Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917848 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4065 Dátum: 2013. Január 01. - 23:33:33 »

Főleg, ha apró gyöngykavicsot is teszel hozzá...
Azt a fogkrémedbe gondoltam... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pinti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Új üzenet #4066 Dátum: 2013. Január 02. - 19:57:03 »

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy a lézeres hidegbelövőt nem mindegy hogy hogyan dugom a puska csövébe? Ugyanis, ha úgy dugom bele, hogy felfelé áll a belövőn a kapcsoló, akkor azt mutatja, hogy jobbra visz és alá, ha úgy dugom be, hogy lefelé áll a kapcsoló akkor viszont azt mutatja, hogy balra visz és fölé?! Addig nem akarom össze, vissza állítgatni….. Előre is köszi a segítséget.
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #4067 Dátum: 2013. Január 02. - 20:06:48 »

Köszönöm a segítségeteket desztillált vízzel kimostam  a lámpát, a kezem elzsibbadt úgy szorítottam hogy le ne ejtsem mivel a Terrano  burája arany árba van.Ezután kicsavartam az asszony kezéből a hajszárítót megszárítottam , tökéletes lett mint én magam  Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #4068 Dátum: 2013. Január 02. - 20:15:46 »

Köszönöm a segítségeteket desztillált vízzel kimostam  a lámpát, a kezem elzsibbadt úgy szorítottam hogy le ne ejtsem mivel a Terrano  burája arany árba van.Ezután kicsavartam az asszony kezéből a hajszárítót megszárítottam , tökéletes lett mint én magam  Emelem

 Ördög Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4069 Dátum: 2013. Január 02. - 20:19:48 »

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy a lézeres hidegbelövőt nem mindegy hogy hogyan dugom a puska csövébe? Ugyanis, ha úgy dugom bele, hogy felfelé áll a belövőn a kapcsoló, akkor azt mutatja, hogy jobbra visz és alá, ha úgy dugom be, hogy lefelé áll a kapcsoló akkor viszont azt mutatja, hogy balra visz és fölé?! Addig nem akarom össze, vissza állítgatni….. Előre is köszi a segítséget.

Nahát én pont ezért nem használom ! Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4070 Dátum: 2013. Január 03. - 07:58:05 »

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy a lézeres hidegbelövőt nem mindegy hogy hogyan dugom a puska csövébe? Ugyanis, ha úgy dugom bele, hogy felfelé áll a belövőn a kapcsoló, akkor azt mutatja, hogy jobbra visz és alá, ha úgy dugom be, hogy lefelé áll a kapcsoló akkor viszont azt mutatja, hogy balra visz és fölé?! Addig nem akarom össze, vissza állítgatni….. Előre is köszi a segítséget.


Hát persze hogy ne mindegy, hogyan dugod be... Vigyorog

Komolyra fordítva, lőtér, céltábla, aztán meglátod, hova hord a puska. Fénynyalábra tényleg értelmetlen lenne eltekergetni, mert - gondolom - nem megvilágítani akarod a disznót.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4071 Dátum: 2013. Január 05. - 12:05:21 »

Üdvözlet!    Egy nagyon jó Barátom kérdezte ezt tőlem(de én nem tudtam konkrétan válaszolni rá) !  Ő  fegyvervizsgával(sörét, golyós) és vadászvizsgával  rendelkezik, 97-ben vizsgázott Veszprémben, arra az évre ki is váltotta a vadászjegyét, fegyvert vásárolt, vadászott! A rá következő évben , kiment külföldre dolgozni , ezért vadászjegyet nem váltott , a fegyvert(eket) már 98 január első heteiben el is adta, azóta nem foglakozott vadászattal!  A minap találkoztam vele, és meséli hogy volt bent a kamaránál , hogy jövőre szeretne vadászjegyet váltani és újra vadászni!  Vitte minden papírját, erre azt a választ kapta, hogy SAJNOS ÚJRA KELL VIZSGÁZNIA, utána bement a rendőrségre, ott azt mondták hogy a fegyvervizsgája érvényes!  Most akkor ez hogyan van??   A fegyvervizsga érvényes ,az ÁLLAMI vadászvizsga meg nem??     Tud valaki  erről valamit?   
                      Nos a Barátom , utanajárt a dolognak! Ezt a választ kapta: Sajnos újra le kell tennie a vadászvizsgát!  Ezt azzal magyarázták hogy, ha valaki leteszi a vadászvizsgát  és a vizsga időpontjátol  2éven belül nem vált vadászjegyet ,és nem vásárol fegyvert,annak újra le kell tenni az állami vadászvizsgát, vagy ha vált vadászjegyet stb-stb, de  valami oknál fogva nem hosszabitja meg  (visszadja, bevonják, nincs rá pénze stb) , és 2 éven belül nem váltja, ki újra annak szintén újra le kell tennie az állami vadászvizsgát!     
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4072 Dátum: 2013. Január 05. - 12:46:34 »

                      Nos a Barátom , utanajárt a dolognak! Ezt a választ kapta: Sajnos újra le kell tennie a vadászvizsgát!  Ezt azzal magyarázták hogy, ha valaki leteszi a vadászvizsgát  és a vizsga időpontjátol  2éven belül nem vált vadászjegyet ,és nem vásárol fegyvert,annak újra le kell tenni az állami vadászvizsgát, vagy ha vált vadászjegyet stb-stb, de  valami oknál fogva nem hosszabitja meg  (visszadja, bevonják, nincs rá pénze stb) , és 2 éven belül nem váltja, ki újra annak szintén újra le kell tennie az állami vadászvizsgát!     

Szia!
Ez szerintem egy kitalált baromság, kíváncsi vagyok, honnan a ...... szopták ezt ki!!
Kérd meg légyszí a barátodat, hogy kérdezze már meg, hogy ezt milyen rendeletben, törvényben, stb olvasták!  Ugyan adják már meg ennek a számát!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4073 Dátum: 2013. Január 05. - 14:42:09 »

Szia!
Ez szerintem egy kitalált baromság, kíváncsi vagyok, honnan a ...... szopták ezt ki!!
Kérd meg légyszí a barátodat, hogy kérdezze már meg, hogy ezt milyen rendeletben, törvényben, stb olvasták!  Ugyan adják már meg ennek a számát!

         Szia Attila! Hivatkoztak valami  törvényrendeletre , de sajna én nem jegyeztem meg , de megkérdezem, a haver felírta!  A szomszéd faluban is van két srác ők szintén igy jártak ,2009-ben vizsgáztak tavaly akartak vadászjegyet váltani fegyvert venni, stb , és ugyanerre való hivatkozással nem kaptak ! nekik is azt mondták hogy törvényileg ez le van irva, és hogy a vadászvizsgán ezt el is mondták!   Vállat von   
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #4074 Dátum: 2013. Január 05. - 16:18:22 »

Én úgy tudom, hogy csak akkor kell újravizsgázni, ha bevonták az engedélyeket....
A 2 évet pedig alapból hülyeségnek tartom és meg is tudom cáfolni, ugyanis egy barátom most váltja ki a fegyvertartásiját és több mint 3 éve vizsgázott, azóta nem csinált semmit, most kezdte el a pszichológiai vizsgát...stb, de senki egy szóval nem mondta neki, hogy nem válthatja ki. Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4075 Dátum: 2013. Január 05. - 16:50:13 »

         Szia Attila! Hivatkoztak valami  törvényrendeletre , de sajna én nem jegyeztem meg , de megkérdezem, a haver felírta!  A szomszéd faluban is van két srác ők szintén igy jártak ,2009-ben vizsgáztak tavaly akartak vadászjegyet váltani fegyvert venni, stb , és ugyanerre való hivatkozással nem kaptak ! nekik is azt mondták hogy törvényileg ez le van irva, és hogy a vadászvizsgán ezt el is mondták!   Vállat von   
          Dolgom akadt a szomszéd faluba , gondoltam ha már arra járok felkeresem az egyik srácot (láttam a kocsiját a ház elött) !  Elmondta  hogy ő már nem lakik itt , elköltözött a barátnőjéhez , egy pár faluval odébb , az a falu már másik megyéhez tartozik ! És hogy ott bement az ottani vadászati szerv-hez ,  és szó nélkül kiálitották neki a vadászjegyét!             Úgy látszik csak ebben a megyébe (Veszprém)  szarakodnak ezzel!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4076 Dátum: 2013. Január 05. - 17:01:40 »

Valamikor ritt-nek írtam azt,hogy újra kell vizsgáznia,ugyanezért. Azért mert olvastam valahol,ugyanezt a két éves megkötést. (Édesapám miatt jártam utána anno.) De akkor vita lett belőle,ráadásul nem is találtam sehol azt a jogszabályt amire én is hivatkoztam... Vállat von A jogszabályok értelmezése meg akár szomszédos megyénként is más lehet. Tapasztaltam.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4077 Dátum: 2013. Január 05. - 17:28:23 »

....A jogszabályok értelmezése meg akár szomszédos megyénként is más lehet. Tapasztaltam.

De egy nem létező jogszabályt hogyan lehet értelmezni?
Pontosan Ritt ügyével kapcsolatosan keresgéltem én is végig mindent, de ilyenre még utalás sincs sehol. Ez megint egy olyan helyi sajátosság amit valami okos kitalált.

Ritt vadászvizsgáját X megye nem bélyegezte le. Így Y megye így nem ad ki vadászjegyet. Megoldás: A kibocsátó megye elismeri a vizsga meglétét, és 10 000 forintért ad egy igazolást, hogy a vizsga érvényes! Ez nem egyedi eset!!  Egyszerűen felfoghatatlan ami itt megy.
Ezért jó, hogy azok akik a mi pénzünkből élősködnek a klf megyékben arra sem veszik a fáradtságot, hogy ide tolják a képüket és néha megmagyarázzák a megmagyarázhatatlant!
Hova süllyed még ez az ország?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
M.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



WWW
« Új üzenet #4078 Dátum: 2013. Január 13. - 17:39:23 »

Üdv.

Afelől érdeklődnék, hogy a vadászvizsgán a képfelismerés résznél, csak a vadat kell felismerni, vagy el is kell tudni bírálni???
Ill. én eddig úgy tudtam, hogy a vadász vizsgán jelen van egy rendőr is, és a fegyver vizsga is egyben megvan. Egyik ismerősöm most vizsgázott tavaly Debrecenben, és ott is úgy volt. Velem meg közölték Miskolcon, hogy 10000 ft a vizsga díj, persze van lövészet is a vizsgán, de külön be kell jelentkezni a rendőrségre, ahol szintén vizsgázni kell. Ennek 7000 ft a költsége. Meg is kaptam a csekket hozzá. Ja és ezt meg lehet csinálni függetlenül a vadászvizsgától. 
Ez egy újítás lenne??? Vállat von

Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #4079 Dátum: 2013. Január 13. - 18:37:33 »

A képfelismerésnél elég felismerni... pl.: van 5 boríték, 10-10 képpel, húzol egyet a tétel mellé és kész. A második feléhez sokat nem tudok hozzászólni max annyit, hogy én úgy tudom egyben van az egész, legalábbis még anno nekem is úgy volt, újításról meg nem hallottam, bár lehet, hogy más megye, más szokás.

 Üdv. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: