Oldalak: 1 ... 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917848 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4215 Dátum: 2013. Március 21. - 10:25:12 »


Jómagam is kóstoltam ezeket, nagyon finomak.

Ez azért elég sokmindent megmagyaráz veled kapcsolatban... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4216 Dátum: 2013. Március 21. - 10:35:50 »

Nagyon negatívok vagytok ezzel a gyümölcsbor témával kapcsolatban.....
Ittam én is I.o. német almabort.  Igen
De itt a kérdés az volt, hogy kinek mi jut eszébe?
Én már csak olyan maradi vagyok, hogy ha BOR, akkor SZŐLŐ.
(Ha meggy, akkor meg pite Vigyorog)
 Wave
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4217 Dátum: 2013. Március 21. - 10:38:37 »


Én már csak olyan maradi vagyok, hogy ha BOR, akkor SZŐLŐ.

Látszik, nem vagy jó üzletember... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4218 Dátum: 2013. Március 21. - 10:39:32 »

A szőlő nem gyümölcs  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #4219 Dátum: 2013. Március 21. - 10:44:32 »

Ittam én is I.o. német almabort.  Igen
De itt a kérdés az volt, hogy kinek mi jut eszébe?
Én már csak olyan maradi vagyok, hogy ha BOR, akkor SZŐLŐ.
(Ha meggy, akkor meg pite Vigyorog)
 Wave
 
Itthon én is ezeket az elveket vallom, ellenben egyszer elvittek Bristolban egy helyre ahol csak cider volt, de az vagy harminc féle. A csapos nagyon kedvesen megkóstoltatott velem öt-hat félét mire kitaláltam melyiket kérem. Nagyon kellemes ital volt, de egyértelműen nem az amit mi bornak hívunk Mosolyog

Boar, az eltarthatóságot én sem tudom hogyan oldják meg, de azt mondták, hogy az "igazi" cider az nem bubis, én is olyat ittam. Ugyanolyan pumpás csapból jött mint az angol sörök.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4220 Dátum: 2013. Március 21. - 10:50:33 »

Ittam én is I.o. német almabort.  Igen
De itt a kérdés az volt, hogy kinek mi jut eszébe?
Én már csak olyan maradi vagyok, hogy ha BOR, akkor SZŐLŐ.
(Ha meggy, akkor meg pite Vigyorog)
 Wave
 

Ez azért elég sokmindent megmagyaráz veled kapcsolatban... Ördög Ördög Ördög

..Pont.   Ördög  Ördög  Ördög ..
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #4221 Dátum: 2013. Március 21. - 10:59:51 »

Ez azért elég sokmindent megmagyaráz veled kapcsolatban... Ördög Ördög Ördög

Öööö...te kóstoltad?

..Pont.   Ördög  Ördög  Ördög ..

Oké, Felség, értjük, csak a tablettákat ne felejtsd, mert már 11 óra... Kacsint
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4222 Dátum: 2013. Március 21. - 11:06:16 »



Boar, az eltarthatóságot én sem tudom hogyan oldják meg, de azt mondták, hogy az "igazi" cider az nem bubis, én is olyat ittam.
A szakirodalom szerint a cidert nem hagyják a kádban teljesen kierjedni hanem hordózzák(vagy eleve pezsgőspalackban erjesztik) és a maradék cukor ott erjed, levegőtől elzárt környezetben, ettől lesz bubis.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4223 Dátum: 2013. Március 21. - 11:18:28 »

Oké, Felség, értjük, csak a tablettákat ne felejtsd, mert már 11 óra... Kacsint
[/quote]

..HuuB+!..  ..de jó,hogy szóltál!..  Meghajol ..  ..most látom csak,hogy elfogyott!  ..rohanok is.., és gyorsan felíratom.  Kacsint ..
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4224 Dátum: 2013. Március 21. - 13:15:29 »

És erről hányan tájékoztatták a vadőröket????????
De ez igy igaz csak ez is a hivatásosok zsirja.

Szervusz Vadász75! Emelem

Te akartad, és azt hiszem, most nem nyerem el a tetszésedet!

Ez a "hivatásosok zsírja" egy elég süket duma, és szerintem -főleg itt- nagyon sokaknak nem jön be.
Azt sem értem, ugyan miért kellene mindenkinek a figyelmét felhívni arra, hogy a saját erkölcsi bizonyítványát csak neki van joga kikérni. A számlával, és a fizetéssel kapcsolatosan az a véleményem, hogy ez a csere alapfeltétele annak, hogy végezhesd a munkádat. Tehát, ha kifizeti helyetted a vadásztársaság, akkor csak jól jártál! Ugyan úgy alapfeltétele az pszichológiai vizsgálat is, amit szintén a munkáltató szokott kifizetni. Kérdezem én, hány olyan munkakört ismersz, ahol a munkáltató téríti az alapvető feltételek költségeit? Eleve fel sem vesz ezek nélkül!
Nyöszörögni, hepciáskodni lehet, de előtte gondolkodni kellene. Eddig az volt a baj, hogy a hivatásos vadászoknak nincsen semmi jogköre, nem intézkedhet. Most van valami előrelépés, most az a baj, hogy fizetni kell érte, továbbképzésre kell menni,.....
Elég sok lehetőségem volt álláshirdetésre jelentkezőkkel elbeszélgetnem. Megdöbbentő volt!
Volt aki azt kérdezte, hogy fizetjük e a szolgálati lakásának a villany és fűtésszámláját? Volt aki azt, hogy korlátlan e a telefonhasználat, igénybe veheti e a vt terepjáróját esetleges bérszállításokhoz? (a faluba fa, sóder, és egyéb rendelésekkor) Volt, aki minden pénteken, szombaton, és vasárnap el akart utazni a 170 kilométerre lakó barátnőjéhez, volt aki azt kérdezte, hány trófeás vadat lőhet évente, és a vaddisznó, ha lő az övé e, vagy le kell adni?
Akár milyen hihetetlen, egyetlen egy jelölt volt, aki azt kérdezte, hogy mi az elvárás, kaphat e egy alap és házi-szabályt elolvasásra mielőtt dönt, és hogy mi az amit mi tudunk biztosítani.  

Más: Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a vadászatnak mind a két oldalát csináltam. Igaz a "vadőrséget" csak nagyon rövid ideig, de azóta is napi kapcsolatom van nagyon sok hivatásossal!
Bár lehet (sőt biztosan) nem lesz népszerű amit írok, de semmivel több normális "vadőrt" nem találtam, mint normális vadászt! Persze %-os arányban. Sőt, azt is ki merem jelenteni, hogy egyre hígul a szakma, és egyre többen hiszik azt, hogy a hivatásos vadásznak egyetlen feladata a puskával a vállán vadászgatni. Aztán mikor rájön, hogy Uram bocsá dolgozni is kell legalább napi 6-8 órát keményen, akkor kezd a szőlő savanyodni! Persze EZ sem általános, mint az sem, hogy minden vadász link!  Elmondhatom, hogy rakodtam életem során vagont, takarítottam lépcsőházat,(munka és tanulás mellet)  dolgoztam normában, feleltem cca 30-60 ember munkájáért, és nagyon jól tudom, mi fér bele 8 órába!  És, azt sem szabad elfelejteni, hogy ki a munkavállaló és ki a munkaadó! A vadásztársaság tagja elsősorban azért fizet, hogy egyre kevesebb szabadidejében vadásszon, és azért is fizet alkalmazottat, hogy sok dolgot levegyen a válláról! Ez természetesen nem azt jelenti, hogy csak neki kell dolgozni, és a vadászoknak nem kell részt venni a munkában.
Az, hogy valakinek még a vadászkutya is dirigál az azért magáért beszél. Azokat a hivatásos vadászokat (van itt a fórumon is jó pár) akik valóban a szakma csúcsán vannak, azokat el-, és megbecsülik! Persze vannak ellentétek, de azt is lehet kezelni. Talán nem abból kellene kiindulnia soknak, hogy én vagyok a szakember, az összes  "(Nem) tisztelt" vadász pedig nem ért semmihez. Ameddig ilyen a véleményed a munkaadódról, vadásztársaidról, talán nem is kellene tiszteletet várnod! Előszór azt kellene sokaknak tudomásul venni, hogy ez is egy munkahely,minden nyűgével és bajával, és ugyan úgy kell dolgozni min máshol! De talán az sem a tisztelet kivívásának a legjobb módja amikor a "vadőr" együtt fetreng részegen a vadásztagokkal!  Itt szoktam én tartásról beszélni!  
 Próbáljál te egy  vállalkozó munkáltatódnak ellent mondani, megkérdőjelezni az utasítását, és másnap már be sem kell menned! Pedig előfordul nagyon sokszor, hogy ott is a beosztott  nagyobb szakmai végzettséggel rendelkezik. Tudod, a tiszteletet, elismerést az élet minden területén ki kell érdemelni, az nem úgy terem mint a gaz. Ha neked ilyen markáns véleményed van a társaság tagjairól és ezt még hangoztatod is, azon csodálkozok, hogy még van munkahelyed! Ha pedig valóban minden olyan borzalmas, akkor munkahelyet kell változtatni.

Aztán még egy! Az, hogy nem vagy titkárnő, azt értjük. Azt már nem, hogy igényed sincs rá, hogy ennyi figyelmeztetés után törekedj a magyarul, helyesen írni!
Messze áll tőlem, hogy bárki munkájáról, szakmai tudásáról, viselkedéséről ismeretlenül véleményt mondjak. Te azt kérted, hogy nyugodtan írjam le, az sem baj ha nem kedvező!  A munkádról véleményt mondani nem tudok, és nem is akarok.De, én azt tanultam, hogy aki igénytelen a fogalmazásában, beszédében, írásában, öltözködésében, az általában a munkájában is. Ami nekem most lejön, az egy hőbörgés, egy elégedetlenség, (nem akarlak megsérteni, de talán még egy kis pálinka is) meg az, hogy ahogy a fórumon elnézem, azért nagyon nagy panaszra nem lehet okod, ha reggel, délben, este itt tudsz fórumozni!

Vadászterülettel: Attila Wave

Ui:  Ezt nem vitaindítónak szántam, hanem Vadász75 kérésére mondtam el a véleményemet! Vigyorog


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #4225 Dátum: 2013. Március 21. - 15:13:59 »

Ittam én is I.o. német almabort.  Igen
De itt a kérdés az volt, hogy kinek mi jut eszébe?
Én már csak olyan maradi vagyok, hogy ha BOR, akkor SZŐLŐ.
(Ha meggy, akkor meg pite Vigyorog)
 Wave
 

Gyümölcsbor ügyében köszönöm mindekinek a választ! Csaba válaszára gondoltam leginkább, és gyanítom, hogy fedi legjobban a közvéleményt!
Még egyszer köszönöm!
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4226 Dátum: 2013. Március 21. - 20:51:36 »

Szervusz Vadász75! Emelem

Te akartad, és azt hiszem, most nem nyerem el a tetszésedet!

Ez a "hivatásosok zsírja" egy elég süket duma, és szerintem -főleg itt- nagyon sokaknak nem jön be.
Azt sem értem, ugyan miért kellene mindenkinek a figyelmét felhívni arra, hogy a saját erkölcsi bizonyítványát csak neki van joga kikérni. A számlával, és a fizetéssel kapcsolatosan az a véleményem, hogy ez a csere alapfeltétele annak, hogy végezhesd a munkádat. Tehát, ha kifizeti helyetted a vadásztársaság, akkor csak jól jártál! Ugyan úgy alapfeltétele az pszichológiai vizsgálat is, amit szintén a munkáltató szokott kifizetni. Kérdezem én, hány olyan munkakört ismersz, ahol a munkáltató téríti az alapvető feltételek költségeit? Eleve fel sem vesz ezek nélkül!
Nyöszörögni, hepciáskodni lehet, de előtte gondolkodni kellene. Eddig az volt a baj, hogy a hivatásos vadászoknak nincsen semmi jogköre, nem intézkedhet. Most van valami előrelépés, most az a baj, hogy fizetni kell érte, továbbképzésre kell menni,.....
Elég sok lehetőségem volt álláshirdetésre jelentkezőkkel elbeszélgetnem. Megdöbbentő volt!
Volt aki azt kérdezte, hogy fizetjük e a szolgálati lakásának a villany és fűtésszámláját? Volt aki azt, hogy korlátlan e a telefonhasználat, igénybe veheti e a vt terepjáróját esetleges bérszállításokhoz? (a faluba fa, sóder, és egyéb rendelésekkor) Volt, aki minden pénteken, szombaton, és vasárnap el akart utazni a 170 kilométerre lakó barátnőjéhez, volt aki azt kérdezte, hány trófeás vadat lőhet évente, és a vaddisznó, ha lő az övé e, vagy le kell adni?
Akár milyen hihetetlen, egyetlen egy jelölt volt, aki azt kérdezte, hogy mi az elvárás, kaphat e egy alap és házi-szabályt elolvasásra mielőtt dönt, és hogy mi az amit mi tudunk biztosítani. 

Más: Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a vadászatnak mind a két oldalát csináltam. Igaz a "vadőrséget" csak nagyon rövid ideig, de azóta is napi kapcsolatom van nagyon sok hivatásossal!
Bár lehet (sőt biztosan) nem lesz népszerű amit írok, de semmivel több normális "vadőrt" nem találtam, mint normális vadászt! Persze %-os arányban. Sőt, azt is ki merem jelenteni, hogy egyre hígul a szakma, és egyre többen hiszik azt, hogy a hivatásos vadásznak egyetlen feladata a puskával a vállán vadászgatni. Aztán mikor rájön, hogy Uram bocsá dolgozni is kell legalább napi 6-8 órát keményen, akkor kezd a szőlő savanyodni! Persze EZ sem általános, mint az sem, hogy minden vadász link!  Elmondhatom, hogy rakodtam életem során vagont, takarítottam lépcsőházat,(munka és tanulás mellet)  dolgoztam normában, feleltem cca 30-60 ember munkájáért, és nagyon jól tudom, mi fér bele 8 órába!  És, azt sem szabad elfelejteni, hogy ki a munkavállaló és ki a munkaadó! A vadásztársaság tagja elsősorban azért fizet, hogy egyre kevesebb szabadidejében vadásszon, és azért is fizet alkalmazottat, hogy sok dolgot levegyen a válláról! Ez természetesen nem azt jelenti, hogy csak neki kell dolgozni, és a vadászoknak nem kell részt venni a munkában.
Az, hogy valakinek még a vadászkutya is dirigál az azért magáért beszél. Azokat a hivatásos vadászokat (van itt a fórumon is jó pár) akik valóban a szakma csúcsán vannak, azokat el-, és megbecsülik! Persze vannak ellentétek, de azt is lehet kezelni. Talán nem abból kellene kiindulnia soknak, hogy én vagyok a szakember, az összes  "(Nem) tisztelt" vadász pedig nem ért semmihez. Ameddig ilyen a véleményed a munkaadódról, vadásztársaidról, talán nem is kellene tiszteletet várnod! Előszór azt kellene sokaknak tudomásul venni, hogy ez is egy munkahely,minden nyűgével és bajával, és ugyan úgy kell dolgozni min máshol! De talán az sem a tisztelet kivívásának a legjobb módja amikor a "vadőr" együtt fetreng részegen a vadásztagokkal!  Itt szoktam én tartásról beszélni! 
 Próbáljál te egy  vállalkozó munkáltatódnak ellent mondani, megkérdőjelezni az utasítását, és másnap már be sem kell menned! Pedig előfordul nagyon sokszor, hogy ott is a beosztott  nagyobb szakmai végzettséggel rendelkezik. Tudod, a tiszteletet, elismerést az élet minden területén ki kell érdemelni, az nem úgy terem mint a gaz. Ha neked ilyen markáns véleményed van a társaság tagjairól és ezt még hangoztatod is, azon csodálkozok, hogy még van munkahelyed! Ha pedig valóban minden olyan borzalmas, akkor munkahelyet kell változtatni.

Aztán még egy! Az, hogy nem vagy titkárnő, azt értjük. Azt már nem, hogy igényed sincs rá, hogy ennyi figyelmeztetés után törekedj a magyarul, helyesen írni!
Messze áll tőlem, hogy bárki munkájáról, szakmai tudásáról, viselkedéséről ismeretlenül véleményt mondjak. Te azt kérted, hogy nyugodtan írjam le, az sem baj ha nem kedvező!  A munkádról véleményt mondani nem tudok, és nem is akarok.De, én azt tanultam, hogy aki igénytelen a fogalmazásában, beszédében, írásában, öltözködésében, az általában a munkájában is. Ami nekem most lejön, az egy hőbörgés, egy elégedetlenség, (nem akarlak megsérteni, de talán még egy kis pálinka is) meg az, hogy ahogy a fórumon elnézem, azért nagyon nagy panaszra nem lehet okod, ha reggel, délben, este itt tudsz fórumozni!

Vadászterülettel: Attila Wave

Ui:  Ezt nem vitaindítónak szántam, hanem Vadász75 kérésére mondtam el a véleményemet! Vigyorog



Szevasz Attila .
Köszönöm a választ.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4227 Dátum: 2013. Március 22. - 09:34:54 »

azt is ki merem jelenteni, hogy egyre hígul a szakma, és egyre többen hiszik azt, hogy a hivatásos vadásznak egyetlen feladata a puskával a vállán vadászgatni.
Igen Igen Igen
Régen is így volt , de talán ma még silányabb a gárda ! ! !  Meglepődött  Meglepődött  Nyihi
Tisztelet a ... stb-stb-stb .
 Emelem

Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4228 Dátum: 2013. Március 22. - 19:55:43 »

Hej?
Talán meg kellene fizetni az arra érdemeseket, kifizetni a lődíjat, benzinpénzt, ruhát, és EMBERSZÁMBA venni...
Talán...


 S.Peti


S.Peti meg mentetted azt a kicsike hitemet.

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4229 Dátum: 2013. Március 23. - 15:18:52 »

Érdekes !!!
Az első nagyvadas vt.-nél három havi fizetésemmel lógtak , amikor azt mondták hogy menjek és lőjek disznóból pénzt a kasszába . . . !  Nem
A másodiknál kifizették a lakást , a rezsit , a lődíjat , autót benzinnel , javítással , vadásztatási prémiumot (a lövetett vad trófea- és húsértékének 10%-a), illetményföldet , illetményfát , ruhát , kutyatartást , 3 fegyvert , távcsövet stb, !  Igen Igen Igen
Egy feltétel volt , - - - keressem meg rá a pénzt !!!   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: