Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917802 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4545 Dátum: 2013. Július 25. - 22:36:52 »

300 millió forintból épült meg az új iskolánk.Terveztek hozzá egy tűzvédelmi rendszert amihez "jár" az ablak automatika:kinyílik amikor kell...(Mondjuk a Lánglovagokon nevelkedve nekem ez csak annyit jelentett,hogy nem megfulladunk,hanem szénné égünk,amikor automatikusan kinyit a rendszer és beáramlik a zoxigén...Namost: amikor felszerelték elmondták,hogy elektromágnes tartja zárva az ablakokat.Kérdeztem:És mi lesz ha nem lesz áram?? -3 órát bírnak az akkuk.-jött a válasz. -S mi lesz ha tovább nem lesz áram???- Olyan ma már nem lehet...-mondták. Aztán jött a március 15-i vihar:Az ablakok néhány órán belül önálló életre keltek.A kötelezően kifelé nyílók közül egy 4 négyzetméteres ablakot sarkaiból tépett le a vihar...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4546 Dátum: 2013. Július 25. - 23:00:19 »

Nem akarok feleslegesen indulatokat kelteni, de kolléganőm pincéje úgy égett porrá, hogy a gyerekei pinceszeren voltak, begyújtottak a kályhába és a kéményből szikra pattant ki a padlástérbe. Legalábbis ezt állapították meg a tűzoltók.
Tehát nem feltétlenül indokolatlan - általában - az óvatosság. Hogy a konkrét esetben ez csupán a hatóság saját fontosságának a tudatosítása-e, vagy tényleges veszély, azt, mint laikus, nem tudom eldönteni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4547 Dátum: 2013. Július 25. - 23:11:31 »

300 millió forintból épült meg az új iskolánk...
Kicsit elkalandozva...
Ezekről a rémhistóriákról tudnék mesélni én is.
Akadálymentesítés az iskolámban. Mindent az esélyegyenlőségért, ez volt a jelszó. A józan észt természetesen az ajtón kívül hagyták.
Senkit nem szeretnék megbántani, így, ha valakit is érzékenyen érint, előre is elnézést kérek tőle.
Az egész hacacáré főinspektora egy mozgássérült ember volt. Eddig ezzel nincs is semmi gond. Csakhogy ez a jóember nagyon komoly lelki batyut is cipelt magával és hiperérzékenyen reagált minden, az övével esetleg ellentétes (józan paraszti észre alapozó) meglátásra. Az akkori igazgatónőnket nem lehetett intoleranciával vádolni, de a faszi még nála is kiverte a biztosítékot.
Az lett a történet vége, hogy minden folyosót vakokat segítő fémszegecsekkel húztak végig. Véletlenül nem volt vak gyerekünk, de sebaj. Nem egyszer taknyoltam el miattuk. Ez mondjuk nem számít, de a gyerekek is így jártak, csak sokkal többször. A baleseti jegyzőkönyvet rutinszerűen töltöttük mindannyian; sokszorosára nőtt a "látássérült segítő" okozta baesetek száma az azt megelőző évekhez képest.
Építettek egy rakat mozgássérült vécét is, amit le kellett zárni, mert a halandó ember nem használhatta. Mozgásérzékelős pilács volt benne, ami a legváratlanabb pilanatokban kapcsolt le. "A legundorítóbb emlékezetből h.gyozni..." (Hofi)
Nem kevés pénzért három liftre is nagyon nagy szükség volt, ami hol működött, hol nem, de inkább nem.
Mindez egy olyan iskolában zajlott le, ahol az ötszázvalahány tanulóból egy sem volt ilyenolyanfogyatékos.Persze ez semmit sem számított. Csak újabb ékes példája volt annak, hogy a többség érdekei szart sem érnek néha...
 Emelem
 
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4548 Dátum: 2013. Július 26. - 09:28:32 »

Nem nagyon tudunk a ló közepén ülni.
Anyám súlyos mozgássérült, gyerekkora óta, de az idő sem használ az állapotának.
Pár éve kínjában röhögött, amikor megkapta a helyi csoport hírlevelét.
- Azt írják ezek a hülék', hogy menjek mezei futóversenyre! Örülök, ha az udvarra ki tudok bicegni.

Ennyit a bármi áron való esélyegyenlőségről. Maguk, az értelmesebb fogyatékosok is csak röhögnek rajta.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4549 Dátum: 2013. Július 26. - 09:54:19 »

Édesapám 35 évig volt tűzoltó tiszt, aki 25 évig tüo tisztek képzésével foglalkozott.
Az első amit nekünk megtanított, ha a házban valamelyik helységében tűz lenne, csukjuk be a helység ajtaját, és menjünk ki az udvarra. Ha kinyitjuk az ajtót, a helységben keletkező gázok berobbannak, és onnan nincs menekvésünk.

Egy nyolc emeletes irodaházban dolgozok. Nemrég új tűzvédelmi szabályzatot csináltak,  az érdekességek miatt elmondok pár utasítást amit tartalmaz!
Tűz esetén a biztonsági őröknek meg kell néznie a tűz okát, hívni a tűzoltókat,  azonnal le kell állítani a lifteket, és áramtalanítani kell az épületet, meg kell kezdeni az épület kiürítését, és a tűz oltását!
A két lift gépháza -ahol le lehet kapcsolni- a tetőn, és a VIII. emeleten van.
Az épület főkapcsolója a -II. emeleti pincegarázsban.
Van egy szűk lépcsőház, aminek a tetején két automatikusan nyíló ablak, és két buzi nagy elszívó van. Ha bekapcsol az elszívó az emeleteken lévő tűzzáró ajtók maguktól -illetve a szívástól- kinyílnak! Tehát úgy működik mint egy kémény.
A lépcsőházban a menekülőfény sehol sem világít, mert a szünetmentes táp öt éve rossz.
Az őrök feladata az épület kiürítése is, de egyetlen telefon sincs a szolgálati recepción! Házi vonalak sem, csak a saját mobiljuk!
Mikor ezeket elolvastam, az őröket arra utasítottam, hogy tűz esetén hívják a tűzoltókat, próbálják kiüríteni az épületet, de megtiltom nekik, hogy a két emelet mély  pincegarázsba, és a tetőre felmenjenek!
Soha egyetlen tűzriadó a házban nem volt, azt sem tudja az ott dolgozó kb 60 ember mit kell tennie. Az első emeleten működő fitnesz stúdióról, és az ott lévő általában 50-80 emberről nem is beszélve.
Mikor ezeket elmondtam a tulajnak meg az üzemeltetőnek, csak hápogtak. Aztán elöntötte a sz@r az agyamat, és bekapcsoltam a tűzriasztót vagy három percre. Egyetlen ember sem jött le, a kutyát sem zavarta, hogy szólnak a folyosón a jelzők, zúgnak az elszívók, kicsapódnak az ajtók!
 Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #4550 Dátum: 2013. Július 26. - 12:17:07 »

Kémény
MSZ 845:2012 10.1.9. A tetőszerkezet faszerkezetei és egyéb éghető anyag az égéstermék-elvezető berendezés külső síkjától legalább 12 cm távolságban legyen. Ettől eltérni csak akkor szabad, ha a gyártó által kiadott szállítói megfelelőségi nyilatkozatban más érték szerepel.

Ez a ma érvényben lévő szabvány pontos száma és szövege.
Zsolt
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4551 Dátum: 2013. Július 26. - 12:46:15 »

Kémény
MSZ 845:2012 10.1.9. A tetőszerkezet faszerkezetei és egyéb éghető anyag az égéstermék-elvezető berendezés külső síkjától legalább 12 cm távolságban legyen. Ettől eltérni csak akkor szabad, ha a gyártó által kiadott szállítói megfelelőségi nyilatkozatban más érték szerepel.

Ez a ma érvényben lévő szabvány pontos száma és szövege.
Zsolt

A fentieket értelmezve.., szerintem, a kémény kibélelésével orvosolható a probléma.
Igaz nem olcsó mulatság manapság  már ez sem, de ez jár a legkisebb hercehurcával..  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4552 Dátum: 2013. Július 26. - 13:39:31 »

Nosza lehet a 2012 előtti házak tetejét lebontani, vagy nekik a dózert!

Na, most kimondom, - ha tetszik valakiknek, ha nem - megb... az összes képviselő a jó édes anyját! Visszamenőleg hoznak hülyébbnél hülyébb törvényeket!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4553 Dátum: 2013. Július 26. - 16:01:07 »

A fentieket értelmezve.., szerintem, a kémény kibélelésével orvosolható a probléma.
Igaz nem olcsó mulatság manapság  már ez sem, de ez jár a legkisebb hercehurcával..  Emelem
Nem értem.A kémény béléssel hogyan változik az égéstermék elvezető külső síkja?
(Ha nekem valaki ebbe a 12 centiméterbe belekötne,a fejébe húznám a kéményrendszeremet az tuti.) Mondjuk az is igaz,hogy egy üveg pálinka sokat tör a kéményseprő-szemek szigorán...
Ja és még az jutott eszembe,nem ismerve a tárgybani tetőszerkezetet,de egy ügyes áccsal szerintem viszonylag kevés bontással meg lehetne oldatni a dolgot...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4554 Dátum: 2013. Július 26. - 19:48:48 »

Nem értem.A kémény béléssel hogyan változik az égéstermék elvezető külső síkja?

Mit nem értesz, Bátya!

..A kibélelés után, ( amit természetesen, saválló acéllemezből ajánlatos kiviteleztetni, a keletkező hőterhelés miatt..)
a behelyezett béléscső külső felülete lesz az égéstermék-elvezető sík..

Mivel a régebbi kémények is,  általában.., téglából készültek (aminek mérete 6x12x24cm körüli szokott lenni),
így már meg is van az előírt 12cm-es, biztonsági távolság..      Szerintem.
Feltételezve,ha nem élével rakták fel anno azt a kéménytéglát..  Stoel

Csak remélni tudom, hogy  így már érthetőbb, fogyaszthatóbb lettem.  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4555 Dátum: 2013. Július 26. - 23:12:48 »

Mit nem értesz, Bátya!

..A kibélelés után, ( amit természetesen, saválló acéllemezből ajánlatos kiviteleztetni, a keletkező hőterhelés miatt..)
a behelyezett béléscső külső felülete lesz az égéstermék-elvezető sík..

Mivel a régebbi kémények is,  általában.., téglából készültek (aminek mérete 6x12x24cm körüli szokott lenni),
így már meg is van az előírt 12cm-es, biztonsági távolság..      Szerintem.
Feltételezve,ha nem élével rakták fel anno azt a kéménytéglát..  Stoel

Csak remélni tudom, hogy  így már érthetőbb, fogyaszthatóbb lettem.  Vigyorog

Akkor mégis jól értettem,de az nem a belső sík? Vagy én vagyok sík hülye??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #4556 Dátum: 2013. Július 26. - 23:35:06 »

Mit nem értesz, Bátya!

..A kibélelés után, ( amit természetesen, saválló acéllemezből ajánlatos kiviteleztetni, a keletkező hőterhelés miatt..)
a behelyezett béléscső külső felülete lesz az égéstermék-elvezető sík..

Mivel a régebbi kémények is,  általában.., téglából készültek (aminek mérete 6x12x24cm körüli szokott lenni),
így már meg is van az előírt 12cm-es, biztonsági távolság..      Szerintem.
Feltételezve,ha nem élével rakták fel anno azt a kéménytéglát..  Stoel

Csak remélni tudom, hogy  így már érthetőbb, fogyaszthatóbb lettem.  Vigyorog


A saválló acél mióta is nem hővezető?
Márpedig ha az, akkor a tűzgátlásban csak annyi szerepe lehet, hogy folyáshatárig megtartja a mögé beépített nem hővezető anyagot.
Ami a megkívánt tűzgátlás időtartamát tekintve lehet elég sokrétű...
Írom ezt azok után, hogy pár négyzetmétert ma is szereltem belőle, és az építész is próbálkozott a körme aggatásával...  Kacsint
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4557 Dátum: 2013. Július 27. - 07:17:51 »

Akkor mégis jól értettem,de az nem a belső sík? Vagy én vagyok sík hülye??

NEM értelmezted jól! ..mert így már, a béléscső-külső lett, az "égéstermék-elvezető"  külső síkja..

A saválló acél mióta is nem hővezető?
Márpedig ha az, akkor a tűzgátlásban csak annyi szerepe lehet, hogy folyáshatárig megtartja a mögé beépített nem hővezető anyagot.
Ami a megkívánt tűzgátlás időtartamát tekintve lehet elég sokrétű...
Írom ezt azok után, hogy pár négyzetmétert ma is szereltem belőle, és az építész is próbálkozott a körme aggatásával...  Kacsint

Üdv Ákos!

..Senki sem írt arról, hogy a saválló-acél nem hővezető..
 
A bélelés szerepe meg "csak" annyi, hogy MEGAKADÁLYOZZA (az időközben megsérült.., kihullott.., habarcsozás miatt),
hogy a lángnyelv közvetlenül érintkezzen a szarufával..
 
Ami pont elég a biztonságos tüzeléshez..    Így gondolom..  Emelem
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #4558 Dátum: 2013. Július 27. - 08:47:58 »

Nem jól gondolod. Minden falazott kéménynek béleltnek kell lennie, vegyes tüzelés esetén merev acél, gáz tüzelés esetén lehet alu acél furán üveg kerámia samott lényeg, hogy minősítése legyen adott égéstermék elvezetésre. A téglának sajnos nincs minősítése égéstermék elvezetésre ezért is kell bélelni. Tehát a 12cm független attól, hogy bélelve van vagy nincs.   
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4559 Dátum: 2013. Július 27. - 16:46:31 »

Nem jól gondolod. Minden falazott kéménynek béleltnek kell lennie, vegyes tüzelés esetén merev acél, gáz tüzelés esetén lehet alu acél furán üveg kerámia samott lényeg, hogy minősítése legyen adott égéstermék elvezetésre. A téglának sajnos nincs minősítése égéstermék elvezetésre ezért is kell bélelni. Tehát a 12cm független attól, hogy bélelve van vagy nincs.   

A fentieket értelmezve, már csak három megoldás maradt.

1.  Kiverni a téglát a kritikus pontoknál. (had kátrányosodjon az a kémény )
2.  Kiverni a kéményseprő fogát. ( hogy ne legyen kedve elmondani a szabályt )
3.  Le kell dózerolni a házat, és építeni egy újat. ( Természetesen, Hans Régenkurt szabályainak figyelembevételével)  Vigyorog  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: