Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917820 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #420 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 10:44:29 »

Sziasztok.Csak azt kérdezném, hogy mi a billentyűkódja annak, hogy a monitoron látott képet lekopírozzam? Hálás köszönet.
A funkció billentyüzetnél találsz olyant hogy "prt scr" print screner aztat megnyomod megnyitod pl a paintot és "ctrl v"  és ott lészen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #421 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 13:33:12 »

Köszönöm, működik.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #422 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:24:39 »

Kedves Vadásztársak!

Érkezett hozzám tegnap egy felajánlás és ezt szeretném veletek megosztani. A szomszédaink, egy nagyon rendes köztiszteletnek örvendő pedagógus házaspár, hosszú évek óta úgy marad életben, hogy működtet egy vállalkozást, egy savanyító üzemet. Nem óriási tételben, de értékesítésre, mindenféle házi savanyúságot készítenek. Jelenleg a káposztaféléknek van a szezonja, és heti szinten több konténer káposztalevél és torzsa termelődik náluk, ami kiváló lenne a vadnak zöld takarmánynak. Felajánlották már a győri állatkertnek, de nemleges válasz kaptak, az állatkert pénzt szeretne, és nem kaposztát. A helyi vadásztársaságoknak, de a két vadőr szerint a káposztaféléktől megfostosodnak az őzek???????????? /Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy ez csak a lustaság álcája?/ Hangsúlyozom nem rohadt, erjedt levelekről van szó, hanem egészséges, frissen levágottakról.  Felajánlják az ilyenkor kitermelődő leveles takarmányt bárkinek, aki hajlandó elszállítani. Minden hétvégén termelődik egy rakás friss ropogós torzsa és levél. Elsősorban a megyei vadásztársaságokra gondoltak, de tulajdonképpen bárkinek oda adják aki eljön érte. A savanyítás a tél közepéig is eltart, amikor már erdőn, mezőn nem igen van levél. Ha senki nem viszi el, akkor továbbra is megy a szemétbe, de gondolták inkább valalki hasznára lennének, ha lehet. Ha valakinek szüksége van rá keressen meg. 30/ 767 38 11 Üdv. Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #423 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:25:58 »

Bocsánat, kimarad, a település Győrszentiván.
Naplózva

Carpe Diem.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #424 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 14:10:42 »

A helyi vadásztársaságoknak, de a két vadőr szerint a káposztaféléktől megfostosodnak az őzek?????????

Én sem vagyok egy táplálkozásbiológus, de a káposztarepcében elég vígan lakomáznak a szarvasfélék. Kora tavaszi hirtelen átállás kivételével nem okoz hasmenést náluk.
Évek óta szeretném kipróbálni a takarmánykáposztát vadföldön, de még nem találtam vetőmagot, állítólag Móváron az egyetemen kísérleteztek vele jó eredménnyel. Kár, hogy kicsit messze van GYMS, a zalai szarvasok biztosan szeretnék a káposztatorzsát.
Eszembe jutott erről, jó pár éve a Balaton Fűszértnél "megpimpósodott" pár tonna narancs. Odaadták ingyen, kihordtuk szóróra. Megették a szarvasok az utolsó szemig, semmilyen gondot nem észleltünk. Az állatnak esze van. Ritkán eszik meg olyan természetes anyagot, amitől baja lenne.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #425 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 14:19:33 »

A helyi vadásztársaságoknak, de a két vadőr szerint a káposztaféléktől megfostosodnak az őzek?????????

Én sem vagyok egy táplálkozásbiológus, de a káposztarepcében elég vígan lakomáznak a szarvasfélék. Kora tavaszi hirtelen átállás kivételével nem okoz hasmenést náluk.
Évek óta szeretném kipróbálni a takarmánykáposztát vadföldön, de még nem találtam vetőmagot, állítólag Móváron az egyetemen kísérleteztek vele jó eredménnyel. Kár, hogy kicsit messze van GYMS, a zalai szarvasok biztosan szeretnék a káposztatorzsát.
Eszembe jutott erről, jó pár éve a Balaton Fűszértnél "megpimpósodott" pár tonna narancs. Odaadták ingyen, kihordtuk szóróra. Megették a szarvasok az utolsó szemig, semmilyen gondot nem észleltünk. Az állatnak esze van. Ritkán eszik meg olyan természetes anyagot, amitől baja lenne.

Hát én is így gondoltam. A fiaim az udvaron játszva néha kapnak egy-egy torzsát és örömmel rágcsálják, akkor pont a őzek lennének válogatósak. Gondoltam, hogy lusták eljönni érte, meg hát még talál az a vad magának bogarásznivalót, minek cipekedni. Kár, hogy addig nem tejed a logika, hogy az énekes madarakat sem csak télen etetjük. Na mindegy, hátha kell majd valakinek.
Üdv. Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #426 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 14:43:06 »

A fiaim az udvaron játszva néha kapnak egy-egy torzsát és örömmel rágcsálják...

Valaha össze is vesztek rajta a gyerekek.

"Mondd, mit érlel annak a sorsa,
ki családjáért dolgozik;
Veszekszenek, kié a torzsa,
és csak a nagy lány néz mozit;..."  /J.A./

Sokat elrágtunk mi is annak idején. Akkor még volt mivel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #427 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 15:39:06 »

Nos, a káposzta(vagyis inkább a káposztafélék) néha okozhatnak hasmenéses tüneteket, amelyek akkor jelentkeznek, ha az állat tartósan veszi magához ezt a táplálékot. A káposztában felhalmozódó mustársav okozza ezt. Ha kap mellé mást is, akkor nem lehet gond, inkább a téli etetéseknél kell vele vigyázni, mikor a rendszeres nagy mennyiségű táplálékot az etetőről veszik fel a vadak. Erre főként a tarlórépánál hívták fel a figyelmünk, de mondták, hogy a tak.káposzta is okozhat hasonlót. De-ismétlem-, csak ha szinte ezt eszi és tartósan a vad.

Lajos-miért nem mondtad, hogy neked Óvárról kell káposzta?  Bion Bion Bion Az egyik növ.termesztés tanárlánya évfolyamtársam és jó ismerősöm. Ha gondolod, írok neki egy mailt, hogy tudnak-e segíteni ez ügyben. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #428 Dátum: 2008. Október 01. - 09:41:48 »


Lajos-miért nem mondtad, hogy neked Óvárról kell káposzta?  Bion Bion Bion Az egyik növ.termesztés tanárlánya évfolyamtársam és jó ismerősöm. Ha gondolod, írok neki egy mailt, hogy tudnak-e segíteni ez ügyben. Wave

Tedd meg, légy szíves !
Olvasgattam ezt-azt és úgy tudom, az egyetemnek saját nemesítésű fajtája is van, Óvári akárhányas néven.
Vetőmagot viszont egyetlen, általam ismert forgalmazónál sem leltem. Sem Óvárit, sem másmilyet. Kipróbálnám 1-2 hektáron.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #429 Dátum: 2008. Október 01. - 09:56:52 »

Erre főként a tarlórépánál hívták fel a figyelmünk, de mondták, hogy a tak.káposzta is okozhat hasonlót. De-ismétlem-, csak ha szinte ezt eszi és tartósan a vad.


Azt megfigyeltem, hogy a tarlórépaföldön (fajta Horpácsi lila) a gím vizelete a rózsaszín és a lila közötti színárnyalatokat vett fel. Feltételezem, hogy a gyökér héjától. Sebzett vad keresésénél nagyon becsapós volt eleinte, folyton esőáztatta vérnyomnak hittük.
Komoly hasmenést sem az állatokon, sem a földön hagyott hullatékokon nem tapasztaltam, ami persze nem zárja ki, hogy folyamatos bezabálásnál előfordulhat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #430 Dátum: 2008. Október 01. - 11:47:40 »


Lajos-miért nem mondtad, hogy neked Óvárról kell káposzta?  Bion Bion Bion Az egyik növ.termesztés tanárlánya évfolyamtársam és jó ismerősöm. Ha gondolod, írok neki egy mailt, hogy tudnak-e segíteni ez ügyben. Wave

Tedd meg, légy szíves !
Olvasgattam ezt-azt és úgy tudom, az egyetemnek saját nemesítésű fajtája is van, Óvári akárhányas néven.
Vetőmagot viszont egyetlen, általam ismert forgalmazónál sem leltem. Sem Óvárit, sem másmilyet. Kipróbálnám 1-2 hektáron.
Na, most beszéltem a csajszival. Azt mondja,hogy valóban volt ilyen és ha lehet kapni, akkor a nemesítés-vezetőt kell megkérdezni. Ő az egyetem központi számán érhető el. Dr. Kajdi Ferencet kell hívni és Papp Virágra kell hivatkozni. Remélem közelebb kerültél a megoldáshoz!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2008. Október 01. - 16:40:53 »

srácok!
Levedlett kígyóbőrre lenne szükségem, vagy gyíkbőrre. Tudtok szerezni??? Sok is jöhet!
Köszi!
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #432 Dátum: 2008. Október 02. - 13:24:26 »

 Segítségeteket szeretném kérni!

Templomunknál jelentős kárt okoznak a galambok. Próbálkoztunk elektromos riasztóval, de annyit ér mint halottnak a csók. Valami használható, megoldást ha tudtok ajánlani, megköszönjük. Jöhet magánban is! (modokimre@vadkert.net)

Köszönettel: Modok Imre
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #433 Dátum: 2008. Október 02. - 13:33:55 »

Segítségeteket szeretném kérni!

Templomunknál jelentős kárt okoznak a galambok. Próbálkoztunk elektromos riasztóval, de annyit ér mint halottnak a csók. Valami használható, megoldást ha tudtok ajánlani, megköszönjük. Jöhet magánban is! (modokimre@vadkert.net)

Köszönettel: Modok Imre
Imre azt nem írtad meg hol fészkelnek ezek a fránya galambok.Mert ha bent a templomban ki kell
őket rekeszteni.Ha csak pihenni napozni akkor nehezebb a helyzet.Ha valamelyik solymász ismerősöd
egyszer-kétszer elmenne a madarával biztos leszoknának erről a helyről.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #434 Dátum: 2008. Október 02. - 14:03:55 »

Segítségeteket szeretném kérni!

Templomunknál jelentős kárt okoznak a galambok. Próbálkoztunk elektromos riasztóval, de annyit ér mint halottnak a csók. Valami használható, megoldást ha tudtok ajánlani, megköszönjük. Jöhet magánban is! (modokimre@vadkert.net)

Köszönettel: Modok Imre
Imre azt nem írtad meg hol fészkelnek ezek a fránya galambok.Mert ha bent a templomban ki kell
őket rekeszteni.Ha csak pihenni napozni akkor nehezebb a helyzet.Ha valamelyik solymász ismerősöd
egyszer-kétszer elmenne a madarával biztos leszoknának erről a helyről.

Igen igen. De sajna nincs solymász ismerősöm. Valami ilyesmire gondoltam én is. Többé-kevésbé sikerült kirekeszteni őket, de nem 100%-ban. Gondolom, ha kint lennének megzargatva, továbbállnának. Várom vállalkozó kedvű solymászok jelentkezését.  gyozo
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: