Oldalak: 1 ... 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 [427] 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917833 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6390 Dátum: 2015. November 03. - 23:07:49 »

Említettem, hogy kezdő vagyok kürt-téren, de ezzel vitába szállnék!  Angyal
Ismereteim szerint van a Pless kürt, ami egy kürt típus és Hans-Heirich von Pless császári fővadászról kapta a nevét ÉS van a Fürst-Pless gyártmányú kürt, ami egy német firma terméke.
Vitatkozni, azt lehet Vigyorog

Pless hercege (Fürst-Pless) valóban az említett úriember volt.
És ő alkotta meg ezt a fajta kürtöt...de legalább is neki tulajdonítják.

Azóta minden gyártó gyárt F-P kürtöt, többféle méretre csavarva, natúr, vagy ventiles kivitelben, legalább 5 hangolással.
De ilyen nevű gyártó nincsen....esetleg Kínában, de azon nem is csodálkoznék Ördög

Coming out... Ördög
Ha figyelembe vesszük, hogy a vadászkürt volt a téma, akkor nem is értem, mire célzol ezzel..... Angyal
De ha te már egy kürtre beindulsz, akkor ott bajok vannak..... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6391 Dátum: 2015. November 03. - 23:12:25 »

És ő alkotta meg ezt a fajta kürtöt...de legalább is neki tulajdonítják.
Pardon, elírás történt: a herceg fővadásza jegyzi a kürt létrejöttét és természetesen a kenyéradóról kapta a nevét, gondolom neki ajánlotta fel....mert mi mást tehetett is volna Ördög

Péter!
Ha kürtölsz, ez azt jelenti, hogy idén Leheléknél nem egyedül kell kiállnom pikulázni? Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6392 Dátum: 2015. November 03. - 23:16:12 »

Péter!
Ha kürtölsz, ez azt jelenti, hogy idén Leheléknél nem egyedül kell kiállnom pikulázni? Vigyorog
 Wave
Jó-jó...De ha kipróbáljátok egymáséit,akkor én többet nem alszok egy szobában veled... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #6393 Dátum: 2015. November 03. - 23:28:04 »

Ha kürtölsz, ez azt jelenti, hogy idén Leheléknél nem egyedül kell kiállnom pikulázni?

Sajnos kicsi ennek az esélye... Nagyon ámátőr vagyok még, és ez csak a kisebbik baj...
Az én kürtömön Fürst-Pless logó van  Vállat von
 
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6394 Dátum: 2015. November 04. - 00:44:34 »

Az én kürtömön Fürst-Pless logó van  Vállat von
Ne aggódj, az enyémen is....olyan igazi....rezsicsökkentéses.... óccó....állami fizetésből vett kürt Ördög
A nagyok gyártmányait én is csak végig fújkálom a kiállításokon, aztán visszatérek az én kis repedtfazék-hangú öreg hangszeremhez Angyal Stoel
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #6395 Dátum: 2015. November 04. - 12:31:51 »


Az én kürtömön Fürst-Pless logó van 
 
[/quote]

Az én kürtömön is ez a logó van, és Német kürtnek vettem. Emelem
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #6396 Dátum: 2015. November 06. - 10:54:17 »

Sziasztok!
 Gyuri barátom örökösei (2 lánya és az özvegye, aki nem a lányok anyja) lassan egyezségre jutnak.
A fegyvereket úgy néz ki én fogom megkapni.
Ma beszéltem az özvegyével, aki úgy gondolja elintézni a dolgot, hogy a hagyatéki lezárására készítsek egy dokumentumot, amin az adataim szerepelnek és amit még ők is kitöltenek a közjegyzőnél, hogy nekem ajándékozzák a fegyvereket.
Járható-e ez az út? Van-e, volt-e valakinek hasonló tapasztalat?

Szerintem ez  nem egy egy-lépéses ügy, de  valaki vagy megerősít vagy megcáfol, remélem!

Én azt javasoltam, hogy 1. lépés: ketten mondjanak le a harmadik részére a fegyverekről. Ez az ami a közjegyzőre tartozik szerintem. Majd elkészül egy határozat, és ezután 2. lépés: ajándékozási szerződést írunk a már 100%-os örökös meg én... Befáradok a rendőrségre a határozattal, meg az ajándékozással és átveszem a fegyvereket.

Ha ez egy lépésben is lehetséges, akkor az könnyebb lenne, de nem tudom a módját!

Üdv: KÁ
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6397 Dátum: 2015. November 06. - 11:52:53 »

Sziasztok!
 Gyuri barátom örökösei (2 lánya és az özvegye, aki nem a lányok anyja) lassan egyezségre jutnak.
A fegyvereket úgy néz ki én fogom megkapni.
Ma beszéltem az özvegyével, aki úgy gondolja elintézni a dolgot, hogy a hagyatéki lezárására készítsek egy dokumentumot, amin az adataim szerepelnek és amit még ők is kitöltenek a közjegyzőnél, hogy nekem ajándékozzák a fegyvereket.
Járható-e ez az út? Van-e, volt-e valakinek hasonló tapasztalat?

Szerintem ez  nem egy egy-lépéses ügy, de  valaki vagy megerősít vagy megcáfol, remélem!

Én azt javasoltam, hogy 1. lépés: ketten mondjanak le a harmadik részére a fegyverekről. Ez az ami a közjegyzőre tartozik szerintem. Majd elkészül egy határozat, és ezután 2. lépés: ajándékozási szerződést írunk a már 100%-os örökös meg én... Befáradok a rendőrségre a határozattal, meg az ajándékozással és átveszem a fegyvereket.

Ha ez egy lépésben is lehetséges, akkor az könnyebb lenne, de nem tudom a módját!

Üdv: KÁ

Számodra sok tennivaló nincs.

Közjegyző a hagyatékit megcsinálja, lesz egy ajándékozási szerződés, ott már abban nem szerepelhet más csak a kizárólagos örökös, aki rendelkezhet a fegyverek felett.
Hogy az örökös, meg a többiek hogyan egyeznek meg egymással, neked közöd nincs hozzá.

Szépen bemész az illetékes helyi hatósághoz, elétárod az iratokat, és hajrá, hoznak egy határozatot "melegében".
Műszaki vizsgára tessék figyelni, mert annak "friss" meglétét majd kérik, de ezt utólag is megcsináltathatod, akár személyesen, akár valamelyik fegyverboltos, fegyverjavító közreműködésével is szállításilag. Emelem

02. megoldás, hogy megpróbálod a Kanadai megoldást, mert az már tudod. Vigyorog
Felhívod a Yardot és megmondod, hogy Te a Kanadai módszer alapján kéred intézni, mert arról már van tudomásod. Kacsint Vigyorog Emelem
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #6398 Dátum: 2015. November 06. - 12:45:19 »

Számodra sok tennivaló nincs.

Közjegyző a hagyatékit megcsinálja, lesz egy ajándékozási szerződés, ott már abban nem szerepelhet más csak a kizárólagos örökös, aki rendelkezhet a fegyverek felett.
Hogy az örökös, meg a többiek hogyan egyeznek meg egymással, neked közöd nincs hozzá.

Szépen bemész az illetékes helyi hatósághoz, elétárod az iratokat, és hajrá, hoznak egy határozatot "melegében".
Műszaki vizsgára tessék figyelni, mert annak "friss" meglétét majd kérik, de ezt utólag is megcsináltathatod, akár személyesen, akár valamelyik fegyverboltos, fegyverjavító közreműködésével is szállításilag. Emelem

02. megoldás, hogy megpróbálod a Kanadai megoldást, mert az már tudod. Vigyorog
Felhívod a Yardot és megmondod, hogy Te a Kanadai módszer alapján kéred intézni, mert arról már van tudomásod. Kacsint Vigyorog Emelem

Köszönöm a választ!!!

( Még átgondolom, hogy csináljak-e nekik is egy "Jó napot", mert mi van,ha Ők nem tudják a nicknév alapján hogyan kezeljenek...)
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6399 Dátum: 2015. November 06. - 16:53:22 »

02. megoldás, hogy megpróbálod a Kanadai megoldást, mert az már tudod. Vigyorog
Felhívod a Yardot és megmondod, hogy Te a Kanadai módszer alapján kéred intézni, mert arról már van tudomásod. Kacsint Vigyorog Emelem


Kicsit pontatlan vagy!
A kanadai megoldasnal az ajandekozonak kell eloszor a rendorseggel targyalni.
Pl. ott tisztazzak az orokles jogossagat, a szoban forgo fegyverek tisztasagag, stb. - az ajandekozott jogosultsagat, es igy tovabb. Es meg biztos van tobb tobb nanszesz amit meg ellenoriznek de ez cask rajuk tartozik.
Az ajandekozott meg annyit tehet hogy erdeklodik az ugy allasarol.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #6400 Dátum: 2015. November 06. - 17:21:02 »



Kicsit pontatlan vagy!
A kanadai megoldasnal az ajandekozonak kell eloszor a rendorseggel targyalni.
Pl. ott tisztazzak az orokles jogossagat, a szoban forgo fegyverek tisztasagag, stb. - az ajandekozott jogosultsagat, es igy tovabb. Es meg biztos van tobb tobb nanszesz amit meg ellenoriznek de ez cask rajuk tartozik.
Az ajandekozott meg annyit tehet hogy erdeklodik az ugy allasarol.

 Meglepődött Meglepődött Meglepődött :Mosolyog :Mosolyog :Mosolyog Okos Okos Okos  Csodalk  Csodalk  Csodalk

Kit érdekel Kanada, már elnézést ! 
Senki soha nem kérdezte.
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #6401 Dátum: 2015. November 08. - 12:37:23 »

Tisztelt Fórumtársak!

Vadásztársaságunk szeretne méltó emléket állítani elhunyt tagtársainknak, így egy emléktáblát, emlékhelyet készíttetnénk vadászházunknál. Segítségeteket szeretném kérni az ügyben, hogy ha társaságotoknál van már ilyen emléktábla, vagy bármilyen emlékhely kialakítva, arról egy fotót ha megküldenétek nekem akár privátban is, köszönettel venném. Nem lemásolni szeretném, csak ötletet meríteni belőlük. Ha megvalósult, természetesen és is teszek fel képet.

Köszönettel, Bassman  Emelem


Még egyszer köszönöm az segítégetek, ötleteiteket.
Végül egy, a titkárunk által javasolt ötletet fogadunk el, és azt  valósította meg egy helybéli fafaragó mester.
Tegnap, az első idei közös fácánvadászatunk napján avattuk fel és emlékeztünk meg elhunyt vadásztársainkról.

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6402 Dátum: 2015. November 08. - 12:47:36 »

Méltó megemlékezési forma. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6403 Dátum: 2015. November 08. - 15:19:31 »

Tegnap, az első idei közös fácánvadászatunk napján avattuk fel és emlékeztünk meg elhunyt vadásztársainkról.
A jó vadász, első sorban Jó Ember!
Le a kalappal előttetek  Emelem,  ilyen társasághoz jó tartozni.
 Meghajol
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #6404 Dátum: 2015. November 08. - 16:38:30 »

Az emberséget , a tiszteletet és a tradíciót nem lehet pénzen venni ! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 [427] 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: