Oldalak: 1 ... 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917816 alkalommal)
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #4830 Dátum: 2013. November 14. - 09:43:18 »

Érdemes azért matekozni a flottába lépés előtt. A percdíjak ugyan alacsonyabbak és ha igazán sokat beszélsz meg van sok ismerősöd flottán belül akkor oké lehet.
de:
csak az alapdíjad beszélhető le 100%-ban, a kötelezően választandó opció (600Ft+ÁFA) nem
sms nem számít bele a lebeszélhetőségbe
nincs a csomagban adatforgalom, ma már ez is fontos szempont lehet
át kell hozzá gondolni a telefonálási szokásokat, mert van akiéhez nem passzol. (pl. az enyémhez, én épp most lépek ki belőle  Mosolyog )

T mobilos jobb lenne a hegyi viszonyok miatti telefonáláshoz. A vodafonos telefonomon már akkor elmegy a térerő, ha hegyet lát.  Fejvakarás
A kamaránál lehet ez ügyben érdeklődni?
Naplózva
pitich12
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #4831 Dátum: 2013. November 15. - 14:02:38 »

Sziasztok. Egy ,,kis,, segítségre lenne szükségem. Tegnap egyik ismerősömmel szedtünk másfél-két kiló gombát. A ,,nagy,, szaktudásunk szerint őzlábgomba, de nem vagyunk benne 100%-ig biztosak. Szóval, ha valaki tudja milyen gomba ez ,akkor legyen szíves megosztani velünk.
A segítséget előre is köszönjük. A gombát tegnap szedtük,de a kép mai ezért kicsikét barnulni kezdett már az alja.

Naplózva
Fisherman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #4832 Dátum: 2013. November 15. - 14:41:23 »

Sziasztok. Egy ,,kis,, segítségre lenne szükségem. Tegnap egyik ismerősömmel szedtünk másfél-két kiló gombát. A ,,nagy,, szaktudásunk szerint őzlábgomba, de nem vagyunk benne 100%-ig biztosak. Szóval, ha valaki tudja milyen gomba ez ,akkor legyen szíves megosztani velünk.
A segítséget előre is köszönjük. A gombát tegnap szedtük,de a kép mai ezért kicsikét barnulni kezdett már az alja.



Üdv!

Úgy gondolom, hogy ez nagy őzlábgomba, mi is gyakran szoktunk ilyet szedni, könnyen felismerhető a nagy hosszú tönkjéről. Összekeverhető más őzlábfélékkel, de tudomásom szerint csak a húsbarnás őzlábgomba mérgező. ( http://milyengomba.hu/Leiras/HATAROZO/gombavilag/gomba_hatarozo/ozlab_gomba/lepiota/husbarnas_ozlabgomba.html )
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4833 Dátum: 2013. November 15. - 20:01:13 »

Ha a gallér mozgatható ----> Foez
Ha nem ----> Hány
 Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pitich12
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #4834 Dátum: 2013. November 16. - 16:06:31 »

Köszönöm  Mosolyog  Vigyorog
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #4835 Dátum: 2013. November 17. - 11:59:38 »

Üdvözletem!
Egy barátom szeretne otthon dolmányos varjút esetleg szarkát tartani,ennek jelenleg milyen jogi kötelezettségei vannak,illetve az ehhez szükséges igazolásokat hol lehet beszerezni?
(bocsánat,hogy ilyen kérdést teszek fel,de sajnos a jogi szövegek értelmezése nem az erősségem szégyen ide vagy oda... )
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4836 Dátum: 2013. November 17. - 12:08:05 »

Úgy gondolom, hogy ez nagy őzlábgomba....
Igen, én is úgy gondolom.
Sőt mondhatni 100%-ig biztos vagyok benne.
De másban is.
Mégpedig abban, hogy fotó alapján soha, senkinek, semmilyen gombáról nem mondanék véleményt.
A gombász fórumok egyik első számú főszabálya, hogy nincs monitoros meghatározás, utána meg "ehető-nemehető" szavazás.
Vagy ismeri valaki a gombát amit szed, vagy nem. De ha nem, akkor vagy vigye személyesen szakértőhöz, vagy hagyja a pitsába az erőn-mezőn.
100%-os felismerés nélkül gombát szedni (mindegy milyen az a gomba, kivéve óriás pöfeteg) felér egy középsúlyú orosz rulettel, amikor a 6-os tárba 3 lőszert tesznek.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4837 Dátum: 2013. November 17. - 18:48:05 »

Igen, én is úgy gondolom.
Sőt mondhatni 100%-ig biztos vagyok benne.
De másban is.
Mégpedig abban, hogy fotó alapján soha, senkinek, semmilyen gombáról nem mondanék véleményt.
A gombász fórumok egyik első számú főszabálya, hogy nincs monitoros meghatározás, utána meg "ehető-nemehető" szavazás.
Vagy ismeri valaki a gombát amit szed, vagy nem. De ha nem, akkor vagy vigye személyesen szakértőhöz, vagy hagyja a pitsába az erőn-mezőn.
100%-os felismerés nélkül gombát szedni (mindegy milyen az a gomba, kivéve óriás pöfeteg) felér egy középsúlyú orosz rulettel, amikor a 6-os tárba 3 lőszert tesznek.
 Wave
Csabának igaza van!
Ez meg ráadásul piruló őzláb.Jól látszik a levágott száron az elfeketedés. Kuka. Bár csak összekakálod magad tőle, főleg, ha vörösfröccsöt küldesz rá....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4838 Dátum: 2013. November 18. - 18:27:00 »


Mégpedig abban, hogy fotó alapján soha, senkinek, semmilyen gombáról nem mondanék véleményt.
A gombász fórumok egyik első számú főszabálya, hogy nincs monitoros meghatározás, utána meg "ehető-nemehető" szavazás.


 Igen

Ha  Múzeum körút felé visz az utam, meg szoktam nézni az antikvárium sort. (6-8 üzlet, egymás szomszédságában.) Fillérekért lehet gombahatározókat kapni, amik segítségével lépésről-lépésre eljuthatunk a megoldásig. Szín, tapintás, lemezek, tönk, elszíneződés... stb. Pár alapfogalmat kell csak tudni, értelmezni hozzá, de rendszerint ilyen bevezető is van. Ha valami nem cseng össze, vagy bizonytalan: KUKA!!!
Komoly gombászkönyv azt is tartalmazza, hogy az adott faj összetéveszthető-e valamivel, ami veszélyes, és erre külön kitér.
Fényképeket nézegetni csak arra jó, hogy el tudjunk indulni egy irányba, és aztán módszeresen, alaposan meg lehet ítélni, hogy mit szedtünk, de ilyenkor is a legnagyobb elővigyázatossággal, "biztonsági ráhagyással."
És mint minden szakkönyvnél, itt is vigyázni kell, hogy vagy magyar szerző tollából származzék, vagy ha nem, az se aj, csak jó magyar szaklektorok alkalmazzák hazai viszonyokra, mert vannak olyan furcsaságok, hogy amelyik gomba pár száz km-rel odébb egyértelműen fogyasztható kategória, az itt kellemetlenségeket okozhat.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #4839 Dátum: 2013. November 20. - 07:21:22 »

Egy kis segítségre lenne szükségem: laki e valaki Komárom vagy környékén, mert a "szomszédoktól" kellene nekem ZKK-hoz célgömb és nézőke.

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4840 Dátum: 2013. November 20. - 08:09:00 »

Egy kis segítségre lenne szükségem: laki e valaki Komárom vagy környékén, mert a "szomszédoktól" kellene nekem ZKK-hoz célgömb és nézőke.

 Emelem

Írj Udi nick nevű fórumtársunknak, ha jól tudom hamarosan készül át bevásárolni.

Voldi  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4841 Dátum: 2013. November 21. - 12:46:10 »

Igen

Ha  Múzeum körút felé visz az utam, meg szoktam nézni az antikvárium sort. (6-8 üzlet, egymás szomszédságában.) Fillérekért lehet gombahatározókat kapni, amik segítségével lépésről-lépésre eljuthatunk a megoldásig. Szín, tapintás, lemezek, tönk, elszíneződés... stb. Pár alapfogalmat kell csak tudni, értelmezni hozzá, de rendszerint ilyen bevezető is van. Ha valami nem cseng össze, vagy bizonytalan: KUKA!!!
Komoly gombászkönyv azt is tartalmazza, hogy az adott faj összetéveszthető-e valamivel, ami veszélyes, és erre külön kitér.
Fényképeket nézegetni csak arra jó, hogy el tudjunk indulni egy irányba, és aztán módszeresen, alaposan meg lehet ítélni, hogy mit szedtünk, de ilyenkor is a legnagyobb elővigyázatossággal, "biztonsági ráhagyással."
És mint minden szakkönyvnél, itt is vigyázni kell, hogy vagy magyar szerző tollából származzék, vagy ha nem, az se aj, csak jó magyar szaklektorok alkalmazzák hazai viszonyokra, mert vannak olyan furcsaságok, hogy amelyik gomba pár száz km-rel odébb egyértelműen fogyasztható kategória, az itt kellemetlenségeket okozhat.
Üdv
Androidos telefonra ajánlom a hungi-fungi nevű programot. Persze ez sem tökéletes, de kéznél van mindig, irányadónak jó.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4842 Dátum: 2013. November 21. - 12:47:54 »

Ismét üdv
Szerintetek a belinkelt videóban milyen jelenség lehet 3perc14másodperctől? Valami víznyelő, vagy úszó sziget?
Ötletek?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4843 Dátum: 2013. November 21. - 12:53:18 »

Ismét üdv
Szerintetek a belinkelt videóban milyen jelenség lehet 3perc14másodperctől? Valami víznyelő, vagy úszó sziget?
Ötletek?
Itt meg a link:
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #4844 Dátum: 2013. November 22. - 21:20:13 »

Ismét üdv
Szerintetek a belinkelt videóban milyen jelenség lehet 3perc14másodperctől? Valami víznyelő, vagy úszó sziget?
Ötletek?
Itt van róla egy cikk:
http://index.hu/tudomany/2013/08/24/egesz_erdoket_nyel_el_a_lousianai_oriasgodor/
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: