Oldalak: 1 ... 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 [424] 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917852 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6345 Dátum: 2015. Október 08. - 16:10:59 »

Üdv mindenkinek
Nem tud valaki valami tuti ötletet, hogyan tudnám a kutyámat leszoktatni a szökésről. A zárjam be, magasítsak kerítést egyelőre nem játszik. Van egy pár tüzelő szuka a környéken, és az a menetrend, hogy délutén hazaérek, hazahozom, ha megtalálom. Otthon is van, szerintem kb addig, még el nem alszom.(Vettem e-nyakörvet, de 3 nap alatt csak egyszer tudtam rajtakapni lesből. Akkor hejére is ment, aztán reggelre megint elment kurvázni. Tegnap miután megtaláltam, futtattam kb. 15 km-t, némi gyakorlással egybekötve. Jól elfáradt, de éjjelre megint kipihenhette magát, meg reggel nem volt sehol. Amúgy engedelmes, sípra hasalós...de ha nem vagyok ott..hajjajjj

Az ivartalanítást szokták ajánlani az "állatvédők", de ez a csonkítás annyira megváltoztathatja az állat "jellemét", hogy én nem javaslom.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #6346 Dátum: 2015. Október 08. - 16:34:50 »

Az ivartalanítást szokták ajánlani az "állatvédők", de ez a csonkítás annyira megváltoztathatja az állat "jellemét", hogy én nem javaslom.

Kell már egy "magas labda leütő" szmájli... Ördög

Nem csak az állatét... Stoel Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6347 Dátum: 2015. Október 08. - 17:22:51 »

Kell már egy "magas labda leütő" szmájli... Ördög

Nem csak az állatét... Stoel Stoel

Az idő úgyis megold mindent!  Rííí Rííí Rííí

 Vigyorog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6348 Dátum: 2015. Október 08. - 17:28:41 »

Az ivartalanítást szokták ajánlani az "állatvédők", de ez a csonkítás annyira megváltoztathatja az állat "jellemét", hogy én nem javaslom.
No ez biztosan nem fog bekövetkezni. Próbálok kutyául gondolkodni, érezni. Az elektronyost is kipróbáltam magamon.....
Meg mán hogy néz ki a kankutya, ha nincsen töke?
Nemrég hazaértem a melóból, az autó hangjára előbújt a szomszéd lakatlan, szellős kerítésű ház lépcsője alól az aktuális konzumhölggyel. Kapott egy áramot, odafutott hozzám, beküldtem.
Most meg itt alszik a lábamnál.
Gyerekek, hát nem csudálatos?
 Fejvakarás
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6349 Dátum: 2015. Október 08. - 17:44:17 »

Most meg itt alszik a lábamnál.
 Fejvakarás

Fingik is???  Mert az enyém igen laposakat!   Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 08. - 17:49:54 írta Sakac » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6350 Dátum: 2015. Október 08. - 17:55:38 »

Üdv mindenkinek
Nem tud valaki valami tuti ötletet, hogyan tudnám a kutyámat leszoktatni a szökésről. A zárjam be, magasítsak kerítést egyelőre nem játszik. Van egy pár tüzelő szuka a környéken, és az a menetrend, hogy délutén hazaérek, hazahozom, ha megtalálom. Otthon is van, szerintem kb addig, még el nem alszom.(Vettem e-nyakörvet, de 3 nap alatt csak egyszer tudtam rajtakapni lesből. Akkor hejére is ment, aztán reggelre megint elment kurvázni. Tegnap miután megtaláltam, futtattam kb. 15 km-t, némi gyakorlással egybekötve. Jól elfáradt, de éjjelre megint kipihenhette magát, meg reggel nem volt sehol. Amúgy engedelmes, sípra hasalós...de ha nem vagyok ott..hajjajjj

Gondolj bele - Te mit cinálnál ? Ott az a sok sárló punci !    Röhög 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6351 Dátum: 2015. Október 08. - 18:00:02 »

Gondolj bele - Te mit cinálnál ? Ott az a sok sárló punci !    Röhög 

A nők a hibásak, így van!   Vigyorog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6352 Dátum: 2015. Október 08. - 20:54:53 »

A nők a hibásak, így van!   Vigyorog
Így van Kacsint
De volt nekem egy Satum, akit haza kellett hoznom a nem messzi elkerülőútról, a végső helyére!
Tudom, hogy ösztön, meg igaza is van a Zsiványnak, de nem tudja, hogy ha én nem vagyok ott, akkor is le kell ülni, és megvárni, még elmegy az autó. Főleg meg álló f...sszal.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6353 Dátum: 2015. Október 09. - 09:25:01 »

Az ivartalanítást szokták ajánlani az "állatvédők", de ez a csonkítás annyira megváltoztathatja az állat "jellemét", hogy én nem javaslom.

Ne haragudj, de ez baromi nagy hülyeség. A harmadik ivartalanított kutyám van, és az előzőekhez viszonyítva a fenti, valamint sok egészségügyi problémától is mentesek. Sem a jellemükben, sem pedig a küllemükben nem történt változás.

Dobbasszus, sajnos, ha már kialakult ez a viselkedési forma, elég nehéz megváltoztatni. Nem biztos, hogy az ivartalanítás segítene. Az elektromos nyakörv helyett érdemesebb lenne a "láthatatlan kerítéssel" próbálkozni, de az sem egy olcsó beruházás.

Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6354 Dátum: 2015. Október 09. - 09:26:34 »

Ne haragudj, de ez baromi nagy hülyeség. A harmadik ivartalanított kutyám van, és az előzőekhez viszonyítva a fenti, valamint sok egészségügyi problémától is mentesek. Sem a jellemükben, sem pedig a küllemükben nem történt változás.

Dobbasszus, sajnos, ha már kialakult ez a viselkedési forma, elég nehéz megváltoztatni. Nem biztos, hogy az ivartalanítás segítene. Az elektromos nyakörv helyett érdemesebb lenne a "láthatatlan kerítéssel" próbálkozni, de az sem egy olcsó beruházás.



Ha te mondod.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6355 Dátum: 2015. Október 09. - 09:28:54 »

Nem én mondom, hanem az állatorvos meg tizenXév tapasztalat.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6356 Dátum: 2015. Október 09. - 09:46:04 »

Nem én mondom, hanem az állatorvos meg tizenXév tapasztalat.
Felesleges vitatkozni, mindenki csak a magáét szajkózza.
Inkább heréltessük ki Sanyooot, aztán meglátjuk, változik-e a jelleme? A mostaninál amúgy is csak jobb lehet... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #6357 Dátum: 2015. Október 09. - 09:49:45 »

 Röhög Röhög Röhög

Nekem két ivartalanított kutyám van. Jó, Lujzi nem számít, mert őt augusztusban műtötték, de a másikat januárban, 7 évesen. Nem hiszem, hogy lenne nála változás bármiben is. Kőkeményen őrzi a házat embertől-állattól, jelöli a területet, és amíg Lujzi nem volt ivartalanítva, bizony igencsak érdeklődött iránta.
Az lehet, hogy egy kicsit meghízott, de ez nálunk sajna általában így van.

Ja, a szökős kutyára: Villanypásztort nem lehet telepíteni?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #6358 Dátum: 2015. Október 09. - 09:57:44 »

Konkrétan nekünk a 2 yorki(lányok) , az amerikai akita(kan) és a cirmosmatka(kandúr) is ivartalanítva van . A yorkikon nem vettem észre nagy változást csak meghíztak egy kicsit . A matka az az ivarérettség előtt lett ivartalanítva és nem csavarog és nem jelöl mindent meg . Az akita kb: 1.5 évesen lett kiherélve (mellesleg egészségügyileg muszály is volt mert az egyik golyszli nem szállt le) addig olyan agresszív volt főleg más kutyákkal , hogy borzalom , a sima fonotthálós vadi új kerítést dirib-darabra tépte nagyon dúlva volt . Most tök nyugodt nem tombol feleslegesen bár a portát nagyon őrzi és a kutyákkal sincs kibékülve de sokkal-sokkal kezelhetőbb . Szvsz. igen is okoz mint mentális(kisseb agreszivitás) mind küllem beli(elhízás) változást . Emelem

Felesleges vitatkozni, mindenki csak a magáét szajkózza.
Inkább heréltessük ki Sanyooot, aztán meglátjuk, változik-e a jelleme? A mostaninál amúgy is csak jobb lehet... Ördög

Ezt csak támogatni tudom a mór már úgyis megtette kötelességét és hátha nem utálna annyira . Röhög Röhög OOO Wave Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6359 Dátum: 2015. Október 09. - 10:13:56 »

Felesleges vitatkozni, mindenki csak a magáét szajkózza.
Inkább heréltessük ki Sanyooot, aztán meglátjuk, változik-e a jelleme? A mostaninál amúgy is csak jobb lehet... Ördög

Igen !  Igen

Nem tudom hogy lehet szavazást "elrendelni" a fórumon de én igent nyomok . " Nekem nem fáj "- jelszóval .    Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 [424] 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: