Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 [303] 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917816 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4530 Dátum: 2013. Július 19. - 16:45:21 »

 Taps Én nem ezt írtam????
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #4531 Dátum: 2013. Július 19. - 20:41:38 »

Taps Én nem ezt írtam????

Pontosan ezt, de kellett más forrásból is megerősítés, mert elég komolyan büntetik az e-útdijjal kapcsolatos szabálysértéseket!
Most még csak 80000Ft a kéttengelyes büntetése ha galád módon kibúvik a fizetési kötelezettség alól.
Szeptembertől 110000Ft lesz! Fejvakarás
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #4532 Dátum: 2013. Július 23. - 04:37:43 »

Hátha valakit érdekel, mondjuk megtartani?  Fejvakarás
http://fenykepezogep-kamera.zsibvasar.hu/tavcsovek/ofotert-tavcso-12x50-5984952.html
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4533 Dátum: 2013. Július 23. - 06:36:53 »


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Termék leírás
    Szállítási és fizetési feltételek

Ofotért távcső 12x50

Eladó a képeken látható állapotú Ofotért márkájú távcső, hord-táskájával együtt.

Látószöge 5°

Nagyítása 50x -es.   

Többet nem igazán tudok mondani róla, mert nem értek hozzá, de esetleges kérdésekre igyekszem válaszolni.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

.. OOO ..   Ördög ..
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4534 Dátum: 2013. Július 25. - 16:20:54 »

Szeretném az építészeti, azon belül is a kéményekkel kapcsolatos szabályokban jártas fórumtársak segítségét kérni 2 kérdésben:
Az első, hogy pontosan hogyan szól a "12 cm-es" szabály, hol találom meg? Idén a kéményseprő (pontosabban a katasztrófavédelem) megtiltotta a kémények használatát nálam, a szüleimnél és a bátyáméknál is azzal, hogy a faszerkezet (szarufa) 12 cm-nél közelebb van a kéményhez. Szerinte nem létezik más megoldás, mit az, hogy vagy a kéményt, vagy az ácsolatot odébb kell vinni. Ezzel szemben a másik sorelellnőrző szakember szerint, ha a fát 10 mm vastag tűzálló építőipari lemezzel burkolom, akkor ez a távolság 6 cm-re csökkenthető. Olvastam olyat is, hogy bélelt kéménynél ez a távolság szintén csak 6 cm.
A másik: mi egy sima téglakémény megszüntetésének szabályos módja? A kéményseprő így fogalmazott: "én azt szeretem, ha le van bontva tetősík alá", de én nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit szeret, hanem hogy mi a szabály, ugyanis valahol meg azt olvastam, hogy elég befalazni a bekötőnyílást, és egy fedlappal lezárni a kémény legfelül, ami azért jóval barátságosabb megoldás, és alkalmasint visszafordítható.

Érdekelne a szabály fizikai magyarázata is. Az én házam 1905-ben épült, a válaszfal, a kémény és a tetőszerkezet is ugyanazon a helyen áll. Eddig baj nem volt, és jellemző módon a régi parasztházakat úgy építették, hogy a kémény épp a szarufa mellett van. A tetőléc lehet a kémény mellett, a gerenda nem? Tele van a piac bevizsgált tűzálló anyagokkal, bevonatokkal, tűzvédő és lángmentesítő festékekkel, miért nem lehet ilyen megoldást választani? A Kéményseprőipari Tudományos Társaság nem tart lépést a technika fejlődésével? Évtizedekig nem volt baj, hogy közel van a gerenda, a szabályok változtak meg (mikor?), vagy a fizika törvényei? Én képtelenségnek tartom, hogy a kémény miatt a gerenda meggyulladjon, hiszen még a hó sem olvad meg körülötte azon a ponton, a kéménytűz sem magyarázat erre, nagyapám rendszeresen kiégette a kéményeit, ha úgy látta jónak.

A történethez tartozik, hogy 13 éve jár hozzám a kéményseprő, eddig a kapuban elkérte a 7000 Ft körüli összeget, semmit nem nézett meg. Idén tavasszal viszont bevadult, mindent leellenőrzött, mondván, hogy berendelték őket a katasztrófavédelem alá, nem akarja az állását kockáztatni.
 
Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm! Az interneten nem leltem olyan infót, ami hitelesnek számít. Nálam nem nagy gond kiváltani egy szarufát, de apámnál át kell rendeznem az egész fedélszéket, az azért nem olyan egyszerű.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #4535 Dátum: 2013. Július 25. - 17:16:56 »



Kollégám is hasonlóképp járt. Könnyűszerkezetes ház a teljes lakást egy légtérnek vették, kötelezték légbeömlő beépítésére a főfalra, konyhában a páraelszívó leszerelésére. Fejvakarás
Szerintem betartanak, betartatnak mindent.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4536 Dátum: 2013. Július 25. - 17:26:57 »

.. Fejvakarás .. 

"Itt vannak már, idáig elértek, az átkozott vasútjukkal.  Hogy a nyavalya essen beléjük".

Zsolt!

Megértem a problémád. Mélységesen felháborított a történet, amit leírtál.
Segíteni sajnos nem tudok, de én erről azt gondolom,hogy a csírájában kell elfojtani az ilyen, és az ehhez hasonló problémákat....   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4537 Dátum: 2013. Július 25. - 17:39:28 »


csírájában kell elfojtani az ilyen, és az ehhez hasonló problémákat....   Emelem
Vagyis lőjem le a kéményseprőt és főzzem meg a kutyáimnak?
És mit szólnak ehhez az állatvédők? Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4538 Dátum: 2013. Július 25. - 17:49:32 »

Kollégám is hasonlóképp járt. Könnyűszerkezetes ház a teljes lakást egy légtérnek vették, kötelezték légbeömlő beépítésére a főfalra, konyhában a páraelszívó leszerelésére. Fejvakarás
Szerintem betartanak, betartatnak mindent.

Sanyi, ha bejönne hozzám a kéményseprő, és felhívná a figyelmem valami valódi veszélyforrásra, én hálával megköszönném neki! De ezt simán baszakodásnak érzem, sanda gyanúm van, hogy talán összefüggésbe hozható a rezsicsökkentéssel, és ami bosszant, hogy ilyen szakszerűtlen az egész. Ha 12 cm olyan kritikus lenne, nem építkeztek volna így több 100 évekig. Ennyire hülyék a régiek? Ha szakember, miért nem tud épeszű javaslatot adni? Ha van, márpedig van, olyan favédő, tűzálló bevonat, ami 240 perc lánghegesztőnek ellenáll, akkor miért mondja, hogy sajnos ez nálunk nincs elismerve, nem megoldás?
Eddig a kéményseprő 13 év alatt kb. 2 perc alatt vitte el a pénzem, ha ezt beszorzod, egy New-York-i sztárügyvéd órabére jön ki. Na, de adjuk meg a császárnak, ami a császárnak jár, egye fene! Csak legalább lenne valami magyarázat, tudnának tanácsot adni, ne lenne megyénként eltérő a szabvány (ezt építészforumról tudom!).
Lehúzás, és sajnos most nem vagyok olyan szituációban, hogy felsőbbrendű nyugalommal és nagyvonalúsággal eleget tegyek mindenkinek, aki pénzt akar kihúzni a zsebemből. És akkor még nem is élem bele magam valami idős özvegyasszony helyébe, aki ugye nem tudja megoldani a problémát sajátkezűleg, hanem ács vállalkozóra kell bíznia magát, ami többe fog kerülni,mint 2 évi tűzifája...
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4539 Dátum: 2013. Július 25. - 18:26:03 »

Vagyis lőjem le a kéményseprőt és főzzem meg a kutyáimnak?
És mit szólnak ehhez az állatvédők? Vállat von

Ugyan már Nagyuram, hova gondol!

 Az erőszak, már rég a múlté.

..A XX. században született, m.emberek fegyvere, a SZÓ..  Kacsint ..
Ami, elég nagy lyukat üt ahhoz.., hogy megoldja a felmerülő problémáit..   Ördög  Ördög  Ördög .. 
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4540 Dátum: 2013. Július 25. - 18:27:07 »

.. Fejvakarás .. 
Segíteni sajnos nem tudok, 
Ettől függetlenül köszönöm!  Emelem

Attól félek, egyre gyakrabban kell majd ilyen értelmetlenségekkel szembenéznünk.
A közeli iskolában tanított matematikát egy 56-os születésű, fizika-kémia szakos, egyetemi diplomás barátom. Eltiltották egy ellenőrzés után, mondván, hogy nem a szakját tanítja. Ugye, mit is tudhat az általános iskolai matekról egy fizika szakos..? Ugyanígy  megvonták a "működési engedélyt" a némettanártól, akinek az anyanyelve német, lévén onnan házasodott ide, mert nem honosította a tanítói diplomáját. Szóval a hülyeségnek nincs határa.

A szakszerűségre visszatérve, talán nem elég tudományos, de megragadva egy hússütés alkalmát, leteszteltem a 12 centit. Sütöttünk húst, olyan módon, hogy raktam tüze, mikor leégett egy kőműveskanállak kockába túrtam a parazsat, majd 3 sor téglából építettem köré kávát. Olyan volt a hőfok, hogy nem a vaslapon, de a téglán is pezsgett a hús. Tettem közvetlen mellé egy darab csontszáraz, régi fenyőhasábot. Másnap még olyan forró hamu volt, hogy a neszkávéhoz vizet tudtam melegíteni rajta. A fenyő meg sem pörkölődött, csak kormos lett, ahol rések voltak a téglák közt. Na, ennyit a 12 cm-ről...
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #4541 Dátum: 2013. Július 25. - 18:29:40 »

Szia Zsolt68!

Ez a teszt, csak téged nyugtat meg.
Bár megoldást nem tudok a problémádra, de írok egy privátot...  Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4542 Dátum: 2013. Július 25. - 18:50:55 »

Szia Zsolt68!

Ez a teszt, csak téged nyugtat meg.
Bár megoldást nem tudok a problémádra, de írok egy privátot...  Wave

Köszönöm, előre is!  Wave
Mondtam, hogy nem tudományos igényű a kísérletem, ami megnyugtat, az inkább az, hogy száz évek óta így építkeznek, sőt, néha a 60 cm-es kőfalak,és a mellé épített szarufákat és födémgerendákat szaporítják is, ami statikai szempontból nagyon is érthető!
Az is megnyugtat (viszonylag!), hogy mikor a salgótarjáni öntöttvas kandallót megvettem,  csaknem 2,5 méteres vaskos füstcső kellett hozzá. A bútorok közelében megmértem a hőmérséklet, és meglepődve tapasztaltam, hogy 40 fok alattiak voltak arasznyi közelségben. Ami ugyan nem jó a bútornak, de messze áll a tűzveszélytől.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4543 Dátum: 2013. Július 25. - 19:19:58 »

Köszönöm, előre is!  Wave
Mondtam, hogy nem tudományos igényű a kísérletem, ami megnyugtat, az inkább az, hogy száz évek óta így építkeznek, sőt, néha a 60 cm-es kőfalak,és a mellé épített szarufákat és födémgerendákat szaporítják is, ami statikai szempontból nagyon is érthető!
Az is megnyugtat (viszonylag!), hogy mikor a salgótarjáni öntöttvas kandallót megvettem,  csaknem 2,5 méteres vaskos füstcső kellett hozzá. A bútorok közelében megmértem a hőmérséklet, és meglepődve tapasztaltam, hogy 40 fok alattiak voltak arasznyi közelségben. Ami ugyan nem jó a bútornak, de messze áll a tűzveszélytől.
Most nem állok neki keresgélni, de számtalanszor látni kandallót fa kiegészítőkkel.
A katasztrófavédelemnek nem szakmája a dolog de bötűt fosni nagyon tudnak. Elvégeznek egy háromnapos tanfolyamot és utána ők dirigálnak azoknak, akik egész életükben ezt csinálták.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #4544 Dátum: 2013. Július 25. - 19:39:37 »

Most nem állok neki keresgélni, de számtalanszor látni kandallót fa kiegészítőkkel.
A katasztrófavédelemnek nem szakmája a dolog de bötűt fosni nagyon tudnak. Elvégeznek egy háromnapos tanfolyamot és utána ők dirigálnak azoknak, akik egész életükben ezt csinálták.

És megmondják a frankót azoknak, akik tűzoltók.
Akik tényleg segítenek, küzdenek érted, értünk, meg bárkiért...
(És bár semmi közöm hozzájuk, de őket például nagyon tisztelem.)
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 ... 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 [303] 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: