Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917860 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2565 Dátum: 2011. Március 16. - 23:06:31 »

Ma Mo-n, nem kötelező azonnal megölni a halat, amit fogyasztásra szánsz. De pl. Németországban helyes kis ütlegelő bunkót lehet kapni a horgászboltokban amivel kupán vághatod a halat. Ott nem teheted szákba sem bizonyos tartományokban, ha el akarod vinni, a kifogás után azonnal meg kell ölnöd.

Nálunk szákba kerül. Arról lehetne regélni, ha szákba kerül, akkor milyenbe kerüljön? A legkevesebb sérülést a hosszú, legalább 3 m-es gyűrűs legalább 50 cm átmérőjű un. versenyszákok biztosítják. Kerülni kell a fém haltartókat, pillanatok alatt leviszi a halról a nyálkaréteget. Ami hazavitelre kerül azokat a vízből kiemelve a szákot egyesével egy alkalmas fával illik kupánvágni, ne úgy fulladjanak meg a szatyorban.

Aztán beszélhetünk a merítőszákokról. A nagylyukú damilos szákok minden egyes megmerített halnak begasítja több helyen is a farokúszóját, minden egyes bevágás fertőzési pont. Ezért lehetőleg "aprószemű" merítőfej használata ajánlott.

Csalihallal hogyan kell bánni? Fel kell tűzni a horogra  Vigyorog
Na azzal nem tudsz kíméletesen bánni, amíg engedélyezett az élő hallal való csalizás.


 Igen  Meghajol
 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2566 Dátum: 2011. Március 17. - 08:22:12 »

Hali!
Ha már emelésről van szó, segítsetek! Suzuki emeléséhez kéne nekem két darab danamid pogácsa az első lengéscsillapítók fölé! De nem lelek, hol keressem? Kb 3 cm-t szeretnék emelni, 2 db tenyérnyi lemez kellene! Ha nem danamid, akkor mi alkalmas még erre?

Sanyooo!
Bp. XIII., Szabolcs u....(a Dózsa Gy út sarkától 50 méterre. Bronzker kft! Méretre vágják!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2567 Dátum: 2011. Március 17. - 13:52:06 »

Köszönöm segítségeteket, megnézem!  Wave
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2568 Dátum: 2011. Március 17. - 20:41:00 »

Erik!
A csalihalas témához: Vörösszárnyú keszeggel csaliztam csukára novemberben. Hátúszó alatt szúrtam meg a húst. A horgászat végeztével visszatettem a csalihalas vödörbe, majd otthon visszaeresztettem az akváriumba. Ugyanúgy viselkedett, mint a társai, egyáltalán nem tűnt betegnek. Táplálkozott, növekedett. A következő ősszel szabadon eresztettem. A horog ütötte sebre csak kétoldali minimális pikkelyhiány emlékeztetett. A vörösszárnyú keszeg közepesen szívós fajta, az ezüstkárász ennél is nagyobb eséllyel éli túl a tűzést.
Fogtam angolnát a Balatonban. A horgot annyira mélyre nyelte, hogy levágtam az előkét. Hazavittem, betettem az akváriumba, figyeltem, hogy mi lesz vele. Pár nap múlva eltűnt a kilógó damilrész. Aztán másfél évig hízlaltam még, mikorra elpusztult (az én hibámból...).
Kisszékelyben pecáztam kora tavasszal, lengőspiccessel akasztottam egy pontyot. Rövid fárasztás után megtépett. Ugyanaznap délutánján matchbotra kapásom volt. Akasztás, majd rövid fárasztás következett. Szákolás után vettem észre, hogy még egy horog van a szájában. Az én 12-es Drennan Feeder-em...
Ezekkel a példákkal próbáltam illusztrálni, hogy ez a téma is - állatvédelmi szempontból - kissé túllihegett. De a kíméletes bánásmód rendkívül fontos ezekben az esetekben is.
Remélem, hogy segíthettem.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2569 Dátum: 2011. Március 18. - 14:14:39 »

Erik!
A csalihalas témához: Vörösszárnyú keszeggel csaliztam csukára novemberben. Hátúszó alatt szúrtam meg a húst. A horgászat végeztével visszatettem a csalihalas vödörbe, majd otthon visszaeresztettem az akváriumba. Ugyanúgy viselkedett, mint a társai, egyáltalán nem tűnt betegnek. Táplálkozott, növekedett. A következő ősszel szabadon eresztettem. A horog ütötte sebre csak kétoldali minimális pikkelyhiány emlékeztetett. A vörösszárnyú keszeg közepesen szívós fajta, az ezüstkárász ennél is nagyobb eséllyel éli túl a tűzést.
Fogtam angolnát a Balatonban. A horgot annyira mélyre nyelte, hogy levágtam az előkét. Hazavittem, betettem az akváriumba, figyeltem, hogy mi lesz vele. Pár nap múlva eltűnt a kilógó damilrész. Aztán másfél évig hízlaltam még, mikorra elpusztult (az én hibámból...).
Kisszékelyben pecáztam kora tavasszal, lengőspiccessel akasztottam egy pontyot. Rövid fárasztás után megtépett. Ugyanaznap délutánján matchbotra kapásom volt. Akasztás, majd rövid fárasztás következett. Szákolás után vettem észre, hogy még egy horog van a szájában. Az én 12-es Drennan Feeder-em...
Ezekkel a példákkal próbáltam illusztrálni, hogy ez a téma is - állatvédelmi szempontból - kissé túllihegett. De a kíméletes bánásmód rendkívül fontos ezekben az esetekben is.
Remélem, hogy segíthettem.
 Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2570 Dátum: 2011. Március 19. - 08:49:19 »

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Telenor-nál meg lehet-e nézni neten a jelenlegi tarifacsomagot?
Régen a Pannon-nál mindent meg lehetett csinálni, ennél a szarnál meg....  Nem
Köszi.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2571 Dátum: 2011. Március 19. - 09:04:54 »

http://www.telenor.hu/szamlas-tarifa/ http://www.telenor.hu/szamlas-tarifa/mobilkvartett-tarifa-csomag/
http://www.telenor.hu/szamlas-tarifa/35-1200-perc-tarifa-csomag/
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2572 Dátum: 2011. Március 19. - 09:08:00 »

Lacus, ezt én is megtaláltam, de nekem még abból az időből van a tarifacsomagom, amikor ezek nem is léteztek.  Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2573 Dátum: 2011. Március 19. - 09:09:53 »

Lépj át egy újba  Igen Mi volt régen ?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2574 Dátum: 2011. Március 19. - 16:33:54 »

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Telenor-nál meg lehet-e nézni neten a jelenlegi tarifacsomagot?
Régen a Pannon-nál mindent meg lehetett csinálni, ennél a szarnál meg....  Nem
Köszi.
Igen de be kell regisztrálni az online ügyfélszolgálatra és azon belül mindent meg tudsz nézni.
Naplózva
Lacihunt
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #2575 Dátum: 2011. Március 19. - 17:13:16 »

Tisztelt fórumozók!

Előre elnézést kérek a buta kérésemért  de nemvagyok egy nagy fogalmazó alkat, ésvadásztársasági tagfelvételi kérelmet kellene irnom mert ugy néz ki, hogy lesz lehetőségem bekerülni egy társaságba. Nincs esetleg valakinek egy megirt tagfelvételije amiből ihletet merithetnék? Láttam ami itt van a fórumon de az elég nagyvonalú! Előre is köszönöm a segitséget!
Üdv
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2576 Dátum: 2011. Március 19. - 17:29:29 »

Köszi Egon!
Jó pár éve be vagyok regisztrálva, az összes telefont online rendeltem meg az évek alatt, de ezeket a dolgokat, mint pl. az aktuális tarifacsomagom, bónusz pontjaim összege, stb. Nem tudom megnézni, pedig a pannonos időben ezek egyszerűen elérhetőek voltak.
Mindegy is, úgylátszik csak én nem tudok haladni a korral. Ettől függetlenül nem értem, hogy mi a f@szért kell mindig módosítani azokat a dolgokat, amik beváltak és jól működtek évekig.  Nem
Ismét Tanárom szövege jut eszembe: ha van egy jó megoldásod, ne keressél jobbat.  Igen

 Emelem
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2577 Dátum: 2011. Március 19. - 18:12:11 »

Köszi Egon!
Jó pár éve be vagyok regisztrálva, az összes telefont online rendeltem meg az évek alatt, de ezeket a dolgokat, mint pl. az aktuális tarifacsomagom, bónusz pontjaim összege, stb. Nem tudom megnézni, pedig a pannonos időben ezek egyszerűen elérhetőek voltak.
Mindegy is, úgylátszik csak én nem tudok haladni a korral. Ettől függetlenül nem értem, hogy mi a f@szért kell mindig módosítani azokat a dolgokat, amik beváltak és jól működtek évekig.  Nem
Ismét Tanárom szövege jut eszembe: ha van egy jó megoldásod, ne keressél jobbat.  Igen

 Emelem

https://online.telenor.hu/ugyfelszolgalat/fwk/Login2.aspx?ReturnUrl=%2fugyfelszolgalat%2fdefault.aspx&lang=hu-HU-1

Ide kell belépned és a számlainformációk menüpont alatt, megtalálod, hogy milyen tarifacsomagba vagy. Szerintem nem bonyolult.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2578 Dátum: 2011. Március 19. - 21:05:42 »

Nincs jogosultságom megnézni.  Woest
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2579 Dátum: 2011. Március 20. - 01:13:46 »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az új iPAD 2 -est lehet-e már kapni idehaza?

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: