Oldalak: 1 ... 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 [425] 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917820 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6360 Dátum: 2015. Október 09. - 10:26:37 »

Konkrétan nekünk a 2 yorki(lányok) , az amerikai akita(kan) és a cirmosmatka(kandúr) is ivartalanítva van . A yorkikon nem vettem észre nagy változást csak meghíztak egy kicsit . A matka az az ivarérettség előtt lett ivartalanítva és nem csavarog és nem jelöl mindent meg . Az akita kb: 1.5 évesen lett kiherélve (mellesleg egészségügyileg muszály is volt mert az egyik golyszli nem szállt le) addig olyan agresszív volt főleg más kutyákkal , hogy borzalom , a sima fonotthálós vadi új kerítést dirib-darabra tépte nagyon dúlva volt . Most tök nyugodt nem tombol feleslegesen bár a portát nagyon őrzi és a kutyákkal sincs kibékülve de sokkal-sokkal kezelhetőbb . Szvsz. igen is okoz mint mentális(kisseb agreszivitás) mind küllem beli(elhízás) változást . Emelem

Ezt csak támogatni tudom a mór már úgyis megtette kötelességét és hátha nem utálna annyira . Röhög Röhög OOO Wave Wave

Szia Csaba! Az akitánál az is el tudom képzelni, hogy elérte az ivarérettségi kort és komolyabb lett egy fokkal. A leírtakból egyébként nekem az is lejön, hogy nem megfelelően szocializált a kutyád, ha más ebekkel ennyire agresszív. A miénk is így indított, mikor hozzánk került, három hónaposan már úgy érezte bármit képes elpusztítani. Az állatorvosnál is hótciki volt megjelenni, mert rögtön egy dobermann-t spécizett ki magának. Néhány hetes munkával elértük, hogy nyilvános helyen tudjon viselkedni, illetve össze lehet engedni más kutyával, mert barátságosan közelít.
Az őrző-védő fajta kutyánk ivartalanítás után is ugyanolyan keményen fogott, pedig az négyévesen lett kipakolva. Az akita egyébként mennyire kezelhető fajta? Nem makacs, önfejű?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
forester73
Vendég
« Új üzenet #6361 Dátum: 2015. Október 09. - 11:04:23 »

Nem trenírozható mint egy melanócse v. egy németjuhász , nagyon inteligens mindent megért tényleg érződik benne a "szamuráj vér" . Könnyú vele élni nem tolakodó , ha valakit beengedek akkor 100%-ig biztos vagyok benne , hogy nem bántja , nem kell vele ordibálni . Ha szimpi neki valaki akkor nagyon tud örülni , ha nem akkor elhúzódik tőle . Ha kint sütünk valamit , ő biztosan nem téblábol ott és lenem venne semmit az asztalró -ez a két kis tolvajról nem mondható el- . Makacsnak önfejünek nem nevezném , határozott és emiatt kell neki a falkavezér a feleségemet és a lányomat imádja de nekik csak akkor fogad szót ha kedve van . Nem követelem tőle azt amit én se szívesen tennék , annyit hibáztam , hogy nem volt időm vele eleget foglalkozni és így a kellő szocializáció is kimaradt . Nem kezdő kutyásnak csak ajánlani tudom , mondjuk nem occó őt hosszú alkudozás után hoztuk el 150-ért . Nekem A KUTYA az az ázsiai (KÁJ) de ide nem akartam hozni mert jó szokásukhoz híven összevissza ásták volna a gyönyörű kertünket . Az akita viszont ebben is nagyon inteligens csak a gyep sínyli meg azt , hogy van , ezt nem sok kutyától lenne elvárható . Az amerikai akitáról még annyit , hogy volt a kutyadokis film abban egy statisztikát közöltek amerikából 10-ből 6 kutya a menhelyen végzi a kezelhetelen agressziója miatt !
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6362 Dátum: 2015. Október 09. - 11:31:19 »

Felesleges vitatkozni, mindenki csak a magáét szajkózza.
Inkább heréltessük ki Sanyooot, aztán meglátjuk, változik-e a jelleme? A mostaninál amúgy is csak jobb lehet... Ördög

Megható, hogy mindig a tököm körül jár az eszed!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6363 Dátum: 2015. Október 09. - 14:05:00 »

Könnyú vele élni nem tolakodó , ha valakit beengedek akkor 100%-ig biztos vagyok benne , hogy nem bántja , nem kell vele ordibálni . Ha szimpi neki valaki akkor nagyon tud örülni , ha nem akkor elhúzódik tőle . Makacsnak önfejünek nem nevezném , határozott és emiatt kell neki a falkavezér a feleségemet és a lányomat imádja de nekik csak akkor fogad szót ha kedve van .

Mintha csak az enyémről beszélnél! Még azt mondják, kutyában megbízni nem lehet.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #6364 Dátum: 2015. Október 09. - 19:23:26 »

Ne haragudj, de ez baromi nagy hülyeség. A harmadik ivartalanított kutyám van, és az előzőekhez viszonyítva a fenti, valamint sok egészségügyi problémától is mentesek. Sem a jellemükben, sem pedig a küllemükben nem történt változás.

Dobbasszus, sajnos, ha már kialakult ez a viselkedési forma, elég nehéz megváltoztatni. Nem biztos, hogy az ivartalanítás segítene. Az elektromos nyakörv helyett érdemesebb lenne a "láthatatlan kerítéssel" próbálkozni, de az sem egy olcsó beruházás.



Én is vettem egy hasonlót (házhoz szállítva 21) a kutty az első érintkezése óta a kerítés közelébe nem megy! Nem is ástam el, mert így is működik.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #6365 Dátum: 2015. Október 09. - 19:32:40 »

Ő James Francis Ryan közlegény Iowa-ból:



Ünd Én Wave
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6366 Dátum: 2015. Október 09. - 19:56:37 »

Ne haragudj, de ez baromi nagy hülyeség. A harmadik ivartalanított kutyám van, és az előzőekhez viszonyítva a fenti, valamint sok egészségügyi problémától is mentesek. Sem a jellemükben, sem pedig a küllemükben nem történt változás.

Dobbasszus, sajnos, ha már kialakult ez a viselkedési forma, elég nehéz megváltoztatni. Nem biztos, hogy az ivartalanítás segítene. Az elektromos nyakörv helyett érdemesebb lenne a "láthatatlan kerítéssel" próbálkozni, de az sem egy olcsó beruházás.


Nem egyszerű az biztos....
A láthatatlanon gondolkodtam, de egyelőre másra kéne az a 30-40000. Ha más nem lesz, akkor a kerítésen módosítok.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6367 Dátum: 2015. Október 09. - 19:59:52 »

Röhög Röhög Röhög

Nekem két ivartalanított kutyám van. Jó, Lujzi nem számít, mert őt augusztusban műtötték, de a másikat januárban, 7 évesen. Nem hiszem, hogy lenne nála változás bármiben is. Kőkeményen őrzi a házat embertől-állattól, jelöli a területet, és amíg Lujzi nem volt ivartalanítva, bizony igencsak érdeklődött iránta.
Az lehet, hogy egy kicsit meghízott, de ez nálunk sajna általában így van.

Ja, a szökős kutyára: Villanypásztort nem lehet telepíteni?
Macerás volna a kapukon ki-be járkálás, de főleg bátyém gyerekei miatt. Bár, ha otthon vagyunk ki is kapcsolhatnám....Hm.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6368 Dátum: 2015. Október 09. - 20:21:13 »

Ja, a szökős kutyára: Villanypásztort nem lehet telepíteni?
Dobermann szukánk miatt tettem a kerítés tetejére villanyjuhászt.
Arra volt jó, hogy a blöki attól kezdve sportot csinált a "milyen magas kerítést tudok csont nélkül átugrani" mutatványból.
A végén lazán indulhatott volna az olimpián Ördög
Aztán miután kerti buli alatt ketten is rámarkoltak és ennek igen hangosan adták is a jelét, inkább leszereltem Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #6369 Dátum: 2015. Október 09. - 20:35:42 »

Dobermann szukánk miatt tettem a kerítés tetejére villanyjuhászt.
Arra volt jó, hogy a blöki attól kezdve sportot csinált a "milyen magas kerítést tudok csont nélkül átugrani" mutatványból.
A végén lazán indulhatott volna az olimpián Ördög
Aztán miután kerti buli alatt ketten is rámarkoltak és ennek igen hangosan adták is a jelét, inkább leszereltem Ördög

 Ördög

Nekünk - igaz, nem ugrálós kutyával - tökéletesen bevált a villanypásztor, nem is kellett sokáig működtetni. 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6370 Dátum: 2015. Október 09. - 22:55:15 »

Én is vettem egy hasonlót (házhoz szállítva 21) a kutty az első érintkezése óta a kerítés közelébe nem megy! Nem is ástam el, mert így is működik.
21? Kínából rendelted? És amikor ki akarod hívni, akkor nem fél?
Okos ötlet ez egyébként, akárhogy is nézzük...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6371 Dátum: 2015. Október 09. - 23:10:33 »

Nem trenírozható mint egy melanócse v. egy németjuhász , nagyon inteligens mindent megért tényleg érződik benne a "szamuráj vér" . Könnyú vele élni nem tolakodó , ha valakit beengedek akkor 100%-ig biztos vagyok benne , hogy nem bántja , nem kell vele ordibálni . Ha szimpi neki valaki akkor nagyon tud örülni , ha nem akkor elhúzódik tőle . Ha kint sütünk valamit , ő biztosan nem téblábol ott és lenem venne semmit az asztalró -ez a két kis tolvajról nem mondható el- . Makacsnak önfejünek nem nevezném , határozott és emiatt kell neki a falkavezér a feleségemet és a lányomat imádja de nekik csak akkor fogad szót ha kedve van . Nem követelem tőle azt amit én se szívesen tennék , annyit hibáztam , hogy nem volt időm vele eleget foglalkozni és így a kellő szocializáció is kimaradt . Nem kezdő kutyásnak csak ajánlani tudom , mondjuk nem occó őt hosszú alkudozás után hoztuk el 150-ért . Nekem A KUTYA az az ázsiai (KÁJ) de ide nem akartam hozni mert jó szokásukhoz híven összevissza ásták volna a gyönyörű kertünket . Az akita viszont ebben is nagyon inteligens csak a gyep sínyli meg azt , hogy van , ezt nem sok kutyától lenne elvárható . Az amerikai akitáról még annyit , hogy volt a kutyadokis film abban egy statisztikát közöltek amerikából 10-ből 6 kutya a menhelyen végzi a kezelhetelen agressziója miatt !
Egyik barátomnak van egy közép-ázsiai szuka. Nekem sosem tetszettek a juhászkutyák (kaukázusi stb.) ,de ez valahogy mégis. Olyan nomád...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #6372 Dátum: 2015. Október 10. - 08:33:12 »

Ördög

Nekünk - igaz, nem ugrálós kutyával - tökéletesen bevált a villanypásztor, nem is kellett sokáig működtetni. 

Nálam is jól működik a villanypásztor. Kb 25 centire va kihúzva a föld fölé, a kerítés belső oldalára.
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #6373 Dátum: 2015. Október 10. - 16:32:58 »

21? Kínából rendelted? És amikor ki akarod hívni, akkor nem fél?
Okos ötlet ez egyébként, akárhogy is nézzük...

Itthon vettem interneten és 2 nap alatt házhoz hozták utánvéttel. Nem gond a kihívás, az ajtó és kapu le van szakaszolva oda bármikor mehet, ott nincs megrázó élmény. Az a jó benne, ahova nem szeretném hogy menjen azt le tudom vele határolni. 300 m-r vezetéket adtak mellé. A kerítésnél én a földre és a tetejére raktam (hurokban kell) a távolságot meg 60 cm-re határoztam meg neki. Ez bőven elég nekem mert most csak 3-4 m-re mer a kerítéshez menni az ajtók kivételével, ott legalább nem tudják esetleg "etetni".
Ha érdekel a pontos típusa szólj.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6374 Dátum: 2015. Október 10. - 18:14:33 »

Itthon vettem interneten és 2 nap alatt házhoz hozták utánvéttel. Nem gond a kihívás, az ajtó és kapu le van szakaszolva oda bármikor mehet, ott nincs megrázó élmény. Az a jó benne, ahova nem szeretném hogy menjen azt le tudom vele határolni. 300 m-r vezetéket adtak mellé. A kerítésnél én a földre és a tetejére raktam (hurokban kell) a távolságot meg 60 cm-re határoztam meg neki. Ez bőven elég nekem mert most csak 3-4 m-re mer a kerítéshez menni az ajtók kivételével, ott legalább nem tudják esetleg "etetni".
Ha érdekel a pontos típusa szólj.
Elküldhetnéd a típust, mert ha más nem lesz, akkor ez lesz a megoldás. Éjjel 2szer rajtakaptam, nyomtam a gombot, hatott is. Aztán elaludtam. Reggel nem volt itthon.
Tehát két negatív élmény után csak kijutott. Hát ez minden, csak nem következetes ,,nevelés". Délelőtt hazajött, azóta alszik, mert nem értem rá fárasztani. Szerintem erőt gyűjt éjjelre Ördög
Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 [425] 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: