkora balhé mint bármilyen másik puskát. Én kalandvágyból hoztam egy remingtont tavaly, semmi extra papírmunka nem volt vele csak a szokásos német import. Nagyon kérdezz rá a németre, tud-e export engedélyt szerezni a fegyverhez, nem mindenki tud.
Naplózva
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #7720 Dátum: 2018. November 23. - 09:29:16 »

Nézz egun-on kereskedőt aki árul új jenki lőcsöt. Ha neki van az ATF-től re-export engedélye, akkor németből behozni pont akkora balhé mint bármilyen másik puskát. Én kalandvágyból hoztam egy remingtont tavaly, semmi extra papírmunka nem volt vele csak a szokásos német import. Nagyon kérdezz rá a németre, tud-e export engedélyt szerezni a fegyverhez, nem mindenki tud.

Szia! Koszi a valaszt! En is remington-t szeretnek behozatni, mert az ara majdnem a fele, csak ha a felmerulo koltsegek drasztikusak, akkor inkabb hagyom.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7721 Dátum: 2018. November 23. - 09:34:07 »

Nézz egun-on kereskedőt aki árul új jenki lőcsöt. Ha neki van az ATF-től re-export engedélye, akkor németből behozni pont akkora balhé mint bármilyen másik puskát. Én kalandvágyból hoztam egy remingtont tavaly, semmi extra papírmunka nem volt vele csak a szokásos német import. Nagyon kérdezz rá a németre, tud-e export engedélyt szerezni a fegyverhez, nem mindenki tud.

Sztem tud mindegyik, max nem akar  Ördög
Így mennyivel fáj többe a Remington, mint az USA ár?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7722 Dátum: 2018. November 23. - 09:35:44 »

Szia! Koszi a valaszt! En is remington-t szeretnek behozatni, mert az ara majdnem a fele, csak ha a felmerulo koltsegek drasztikusak, akkor inkabb hagyom.

Németektől még kb. 120-130 euróval kell számolnod, mire kézbe veszed.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7723 Dátum: 2018. November 23. - 14:25:07 »

Sztem tud mindegyik, max nem akar  Ördög
Így mennyivel fáj többe a Remington, mint az USA ár?
Azt nem tudom, a magyarnál annyival volt olcsóbb, hogy csak céges kocsival érje meg kimenni érte Mosolyog De mint mondtam, az akció főleg kalandvágyból történt, szinte cikinek éreztem, hogy nincs még egunos német puskám.....

Szerintem akkor éri meg ezzel harcolni ha itthon nem tudod beszerezni amit akarsz. Ha valaki itt is árulja nincs sok értelme kintről hozni.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7724 Dátum: 2018. November 23. - 14:27:01 »

Sztem tud mindegyik, max nem akar  Ördög
Így mennyivel fáj többe a Remington, mint az USA ár?
Nem mindegyik tud. A kedvenc passaui nepperünk mondta, hogy ő nem tud, pedig vele akartam intézni az exportot. Plusz négy órát vezettem, mert az eredeti eladó tudott, és az volt az egyszerűbb.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 [515] 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: