Oldalak: 1 ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 [227] 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917821 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3390 Dátum: 2012. Február 20. - 12:36:23 »

+31651984269  Ez milyen telefonszám?

+ 31 hollandia
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #3391 Dátum: 2012. Február 20. - 12:42:34 »

+ 31 hollandia


Köszönöm!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3392 Dátum: 2012. Február 20. - 13:02:12 »

Nekem egyszer eldurrantotta az öngyújtót a zsebemben...
Volt mellette pár lőszer is... Stoel
Csibráki vadászházunk folyosóján újra kellett vakolni a falat egy jó nagy foltban.
Szenes kályha maradt a zsebben, mellette meg pár 9,3x74R lőszer a hajtás ebédszünetében.
Amikor elszólta magát a kabátzseb, pár embernek megakadt a torkán az "Ungarische gulasch" Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3393 Dátum: 2012. Február 20. - 13:17:55 »

Csibráki vadászházunk folyosóján újra kellett vakolni a falat egy jó nagy foltban.
Szenes kályha maradt a zsebben, mellette meg pár 9,3x74R lőszer a hajtás ebédszünetében.
Amikor elszólta magát a kabátzseb, pár embernek megakadt a torkán az "Ungarische gulasch" Ördög
Egy pillanatra bennem is megállt az ütő. Vadászat végeztével mentem vissza a kocsihoz, épp egy "lófingatón" másztam felfelé amikor egy pukkanást hallottam és egy ütést éreztem a mellkasomon...
Aztán a mellényem belső zsebéből előkerültek az öngyújtó szilánkjai.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #3394 Dátum: 2012. Február 20. - 20:20:55 »

Csibráki vadászházunk folyosóján újra kellett vakolni a falat egy jó nagy foltban.
Szenes kályha maradt a zsebben, mellette meg pár 9,3x74R lőszer a hajtás ebédszünetében.
Amikor elszólta magát a kabátzseb, pár embernek megakadt a torkán az "Ungarische gulasch" Ördög

Fakker...majdnem megfulladtam a röhögéstől.... Röhög


Elmehetnél a"dumaszinházba" Nyihi
Naplózva

" Légy résen! "
gyeli
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #3395 Dátum: 2012. Február 21. - 13:06:03 »

Háló!
Volt olyan időszak, amikor az ezüst színű szénrudak nem akartak rendesen égni, de amiket legutóbb vettem, azok jók voltak.
Esetleg egy régebbi készletből vásárolhattál be Vállat von
A másik probléma az lehet, amikor nem kap elegendő levegőt. Ennek két oka lehet, vagy eltömődik a finom hamuval az üveggyapot szerű bélésanyag, vagy már eleve túl sűrűre van tömve.
Az előzőn egy alapos kiporolással, vagy átmosással lehet segíteni. A másodikon úgy, hogy egy hegyes, vékony késsel igazgatsz pár "hézagot" a bélésbe.
Ami még problémás lehet, hogy miként tartod a zsebedben? Arra ügyelj, hogy lehetőleg föggőlegesen álljon és a parázsló része legyen lent. "Fölfelé" hatékonyabban ég, fordítva könnyebben kialszik. Én a muffban használom és időnként megmozgatom, hogy kicsit átjárja a levegő. Múltkor elkövettem azt a baklövést, hogy begyújtottam mindkét végét. Fél óra múlva ki kellett tennem, mert megégette a kezemet, úgy átforrósodott.
 Emelem

Nem kap levegőt a széndarab  Türelmetlenül Nyitott tetővel szépen elég az egész. Még az nem tiszta, hogy a szövet a sűrű vagy a 2 fél oldal zár nagyon szorosan.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3396 Dátum: 2012. Február 21. - 15:28:29 »

Nem kap levegőt a széndarab  Türelmetlenül Nyitott tetővel szépen elég az egész. Még az nem tiszta, hogy a szövet a sűrű vagy a 2 fél oldal zár nagyon szorosan.
A két féloldal zárhat szorosan és az enyémeken zár is, mert a fedelek ki vannak luggatva. Ott kell neki levegőt kapnia, ha nem túl szoros a bélés tömése.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
cz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #3397 Dátum: 2012. Február 21. - 20:01:12 »

Sziasztok! Emelem

Meg tudná valaki mondani, hogy Nagymaroson belül hol van a JahtiJakt-nak boltja? Úgy hallottam, hogy ott van valahol egy mintabolt, vagy márkabolt? Nem tudom pontosan. És ha nyitva tartást is tudnátok mondani annak külön örülnék. Mosolyog

Köszönettel:

pnorbi


Szia Norbi !!
MOL kúttal szembe volt, de bezárt.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 21. - 20:02:55 írta Voldemort » Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3398 Dátum: 2012. Február 22. - 00:27:41 »

Szia Norbi !!
MOL kúttal szembe volt, de bezárt.
A fenébe. Ördög Valami más hely a környéken esetleg, ahol kapni lehet Jahti Jakt cuccokat? Vállat von

Köszi a választ cz! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #3399 Dátum: 2012. Február 22. - 09:34:12 »

Üdvözletem az Uraknak és ha vannak, akkor a Hölgyeknek is!  Emelem

Azt tervezem, hogy ez évben teszek egy vadászvizsgát, de csak az év második felében lenne aktuális. Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim:

1. Érdemes elmenni tanfolyamra, vagy önállóan is fel lehet készülni a vizsgára? Ez alatt azt értem, hogy a könyv megtanulása és egy lőtéren szerzett gyakorlat elegendő lehet e? Balatonalmádiban lakom és a Fűzfői lőtér szolgáltatásaira gondoltam, mint gyakorló pálya. Ott biztos találok valakit, aki segít a lövészet tanulásában.

2. Eddig Alföldi víziszárnyas vadászaton voltam csak, ami nagyon tetszett, de más testközeli kapcsolatom a vadászattal nem nagyon van. Örülnék, ha lenne valaki a környékről, akivel elmehetnék néhány vadászatra megfigyelőnek, hogy abból is tanulhassak. Vagy ha nem is vadászatra, de legalább néhány sétára az erdőkbe, hogy ott mikre kell és érdemes figyelni.
A természettel elég szoros a kapcsolatom, pici korom óta horgászok, imádom a Balatont, szeretek túrázni, az Almádi gombászok foglalkozásaira is járok, mert érdekel a gombák világa is. A vadászatról sokat olvastam (elsősorban Fekete István műveit), de most úgy érzem, szeretnék közelebbi kapcsolatba is kerülni ezzel a szép tevékenységgel is, hogy aztán pici lányomnak is minél többet adhassak tovább a természet szépségeiről.

Előre is köszönöm segítségeteket,
Üdvözlettel
Számfira Balázs
Balatonalmádi
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #3400 Dátum: 2012. Február 22. - 18:24:18 »

A fenébe. Ördög Valami más hely a környéken esetleg, ahol kapni lehet Jahti Jakt cuccokat? Vállat von

Köszi a választ cz! Emelem

Szia!

Ha nem is a környéked, de webshop: Kersd meg Labs Land fórumtársunkat! Meg leszel elégedve!

(Egyébként örömmel nézem a fotóidat. Hat évet tanítottam a nagybörzsönyi iskolában, akkoriban még jobban ráértem/tünk és rengeteget túráztunk a környéken. Sok régi emléket élek újra a képedid szemlélése során...)
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #3401 Dátum: 2012. Február 22. - 19:05:05 »

A fenébe. Ördög Valami más hely a környéken esetleg, ahol kapni lehet Jahti Jakt cuccokat? Vállat von

Köszi a választ cz! Emelem

Szia Norbi.
A barátom forgalmazza az Eurohunt Kft  http://www.eurohunt.hu/
kell segítség szólj:
Üdv:HSanyi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3402 Dátum: 2012. Február 22. - 22:23:02 »

Szia!

Ha nem is a környéked, de webshop: Kersd meg Labs Land fórumtársunkat! Meg leszel elégedve!

(Egyébként örömmel nézem a fotóidat. Hat évet tanítottam a nagybörzsönyi iskolában, akkoriban még jobban ráértem/tünk és rengeteget túráztunk a környéken. Sok régi emléket élek újra a képedid szemlélése során...)
Szia! Emelem
Nagybörzsöny az egyik legszebb kis település a Börzsönyben! Az Árpád-kori templommal, Bányásztemplommal, vizimalommal, hangulaatos kis falu.
Salgóvár, Holló-kő, Fekete-völgy, Bányapuszta, kicsit délebbre Nagy-Koppány, Gallák, közelebb a Kereszt-völgy, Rustok-hegy, távolabb meg persze Hideg-hegy, Csóványos. Gyönyörű helyek mind! Gyönyörű vidék! Igen Mosolyog
Örülök, ha örömet szerezhetek a fotóimmal. Emelem

Uraim, köszönöm a tippeket mindkettőtöknek! Emelem Igazából, egy ismerőssel, "élőben" szeretnénk megnézni a ruhákat, nem tudom, erre LabsLandnál van e lehetőség? Azt tudom, hogy az Eurohunt-nak van Pesten boltja.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3403 Dátum: 2012. Február 22. - 22:24:27 »

Szia! Emelem
Nagybörzsöny az egyik legszebb kis település a Börzsönyben! Az Árpád-kori templommal, Bányásztemplommal, vizimalommal, hangulaatos kis falu.
Ja, és ott lehet kapni a legfinomabb házi lekvárokat! Mosolyog
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3404 Dátum: 2012. Február 22. - 22:25:21 »

Ja, és ott lehet kapni a legfinomabb házi lekvárokat! Mosolyog

És a Szlovák- Magyar Vadásznappal!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 [227] 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: