Oldalak: 1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917856 alkalommal)
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3015 Dátum: 2011. Október 29. - 19:20:54 »

Illetve az se gond, hogyha környékbeli.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3016 Dátum: 2011. Október 30. - 07:34:09 »

Két kérésem is lenne:

Angliában élő,dolgozó ismerős rokon valakinek aki ismeri is az ebayt?


Tiszaszigetről kellene valami arrafelé valaki?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3017 Dátum: 2011. Október 30. - 09:28:23 »

Két kérésem is lenne:

Angliában élő,dolgozó ismerős rokon valakinek aki ismeri is az ebayt?


Tiszaszigetről kellene valami arrafelé valaki?
Ördög Ördög Ördög A jó öreg anglia...egy csizmát negyven fontért postázott a kedves eladó...  Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3018 Dátum: 2011. Október 30. - 09:56:31 »

Ördög Ördög Ördög A jó öreg anglia...egy csizmát negyven fontért postázott a kedves eladó...  Rííí

Ez meg nem hajlandó ide küldeni csak kis hazájába Woest
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3019 Dátum: 2011. Október 30. - 10:40:57 »

Ez meg nem hajlandó ide küldeni csak kis hazájába Woest
Ha jól emlékszem, Girgesz amúgy is ki akart menni angliába. Zavarjuk el... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3020 Dátum: 2011. Október 30. - 10:47:09 »

Ha jól emlékszem, Girgesz amúgy is ki akart menni angliába. Zavarjuk el... Ördög Ördög Ördög

Benne vagyok,legalább lesz angliai ételreceptjeink  Ördög
Egy fényképezőt adok neki hogy legyenek onnan is képek  Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #3021 Dátum: 2011. Október 30. - 17:12:15 »

Benne vagyok,legalább lesz angliai ételreceptjeink  Ördög

Kettőszázhatvanhétféle szendvics, meg a kontinentális egyenmártással nyakonöntött steak.  Vigyorog
A reggelijük viszont egészen jó. Ismerik a sült tojást, a pirított szalonnát és tesznek mellé főtt babot valamiféle barnamártásban.
Itt-ott kapható frissen sütött apróhal stanicliban, az pl. finom.
Összességében azt mondhatnám, hogy nem a konyhaművészet mesterei, tudnánk nekik is mutatni egyet-mást.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3022 Dátum: 2011. Október 30. - 17:21:07 »


Összességében azt mondhatnám, hogy nem a konyhaművészet mesterei, tudnánk nekik is mutatni egyet-mást.

 

A pokolban angol a szakács...
Állítólag Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #3023 Dátum: 2011. Október 30. - 17:40:18 »

 Ördög
A pokolban angol a szakács...
Állítólag Ördög
Még mindig jobb, mint a Holland vagy a Dán!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #3024 Dátum: 2011. Október 30. - 17:41:09 »

A pokolban angol a szakács...
Állítólag Ördög

Akkor nem is akarok oda menni!!! Vigyorog Kacsint
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3025 Dátum: 2011. Október 30. - 17:49:55 »

Akkor nem is akarok oda menni!!! Vigyorog Kacsint
Tartok tőle, nem is vendégnek kellenénk mi oda...hanem alapanyagnak... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3026 Dátum: 2011. Október 30. - 17:57:53 »

Akkor a véres bélszín nem is finom  Fejvakarás Fejvakarás  Rííí + a ham & eggs  Rííí  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #3027 Dátum: 2011. Október 30. - 18:26:26 »

:QMég mindig jobb, mint a Holland vagy a Dán!

A hollandot még nem kóstoltam, a dánt igen.
Annyival rosszabb mint az angol, hogy sem előkészíteni, sem leöblíteni nincs mivel. Angliában legalább van whisky, meg sör. Életemben olyan éhkoppon nem voltam, mint a skandináv körúton, a harmadik napon már a különleges vagdalthús (Globus) mennyei mannának számított. Negyedik napra szárazra ittuk a buszt, szerencsére a hatodikon összetalálkoztunk egy másik magyar busszal, amelynek a sofőrje azon panaszkodott, hogy nem tud túladni a magával hozott sörmennyiségen. Ezt a problémát egycsapásra orvosoltuk.
Hazafele a kompon már lehetett kaját is, piát is venni, aztán amikor az egyik kedves útitárs kért egy korsó sört, alkoholfreit mért neki a csapos. Még csorgott a "sör", amikor Jóska egy pillantást vetett a csapra, fejéhez kapott, felnézett az égre, és csak ennyit mondott félhangosan: alkoholmentes...atya úristen! A csapos ránézett az elkeseredett ábrázatára, a korsót kikapta a csap alól úgy ahogy volt kiborította a lefolyóba, aztán a másik csap alá tolta a korsót.
Érdekes, hogy a finneknél viszont pazar kaja volt. Itt vettem hasznát először "filmbeli műveltségemnek", ugyanis akkora tál füstölt lazac volt az asztalon, mint egy malomkerék. Mindenki csak nézegette, mint Kabos Gyula a Hippolitban a "ceklát", csak akkor kattantak rá, amikor a harmadik kör után megsúgtam az asztaltársaknak, hogy mi is az. Na, akkor fél pillanat alatt letakarították. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3028 Dátum: 2011. Október 30. - 18:58:24 »

Tartok tőle, nem is vendégnek kellenénk mi oda...hanem alapanyagnak... Rííí

Így szól pontosan:

„Ebben a világban Mennyország, ha
a szakács francia,
a rendőr angol,
a mérnök német,
a bankár svájci,
a szerető olasz.
 
És Pokol, ha
a szakács angol,
a rendőr német,
a mérnök francia,
a szerető svájci,
a bankár olasz.”
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csucu
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #3029 Dátum: 2011. Október 31. - 11:07:43 »

Kedves fórumozok.
Már nagyon sokat gondolkodtam hogy miként és hol tudok segítséget kérni szerintem egy olyan problémával amivel nem vagyok egyedül. Mivel nagyon szeretem és mindig is szerettem a természetet elhatároztam hogy ha lehetséges ezzel is próbálok kenyeret keresni. Beadtam a jelentkezésemet felsőoktatásba hogy elvégezzem a vadgazdálkodási szakirányt hisz mindig is ez érdekelt. Nem kis energiát, pénzt, nyűglődést okozott (okoz) munka mellett csinálni. Közben persze (hajtott a vérem) megszereztem a fegyvertartásit gondolva így nagyobb esélyem lesz benne forogni és nem utolsó sorban tapasztalatot gyűjteni. Idővel aztán szépen rájöttem hogy (mint minden szakmában, minden diplomával) nincs esély ismeretség nélkül bekerülni ilyen területre ebben az országban. És most jön ami a legjobban bánt. Nem hogy esélyem sincs elhelyezkedni majd benne de mint hétköznapi átlag polgár (havi 75 e fizuval más szakmában) még arra sincs lehetőségem hogy eljárjak vadászni. Nem mondom hogy nem voltam soha mert azért lehet egy két vadkárelhárítást pár ezresért olvasni de ezek száma nagyon csekély. Főleg olyan távolságban ami még megéri nekem. Természetesen az idők folyamán ismertem meg olyan vadászt is aki területtel rendelkezik és hozzá tudok járni nagyon nagyon ritkán (hisz az ő lehetőségei is végesek) egyedül nála tapasztaltam azt hogy úgymond önzetlenül ad lehetőséget, hogy tapasztalatot szerezzek és áttudja adni gyakorlati tudását. (még neki öröm hogy segíthet)
És ismertem meg olyan vadászt is akinek van lehetősége vendéget hívni meg is tette egyszer de mint idővel kiderült érdekből volt. (akkor még úgy volt hogy veszek tőle egy két vadászati felszerelést) Visszamondtam mert nem volt rá égető szükségem. Ugye mondanom sem kell hogy nem fagyoskodtam a lesén egyszer sem. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: