Oldalak: 1 ... 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 [418] 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917802 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #6255 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 10:57:54 »

236-os fűrészem eddig olyan 100 méter fát látott, még eredeti a lapja.
543 rs fűkaszám a II. idénjét tapossa, egy ellenfele van: a hideg fröccs, vagy sör. Ha van itthon az utóbbiakból, akkor nehezen indul  Nyihi

Még annyit tennék hozzá, hogy ha most kéne fűrészt venni, nem a belépőkategóriásat venném, hanem eggyel/ kettővel nagyobbat. Fűkaszánál nagyon nem bántam meg az erőtartalékot. 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6256 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 11:18:40 »

236-os fűrészem eddig olyan 100 méter fát látott, még eredeti a lapja.
543 rs fűkaszám a II. idénjét tapossa, egy ellenfele van: a hideg fröccs, vagy sör. Ha van itthon az utóbbiakból, akkor nehezen indul  Nyihi
 

A stihl helyett  ,  H 543rs lett véve  , bírja nagyon !  Van úgy hogy több száz nyégyzetmétert , kaszálok egy nap , de nincs velük gond!
A fűrészről direkt nem írtam azt nem sokat használtam ( Husqvarna 460-as) , még majdnem csak új! 
A  hideg sörrel sajna nekem vigyáznom kell , mivel munkahelyen használom ! 
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #6257 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 11:22:10 »

 

A stihl helyett  ,  H 543rs lett véve  , bírja nagyon !  Van úgy hogy több száz nyégyzetmétert , kaszálok egy nap , de nincs velük gond!
A fűrészről direkt nem írtam azt nem sokat használtam ( Husqvarna 460-as) , még majdnem csak új! 
A  hideg sörrel sajna nekem vigyáznom kell , mivel munkahelyen használom ! 


Az lett volna mindössze a mondanivalóm, hogy dög melegben semmi kedvem füvet nyírni  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6258 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 11:22:45 »

Még annyit tennék hozzá, hogy ha most kéne fűrészt venni, nem a belépőkategóriásat venném, hanem eggyel/ kettővel nagyobbat. Fűkaszánál nagyon nem bántam meg az erőtartalékot. 
 

Ugyanúgy mint a golyós fegyver vásárlásnál,  elég -elég, de nem baj az ha kicsit nagyobb  van benne egy kis többlet!  Nem mindig kell , de ha kell ott van !  Ördög
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6259 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 11:23:47 »

Az lett volna mindössze a mondanivalóm, hogy dög melegben semmi kedvem füvet nyírni  Vigyorog
 

nekem se volt , de kellett
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6260 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 11:24:08 »

Kinek a pap, kinek a paplan....
021-es Stihlemet 1993-ban vettem ákcijóban 21 ezer jó magyar forintokért.
Feleség majd keresztbe lenyelt miatta, hogy ilyen hülyeségre b@sztam el a pénzt (volt egy nevenincs kis olasz fűrészem, ezért feleslegesnek tartotta az újat).
Kb. 200 m3 vastag tűzifa lett vele azóta felvágva és termeltem vele legalább 40 pótkocsi száradákot 30-35 cm. vastag tölgyesben/cseresben.
Ezen kívül nagyon sok magasles építésnél, úttisztításnál, stb. vett részt.
És egy kuplungpofa és egy membrán lett benne cserélve azóta.
Lehet, hogy a mostaniak már nem ezt a minőséget adják, de nekem remélem még egy darabig nem kell másik fűrész után néznem Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #6261 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 11:52:44 »

Jól mondod Csaba.
  A mostaniaknak nem sok közük van a régiekhez, csak a nevük eegyforma.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6262 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 12:18:48 »

Sanyooo-nak !!! 

Üdv!  A Husqvarna-val jobban jársz!
Immáron 6. éve használok egy Husqvarna 343- as fűkaszát , napi szinten  kora tavasztól -késő őszig , sőt van mikor télen is, bózótirtásra ( fűrészlappal)  !  2 éve kellet , gyűrűt és dugót , gyertyát, cserélni benne , de azon kívül még semmi bajom nem volt vele! 
Mellete volt egy Stihl ugyanebben a kategóriában , ugyanolyan használat mellet 3 évet bírt , és kuka lett !     
Melyik Stihl-t nevezed ugyanazon kategóriának?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #6263 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 12:32:49 »

Hogy árnyaljam a dolgot, én a kilencvenes évek közepén "hivatásszerűen" használtam évekig egy 036-os Stihl motorfűrészt ami a mai napig megvan és doxa módra működik. Aztán 2005 tájban vettem egy Stihl FS450-es fűkaszát amit szintén elég sokat nyüstöltem nagyon vacak helyeken, ennek egyetlen meghibásodása volt, a porlasztón a pillangószelep tengelyének visszahúzórugója adta meg magát. Ekkor csalódtam egy kicsit a Stihl-ben, nem azért, mert a rugó megmekkent, hanem mert a tengelyen ez volt az egyetlen alkatrész ami meghibásodhat, ennek ellenére a másik oldalról lehetett bontani, vagyis a tengelyt ki kellett szerelni teljesen, le kellett szedni róla a pillangószelep tányérját, persze akkor már annak a csavarját is ki kellett cserélni stb.
Ez persze felveti az újabb, súlyosabb meghibásodás lehetőségét is, teljesen feleslegesen. Szóval a Stihl mérnökei nem voltak a topon...
Ettől függetlenül a géppel meg vagyok elégedve.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #6264 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 13:22:30 »

Hát nekem a felesėgem dolgozott 1994-ben a Stihl egyik alkatrėsz gyártójánál, ott kapott annakidejėn 300$-ėrt  egy ami reimport fürėszt, 40-es lappal, .325 osztásu lánccal, koffer tokkal, azóta nagy megelėgedėssel használom.
AZT viszont hozzá kell tennem, nekünk itt nagyon kevės lombos fánk van, a fö tevėnykedės lucfenyöre lesz bevetve.

Üdv           Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
forester73
Vendég
« Új üzenet #6265 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 13:58:02 »

Mint hivatásos és mint vállalkozó valószínüleg alkothatok sommás véleményt !

A rideg számok közel 100.000..m3 kitermelt fa , kb:12.000 ha ápolás és fűnyírás , kb 60 db motoros fűrész és 50 db fűkasza tulajdonlása és használata , gépeket magam tartottam karban és szervízeltem csak az alkatrészeket vásároltam . A mai fogysztói társadalomban nem a márkanév számít hanem , hogy kik és hol gyártják . Sokáig a STIHL volt a meghatározó az erdészeti gépek piacán , a HQ is jó volt de globálisan nem volt olyan elfogadott bár az innováció területén előbbre járt mint a STIHL (rezgéscsillapítás acél rúgókkal -sokkal felhasználó kímélőbb(vibrációs betegség)- AiR injecttion (levegő előtisztítás mely hosszabb karbantartási ciklusokat és tovább épp motort jelentett kevesebb fogyasztás mellet )) de lehet sorolni még sok mindent amit idővel a németek is lepróbáltak koppintani ilyen olyan sikerrel . Eközben zajlott a globalizáció a HQ az Elektolux konszern tulajdonába került(mint a Jonsered , a Partner , a McCulloch stb) a fejlesztő központot viszont Svédországban hagyták mint a HQ és Jonsered gyártását is , a felhasznált alkatrészeket a Stihl és a HQ is szinte azonos partnerektől vásárolja Mahle henger és dugattyú , Wallbro , Mikuni stb porlasztók . A csapágyzásban komoly különbség volt és van mig a Németek FAG és más saját hon beli csapágyakat addig a Svédek csak SKF csapágykat használnak/tak illetve a Stihl sajtolt főtengelyel készül a mai napig addig a HQ kovácsolttal nagyon nagy különbség . Ahogyan egyre nőtt az üzemi fordulatszám a kezdeti 11500 ról 14600 ig a gépek úgy lettek erősebbek de kevésbé tartósak ezen nagy változást csak a full syntetic 2T olajok hoztak ez javította valamelyest az élettartamot a STIHl-ek a 036-ig voltag jók és megbízhatóak kb a 2000-es évek eleje eddig Németországban készültek Made in Germany jelzéssel , ezután már Kínában , Spanyolban és Brazíliában készülnek mondjam vagy mutassam ? Mutatom  Nem A konkurencia máig Svédországban készül bár a tartósság már itt sem olyan mint régen de még mindíg jobb mint a STIHL-nél . Ez jellemző mind a fűrészekre mint a kaszákra , bár a kaszákban mindíg jobbakat csinált a HQ . Két dolog viszont van amit a STIHL a mai napig jobban készít , a fűrészeknél a láncvezető lap orrkereke sokkal tartósabb mint a HQ Oregon gyártmányú vezetői , a kaszáknál pedig a szöghajtások kevésbé karbantartás igényesek .

Éerdekességképpen ha valami őrültség miatt megint fakitermelésre adnám a fejem valószínüleg a Makita/Dolmár duó lenne a befutó , mert bár nem annyira innovatívak mint a két főmárka de letisztúltak , megbízhatóak (3 év gyári gari !) és jelentősen olcsóbbak (20-25 %) .

Lehetne ezt még sokáig vesézni de minek .

Egy két jótanács : - először azt határozzuk meg mire is szeretnénk használni , tájékozódjunk .
                            - csak szaküzletből és újgépet válaszunk .
                            - dokival egyetértve mindíg válasszunk 1-2 "számmal " nagyobbat mint ami az elképzelésünk .
                            - gyári üzemeltetési előírásokat mindíg tartsuk ben ( főleg a 2T olaj használatával)
                            - kérjük meg hozzáértő barátunk , ismerősünket segítsen ( borsodiaknak én is szívesen )


Feri és Csabus ti még az IGAZI STIHL-t vettétek azok még anyagból vannak és valószínüleg oda is figyeltetek a használatával és karbantartással . Nekem is van egy 021-em ami talán 91-es meg egy 064 AV ami olyan ) 90 környéki de még üzem képesek . A 21 -es most kapott új kipufogót .

Sannyó  a 170-t csak játékra tervezték , műanyag még a blokkja is a csapágyai meg mindkét oldalon zártak és ha egyszer is túlterheled megfordúlnak a csapágyházban , te mint műszaki ember tudod , hogy az nem játék . Ha nem akarsz bosszankodni akkor ezek alá ne add ( tudom a pénz határozza meg és nem akarok senkinek a zsebében túrkálni) házi használatra ezeket ajánlom Stihl MS231 v. HQ 435 , Makita EA 4300 F . Úgy gondolkodj mint a távcsöveknél csak azért nem érdemes megvenni valamit mert elsőre jónak tűnik az ára . Emelem

Üdv az OGRE
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6266 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 15:54:14 »

Melyik Stihl-t nevezed ugyanazon kategóriának?
 
 A pontos tipusát meg nem mondom neked  Fejvakarás,    teljesítménybe  egyformák voltak 
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #6267 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 17:37:15 »

Tisztelt Fórumtársak!
Van e itt a fórumon olyan tag aki a Mezőfalva-Daruszentmiklós-Ménesmajor településeket magába foglaló területen vadászik?
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #6268 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 21:24:52 »

Sziasztok!

Kérdezném, hogy milyen madár tolla látható a képen? Még mielőtt valaki lecsapná a magas labdát, nem a golyós tollra vagyok kíváncsi, azt csak a méret miatt tettem oda.

Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6269 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 21:38:31 »

Daru ?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 [418] 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: