Oldalak: 1 ... 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 [411] 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917857 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6150 Dátum: 2015. Június 22. - 08:50:04 »

Szeretnék megosztani veletek egy történetet.
Van egy korosodó vadászember, Bagó Dénesnek hívják...

Remek alkalom, hogy összeszedjem, és össze is szedtem pár dolgot amitől megválnék. A befolyt összeget természetes e nemes célra ajánlanám. Az eladás topic-ban láthatjátok hamarosan.
 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6151 Dátum: 2015. Június 22. - 09:20:24 »

EAW szerelêknek pont az az előnye, hogy beszabályozási lehetőségekkel látták el, ezért a kopás is megszüntethető. Emelem

Ezen kívül, ha jól tévedek, kínos szakmai precicizátással és főleg szaknyelven megfogalmazva az "alja csinálja meg a tetejét", vagyis az alja keményebb anyagból van, ezért lehet egy aljához egyszerre több tetejét használni állítás nélkül, vagyis után állítás nélkül is lehet egyszerre két, akár három szerelékfelsőt is különböző célú távcsővekkel használni.
Nekem ezt így mondták az okosok........
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6152 Dátum: 2015. Június 22. - 09:52:45 »

Ezen kívül, ha jól tévedek, kínos szakmai precicizátással és főleg szaknyelven megfogalmazva az "alja csinálja meg a tetejét", vagyis az alja keményebb anyagból van, ezért lehet egy aljához egyszerre több tetejét használni állítás nélkül, vagyis után állítás nélkül is lehet egyszerre két, akár három szerelékfelsőt is különböző célú távcsővekkel használni.
Nekem ezt így mondták az okosok........
 Emelem

Van valóságalapja, de az az igazság, hogy egy talpazathoz csak egy felsőrészt célszerű beszabályozni, mert ha van egy új és egy használt felsőrész, akkor mások lesznek a zárolások, mivel csak egyhez lehet beszabályozni a felsőrészt, de azt precízen.
Az első talpazata, annak szorossága szabályozható, a hátsórész ( golyós karosról beszélek) szintén szabályozható zárolásilag és mind a két talpazatnál a beszabályozást követően rögzíthető is + még.

Egy nagyon okos találmány, kiváló anyagminőséggel, de ez ugye az árban is jelentkezik.

Arról nem is beszélve, hogy minden egyes szerelékalkatrész kapható hozzá.

Megkockáztatom, hogy ez az a szerelékgyártó cég, amely minden fegyverfajtára gyárt kész és nyers szereléket.(meg sok mást is még)

Eredeti Steyr oldható szerelék esetében is elegendő a felső részt megvenni, de az teljesen nyers és azt a gyári ajánlás alapján illeszteni kell manuálisan a talpazathoz.

Én az EAW kedvelem a legjobban. Emelem
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #6153 Dátum: 2015. Június 22. - 12:16:22 »

Termőföld adás vételben járatos vadásztársak tanácsait várnám Fejvakarás

Adott egy 2.3ha nagyságú, legelő-rét besorolású terület, amit magánemberként szeretnék megvásárolni. ( nem vagyok gazdálkodó, sem őstermelő, emiatt ugye saját magam csak maximum 1ha- t vehetnék belőle.. )
Az eladóval egyezségre jutottunk a vételárat illetően és hamarosan mennénk ügyvéd előtt szentesíteni az adás- vételt.
Kérdéseim: kiskorú gyermekeimmel együtt mi hárman lehetünk tulajdonosok, vagy erre a mai törvények értelmében már csak nagykorú személy jogosult?!?
              - az ajándékozás intézménye jogilag kivitelezhető? ( nem vagyunk rokonok az eladóval )
Eléggé szigorú szabályai vannak a föld adás- vételnek, legalábbis amennyit itt a neten megtudtam róla,,, Stoel

( privát üzenetben is várom válaszaitokat/ tanácsaitokat,, )
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #6154 Dátum: 2015. Június 22. - 13:14:23 »

Az ajándékozás nem fog menni.
Az adásvételt szerintem egy ügyes ügyvéd megoldhatja. Hogy az illetékes földhivatal hogyan értelmezi a jogszabályt - mert ennél idiótábban összetákolt törvényt keveset hord a hátán a föld - az majd kiderül. Lehet akár úgy is fordítani a szót, hogy ha 2 hektárt hárman vesznek meg, az már 1 ha alatti.
A gyerekek kora sosem volt akadály, szerintem most sem az, mármint 1 ha alatt.





Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #6155 Dátum: 2015. Június 22. - 13:31:41 »

Az ajándékozás nem fog menni.
Az adásvételt szerintem egy ügyes ügyvéd megoldhatja. Hogy az illetékes földhivatal hogyan értelmezi a jogszabályt - mert ennél idiótábban összetákolt törvényt keveset hord a hátán a föld - az majd kiderül. Lehet akár úgy is fordítani a szót, hogy ha 2 hektárt hárman vesznek meg, az már 1 ha alatti.
A gyerekek kora sosem volt akadály, szerintem most sem az, mármint 1 ha alatt.

Értem, köszi a gyors választ és az instrukciókat!
Bízom benne, hogy a soproni FH rugalmasan kezeli ezeket az ügyleteket,,, mást nagyon nem tehetek  Csodalk



« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 22. - 13:36:56 írta Pyrus » Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6156 Dátum: 2015. Július 02. - 19:29:08 »

A 2006-tól forgalmazott L200-asokhoz kellene nekem színskála. Ha valaki spéci benne az tudni fogja hol keressem,mert a neten eddig ilyet nem találtam. Halvány türkiz-zöldes-kéket nem találok egyet sem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #6157 Dátum: 2015. Július 02. - 21:19:40 »

Kedves Áramhoz, klìmához, fi reléhez értő vadászok,

Ad1. Friss vadi új klíma beszerelve lakásba klìmaszerelő által.
Ad2. Elkezdett egy idő után a kismegszakìtó meg a fi relé lekapcsolni....
Ad 3. Akkor is amikor ment a klíma, és akkor amikor ki volt kapcsolva, senki sem volt otthon..
Szóltam az uriembernek de igen tanácstalanok vagyunk.

Van valakinek valami tippje h mi lehet a baj?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #6158 Dátum: 2015. Július 03. - 07:03:31 »

Ki kell kötni a fi relét.  Vállat von
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #6159 Dátum: 2015. Július 03. - 08:45:45 »

Szervusz Lorka.
a hiba oka több dolog is lehet.
- kismegszakitó ha leold (túlterhelés,zárlat)
-fi relé. szivárgó áram ( pl össze van keverve a föld és a nulla a házban).
érdemes lenne külön áramkört húzni a klimának.

üdv: HSanyi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6160 Dátum: 2015. Július 03. - 09:24:31 »

Ki kell kötni a fi relét.  Vállat von

Először a készüléket kösse ki, úgy be lehet határolni a hibát, vezeték vagy készülék.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #6161 Dátum: 2015. Július 03. - 10:10:25 »

Amit eddig csináltunk:
Először is megdöbbentünk, hogy kikapcsolt állapotban is lecsapja a klíma a kismegsazkítót és a fi relét is. Teljesen spontán lecsapta, volt amikor otthon sem voltunk és minden le volt kapcsolva.

4 kismegszakító van a lakásban, 1 fi relé (Nem elektromos ember vagyok így lehet néha puritán leszek Mosolyog )

Kisakkoztuk, hogy melyik kismegszakító lesz a hibás kör és kiderült hogy a "fali konektoros". A klíma egyébként lengő dugaljal van áramosítva, így itéltük biztosabbnak, ahogy kihúztuk megszünt a lecsapdosás  Vállat von

Elkezdtük fordítva bedugni a konnektorba hátha keveredés van, de így is. Most hoztunk hosszabbítóval áramot a klímához, hogy kizárjuk annak a specifikus fali konnektornak a hibáját.

A feleségem mondta, hogy amikor kihúzta a konnektorból a lengődugaszt akkor a kezét megcsípte.


Így én gondolnék arra, hogy a klímában van a hiba valami maradékárammal.....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6162 Dátum: 2015. Július 03. - 10:50:14 »

Amit eddig csináltunk:
Először is megdöbbentünk, hogy kikapcsolt állapotban is lecsapja a klíma a kismegsazkítót és a fi relét is. Teljesen spontán lecsapta, volt amikor otthon sem voltunk és minden le volt kapcsolva.

4 kismegszakító van a lakásban, 1 fi relé (Nem elektromos ember vagyok így lehet néha puritán leszek Mosolyog )

Kisakkoztuk, hogy melyik kismegszakító lesz a hibás kör és kiderült hogy a "fali konektoros". A klíma egyébként lengő dugaljal van áramosítva, így itéltük biztosabbnak, ahogy kihúztuk megszünt a lecsapdosás  Vállat von

Elkezdtük fordítva bedugni a konnektorba hátha keveredés van, de így is. Most hoztunk hosszabbítóval áramot a klímához, hogy kizárjuk annak a specifikus fali konnektornak a hibáját.

A feleségem mondta, hogy amikor kihúzta a konnektorból a lengődugaszt akkor a kezét megcsípte.


Így én gondolnék arra, hogy a klímában van a hiba valami maradékárammal.....


Telefon a szerelőnek, hogy balhé van.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #6163 Dátum: 2015. Július 03. - 22:05:21 »

Szia.
ha ilyet észlelt,hogy megcsipte ,biztós hogy rossz  földelés .
a Fi relét kétfelé modon tudud tesztelni az egyik van rajta egy sárga teszt gomb megnyom mük jó .
a másik fogsz egy fázis ceruzát megkeresed a dugaljban a fázist ott világit.
a fázis és a föld közé (duglaj alul,felül középén fémes nyelv) egy hagyományos próba lámpát teszel le kell oldani a Fi nek ha jó a földelés.

üdv:HS
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #6164 Dátum: 2015. Július 04. - 19:31:54 »

Sziasztok!
 Jövőhét Szombaton tartunk egy emlékfa avatást a Januárban elhunyt Vadászbarátunknak a kis vadászházunknál.
Valaki mond egy verset, egy másvalaki egy pár szót, lesz vadászkürtös is.
Felmerült egyfajta díszlövésre igény, ami kivitelezhető lenne,de hogy mi ennek a módja annak szeretnék utána járni.
Látott valaki már ilyet (az Üvegtigris című filmen kívül). Hányan, melyik részén a szertartásnak, egyszerre vagy külön-külön?
Üdv:KÁ
Naplózva
Oldalak: 1 ... 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 [411] 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: