Oldalak: 1 ... 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 [412] 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917857 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #6165 Dátum: 2015. Július 04. - 23:24:54 »

Hátszerintem, sörtes vadászfegyver és riasztó lőszer Vállat von
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #6166 Dátum: 2015. Július 04. - 23:29:05 »

Klíma folytatás:

-volt klìmás.
-klìma modul/vezérlő csere.
-megtaláltunk egy (egyéb) konnektor hibát, ìgy kismegszakìtó meg gyógyult.
-klìma továbbta is leveri.....
-mostmár sak fi-relé megy le....
-konnektor ellenőrizve->OK.

Hát nem lettem nyugodtabb...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6167 Dátum: 2015. Július 04. - 23:45:24 »

Klíma folytatás:

-volt klìmás.
-klìma modul/vezérlő csere.
-megtaláltunk egy (egyéb) konnektor hibát, ìgy kismegszakìtó meg gyógyult.
-klìma továbbta is leveri.....
-mostmár sak fi-relé megy le....
-konnektor ellenőrizve->OK.

Hát nem lettem nyugodtabb...
Van egy áthidaló javaslatom. Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6168 Dátum: 2015. Július 04. - 23:52:03 »

Klíma folytatás:

-volt klìmás.
-klìma modul/vezérlő csere.
-megtaláltunk egy (egyéb) konnektor hibát, ìgy kismegszakìtó meg gyógyult.
-klìma továbbta is leveri.....
-mostmár sak fi-relé megy le....
-konnektor ellenőrizve->OK.

Hát nem lettem nyugodtabb...
Volt valami ilyesmi nálunk is, amikor építkeztünk. Nálunk a nagyflex verte le mindig a fi-relét. Kicseréltük a fi-relét-talán nagyobbra(?),de biztosan újabbra-így megszűnt a jelenség.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #6169 Dátum: 2015. Július 05. - 07:00:36 »

Ha veri az FI relét a klíma akkor nagy a baj.
Akkor nics más hátra szólni kell a szakinak, lehet a beltéri vagy kültéri egység is a hibás. De akár panel hiba, kompresszor hiba, beltéri ventillátor hiba stb stb lehet.
Gázt le kell szívni, s utána javszer.  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6170 Dátum: 2015. Július 05. - 10:59:57 »

Jövőhét Szombaton tartunk egy emlékfa avatást a Januárban elhunyt Vadászbarátunknak a kis vadászházunknál.
Felmerült egyfajta díszlövésre igény,....... Hányan, melyik részén a szertartásnak, egyszerre vagy külön-külön?

Először is maximális tisztelet Nektek, hogy ilyenre "vetemedtek" ebben a lassacskán teljesen lelketlenné váló világban Emelem

A díszlövés intézménye a katonai temetések forgatókönyvéből került át a vadásztemetésekébe, amit némelyek pártolnak, többen pedig elutasítanak.
Én sem vagyok a pártján, de ha a közösség (vagy a család) igényli, akkor legyen....

Hallottam már olyant is, mint a katonáké, hogy 5-6 dupla sörétes puska egyszerre lő, először az első csőből, majd 2-3 másodperc múlva a másikból.
Aztán volt ahol az első vadász ellőtt egy tempós duplát, majd 2-3 sec szünet után a következő és így tovább az utolsóig.

Az időzítését én mindenképp a szertartás közepe-vége felé tenném, a vadászkürt legyen a záró szám.

Ha a vadászház külterületen, a vadászterületen van, akkor sörétes fegyver-riasztólőszer kombináció semmiféle problémával nem jár.
Ha netán belterületi ingatlan (ami nem része a vadászterületnek és szigorúbb viselési szabályok vonatkoznak rá), vagy idegen vadászterület, akkor mindenképp engedélyeztetni kell.
Ez általában kimerül a helyi rendőri szerv és/vagy jegyző tájékoztatásában és az ő jóváhagyásában, de az ördög nem alszik.
Elég egy rosszindulatú bejelentő és a résztvevők hosszabb-rövidebb időre búcsúzhatnak a fegyvereiktől.
  Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6171 Dátum: 2015. Július 05. - 12:51:45 »



Az időzítését én mindenképp a szertartás közepe-vége felé tenném, a vadászkürt legyen a záró szám.

Ha a vadászház külterületen, a vadászterületen van, akkor sörétes fegyver-riasztólőszer kombináció semmiféle problémával nem jár.
Ha netán belterületi ingatlan (ami nem része a vadászterületnek és szigorúbb viselési szabályok vonatkoznak rá), vagy idegen vadászterület, akkor mindenképp engedélyeztetni kell.


Az engedélyeztetés valóban szükséges!
A temetésen pedig a díszlövést a koporsó/urna behantolásának kezdetére szokták időzíteni.
Ezután a vadásztársaság valamelyik képviselője összegyűjti a töltényhüvelyeket egy kalapba és a sírba rakja.
Az idén sajnos ebben is volt részem... Rííí
 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6172 Dátum: 2015. Július 05. - 13:12:04 »

http://www.borsodivadasz.hu/attachments/2009_vadaszati_etika.pdf
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6173 Dátum: 2015. Július 05. - 13:12:55 »

http://vadasz.info.hu/etika/bucsu.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6174 Dátum: 2015. Július 05. - 13:15:34 »

V. fejezet 8. pont
Bocsánat,hogy 3 részben,de így akadtam rá.
http://www.omvk.hu/uploads/files/OMVK-dokumentumtar/vadaszkamara/Etikai-kodex.pdf
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #6175 Dátum: 2015. Július 05. - 13:53:25 »

V. fejezet 8. pont
Bocsánat,hogy 3 részben,de így akadtam rá.
http://www.omvk.hu/uploads/files/OMVK-dokumentumtar/vadaszkamara/Etikai-kodex.pdf


Köszönöm a segítséget!
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #6176 Dátum: 2015. Július 05. - 13:54:20 »

Először is maximális tisztelet Nektek, hogy ilyenre "vetemedtek" ebben a lassacskán teljesen lelketlenné váló világban Emelem

A díszlövés intézménye a katonai temetések forgatókönyvéből került át a vadásztemetésekébe, amit némelyek pártolnak, többen pedig elutasítanak.
Én sem vagyok a pártján, de ha a közösség (vagy a család) igényli, akkor legyen....

Hallottam már olyant is, mint a katonáké, hogy 5-6 dupla sörétes puska egyszerre lő, először az első csőből, majd 2-3 másodperc múlva a másikból.
Aztán volt ahol az első vadász ellőtt egy tempós duplát, majd 2-3 sec szünet után a következő és így tovább az utolsóig.

Az időzítését én mindenképp a szertartás közepe-vége felé tenném, a vadászkürt legyen a záró szám.

Ha a vadászház külterületen, a vadászterületen van, akkor sörétes fegyver-riasztólőszer kombináció semmiféle problémával nem jár.
Ha netán belterületi ingatlan (ami nem része a vadászterületnek és szigorúbb viselési szabályok vonatkoznak rá), vagy idegen vadászterület, akkor mindenképp engedélyeztetni kell.
Ez általában kimerül a helyi rendőri szerv és/vagy jegyző tájékoztatásában és az ő jóváhagyásában, de az ördög nem alszik.
Elég egy rosszindulatú bejelentő és a résztvevők hosszabb-rövidebb időre búcsúzhatnak a fegyvereiktől.
  Wave

Köszönöm a választ!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6177 Dátum: 2015. Július 08. - 15:31:49 »

 Emelem

Jövő héten a Tisza tó mellett rontjuk a levegőt. Azt szeretném kérdezni környékbeliektől (vagy nem környékbeliektől), hogy van e esetleg lehetőség lőterezni, korongozni a közelben. Ha igen, kérem ossza meg velem az elérhetőségeket. Nem tudom még, hogy bele fog e férni, mindenesetre jó, ha van a talonban egy ilyen  Ördög

 Wave
András
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #6178 Dátum: 2015. Július 08. - 17:56:36 »

Emelem

Jövő héten a Tisza tó mellett rontjuk a levegőt. Azt szeretném kérdezni környékbeliektől (vagy nem környékbeliektől), hogy van e esetleg lehetőség lőterezni, korongozni a közelben. Ha igen, kérem ossza meg velem az elérhetőségeket. Nem tudom még, hogy bele fog e férni, mindenesetre jó, ha van a talonban egy ilyen  Ördög

 Wave
András

Szia!


Abádszalók, Diana koronglőtér. www.dianaloter.hu.
Egyeztetés szükséges Szabó Gyulánál, elérhetőségek a honlapon.

Üdv, Bassman
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6179 Dátum: 2015. Július 08. - 19:04:28 »

Szia!


Abádszalók, Diana koronglőtér. www.dianaloter.hu.
Egyeztetés szükséges Szabó Gyulánál, elérhetőségek a honlapon.

Üdv, Bassman

Köszönöm  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 [412] 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: