Oldalak: 1 ... 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917804 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4470 Dátum: 2013. Június 18. - 20:39:31 »

Balatonfüreden,vagy közvetlen környékén olcsó szállás érdekelne szombat estére 4 vagy 5 főre. (Gyerekekkel mennénk vetélkedőre...) Keresem a bookingon meg a szállás.hu de a legtöbb helyet csak több napra adnák ki...Ötleteket szívesen fogadok.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4471 Dátum: 2013. Június 18. - 22:03:33 »

Balatonfüreden,vagy közvetlen környékén olcsó szállás érdekelne szombat estére 4 vagy 5 főre. (Gyerekekkel mennénk vetélkedőre...) Keresem a bookingon meg a szállás.hu de a legtöbb helyet csak több napra adnák ki...Ötleteket szívesen fogadok.  Wave
Van egy ötletem:rájöttem,hogy van ott koli... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4472 Dátum: 2013. Június 18. - 23:02:43 »

"Van egy ötletem:rájöttem,hogy van ott koli..." , rossz esetben kóli is . . . !   Vállat von  OOO
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4473 Dátum: 2013. Június 19. - 07:35:32 »

8 évig voltam kolis és egyszer sem kólis...talán pont ezért. Ellenállóbb a szervezet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #4474 Dátum: 2013. Június 19. - 10:44:51 »

Ha egy olyan vadász okozta, akinek van vadászjegye, egyben felelősségbiztosítása, illetve ez vadászati tevékenység közben történt, akkor jár a kártérítés.
Ha magadnak törted el, akkor ez nem fizet semmit.
Ugyan úgy, mint a KGFB.
 Wave

Beszarás...
Nem rossz projekt 55 ezer vadász után 5 éven keresztül (annyi időre kötöttek szerződést) beszedni a kis pénzt...
Ja, a faszi 24 órája elérhetetlen...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #4475 Dátum: 2013. Június 19. - 10:49:48 »

Ha egy olyan vadász okozta, akinek van vadászjegye, egyben felelősségbiztosítása, illetve ez vadászati tevékenység közben történt, akkor jár a kártérítés.
Ha magadnak törted el, akkor ez nem fizet semmit.
Ugyan úgy, mint a KGFB.
 Wave

Nekszte fráge:
a vadászatra való utazás vadászati tevékenység?
Gondolok itt a munkahelyre utazás- baleset= munkahelyi baleset
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4476 Dátum: 2013. Június 19. - 16:43:33 »

A nagyvázsonyi Kinizsi Vt-től nincs a fórumon valaki??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #4477 Dátum: 2013. Június 20. - 09:11:08 »

Sziasztok!

Régen voltam a fórumon, nagyon sokat olvastam, hétvége óta vagyok itthon mert sajnos kikényszerített az élet külföldre.
Abban kérnék segítséget, hogy mi a menete a fegyvertartási visszaszerzésének? Biztos van fórumtársak között olyan személy illetve jobban jártas vadásztárs aki segítséget tanácsot tud adni.
Lejárt a fegyvertartásim, és igen az én hibám, mert nem nézegettem minden nap az engedély lapjait mint nagymamám a Bibliát.
Mivel és a sógóroknál töltöttem az időmet márciustól , ottani kolléga édesapjával összehozott a véletlen aki szintén vadász és Ausztria magasabb hegyeiben űzi a vadat. Szó szót követett már a fegyverszekrényt is átnéztük ás a fegyvertartási is kézbe került. Ekkor vert ki a veríték!!!! Telefon a keszthelyi kapitányságra.Konzultáció a fegyverügyissel.  Írjak egy kérelmet mikor érek haza és amint itthon vagyok menjek a kapitányságra.Levél megírva posta . Telik az idő várom a hazautazás időpontját mivel páromat és két csemetémet hagytam otthon.
Telefon a levél elküldése után 2.5 héttel.
-Megkaptuk levelét ,de ilyen nem lehetséges.
-Nem?? Önöket hívtam ,a fegyverügyi előadó mondta hogy kérelem és ha otthon vagyok az orvosi igazolással menjek a kapitányságra.
-Én nem tudok ilyen lehetőségről
-De Önökkel beszéltem nem én találtam ki.
-Nem velem beszélt.
-Ha visszavonja ,hogy tudom minél előbb a kérelmet beadni és fegyvereimet visszakapni,mivel 23.-án utazok megint és csak augusztusban jövök?
-Járjon utána
Zárta rövidre,"tanácsot" adva a hölgy.
Mindegy mivel én jeleztem neki hogy 06. 15.-én jövök haza és a következő /e-heti /kedden tudok bemenni legelőször a végztés 14.-ei dátummal itt van a kezemben.
Most megyek a kapitányságra és viszem neki a fegyvereket.
Tudna valaki segíteni hogy mi a sorrend?
Háziorvos,annak az orvosi igazolása mennyi ideig jó,pszichológusi vizsgálat? Kérelem beadáshoz mindkettő igazolás kell-e ?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Tamás

U.i.:
csak arányaiban a rendőrség munkájáról.És nem akarok senkit megbántani csak a súlyát szeretném éreztetni és a mérlegen elhelyezni a dolgokat.
Baranyai társaságnál vagyok tag,de lehet hogy ezzel a bevonással a kisasszony egy "kisebb" vagyont szed ki a zsebemből mert megint egy belépési díjra nincs keret.
Itt egy területhatáron lévő aszfaltos úton ahol jobbra balra erdő illetve 40-50 széles füves legelők vannak az éjszakai órákban  a rendőrök megállítottak egy személyautót ahol az anyós ülésen a személy betöltött fegyverrel ,fegyverlámpával utazott.Ja és tag sem volt  kb 200km sugarú körben.
Pénzbüntetés aminek mértéke 5 számjegyű és számtani alapokat figyelembe véve lefelé kerekítendő.......
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4478 Dátum: 2013. Június 21. - 19:38:44 »

 A vadmaccsok okán kérnék egy kis segítséget, ha van köztettek állatorvos. Szóval a semmi szín alatt nem hajlandóak szilárd kaját magukhozvenni. Se főtt darálthúst, se halat, se főtt tojást, se Wishkas prémium juniort, se semmit. Már kínomban nyerstojást keverek a bébitápszerbe és úgy etetek, de csak és kizárólag a cumiból hajlandóak enni, holott már legalább 5 hetesek. Mit tegyek?
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4479 Dátum: 2013. Június 21. - 20:05:42 »

A vadmaccsok okán kérnék egy kis segítséget, ha van köztettek állatorvos. Szóval a semmi szín alatt nem hajlandóak szilárd kaját magukhozvenni. Se főtt darálthúst, se halat, se főtt tojást, se Wishkas prémium juniort, se semmit. Már kínomban nyerstojást keverek a bébitápszerbe és úgy etetek, de csak és kizárólag a cumiból hajlandóak enni, holott már legalább 5 hetesek. Mit tegyek?
"Évente egyszer, 53-70 napos vemhesség után születnek meg a kiscicák. A mama sziklabarlangba, vagy föld üregben hozza világra a kölyköket. A szemük -mint minden macskának - 9-11 nap múlva nyílik ki. Már 3-4 hetesen harciasan, foggal, karommal védelmezik magukat a betolakodókkal szemben. Hat hétig szopnak, 2 hónaposan már vadászni tanulnak. Az anyjukkal 6-8 hónapig maradnak, de azután az anya elkergeti a kölyköket. Csak akkor szül a nőstény kétszer az év folyamán, ha elveszítette a kölykeit."

Forrás: http://www.haziallat.hu/macska/macskafajtak/vadallat-europai-vadmacska-nagymacska/2304/

P.s.: google még mindig a barátunk Kacsint
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4480 Dátum: 2013. Június 21. - 20:15:58 »

 Jó-jó ezt én is tudtam, csak úgy túnik a bébitápszer már kezd kevés lenni nekik. Különben is olyan fogaik vannak mint a tű. Igazán vehetnék már a fáradtságot, hogy valami szilárdat is csócsáljanak.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4481 Dátum: 2013. Június 21. - 20:24:37 »

Mostmár csak idő kérdése szerintem. Kacsint

Fotókat tehetnél fel róluk Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #4482 Dátum: 2013. Június 22. - 14:19:22 »

A vadmaccsok okán kérnék egy kis segítséget, ha van köztettek állatorvos. Szóval a semmi szín alatt nem hajlandóak szilárd kaját magukhozvenni. Se főtt darálthúst, se halat, se főtt tojást, se Wishkas prémium juniort, se semmit. Már kínomban nyerstojást keverek a bébitápszerbe és úgy etetek, de csak és kizárólag a cumiból hajlandóak enni, holott már legalább 5 hetesek. Mit tegyek?

Nyers máj?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4483 Dátum: 2013. Június 22. - 15:05:56 »

A vadmaccsok okán kérnék egy kis segítséget, ha van köztettek állatorvos. Szóval a semmi szín alatt nem hajlandóak szilárd kaját magukhozvenni. Se főtt darálthúst, se halat, se főtt tojást, se Wishkas prémium juniort, se semmit. Már kínomban nyerstojást keverek a bébitápszerbe és úgy etetek, de csak és kizárólag a cumiból hajlandóak enni, holott már legalább 5 hetesek. Mit tegyek?
Még egy kis idő és garantáltan kipakolják a kamrát ! Vigyorog
Naplózva
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #4484 Dátum: 2013. Június 22. - 17:22:13 »

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy mit tudtok a "közterületen" való alvásról?
Milyen törvények hatáskörébe tartozik, mennyire / milyen
feltételek teljesülése esetén számít szabálysértésnek, esetleg
bűnténynek? Itt elsősorban mondjuk az erdőben való sátorozást
értem túra alkalmával, tehát egy éjszaka egy helyen. Minden
kapcsolódó információt köszönök!

Tisztelettel: Davise  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: