Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917819 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2970 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 20:42:09 »

Üdv Kedves Vadászok!

Abban az áldásban van részem, hogy van egy 5 hónapos  rsz.magyar vizsla hölgyeményem, aki vadászat szempontjából teljesen "szűz".
Én nem vagyok és nem is leszek vadász, de szívesen megnézném hogy Bodza milyen képességeket örökölt és a magam módján szívesen gyakorolnék is vele. Ha hozott magával némi hajlamot, hát hadd gyakoroljon... (van ennek így értelme? )
Van itt a fórumon debreceni vadász, aki nem sajnálná az időt, hogy időnként oktasson bennünket?
bkata



Üdv!

Van egy nagyon jó DVD, Huszár Tibor : A vizslák idomítása és vezetése. 
Ezt próbáld megszerezni, végigvezet a vizsla kiképzésén az alapoktól az összetettebb dolgokig.
Naplózva
bkata
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2971 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 12:10:03 »

Üdv!

Van egy nagyon jó DVD, Huszár Tibor : A vizslák idomítása és vezetése. 
Ezt próbáld megszerezni, végigvezet a vizsla kiképzésén az alapoktól az összetettebb dolgokig.

Nagyon szépen köszönöm az ötletet.... (ez a válasz már sokkal jobban tetszik).
Igaz jeleztem, hogy nem leszek vadász, de  ezen tevékenység gyakorlása  az egyik legminőségibb együttlét lehet a vizslával....,
és mivel nincs  teljesítmény kényszer, így minden gyakorlás csak az örömről szól....

Köszi!

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2972 Dátum: 2011. Szeptember 17. - 21:18:50 »

Kata, az a gond, hogy egy vizsla korrekt vadászmunkája az egyik legösszetettebb kutyatevékenység.
A jó vizsla előtted keres cikcakkban, légszimattal, amikor észlel valamilyen lelapuló vadat leállja, vagyis lábát felemelve mereven néz arra a pontra, ahol az lapul, "ugrass!" vezényszóra felrebbenti és lehasal, majd a lövés eldördülése után "hozd" vezényszóra megkeresi, gazdájához viszi és átadja.
Minderre megtanítani nem kis kaland, konkrét vadászat nélkül nehezen elképzelhető. A másik gond, hogy folyamatos tréning kell, a vizsla olyan mint a menyecske, állandó törődést igényel.
Ha nem akarsz rendszeresen vadászni vele, csupán együttlétet és közös foglalkozást, akkor tökéletesen elég, ha megtanítod apportírozni, vagyis pl. az általad eldobott teniszlabdát, vagy faágat visszahozatni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2973 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 09:30:17 »

Ha valaki belefutna.. keresek zöldséghámozót. Volt egy frankó változatom de szerintem a gyerekek véletlenül kidobták a héjjal együtt.
Na szóval hasonló volt mint ez

Csak az íves rész volt maga a penge,nem úgy mint itt az átlóban. Sima mezei cucc csakhát nem találok sehol se. Mindenféle csili-vili akad de igazából egyikkel se megy a hámozás.
 Ha valaki látna valahol gondoljon rám...

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2974 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 10:44:58 »

Üdv Sakac ! Nekem pont ez nem áll kézre  Röhög Ami viszont pikk-pakk pucolt azt én is kidobtam a burgonya héjjal  Rííí Rííí Rííí 
Ehhez hasonló fehér és jó a minőség  Igen Igen http://www.addel.hu/store/termekfotok/1004/kisarufotok/415894_arufoto.jpg  jó 2000 Ft . Azóta sem találok olyat . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2975 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 10:49:48 »

Üdv Sakac ! Nekem pont ez nem áll kézre  Röhög Ami viszont pikk-pakk pucolt azt én is kidobtam a burgonya héjjal  Rííí Rííí Rííí 
 . Azóta sem találok olyat . Wave

Vatera tele van hasonlókkal... van ilyesmim kerámiás is de nem tudok -unk vele pucolni rendesen.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2976 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 10:55:06 »

Sakac könnyebb mint az egyszeregy  Röhög Röhög , csak lazán pikk-pakk mintha borotválkoznál. 
Anno én a metroban vettem , próbáltam már több félét de nem olyan  Rííí
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2977 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 11:05:05 »

Sakac könnyebb mint az egyszeregy  Röhög Röhög , csak lazán pikk-pakk mintha borotválkoznál.  

Aha jellemző hogy naponta borotválkozom Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #2978 Dátum: 2011. Október 03. - 20:49:17 »

Uraim!
Ha lenne valakinek egy tarkón felvágott rőtvörös őzfej bőr nyakkal együtt, sózva vagy fagyasztva nagyon érdekelne!!!!!
Preparáláshoz kellene saját részemre. Ajánlatokat privire kérném. Köszönöm. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
bkata
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2979 Dátum: 2011. Október 10. - 11:10:07 »

Üdv!

Van egy nagyon jó DVD, Huszár Tibor : A vizslák idomítása és vezetése. 
Ezt próbáld megszerezni, végigvezet a vizsla kiképzésén az alapoktól az összetettebb dolgokig.


Üdvözöllek!
Ma megérkezett a dvd. Egész addig tartott az örömöm, amíg ki nem nyitottam.... Már az se volt túlságosan szimpatikus, hogy  6500.-Ft-ért egy színes fénymásolt fedővel ellátott, másolt dvd-t kaptam.... De ezen túltettem magam.
Amikor viszont lejátszást elindítottam jött a következő pofon:  a film élvezhetetlen, a kép folyamatosan elcsúszik,  remeg, helyenként elmosódik....
5 percnél tovább képtelen voltam nézni.

Neked meg van ez a film.... A te példányod is ilyen  minőségű...... vagy engem átvertek...
Megjegyzem: hogy a Nimród kiadótól rendeltem meg (gondolva, hogy akkor egy minőségi, eredeti filmet kapok), a feladó viszont Huszár Tibor  (gondolom a készítő, aki tudtommal  a Vizsla-club  egyik vezetője is.)
Most nagyon nagyon dühös vagyok.....
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2980 Dátum: 2011. Október 10. - 11:28:51 »


Üdvözöllek!
Ma megérkezett a dvd. Egész addig tartott az örömöm, amíg ki nem nyitottam.... Már az se volt túlságosan szimpatikus, hogy  6500.-Ft-ért egy színes fénymásolt fedővel ellátott, másolt dvd-t kaptam.... De ezen túltettem magam.
Amikor viszont lejátszást elindítottam jött a következő pofon:  a film élvezhetetlen, a kép folyamatosan elcsúszik,  remeg, helyenként elmosódik....
5 percnél tovább képtelen voltam nézni.

Neked meg van ez a film.... A te példányod is ilyen  minőségű...... vagy engem átvertek...
Megjegyzem: hogy a Nimród kiadótól rendeltem meg (gondolva, hogy akkor egy minőségi, eredeti filmet kapok), a feladó viszont Huszár Tibor  (gondolom a készítő, aki tudtommal  a Vizsla-club  egyik vezetője is.)
Most nagyon nagyon dühös vagyok.....


Szervusz Kata! Emelem

Szerintem egy levél kíséretében küld vissza ajánlottan, és kérjél egy jó minőségűt!
Ha nem hajlandó kicserélni panaszt kell tenni a fogyasztóvédelemnél! Ez egyszerűen pofátlanság!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2981 Dátum: 2011. Október 10. - 11:37:22 »

Szervusz Kata! Emelem

Szerintem egy levél kíséretében küld vissza ajánlottan, és kérjél egy jó minőségűt!
Ha nem hajlandó kicserélni panaszt kell tenni a fogyasztóvédelemnél! Ez egyszerűen pofátlanság!

Ha visszaküldi a DVD-t, nincs mivel panaszt tenni a fogyasztóvédelemnél!

Az aprón S-VHS kitűnő minőségűként hirdeti a DVD-t. Legalábbis aki rákérdezett, ezt a választ kapta.



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2982 Dátum: 2011. Október 10. - 11:39:41 »

Ha visszaküldi a DVD-t, nincs mivel panaszt tenni a fogyasztóvédelemnél!

Az aprón S-VHS kitűnő minőségűként hirdeti a DVD-t. Legalábbis aki rákérdezett, ezt a választ kapta.





Jogos!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bkata
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2983 Dátum: 2011. Október 10. - 11:59:30 »

Jogos!

Én innen rendeltem meg (sehol nincs jelezve a s-vhs minőség, de ez még azok közül  is a rosszabbak közül  való lenne)

http://www.vadaszat.net/nimrod/konyvek2.html  a lap alja fele található

(ha valaki ezt a kínálatot nézi, én úgy gondolom, hogy minőségi dvd-k érkezésére számít )
Naplózva
bkata
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2984 Dátum: 2011. Október 10. - 12:06:26 »

Ha visszaküldi a DVD-t, nincs mivel panaszt tenni a fogyasztóvédelemnél!

Az aprón S-VHS kitűnő minőségűként hirdeti a DVD-t. Legalábbis aki rákérdezett, ezt a választ kapta.


Ezek szerint én voltam a hülye,hogy megrendelés előtt nem hívtam fel a kiadót, hogy ugyan mondják már meg,  a vizsla egyáltalán felismerhető a filmen, vagy csak egy kikockázott kutyaszerű valami szalad a réten 
 

Mondanom se kell számla nincs.......
(csak egy utánvételes borítékom a feladó címével Hungária Vizsla Club Kisbajcs, Árpád u.  10 )

« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 10. - 12:07:47 írta St.Girgesz » Naplózva
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: