Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917857 alkalommal)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2115 Dátum: 2010. November 07. - 09:48:33 »

Sziasztok!

Voldi: Nem csak a böngésző használatakor jelentkezik, hanem folyamatosan. És minnél több időt töltök a gép előtt, egyre több helyen és nagyobb felületen jelentkezik a hiba.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sakac:
Letöltöttem az ATI honlapjáról a legfrissebb drivert és telepítettem. Most állítsam vissza az előzőt?
A felbontás és képernyő frissítés állítása ideiglenesen megoldja a problémát. Néhány percig kristálytiszta a képernyő, de aztán ismét megjelenik a hiba.
A MOH már nincs a gépen...

Az őszi szünet királysága volt a csemetének, de egyrészt végigjátszotta, másrészt megértette. Nálunk olyan rendszer működik, hogy csak hétvégén és szünet alatt használhatják a gépet játékra. Tanítási időben a kiadott angol "project"-ek és egyéb házi dolgozatok anyaggyűjtésének-elkészítésének eszköze. Hál' Istennek ezt ellenőrzés nélkül betartják. Ezért is várta a fiam őszi szünetet. A múlt hétvégén egy torrent oldalról leszedtük és szerdán már kakukk volt a megjelenítés... Pénteken MOH unistall után sem javult a helyzet, próbáltam megoldani, nem sikerült. Ekkor fordultam hozzátok.

Még várok tanácsokat!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2116 Dátum: 2010. November 07. - 10:16:28 »

Akkor valószínű a directX állítódott el.
Próbáld meg a régi driverrel.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2117 Dátum: 2010. November 07. - 10:43:59 »

 Stoel Stoel Stoel Rendszer vissza állítás két héttel korábra . Fejvakarás Hülyeséget írtam ?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2118 Dátum: 2010. November 07. - 10:47:08 »

Stoel Stoel Stoel Rendszer vissza állítás két héttel korábra . Fejvakarás Hülyeséget írtam ?

Ez is jó megoldás lehet, hacsak nincs olyan azóta telepített valami, ami elveszhet.

Ezt megpróbáltad?

"Másodszor csökkentsd a képernyő felbontást és a képfrissítést mondjuk 1024x768 és 50Hz-re."

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #2119 Dátum: 2010. November 07. - 11:17:21 »

Sziasztok!

Voldi: Nem csak a böngésző használatakor jelentkezik, hanem folyamatosan. És minnél több időt töltök a gép előtt, egyre több helyen és nagyobb felületen jelentkezik a hiba.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sakac:
Letöltöttem az ATI honlapjáról a legfrissebb drivert és telepítettem. Most állítsam vissza az előzőt?
A felbontás és képernyő frissítés állítása ideiglenesen megoldja a problémát. Néhány percig kristálytiszta a képernyő, de aztán ismét megjelenik a hiba.
A MOH már nincs a gépen...

Az őszi szünet királysága volt a csemetének, de egyrészt végigjátszotta, másrészt megértette. Nálunk olyan rendszer működik, hogy csak hétvégén és szünet alatt használhatják a gépet játékra. Tanítási időben a kiadott angol "project"-ek és egyéb házi dolgozatok anyaggyűjtésének-elkészítésének eszköze. Hál' Istennek ezt ellenőrzés nélkül betartják. Ezért is várta a fiam őszi szünetet. A múlt hétvégén egy torrent oldalról leszedtük és szerdán már kakukk volt a megjelenítés... Pénteken MOH unistall után sem javult a helyzet, próbáltam megoldani, nem sikerült. Ekkor fordultam hozzátok.

Még várok tanácsokat!

Szerintem állítgatásokkal itt nem sokra mész.
Csinálj egy csökkentett módú újraindítást. Ha akkor is hasonló gond jelentkezik, valószínűleg a hardveres gond lesz.
Lehet, hogy oprendszer újra telepítéssel megoldódik, /ha mégsem hardveres/ de nem tartom valószínűnek.
Úgy gondolom nincs összefüggésben a MOHA-val.

Naplózva

Renkecz Rafael
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #2120 Dátum: 2010. November 07. - 11:22:33 »

Szerintem állítgatásokkal itt nem sokra mész.
Csinálj egy csökkentett módú újraindítást. Ha akkor is hasonló gond jelentkezik, valószínűleg a hardveres gond lesz.
Lehet, hogy oprendszer újra telepítéssel megoldódik, /ha mégsem hardveres/ de nem tartom valószínűnek.
Úgy gondolom nincs összefüggésben a MOHA-val.



Nekem tipikus képernyővezérlő hibának tűnik. Wave
Naplózva

Renkecz Rafael
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2121 Dátum: 2010. November 07. - 11:23:27 »

Szerintem állítgatásokkal itt nem sokra mész.
Csinálj egy csökkentett módú újraindítást. Ha akkor is hasonló gond jelentkezik, valószínűleg a hardveres gond lesz.
Lehet, hogy oprendszer újra telepítéssel megoldódik, /ha mégsem hardveres/ de nem tartom valószínűnek.
Úgy gondolom nincs összefüggésben a MOHA-val.

Azt mondod szerinted hardveres a gond, de szoftveres megoldást (reinstallt) javasolsz.

Azért a windows újratelepítés előtt, még csak meg kellene néhány dolgot próbálni, hátha mégsem hardveres a gond. Megjegyzem, azon az újratelepítés sem segít!

"Nekem tipikus képernyővezérlő hibának tűnik"  Ez hol hardver?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #2122 Dátum: 2010. November 07. - 12:08:42 »

Azt mondod szerinted hardveres a gond, de szoftveres megoldást (reinstallt) javasolsz.

Azért a windows újratelepítés előtt, még csak meg kellene néhány dolgot próbálni, hátha mégsem hardveres a gond. Megjegyzem, azon az újratelepítés sem segít!

"Nekem tipikus képernyővezérlő hibának tűnik"  Ez hol hardver?

Nem. Én azt írtam, "ha mégsem hardveres".
A képernyő vezérlő, az hardver. Hívhatjuk monitor kártyának is, ha úgy tetszik. Én ennek a meghibásodására gyanakszom. Ebben az esetben egy ATI vezérlőről van szó. Az nem derül ki, hogy alaplapi integrált, vagy különálló kártya. A legjobb megoldás egy próba lenne egy másik kártyával. Nem tudom, hogy AGP vagy PCI expres vezérlő-e, de bele kellene rakni egy másikat. Ha régebbi alaplap és integrált kártya, akkor a BIOS-ban ki kell tiltani az eredetit, ha újabb alaplapról van szó, erre nincs szükség, automatikusan megteszi. Ezzel a művelettel kiderül, hogy a vassal van-e baj.

 
Naplózva

Renkecz Rafael
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2123 Dátum: 2010. November 07. - 12:52:56 »

Nem. Én azt írtam, "ha mégsem hardveres".
A képernyő vezérlő, az hardver. Hívhatjuk monitor kártyának is, ha úgy tetszik. Én ennek a meghibásodására gyanakszom. Ebben az esetben egy ATI vezérlőről van szó. Az nem derül ki, hogy alaplapi integrált, vagy különálló kártya. A legjobb megoldás egy próba lenne egy másik kártyával. Nem tudom, hogy AGP vagy PCI expres vezérlő-e, de bele kellene rakni egy másikat. Ha régebbi alaplap és integrált kártya, akkor a BIOS-ban ki kell tiltani az eredetit, ha újabb alaplapról van szó, erre nincs szükség, automatikusan megteszi. Ezzel a művelettel kiderül, hogy a vassal van-e baj.

Ok, én a driverre gondoltam.

Valóban meg kellene nézni egy másik kártyával.
Ha alaplapi, akkor valóban le kell tiltani, bedugni a másik kártyát a megfelelő slotba, és azonnal kiderül.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #2124 Dátum: 2010. November 07. - 12:55:27 »

Ok, én a driverre gondoltam.

Valóban meg kellene nézni egy másik kártyával.
Ha alaplapi, akkor valóban le kell tiltani, bedugni a másik kártyát a megfelelő slotba, és azonnal kiderül.


Igen
Naplózva

Renkecz Rafael
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2125 Dátum: 2010. November 07. - 13:02:53 »

Uraim!

Képernyőfelbontás és -frissítés változtatása: megcsináltam - hiba még mindig van
Driver frissítése majd visszaállás a régire: megcsináltam - hiba még mindig van
Rendszervisszaállítás: megcsináltam - hiba még mindig van

VGA kártyám: ATI Radeon X1300PRO 256MB/DDR2,  AGP-s és nincs másik kártyám a próbához (az alaplapom AGP és PCI Express slot is van, ha van valakinek elfekvő kártya, szívesen átveszem, ha ez lesz a baj...)

Most újraindulunk csökkentett módban, majd jelzem az eredményt.

Köszönet mindenkinek! Meghajol

PS:
1: Moderátorok: Ez az egész nem OFF itt a fórumon?
2: Hajnalban sikeresen terítékre hoztam életem első borzát!!! A vadásztárs nagy disznóját majdnem elzavarta, de ő hamarabb lőtt. Sajnos még nincs meg, olyan sűrűbe váltott be, hogy nem tudtunk utána menni. Délután megyünk keresni... A borz meg végignézte a lövést és utána még is nézelődött. Vesztére.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2126 Dátum: 2010. November 07. - 13:04:08 »

alaplapomon
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2127 Dátum: 2010. November 07. - 13:05:09 »

... és még utána is nézelődött ...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #2128 Dátum: 2010. November 07. - 13:28:05 »

Uraim!

Képernyőfelbontás és -frissítés változtatása: megcsináltam - hiba még mindig van
Driver frissítése majd visszaállás a régire: megcsináltam - hiba még mindig van
Rendszervisszaállítás: megcsináltam - hiba még mindig van

VGA kártyám: ATI Radeon X1300PRO 256MB/DDR2,  AGP-s és nincs másik kártyám a próbához (az alaplapom AGP és PCI Express slot is van, ha van valakinek elfekvő kártya, szívesen átveszem, ha ez lesz a baj...)

Most újraindulunk csökkentett módban, majd jelzem az eredményt.

Köszönet mindenkinek! Meghajol

A borzhoz gratulálok!  Emelem

Szerintem a kártya a ludas.
Gyereknek ne  Tasli. Szerintem nem tehet róla. Így jött ki... Wave

 


PS:
1: Moderátorok: Ez az egész nem OFF itt a fórumon?
2: Hajnalban sikeresen terítékre hoztam életem első borzát!!! A vadásztárs nagy disznóját majdnem elzavarta, de ő hamarabb lőtt. Sajnos még nincs meg, olyan sűrűbe váltott be, hogy nem tudtunk utána menni. Délután megyünk keresni... A borz meg végignézte a lövést és utána még is nézelődött. Vesztére.
Naplózva

Renkecz Rafael
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2129 Dátum: 2010. November 07. - 14:16:55 »

Uraim!

Köszönöm mindkinek a segítséget!  Meghajol

Csökkentett módban nem jeletkezett a hiba.

Szétkaptam a gépet, kicsit poros volt... Kifújtam mindent, a VGA kártyát kivettem, külön megtakarítottam, visszatettem. Jelenleg hiba nélkül vagyunk!

Remélem így is marad. A fiam itt ül mellettem, ő is örül ennek. Most megyünk matekozni. Ennek már kevésbé...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: