Oldalak: 1 ... 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 [370] 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917804 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5535 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 15:23:35 »

Uraim!
Köszönöm a segítséget!  Emelem
Hát tényoeg nincs mit:-)
De megpróbáltam.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #5536 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 07:44:04 »

Sziasztok!

Létezik még az a fajta szilvalekvár, amit üstben, szinte cukor nélkül főznek? Tudjátok, ami egész kemény lesz és szinte fekete és a 70-es években gyerekeskedő generáció a nagyinál rendszeresen ezt kapta kenyérre kenve.
A bolti kínálatban egyszerűen nem találok ilyet, de nagyon szeretnék!
Nos, ha valaki tud ilyet, akkor szeretnék megvásárolni belőle 1-2 üveggel. Fizetem a postaköltséget meg az árát vagy Pest megyében el is mennék érte!
Tudom, hogy apróság, de nagyon örülnék neki!

Előre is köszönöm a segítséget! Wave
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #5537 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 08:56:41 »

Sziasztok!

Létezik még az a fajta szilvalekvár, amit üstben, szinte cukor nélkül főznek? Tudjátok, ami egész kemény lesz és szinte fekete és a 70-es években gyerekeskedő generáció a nagyinál rendszeresen ezt kapta kenyérre kenve.
A bolti kínálatban egyszerűen nem találok ilyet, de nagyon szeretnék!
Nos, ha valaki tud ilyet, akkor szeretnék megvásárolni belőle 1-2 üveggel. Fizetem a postaköltséget meg az árát vagy Pest megyében el is mennék érte!
Tudom, hogy apróság, de nagyon örülnék neki!

Előre is köszönöm a segítséget! Wave


 Emelem
Létezik, persze szerintem csak otthoni gyártásban. Magam is készítek így néha lekvárt. Elég macerás órákat állni és kevergetni, de van egy olyan íze ami visszahozza a gyermekkori emlékeket.
Az idén még nem  csináltam, de megszervezhető egy lekvár nap  :-) (  dolgozz meg érte  Röhög )  Azért az egy-két üvegen gondolkodj el, mert  baromi kevés.  Nálunk ha rácuppan a család ( fánk, palacsinta, gofri, bukta ) egy egy üvegnek ( barack, szilva, meggy ) gyorsan heló lesz.

 Emelem
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #5538 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 09:32:55 »


Az idén még nem  csináltam, de megszervezhető egy lekvár nap  :-) (  dolgozz meg érte  Röhög
 Emelem

Rendben! Az ilyesmit nekem nem kell kétszer mondani. Némi szilvával, valamint szilva ó pálinkával tudok hozzájárulni az eseményhez. A lekvárt inkább a feleségem kavarja, mert a szakmai utasítások nehéz terhe mellett én nehezen szakítok erre időt! Wave
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #5539 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 09:42:37 »

Sziasztok!

Létezik még az a fajta szilvalekvár, amit üstben, szinte cukor nélkül főznek? Tudjátok, ami egész kemény lesz és szinte fekete és a 70-es években gyerekeskedő generáció a nagyinál rendszeresen ezt kapta kenyérre kenve.
A bolti kínálatban egyszerűen nem találok ilyet, de nagyon szeretnék!
Nos, ha valaki tud ilyet, akkor szeretnék megvásárolni belőle 1-2 üveggel. Fizetem a postaköltséget meg az árát vagy Pest megyében el is mennék érte!
Tudom, hogy apróság, de nagyon örülnék neki!

Előre is köszönöm a segítséget! Wave
Sógorom kemencében csinált cserépedényben,a részleteket nem tudom,de az eredmény (ízre,színre és állagra) ua.,mint a nagyanyáink által készített!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #5540 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 10:20:05 »

Sógorom kemencében csinált cserépedényben,a részleteket nem tudom,de az eredmény (ízre,színre és állagra) ua.,mint a nagyanyáink által készített!

Légy szíves, derítsd ki azokat a részleteket!
Kollégám, ha vendégei vannak, egy menetben készít el 6-8 féle kaját a kemencében, pl. csülökpörköltet. Beteszi cserépedényben, aztán 2-3-4 óra múlva kiveszi. Közben fröccsözés, nem a sparhelt mellett álldogálás.
Ha ugyanez működik lekvárral is, az jó buli lehetne. A végén még rákapnék a lekvárra.

Tavaly szedtem két vödör félvad cseresznyét. Valami magról kelt fa, a madárcseresznyénél nagyobb, a nemes oltványoknál kisebb szemű, amikor érett szinte fekete, ízét keserédesnek mondanám.
Kimagoztam, lett egy erős vödörrel, nem volt kedvem összekenni vele a cefréshordót, elvittem egy ismerősnek, hogy főzzön belőle lekvárt.
Igen finom cucc lett belőle, a Sparban aranyáron kapható francia lekvár (a neve nem jut eszembe, de mindjárt megnézem) csak messziről jelenthet neki.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #5541 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 10:24:31 »

Na, ez az:

http://bionaturagaleria.hu/termek/st-dalfour-lekvar-sargabarack-284-g/


Többféle kereskedelmi forgalomban lévő lekvárt megkóstoltam már, ez volt az, ami szerintem megüti azt a szintet, hogy egyáltalán élelmiszernek lehessen nevezni.
A fekete áfonyáját szoktam rántott "kanember" sajtra kenegetni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #5542 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 10:32:19 »

Légy szíves, derítsd ki azokat a részleteket!
Kollégám, ha vendégei vannak, egy menetben készít el 6-8 féle kaját a kemencében, pl. csülökpörköltet.
Ez is együtt (egy légtérben) készült a húslevessel,töltöttkáposztával,ha már fel volt fűtve a rendszer.Persze az elkészülési idő különböző,a szilva volt bent legtovább,talán 6 órán át...
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #5543 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 10:38:11 »

Többféle kereskedelmi forgalomban lévő lekvárt megkóstoltam már, ez volt az, ami szerintem megüti azt a szintet, hogy egyáltalán élelmiszernek lehessen nevezni.
A fekete áfonyáját szoktam rántott "kanember" sajtra kenegetni.
Nekem a Pacific termékek is ízlenek,különösen a fekete áfonya és az erdei gyümölcs.Ha saját magad készíted (és felszámolod az alapanyagot,időt,energiát) sem olcsóbb,mint a bolti,de legalább tudod,hogy mit eszel!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5544 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 11:16:33 »

Na, ez az:

http://bionaturagaleria.hu/termek/st-dalfour-lekvar-sargabarack-284-g/


Többféle kereskedelmi forgalomban lévő lekvárt megkóstoltam már, ez volt az, ami szerintem megüti azt a szintet, hogy egyáltalán élelmiszernek lehessen nevezni.
A fekete áfonyáját szoktam rántott "kanember" sajtra kenegetni.

Így van, ez működik sütőben is. Este beteszed, reggel kiveszed  Ördög

Minden évben készül pár üveggel, amikor sikerül megfelelő minőségű szilvához jutni.

Tepsi, szilva, 1 dl ecet, sok idő alacsony hőfokon.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5545 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 11:30:04 »

Sziasztok!

Létezik még az a fajta szilvalekvár, amit üstben, szinte cukor nélkül főznek? Tudjátok, ami egész kemény lesz és szinte fekete és a 70-es években gyerekeskedő generáció a nagyinál rendszeresen ezt kapta kenyérre kenve.
A bolti kínálatban egyszerűen nem találok ilyet, de nagyon szeretnék!
Nos, ha valaki tud ilyet, akkor szeretnék megvásárolni belőle 1-2 üveggel. Fizetem a postaköltséget meg az árát vagy Pest megyében el is mennék érte!
Tudom, hogy apróság, de nagyon örülnék neki!

Előre is köszönöm a segítséget! Wave
Szatmár a szilvalekvár Mekkája. Panyolán és szerte a megyében rendszeresen főznek szilvalekvárt. Valamelyik kollégám is szokott,illetve szülőfalumban a hagyományőrzők. Ha nem jutsz hozzá autentikushoz jelezd.(a nagyüzemi szilvalekvár nem olyan mint az üstben főzött,de azt is kisüvegben,hagyományos jelleggel árulják)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5546 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 12:44:25 »

Van.
Csörögj rám.



S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5547 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 12:47:15 »

Szatmár a szilvalekvár Mekkája. Panyolán és szerte a megyében rendszeresen főznek szilvalekvárt. Valamelyik kollégám is szokott,illetve szülőfalumban a hagyományőrzők. Ha nem jutsz hozzá autentikushoz jelezd.(a nagyüzemi szilvalekvár nem olyan mint az üstben főzött,de azt is kisüvegben,hagyományos jelleggel árulják)
Tarpa.
Gondolj bele...vannak olyan elvetemült emberek, akik pálinka helyett lekvárt főznek.


S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5548 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 12:48:48 »

Van.
Csörögj rám.



S.Peti


Na, de mi?   Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #5549 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 13:01:22 »

Tarpa.
Gondolj bele...vannak olyan elvetemült emberek, akik pálinka helyett lekvárt főznek.


S.Peti

Ó az a tarpai szilva!  Még van két deci  Piál  volt két deci   
Naplózva
Oldalak: 1 ... 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 [370] 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: