Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917804 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2550 Dátum: 2011. Március 16. - 19:48:05 »

Sziasztok!

Állatvédelemből kell írnom egy kötelezően beadandót. A téma: Kutyás vadászat, solymászat, galambsport, horgászat.  KAP
A kutyás vadászatot letudtam, de a maradék hárommal nem tudok mit kezdeni.
Ezekről a témákról kellene valamit írnom állatvédelmi vonatkozásban OOO
Horgászatnál a kifogott hal kezelésére, visszaengedésére illetve csalihalazás szabályaira gondoltam, de nem vagyok jártas a témában, solymászatról és a galambsportról nem is beszélve.
A neten amit találtam, az majdnem egyenlő a nullával.

Szóval, ha valakinek eszébe jutna ezekről valami, és nem lenne rest leírni, linkelni azt megköszönném.

 Emelem


Erik, hova kell beadnod?

A kutyás dologban gondolom azon a vonalon indultál el, hogy az esetlegesen csak megsebzett, szenvedő vad hamarabb lehet kegyelemben, de az sem mellékes, hogy a vadászkutya is természetes ösztöne szerint, boldogabban él, mint a kedvtelésből tartottak. (A kotorékozásról, falkavadászatról inkább szemérmesen megfeledkeznék a helyedben, ezt nehezebb dió beadni.)
A solymászatban ugyanezen a vonalon indulnék el, egy, a természetben is szinte azonos módon játszódó folyamat mind a zsákmányállat, mind a fogságban tartott ragadozó madár szempontjából. megemlíteném a repterek biztonságát is, ahol solymász szolgálat nélkül radikálisabb eszközökkel lehetne csak a repülésbiztonságot fenntartani.
A sportgalambászoknál összehasonlítást tennék a ketreces húsgalambok, és a postagalambok tartói közt, utóbbiaknál a szabad élet, fokozatos edzés, eredeti, természetes ösztönökre szelektálás a hangsúlyos. (Persze tudom, nem így van a valóságban, egy galambász haverom vagy 10 éve volierben tartja a büszkeségeit, mert a portán több a héja, mint a galamb.)
A horgászat nehéz eset, azt nehéz lenne megvédeni...  Fejvakarás Két éve olvastam, hogy Svájcban betiltották valamelyik halfajnál a kifogott zsákmány visszadobását,  ert kimutatták, hogy a horogra akadt hal úgyis megdöglik a sokktól, ha nincs nagyobb fizikai sérülése.

Tudom, ez nagyon soványka és együgyű segítség, de hátha kapsz valami szikrát.
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2551 Dátum: 2011. Március 16. - 20:20:45 »

Olvtársak!


Alul szemes, felül csavarorsós lengéscsillapítót keresek.
Középméret 40cm.
Javaslatok?

Ne legyen drága... :Mosolyog


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2552 Dátum: 2011. Március 16. - 20:23:09 »

Erik, hova kell beadnod?

A kutyás dologban gondolom azon a vonalon indultál el, hogy az esetlegesen csak megsebzett, szenvedő vad hamarabb lehet kegyelemben, de az sem mellékes, hogy a vadászkutya is természetes ösztöne szerint, boldogabban él, mint a kedvtelésből tartottak. (A kotorékozásról, falkavadászatról inkább szemérmesen megfeledkeznék a helyedben, ezt nehezebb dió beadni.)
A solymászatban ugyanezen a vonalon indulnék el, egy, a természetben is szinte azonos módon játszódó folyamat mind a zsákmányállat, mind a fogságban tartott ragadozó madár szempontjából. megemlíteném a repterek biztonságát is, ahol solymász szolgálat nélkül radikálisabb eszközökkel lehetne csak a repülésbiztonságot fenntartani.
A sportgalambászoknál összehasonlítást tennék a ketreces húsgalambok, és a postagalambok tartói közt, utóbbiaknál a szabad élet, fokozatos edzés, eredeti, természetes ösztönökre szelektálás a hangsúlyos. (Persze tudom, nem így van a valóságban, egy galambász haverom vagy 10 éve volierben tartja a büszkeségeit, mert a portán több a héja, mint a galamb.)
A horgászat nehéz eset, azt nehéz lenne megvédeni...  Fejvakarás Két éve olvastam, hogy Svájcban betiltották valamelyik halfajnál a kifogott zsákmány visszadobását,  ert kimutatták, hogy a horogra akadt hal úgyis megdöglik a sokktól, ha nincs nagyobb fizikai sérülése.

Tudom, ez nagyon soványka és együgyű segítség, de hátha kapsz valami szikrát.
 Emelem

Horgászathoz egy-két dolog:

Sok helyen tiltott az élő hallal való csalizás.
Csak a szakáll nélküli horog használata megengedett főleg a pisztrángos vizeken nagyon sok országban.
Németország egyes tartományaiban szákba sem teheted a halat, hogy ne sérüljön, amit el kívánsz fogyasztani, a kifogás után azonnal meg kell ölni.
Persze lehet beszélni a kíméletes bánásmódról, a bojlisok tudnak erről sokat beszélni, a kifogott halat nem a földön hempergetik, un. pontymatracra kerül a merítőből, a horog ütötte és egyéb sebhelyek lefertötlenítése visszaengedés előtt. Nem magasról visszahajítani a halat, hanem óvatosan visszahelyezni a vízbe, stb,stb.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #2553 Dátum: 2011. Március 16. - 20:29:03 »

Olvtársak!


Alul szemes, felül csavarorsós lengéscsillapítót keresek.
Középméret 40cm.
Javaslatok?

Ne legyen drága... :Mosolyog


 S.Peti

Samuba előre?

Nagypolszki hátsó jó bele!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2554 Dátum: 2011. Március 16. - 20:54:45 »

Samuba előre?

Nagypolszki hátsó jó bele!
Egy kicsit emelve van... Fejvakarás
Nem tudsz méreteket?

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2555 Dátum: 2011. Március 16. - 21:26:45 »

Erik, hova kell beadnod?

A kutyás dologban gondolom azon a vonalon indultál el, hogy az esetlegesen csak megsebzett, szenvedő vad hamarabb lehet kegyelemben, de az sem mellékes, hogy a vadászkutya is természetes ösztöne szerint, boldogabban él, mint a kedvtelésből tartottak. (A kotorékozásról, falkavadászatról inkább szemérmesen megfeledkeznék a helyedben, ezt nehezebb dió beadni.)
A solymászatban ugyanezen a vonalon indulnék el, egy, a természetben is szinte azonos módon játszódó folyamat mind a zsákmányállat, mind a fogságban tartott ragadozó madár szempontjából. megemlíteném a repterek biztonságát is, ahol solymász szolgálat nélkül radikálisabb eszközökkel lehetne csak a repülésbiztonságot fenntartani.
A sportgalambászoknál összehasonlítást tennék a ketreces húsgalambok, és a postagalambok tartói közt, utóbbiaknál a szabad élet, fokozatos edzés, eredeti, természetes ösztönökre szelektálás a hangsúlyos. (Persze tudom, nem így van a valóságban, egy galambász haverom vagy 10 éve volierben tartja a büszkeségeit, mert a portán több a héja, mint a galamb.)
A horgászat nehéz eset, azt nehéz lenne megvédeni...  Fejvakarás Két éve olvastam, hogy Svájcban betiltották valamelyik halfajnál a kifogott zsákmány visszadobását,  ert kimutatták, hogy a horogra akadt hal úgyis megdöglik a sokktól, ha nincs nagyobb fizikai sérülése.

Tudom, ez nagyon soványka és együgyű segítség, de hátha kapsz valami szikrát.
 Emelem

 Wave

Más vonalon indultam. A kutyás vadászatnál magának a kutyának a védelme. Oltások, féregtelenítés, külső élősködők elleni védekezés, rikító nyakörv meg ilyenek.

Horgászatnál valami olyasmire gondoltam, amiket Voldi írt. Ha visszaengeded akkor sebfertőtlenítés, óvatosan visszaengedni. Ha haza viszed akkor mikor, hogy ölöd meg? Csalihallal hogy kell bánni? stb Tudom, hülyén hangzik, de soha nem érdekelt a peca, ezért nem is sokat tudok róla.
A galambsportnál sikerült találnom a járványvédelmet, azzal elviszem az egészet. De a solymászat....

Köszönöm a segítségeteket!
 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #2556 Dátum: 2011. Március 16. - 21:28:59 »

Egy kicsit emelve van... Fejvakarás
Nem tudsz méreteket?

 S.Peti
Sajna méretet nem tudok!
Nekem 3 centis emeléssel még bőven jó. (180mm magas ívű rugókkal és 150mm-es rugónyolcassal)
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2557 Dátum: 2011. Március 16. - 21:37:51 »

Wave

Más vonalon indultam. A kutyás vadászatnál magának a kutyának a védelme. Oltások, féregtelenítés, külső élősködők elleni védekezés, rikító nyakörv meg ilyenek.

Horgászatnál valami olyasmire gondoltam, amiket Voldi írt. Ha visszaengeded akkor sebfertőtlenítés, óvatosan visszaengedni. Ha haza viszed akkor mikor, hogy ölöd meg? Csalihallal hogy kell bánni? stb Tudom, hülyén hangzik, de soha nem érdekelt a peca, ezért nem is sokat tudok róla.
A galambsportnál sikerült találnom a járványvédelmet, azzal elviszem az egészet. De a solymászat....

Köszönöm a segítségeteket!
 Emelem

Ma Mo-n, nem kötelező azonnal megölni a halat, amit fogyasztásra szánsz. De pl. Németországban helyes kis ütlegelő bunkót lehet kapni a horgászboltokban amivel kupán vághatod a halat. Ott nem teheted szákba sem bizonyos tartományokban, ha el akarod vinni, a kifogás után azonnal meg kell ölnöd.

Nálunk szákba kerül. Arról lehetne regélni, ha szákba kerül, akkor milyenbe kerüljön? A legkevesebb sérülést a hosszú, legalább 3 m-es gyűrűs legalább 50 cm átmérőjű un. versenyszákok biztosítják. Kerülni kell a fém haltartókat, pillanatok alatt leviszi a halról a nyálkaréteget. Ami hazavitelre kerül azokat a vízből kiemelve a szákot egyesével egy alkalmas fával illik kupánvágni, ne úgy fulladjanak meg a szatyorban.

Aztán beszélhetünk a merítőszákokról. A nagylyukú damilos szákok minden egyes megmerített halnak begasítja több helyen is a farokúszóját, minden egyes bevágás fertőzési pont. Ezért lehetőleg "aprószemű" merítőfej használata ajánlott.

Csalihallal hogyan kell bánni? Fel kell tűzni a horogra  Vigyorog
Na azzal nem tudsz kíméletesen bánni, amíg engedélyezett az élő hallal való csalizás.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2558 Dátum: 2011. Március 16. - 21:39:14 »

Sajna méretet nem tudok!
Nekem 3 centis emeléssel még bőven jó. (180mm magas ívű rugókkal és 150mm-es rugónyolcassal)
Azt meg tudnád mérni, hogy így hány cm a távolság?
Beszerelve, nyugalmi állapotban... :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2559 Dátum: 2011. Március 16. - 21:47:43 »

Azt meg tudnád mérni, hogy így hány cm a távolság?
Beszerelve, nyugalmi állapotban... :Mosolyog

Hali!
Ha már emelésről van szó, segítsetek! Suzuki emeléséhez kéne nekem két darab danamid pogácsa az első lengéscsillapítók fölé! De nem lelek, hol keressem? Kb 3 cm-t szeretnék emelni, 2 db tenyérnyi lemez kellene! Ha nem danamid, akkor mi alkalmas még erre?
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #2560 Dátum: 2011. Március 16. - 21:48:05 »

Azt meg tudnád mérni, hogy így hány cm a távolság?
Beszerelve, nyugalmi állapotban... :Mosolyog

Minek a távolsága kell pontosan? A rögzítési pontoké?
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2561 Dátum: 2011. Március 16. - 21:57:59 »

Minek a távolsága kell pontosan? A rögzítési pontoké?
Igen... Igen
Köszönöm! Emelem


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2562 Dátum: 2011. Március 16. - 21:59:06 »

Hali!
Ha már emelésről van szó, segítsetek! Suzuki emeléséhez kéne nekem két darab danamid pogácsa az első lengéscsillapítók fölé! De nem lelek, hol keressem? Kb 3 cm-t szeretnék emelni, 2 db tenyérnyi lemez kellene! Ha nem danamid, akkor mi alkalmas még erre?
Vitara?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2563 Dátum: 2011. Március 16. - 22:05:27 »

Vitara?

Nem, wagon.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2564 Dátum: 2011. Március 16. - 22:07:35 »

Hali!
Ha már emelésről van szó, segítsetek! Suzuki emeléséhez kéne nekem két darab danamid pogácsa az első lengéscsillapítók fölé! De nem lelek, hol keressem? Kb 3 cm-t szeretnék emelni, 2 db tenyérnyi lemez kellene! Ha nem danamid, akkor mi alkalmas még erre?

Sanyi!

Ha nem PA (azaz danamyd) akkor esetleg fekete POM, vagy hasonló "önkenő" anyag. Esetleg ZX-100 vagy hasonló csapágyműanyag, de az drága... Régebben HDPE is volt jó minőség, már ilyen célra nem alkalmasak...
De nemrég vettem felnifényező állványhoz egy hasonló méretet, 70mm átmérő és 60mm hossz, darabolással 750 ft-ra jött ki danamydból.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: