Oldalak: 1 ... 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917802 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #6510 Dátum: 2016. Január 19. - 17:22:56 »

jaja, viccnek szántam, mondjuk ha mind a 160 csak 20 kilós malac, akkor is meg van a 2/3-a.
Ok, annak is vettem, én csupán írtam a nálunk lévő gyakorlatot.  Wave
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6511 Dátum: 2016. Január 19. - 17:49:10 »

Sziasztok!
Kiadás
Munkabér+ járulék                4.400.000

Gépkocsi költség                  2.000.000




Munkaruha                     250.000

Lőszer+vadászjegy                  150.000




Ha ezeket az összegeket ha/2 hivatásos részére adjátok ? Le a kalappal előttetek !!!!!!!Én is ilyen VT -nél szeretnék dolgozni!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6512 Dátum: 2016. Január 19. - 18:52:46 »

Szervusz Ádám! Emelem

Ezt a tervet kissé leegyszerűsítettnek tartom. Gondolom szóban azért ismertetik a részleteket mielőtt elfogadjátok.

Nem tudom hány hivatásos vadászt, és hány gépkocsit takar a több mint 5 Mft kiadás.
Nagyon soknak tartom a takarmánnyal kapcsolatos 3 MFt költséget, és ha már van gépmunka, miért van külön a szárzúzás?Tudom, hogy a vadföld nem igazán takarmánytermelésre van kitalálva, de gondolom ott is terem valami. A 3MFt "takarmányköltséget" egy 5000 ha területre kicsit soknak tartom.
Nem látok semmilyen költséget vadgazdálkodási berendezések karbantartására, ha csak az egyebekben nem szerepel.
Mit takar az állami díjak?

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #6513 Dátum: 2016. Január 19. - 19:47:26 »

Mennyi bakot, dámbikát adtok el?
Mert ez 5-6 jó bak vagy bika ára. "nálunk"
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #6514 Dátum: 2016. Január 19. - 21:32:44 »

Értem. Ez csak mezőgazdaság?

Igen. Mezőgazdasági vadkár. Néhány nagyobb földtulajdonos tagtársunk és őket máshogy kártalanítjuk
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6515 Dátum: 2016. Január 19. - 22:50:44 »

Sziasztok!
 Nemrég a társaságunk arra "kényszerült", hogy az évi 150.000- forintos tagdíjat 200.000-re emelje, mert minden évben kb 2.000.000 forint hiány tátongott.
53-an vagyunk.
Az eddigi években a hiányt 1.000.000-1.500.000 forintért felvett 1-2 új tag belépési díjával tömték be ( azért 2 új tagot most is felvettek, de legalább lesz mit a tejbe aprítani).
üdv: KÁ

Nekem ez kinai ABC.
Hogyan hiányozhat valami is mikor általában az egyenlegnek két oldala van, kiadás és bevétel. Késöbb viszont te is bevallod hogy meg kellett emelni a tagdijjakat. Vagyis azt a bevétel oldalra kerül, ami ugyan kompenzálja a hiányt - mint összeg- de nem derit fényt a hiány mivoltára!
Végül is ez is egyfajta megoldás. Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6516 Dátum: 2016. Január 22. - 10:29:57 »

Milánóban keresek albérletet, egyetemista lányom részére.
Ha valakinek él ott rokona, ismerőse aki tudna segíteni, megköszönném.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6517 Dátum: 2016. Január 22. - 15:39:19 »


Nekem ez kinai ABC.
Hogyan hiányozhat valami is mikor általában az egyenlegnek két oldala van, kiadás és bevétel. Késöbb viszont te is bevallod hogy meg kellett emelni a tagdijjakat. Vagyis azt a bevétel oldalra kerül, ami ugyan kompenzálja a hiányt - mint összeg- de nem derit fényt a hiány mivoltára!
Végül is ez is egyfajta megoldás. Emelem



Ezt már megint nem gondolhatod komolyan!? Ennyire hülyének nem nézhetsz senkit, hogy nem tudja miből adódik a hiánya!
Ez egy éves pénzügyi terv, nem pedig a hiány keresésének tanulmánya.  Nagyon egyszerű! A kiadások meghaladják a bevételeket, így negatív eredmény születik, tehát hiány van. Ezt próbálják meg kompenzálni tagfelvétellel, tagdíj emeléssel.

A tagdíj emelése pedig nem egyfajta megoldás, hanem az egyetlen normális megoldás!  Ahhoz, hogy bármilyen vadásztársaság működni tudjon, a költségek nagy részét a tagságnak kell összeadnia,( ha csak nem akar egyéb vállalkozásba is belefogni)  és csak kisebb hányadát biztosítania a vadászatból, ha nem akarja tönkre tenni a területet, a vadállományt.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6518 Dátum: 2016. Január 22. - 18:43:25 »



Ezt már megint nem gondolhatod komolyan!? Ennyire hülyének nem nézhetsz senkit, hogy nem tudja miből adódik a hiánya!
Ez egy éves pénzügyi terv, nem pedig a hiány keresésének tanulmánya.  Nagyon egyszerű! A kiadások meghaladják a bevételeket, így negatív eredmény születik, tehát hiány van. Ezt próbálják meg kompenzálni tagfelvétellel, tagdíj emeléssel.

A tagdíj emelése pedig nem egyfajta megoldás, hanem az egyetlen normális megoldás!  Ahhoz, hogy bármilyen vadásztársaság működni tudjon, a költségek nagy részét a tagságnak kell összeadnia,( ha csak nem akar egyéb vállalkozásba is belefogni)  és csak kisebb hányadát biztosítania a vadászatból, ha nem akarja tönkre tenni a területet, a vadállományt.

Teljesen komoly vagyok Attila!
Először is egyénre lebontva is kellene költségvetést csinálni hogy a tagdijat ne keljen év közben emelni, hanem tervezetten mindjárt év elején a megemelt összeggel induljon.( Az esetleges több kiadást is tervezni kell<ene>)
- Mi van azokkal a tagokkal akik szoros költségvetéssel élnek egessz évben, azután BUMMMM........ még egy rehadli pénzt kell nekik befizetni év közben, de csak azért mert a vezetöség nem tud gazgálkodni. Mi van akkor ha nem tudja befizetni ? Gondolom pakolhat és mehet. Vagy időarányosan, ameddig tag volt addig bentartjátok a pénzét, ameddig meg nem azt kártalanitjátok? Vagy, még abban az évben az alacsonyabban befizetett összeggel vegigvadászhat?
Oldalakon keresztül lehetne még sorolni hogy milyen jogi vonzata is lehet(ne) egy ilyen intézkedésnek. 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6519 Dátum: 2016. Január 22. - 19:08:05 »





A tagdíj emelése pedig nem egyfajta megoldás, hanem az egyetlen normális megoldás!  Ahhoz, hogy bármilyen vadásztársaság működni tudjon, a költségek nagy részét a tagságnak kell összeadnia,( ha csak nem akar egyéb vállalkozásba is belefogni)  és csak kisebb hányadát biztosítania a vadászatból, ha nem akarja tönkre tenni a területet, a vadállományt.
Igen Igen Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6520 Dátum: 2016. Január 22. - 20:49:47 »

Igen Igen Emelem


Én inkább ugy fogalmaznák hogy a leg kényelmesebb megoldás a vezetőség részéről hogy, hogy megemeli a tagdijjat mintsem egyébb pénzszerzési lehetöséghez nyulna. Pl: több vadászbál, közös rendezvények a hellyi vezetőséggel (esetleg megyei), bazét, stb. Vagyis, nem föltétlen kötelező csak vadasztatassal pénzt keresni ami szerintetek az állomány romlásához vezetne. A tagdijnak normálisan csak egy névleges összegnek kellene hogy legyen, a “Társaság” mint olyan egy szorakozást, egy hobit,  egy sportot kiszolgáló összejövetel (ami egyfajta kedvezménzes adozási besorolast is ad - ha jol tudom -). A vadállományt meg intézze az állam, (az övé, a sápot ö kaszirozza be) a tenyésztéssel és az avval jéró kiadásokkal együtt.
Erröl jut eszembe: több ujj vadász felvétele, - mert az is a pénzszerzési lehetőségként szerepelt a fenti esszében – talán a sok uj tag nem tudja tönkretenni a Tv-k által, annyi pénzel fenntartott vadállományt?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6521 Dátum: 2016. Január 22. - 22:25:13 »



Én inkább ugy fogalmaznák hogy a leg kényelmesebb megoldás a vezetőség részéről hogy, hogy megemeli a tagdijjat mintsem egyébb pénzszerzési lehetöséghez nyulna. Pl: több vadászbál, közös rendezvények a hellyi vezetőséggel (esetleg megyei), bazét, stb. Vagyis, nem föltétlen kötelező csak vadasztatassal pénzt keresni ami szerintetek az állomány romlásához vezetne. A tagdijnak normálisan csak egy névleges összegnek kellene hogy legyen, a “Társaság” mint olyan egy szorakozást, egy hobit,  egy sportot kiszolgáló összejövetel (ami egyfajta kedvezménzes adozási besorolast is ad - ha jol tudom -). A vadállományt meg intézze az állam, (az övé, a sápot ö kaszirozza be) a tenyésztéssel és az avval jéró kiadásokkal együtt.
Erröl jut eszembe: több ujj vadász felvétele, - mert az is a pénzszerzési lehetőségként szerepelt a fenti esszében – talán a sok uj tag nem tudja tönkretenni a Tv-k által, annyi pénzel fenntartott vadállományt?



bazét,= bazar
(ami egyfajta kedvezménzes adozási besorolast is ad - ha jol tudom -).= (ami egyfajta kedvezményes adozási besorolást is kap - ha jol tudom -).
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #6522 Dátum: 2016. Január 23. - 07:52:23 »

Miklós, itt nem a kanadai rendszer működik.
Az állam erre nem fordít, hanem részesedni akar a vadállományból. Lehetőleg minél többet. (Általános forgalmi adó, ilyen-olyan engedélyek illetéke, állami vadászjegy, személyi jövedelemadó a foglalkoztatottak után, stb.).
Kötelező jelleggel előírja minden vadgazdálkodási egység számára a megfelelő létszámú hivatásos vadászt, akinek bére van, hatalmas járulékteherrel együtt, munkaruha ellátással, gépkocsi, mobiltelefon nélkül pedig megmozdulni sem tud.
Ugyancsak törvény kötelezi a vadgazdálkodót a területén keletkezett vadkár megtérítésére, ami nagyvadas területeken horribilis összeg.
Tehát egy vadásztársaságot ne katolikus legényegyletként képzelj el, ahol az éves költség egy nótaest étel és italszámlája.  
 
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 23. - 10:53:54 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #6523 Dátum: 2016. Január 23. - 08:59:58 »

Tehát egy vadásztársaságot ne katolikus legényegyletként képzelj el, ahol az éves költség egy nótaest étel és italszámlája. 
 
Igen Annak is tagja vagy,vagy csak könyvelsz nekik?  Ördög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6524 Dátum: 2016. Január 23. - 09:09:04 »


Kötelező jelleggel előírja minden vadgazdálkodási egység számára a megfelelő létszámú hivatásos vadászt, akinek bére van, hatalmas járulékteherrel együtt, munkaruha ellátással, gépkocsi, mobiltelefon, nélkül pedig megmozdulni sem tud.
 
 
Kötelező jelleggel előírja ,de be nem tartatja.(sajnos)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: