Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917819 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #525 Dátum: 2008. December 12. - 09:17:21 »

Sziasztok!
Letölthető kaliber táblázat érdekelne!
Kösz

Ilyesmire gondoltál?
http://www.stevespages.com/page8d.htm
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #526 Dátum: 2008. December 12. - 09:26:10 »

Tengerentúli méret európai méretben feltüntetve!
Naplózva

hunter55
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #527 Dátum: 2008. December 12. - 09:27:31 »

Tengerentúli méret európai méretben feltüntetve!

Hát ez nem az? Én annak nézem.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #528 Dátum: 2008. December 12. - 09:39:18 »

Hát ez nem az? Én annak nézem.
Kösz ! Kapkodok ide oda
Naplózva

hunter55
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #529 Dátum: 2008. December 12. - 09:45:11 »

Kösz ! Kapkodok ide oda

Nincs mit!
A legtöbb kalibernél jelölik a metrikus méreteket is, igaz van egy pár, aminél nem, de remélem amire kíváncsi vagy, az pont jelölve van.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #530 Dátum: 2008. December 12. - 12:45:43 »

Nincs mit!
A legtöbb kalibernél jelölik a metrikus méreteket is, igaz van egy pár, aminél nem, de remélem amire kíváncsi vagy, az pont jelölve van.
Tudod fenemód sokáig tartott mire rájöttem, hogyha rákattintok mutat még valamit.
Még egyszer kösz! Igen
Naplózva

hunter55
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #531 Dátum: 2008. December 12. - 12:47:49 »

Tudod fenemód sokáig tartott mire rájöttem, hogyha rákattintok mutat még valamit.
Még egyszer kösz! Igen

 Vigyorog Wave
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #532 Dátum: 2008. December 12. - 16:43:38 »


Szevasz Viktor!

Reméltem látod a szmájlit  Kacsint  a mondókám végén és az íratlan netes szabályok szerint ezt megfelelően is értelmezted. De ha komolyan akarsz a témában tépelődni én állok elébe! Ha ismersz akkor tudod, hogy, minden hátsó handabandázás nélkül érthetően és egyenesen szoktam fogalmazni. Most egy kicsit vicces voltam és íme itt az eredménye.
Nem volt abban semmi bántó, arrogáns és sértő, ahogyan megpróbáltam finoman tudtodra adni, hogy ne arról beszéljünk, hogyan nem lehet valamit megcsinálni. Engem nem érdekel, hogy te mivel ütöd el a napi munkaidőt és az se érdekel, hogy mit csinálsz este tízig. Megtisztel a moderátorokat és az aminokat (nem tudom, hogy mik azok) felhatalmazó gesztus, de nem igénylem semmihez sem a bizonyítékokat. Ha nem szórakoztatna benneteket, akkor nem csinálnátok … 

Mivel ilyen erősen támadsz engem megkérlek, hogy ha valamit leírsz, azt utólag olvasd át és győződjél meg az értelméről. Én az esetek többségében, csak a mások által felhozott gondolatokra fejtem ki a véleményem. 

Te írtad:Ahogy elnézem a két ország viszonyát, egyhamar nem is lesz.”

Tudtam, hogy miről beszélsz és hogy a továbbiakban ez a téma ne folytatódjon ezért írtam azt, hogy : „A két ország viszonyát irányító politikusok törekvéseit pedig nálunk szinte mindenki, beleértve engem is a legmagasabbról le se sza ..ja.”


Erre Te azt válaszolod, hogy: „Nem kívántam sem a magyar-szlovák viszonyt minősíteni, de nem is hiszem különösebben, hogy ez beleolvasható lenne a hozzászólásomba.”

Akkor az első mondatodat mire véljem? „Ahogy elnézem a két ország viszonyát …. „ Tudsz valamit, amit én nem? Szerinted mi volt beleolvasható a hozzászólásodba? Viktor-Viktor - velem is cinkelt lapokkal játszol?
(sajnos nem tudom, hogy működik az idézet bemásoló rendszer ezért maradok a klasszikus idézet megjelenítésben… )

A további füstölgésed se érdekel – főleg az nem, amikor a Szlovák Köztársaságban működő – ügyészi szervezetek nevében kérsz ki valamit magadnak. (de ezzel okoztál számomra egy derűs pillanatot) Ugyanis, csakhogy a Te szavaiddal éljek „Ahogy elnézem a két ország viszonyát …. „ - ez itt senkit nem érdekel. 

Na jó minden embernek el kell adnia valahogy magát – Te ezt a formát választottad. Nem volt valami progresszív időtöltés az biztos mert, addig míg megpróbáltál vállakat csinálni magadnak, addig a jó öreg kollégák megmutatták, hogyan lehet eredménnyel is dolgozni és a nem létrejött magyar szlovák egyezmény ide – szlovák magyar egyezmény oda csak úgy magánszorgalomból a  következő eredmények születtek az ügyben:

Erdőjáró újra bizonyította filozófiai irányzatát , miszerint – „lehetetlenségeket azonnal intézünk, de a csodákra 3 napot várni kell” – és magánlevelezésének az eredményei így hangzanak:

(mivel az adatok magánlevelezésből származnak ezért csak a témával kapcsolatos ismereteket másolom a fórumba!)

1.

Tisztelt ....... Úr!

Egyelőre sajnos csak annyit tudok segíteni, hogy levelét továbbítom egy kitűnő hadtörténész barátomnak, Illésfalvi Péternek. Azt még csak meg lehet állapítani, hogy milyen alakulatok harcoltak 1945 márciusában a környéken, de hogy konkrétan melyik szakaszból és kik voltak - ez ma már szinte lehetetlenség.

Mindenesetre a kutatást megkezdjük és honlapunkra kitettem levelét.

Üdvözlettel és köszönettel - a szlovák vadászoknak is:

Havasi János

2.

Tisztelt ...... Úr!

Havasi János barátom nekem is átküldte az Ön levelét. A helyzet az, hogy több seregtest is lehetett, amelynek a kötelékébe tartoztak ezek a katonák. Ezen a környéken megfordultak a 27. székely gyaloghadosztály, a 9. határvadászhadosztály, a 24. gyaloghadosztály és az 5. tartalékhadosztály alakulatai egyaránt, továbbá hadseregközvetlen csapatok is. Sándorin és a környező településeken (a szlovák neveket is megnéztük!) sem mutat adatbázisunk veszteségi adatot, tehát az eltemetettek személy szerinti kiderítése ma már szinte majdnem lehetetlen. Az talán jelenthetne segítséget, ha a helybeli idős lakosokat kikérdeznék az ügyről, megnéznék a plébániai halotti anyakönyvet, megtudakolni, hogy az ottaniak miként élték meg a magyarok ottlétét, milyen emlékeik, esetleg fényképeik maradtak róluk. A katonák nyilván egyéni beszállásolásban voltak a faluban, tehát bizonyos információkat szerezhettek a helybeliek (hova valósiak, milyen alakulathoz tartoztak, gyakran előfordul pl. hogy a parancsnokuk, egy-egy tiszt nevére emlékeznek, stb.), amelyek alapján közelebb juthatunk a történethez.

Szívélyes üdvözlettel:

Illésfalvi Péter hadtörténész-muzeológus


Ebben a szituációban önmagában a szándék is eredmény és elismerésre méltó, köszönetet érdemel azok felé, akikben  bárminemű segítőszándék megfogalmazódott. Természetesen a leveleket szinkronba fordítom szlovákra és küldöm a sándori vadászoknak. 

És, hogy Viktor lásd ki mindenki olvas benneteket  (vagy az én fórumomat, vagy mindkettőt), még tegnapelőtt jelezte a  OMVK (vagy a OMVV) országos irodája, hogy foglalkozni fog az üggyel. Tegnap  jelezte egy magyar vadász  név szerint Dr. Holló József Ferenc altábornagy, címzetes egyetemi tanár, a Hadtudományok kandidátusa a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum Főigazgatója  Budapestről a Kapisztrán tér 2-4-ből, hogy olvasta felhívást és foglalkozni fog az üggyel. Ja, hogy ezek nem irogatnak a fórumra – nézd meg a kettőnk dialógját és ne csodálkozz……

Javaslom a kettőnk közti témát ITT zárjuk le és ha igényled majd folytatjuk egy pofa sör mellett – valahol és valamikor …..

Üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #533 Dátum: 2008. December 13. - 22:31:21 »

Szia Taki!

No, akkor elnézést kérek Tőled, félreértettelek!

Bizony, tudom, hogy Te egyenes és szókimondó ember vagy, aki akkor sem rejti véka alá a véleményét, ha az éppenséggel valakinek nem tetszik! És ezt tisztelem, mint sok mást is Benned. Igen

Örülök, hogy a HTI segít, én őket találtam meg mint hivatalos szervet, más ezzel nem is igen foglalkozhat.

A pofa sört pedig bizony én is erősen szorgalmazom!
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #534 Dátum: 2008. December 14. - 18:49:56 »

Sziasztok! Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy jó ismerősömnek elrepedt a tus a fegyverén. Ha valakinek esetleg lenne egy Zkk tus elfekvőben nem sok pénzért, azt nagyon megköszönném.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #535 Dátum: 2008. December 14. - 21:49:25 »

Sziasztok! Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy jó ismerősömnek elrepedt a tus a fegyverén. Ha valakinek esetleg lenne egy Zkk tus elfekvőben nem sok pénzért, azt nagyon megköszönném.

Hívd fel a Telek Csabit. Szerintem holnap már itthon lesz.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #536 Dátum: 2008. December 14. - 22:32:52 »

Hívd fel a Telek Csabit. Szerintem holnap már itthon lesz.
Kösz a tippet, a számát, ha tudod, küld el légyszives. Wave
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #537 Dátum: 2008. December 16. - 18:53:10 »

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni kürtös oktatot keresek(lehetőleg Bp-en) szeretnék meg tanulni kürtölni.Üdv HSanyi
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #538 Dátum: 2008. December 16. - 22:13:12 »

Üdv mindekinek!

Segítséget szeretnék kérni, hogy van e valakinek gyakorlata állatbőrök kikészítésében? Vagy esetleg van valami irdalmi anyaga, melyben leírják, hogy hogyan lehet kikészíteni a bőröket, vagy milyen tartósítási eljárások vannak és ezt át tudná számomra küldeni!

A segítséget előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Fabrigo!
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #539 Dátum: 2008. December 19. - 19:57:37 »

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. Valamikor olvastam egy hírt. Hazai dologról van szó. Összeakadt két gímbika. Egyiket meglőtték, az agancsot megfűrészelték, vagy valahogy elválasztották őket. A másik bika pedig, bár mehetett volna, a stressztől elpusztult. Emlékszik valaki erre a hírre? Hol lehetne újra elolvasni?
Kköszi
Judit
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: