Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 [464] 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917819 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6945 Dátum: 2016. December 15. - 10:51:40 »

Üdv a Vadásznak!

Tisztelt Mindenki!
Láttam pár éve egy vaddisznóhajtással kapcsolatos filmet ,amiben a Zalaerdő vagy a Sefag hozzáértő vezetője mondja el hogyan is kell szervezni a hajtást, s utatja be szemléletesen térképpel , szél változása esetén stb,stb!

Valaki ha tudja írja meg a címét!!!

Köszönettel : Kormos Csaba

Tisztelet a vadnak!
Szia
Szerintem A vaddisznó vadászata lesz az, 2 részes. A diablotorrenten fent van.... Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
kimera
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #6946 Dátum: 2016. December 15. - 14:53:13 »

Köszönöm szépen!
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6947 Dátum: 2016. December 18. - 20:34:50 »

 Emelem
Segítséget szeretnék kérni az alábbi dologban:
Ma -14 év nyüstölés után Ördög- a Meindl Alaska bakancsom talpa levált.
A felső része még teljesen ép, meg egy nagyon kényelmes lábbeli, így szeretném megjavíttatni.
Ezt a céget találtam, aki talpjavítással foglalkozik:
Javíttatott már itt valaki a T. fórumozók közül?
Üdvözlettel: J. Z. Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #6948 Dátum: 2016. December 18. - 20:55:32 »

Emelem
Segítséget szeretnék kérni az alábbi dologban:
Ma -14 év nyüstölés után Ördög- a Meindl Alaska bakancsom talpa levált.
A felső része még teljesen ép, meg egy nagyon kényelmes lábbeli, így szeretném megjavíttatni.
Ezt a céget találtam, aki talpjavítással foglalkozik:
Javíttatott már itt valaki a T. fórumozók közül?
Üdvözlettel: J. Z. Emelem

Kámban kiküldik az anyavállalathoz,és új talpat kap.Nekem kb 2-3 cm-el magasabban körbe gumit is kapott ami védte az orr-részt/eredetileg nem volt/. Tökéletes lett,azt hiszem 18000Ft volt tavaly.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6949 Dátum: 2016. December 18. - 21:00:41 »

Kámban kiküldik az anyavállalathoz,és új talpat kap.Nekem kb 2-3 cm-el magasabban körbe gumit is kapott ami védte az orr-részt/eredetileg nem volt/. Tökéletes lett,azt hiszem 18000Ft volt tavaly.

 Emelem
Ez eredetileg körben gumis.
Az a része teljesen ép, csak a talpa porlott szét és vált le.
Köszönöm az információt!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #6950 Dátum: 2016. December 19. - 09:08:21 »

Tisztelt Vadásztársak!

Budapesten keresnék olyan "bőrdíszművest", aki a húsz éve nyúzott bőrövemről leoperálná a fémrészeket és új "bőrözné".

Üdvözlettel: Tamási Zoltán
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6951 Dátum: 2016. December 19. - 12:23:39 »

Üdv!

Nem találtam megfelelő rovatot hozzá, így gondoltam itt jó helyen lesz a kérdésem:
Tavasszal szeretném burkolni/szigetelni a házam és arra gondoltam, hogy 10cm-es kőzetgyapottal és 2,5cm vastag fenyőléccel erdészkötésben vagy faházburkolattal (természetesen mindkét esetben megfelelően kezelve a fát) oldanám meg. Előzetes számítások miatt néztem árakat és úgy találtam, hogy nem kerül sokkal többe, mintha a mai, divatos anyagokkal végezném a burkolást. Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy ha nem olyan drága (és elméletileg a hatásfoka sem rosszabb), akkor miért nem alkalmazzák többen ezt a módszert, mert nem is néz ki rosszul a faház-hatásával.
Van valakinek tapasztalata ilyen megoldásról?

Előre is köszönöm!

Gergő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #6952 Dátum: 2016. December 19. - 13:23:25 »

Üdv!

Nem találtam megfelelő rovatot hozzá, így gondoltam itt jó helyen lesz a kérdésem:
Tavasszal szeretném burkolni/szigetelni a házam és arra gondoltam, hogy 10cm-es kőzetgyapottal és 2,5cm vastag fenyőléccel erdészkötésben vagy faházburkolattal (természetesen mindkét esetben megfelelően kezelve a fát) oldanám meg. Előzetes számítások miatt néztem árakat és úgy találtam, hogy nem kerül sokkal többe, mintha a mai, divatos anyagokkal végezném a burkolást. Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy ha nem olyan drága (és elméletileg a hatásfoka sem rosszabb), akkor miért nem alkalmazzák többen ezt a módszert, mert nem is néz ki rosszul a faház-hatásával.
Van valakinek tapasztalata ilyen megoldásról?

Előre is köszönöm!

Gergő

CSak a saját tapasztalatból (én a színezés előtt állok.) Szerintem nem találták még ki azt a fát/ kezelőszert, ami 5 évnél tovább bírná a szelet, napot, esőt, fagyot. Meg még ég is, meg még az egér is beleköltözik. Mondom mindezt azért, mert saroktelken áll a ház, 5 éves szigetelése, nemesvakolata van, de: ahol a nap éri, ott megfakult. Ahol az árnyék éri, mohás, a kettő között meg mindegyikből egy kicsi. Az egér meg úgy beleköltözik minden télen még a nikecellbe is, hogy öröm irtani őket.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6953 Dátum: 2016. December 19. - 14:24:09 »

CSak a saját tapasztalatból (én a színezés előtt állok.) Szerintem nem találták még ki azt a fát/ kezelőszert, ami 5 évnél tovább bírná a szelet, napot, esőt, fagyot. Meg még ég is, meg még az egér is beleköltözik. Mondom mindezt azért, mert saroktelken áll a ház, 5 éves szigetelése, nemesvakolata van, de: ahol a nap éri, ott megfakult. Ahol az árnyék éri, mohás, a kettő között meg mindegyikből egy kicsi. Az egér meg úgy beleköltözik minden télen még a nikecellbe is, hogy öröm irtani őket.

Állítólag a kőzetgyapotba nem megy az egér... állítólag, mert én eddig csak kemencét szigeteltem vele, azzal meg nem járna jól, ha beleköltözne. Viszont a fával lehet, hogy igazad van, bár cimborámék faház nyaralóját az elmúlt 20 évben kétszer fújtuk le és csak két deszkát kellett korhadás miatt lecserélni (Viszont őket meg azért nem tudom alapul venni, mert az teljesen faház és nem csak a borítás készült abból).

Van valami olyan kezelő anyag, ami tartósan hat a szú és a gombák ellen(mert most már láttam olyat, ami 20 évet ír, de az azért elég hihetetlen, mikor két-három éve került forgalomba...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6954 Dátum: 2016. December 19. - 14:30:44 »

Állítólag a kőzetgyapotba nem megy az egér... állítólag, mert én eddig csak kemencét szigeteltem vele, azzal meg nem járna jól, ha beleköltözne. Viszont a fával lehet, hogy igazad van, bár cimborámék faház nyaralóját az elmúlt 20 évben kétszer fújtuk le és csak két deszkát kellett korhadás miatt lecserélni (Viszont őket meg azért nem tudom alapul venni, mert az teljesen faház és nem csak a borítás készült abból).

Van valami olyan kezelő anyag, ami tartósan hat a szú és a gombák ellen(mert most már láttam olyat, ami 20 évet ír, de az azért elég hihetetlen, mikor két-három éve került forgalomba...)
3 éve költöztünk be az új házunkba. Minden faanyag az ajánlott legjobb kezelést kapta,de a napégéssel semmit sem tud kezdeni az ember. Nem javaslom a faburkolatot.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #6955 Dátum: 2016. December 19. - 15:07:14 »

Üdv! Jól hangzik,hogy a kőzetgyapotba nem megy bele az egèr,de ez csak legenda,ha be tud jutni ugyan olyan jól érzi magát,mint az üveggyapotban,ahogy a nyest is. Pár éve cseréltünk szigetelést a tetőtérben,az üveggyapotot porr rágták az egerek,a nyest vackot készített benne. Sajnos a kőzetgyapotba is komoly károkat okoztak beèpítès után,szóval nem rágcsálóbiztos vagy nálunk vannak elfajzott egerek.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6956 Dátum: 2016. December 19. - 23:14:08 »

Értem...

Köszönöm a segítséget!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6957 Dátum: 2016. December 20. - 08:08:02 »


A faház egy nagy szívás ! (Mármint ami nálunk divat mert a rönk házak valószínű más kérdés )
A Duna parton beton lábakra rakott 6 db. "egyenfaház" látható a közelembe . 3-4 évente csiszolás festés nem kevés pénzért és nem kevés időráfordítás . A csupasz placcon áll 5 ház , azokról szinte
leég a festék egy a tulaj örömére dió és egyéb fák közé van ékelődve ott meg befúrt a mókus .     Emelem
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #6958 Dátum: 2016. December 20. - 19:22:57 »

Üdv a Vadásznak!

Szerintem mint annyi minden mást a faházat is egyszer kell rendesen megcsinálni, utána már csak a "karbantartás" marad.
2007-ben vettünk egy kis faházas telket a Börzsönyben, ami akkor már 15 éve nem volt használva ez meg is látszott rajta:


Előkerült a "flex" tapadókoronggal csiszolópapirokkal és totálisan lecsiszoltuk:


Aztán alapozás két rétegben és a lazur szintén két rétegben:


A kémény és tereprendezés már csak hab a tortán:


Ezek után idén csak azért kenettem át a "gyerekkel" a házat mert kellet egy jó indok a főiskolai első félévének finanszírozására. Ördög
Még egy évet bőven kibírt volna, azaz 10 évig jó az, ha jól meg van csinálva.
 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6959 Dátum: 2016. December 20. - 20:13:35 »

Üdv a Vadásznak!

Szerintem mint annyi minden mást a faházat is egyszer kell rendesen megcsinálni, utána már csak a "karbantartás" marad.
2007-ben vettünk egy kis faházas telket a Börzsönyben, ami akkor már 15 éve nem volt használva ez meg is látszott rajta:
...
Ezek után idén csak azért kenettem át a "gyerekkel" a házat mert kellet egy jó indok a főiskolai első félévének finanszírozására. Ördög
Még egy évet bőven kibírt volna, azaz 10 évig jó az, ha jól meg van csinálva.
 Emelem


Már majdnem feladtam az ötletem, de te nem könnyítetted meg a helyzetem Bion

Milyen alapozást és lazúrt használtál? Lenolaj ment rá? Lehet fújni is, vagy csak kenni? Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 [464] 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: