Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917835 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2010 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 10:08:57 »

Szia!

A mondatodban ott van a megoldás. Most csak azért kell csak a figyelmeztető hang, mert tudja, hogy utánna jön a frász. Ugyanezt kell elérni a hangoddal, a sípoddal vagy egy csettintéssel. Ha a parancs megtagadást követi a ráhatás észnél lesz és nem akarja áthágni a parancsot.
A történeted eleje az a klasszikus történet ami miatt örökre beleszerettem a kutyákba. Következetes neveléssel és szetettel bármit elérhetsz Náluk. Ezért cserébe kapsz hűséget, feltétlen szeretetet és örömet a nap minden percében.

Szép napot

Üdv

Imre
Igen
 Wave
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2011 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 10:20:58 »

Erdojaro!

"Gondolom Te is láttál már olyan degenerált kutyát, (pl. Dobermann) amire sehogyan sem lehetett hatni."

Remélem nem általánosítasz! 18 éve dobermanjaim vannak/voltak. Egyetlen egy kutyám sem volt "degenerált". Ellenben az IPO vizsgákon agyon gyalázták a többi kutyát. Ehhez nem ütöttem-vertem-rugdostam őket, még elektromos nyakörvem sem volt soha. Az Imre által levezetett módszert alkalmazva, csodálatos eredményeket lehet elérni. Ez tapasztalat: az Imréé, az enyém és még Isten tudja, hány kutyabolondé...

Ellenben a német vizslám (Ő még új nekem: friss vadász és vadászkutyás vagyok) tanítása során lehet, hogy hasznát venném én is az elektromos nyakörvnek. Ilyen "bolond" kutyám nem volt még... De szerintem meg tudom majd oldani a feladatot e nélkül is.

TEHÁT: El a kezekkel a dobermannoktól! Értő kézben, a világ legszelídebb ebe ez! Kérdezd, meg a gyerekeimet, együtt nőttek fel a kutyákkal, és még szét sem lettek tépve!

Üdv,
Péter
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2012 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 10:50:20 »

Szervusz Péter! Emelem

Nem általánosítok! Ez jutott eszembe, mert barátom ilyen kutyája időközönként még a családot sem engedi be a lakásba, és már végigkóstolta mindegyiküket.
Írhattam volna bármelyiket, mert -gondolom Te is tudod_ van minden fajtában kezelhetetlen.

Mint írtam, nem használtam, és nem is szeretnék soha elektromos kényszerítőhöz nyúlni! De nem tartom olyan Istentől elrugaszkodott dolognak sem. Hidd el én is tanítottam már egy két kutyát, (van egy kettő aminek a helyezéséről  olvashatsz is régi vadászújságokban) és volt olyan is amit agyon tudtam volna sokszor ütni, olyan makacs, önfejű volt. Azt is tudhatod, hogy egy ilyen kutyát (ilyen tud lenni a német vizsla is) kár megütni is, mert úgy is lepereg róla. Ilyenkor igen is kipróbálnám az "ösztökét".
De valóban kár erről vitatkoznunk, mert úgysem egyforma a vélemény a nevelésről. Ugyan úgy, mit a kutyatartásról sem.

Vüdv. Attila Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2013 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 11:16:38 »

Szia Attila!

OK.
Nem vita ez! Értelmes emberek, értelmes párbeszéde. Néha nem...

Az eddig olvasottak alapján, szerintem közel azonos a véleményünk a kutyatartásról/nevelésről. És sok más egyébről is. (és ez nagyon sok olvasást takar: friss húsként nagyon sokáig csak olvastalak Benneteket, majd minden témát végigvettem már..., nagyon kevés van már hátra)

Az "ösztökét" lehet, hogy ki kell próbálnom, eddig még nem használtam ilyet. A kollágák használták már: volt aki nagyon jó eredménnyel és csak dícséri, más valaki pedig eredménytelenül. Ahogy TE is mondtad: ilyen kutya-olyan kutya. És ez nem fajta függő!

Befogadott, örökölt, felnőtt kutyánál pedig ez a legrövidebb és egyszerűbb megoldás. (Merthogy innen indult az egész beszélgetés.) Úgyhogy, Sanyóóó : Szerezz be egy ilyet és tanísd a münszit! A hosszadalmas és következetes tanítással is elérnéd a célodat, de lehet, hogy a kutya nem élne addig. Mert használhat az ember "humánus" módszereket, ha a teherautó hamarabb elcsapja a kutyát, akkor sz*rt sem ér az egész... Bocs, hogy durva voltam.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2014 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 01:24:04 »

Erdojaro!

"Gondolom Te is láttál már olyan degenerált kutyát, (pl. Dobermann) amire sehogyan sem lehetett hatni."

Remélem nem általánosítasz! 18 éve dobermanjaim vannak/voltak. Egyetlen egy kutyám sem volt "degenerált". Ellenben az IPO vizsgákon agyon gyalázták a többi kutyát. Ehhez nem ütöttem-vertem-rugdostam őket, még elektromos nyakörvem sem volt soha. Az Imre által levezetett módszert alkalmazva, csodálatos eredményeket lehet elérni. Ez tapasztalat: az Imréé, az enyém és még Isten tudja, hány kutyabolondé...

Ellenben a német vizslám (Ő még új nekem: friss vadász és vadászkutyás vagyok) tanítása során lehet, hogy hasznát venném én is az elektromos nyakörvnek. Ilyen "bolond" kutyám nem volt még... De szerintem meg tudom majd oldani a feladatot e nélkül is.

TEHÁT: El a kezekkel a dobermannoktól! Értő kézben, a világ legszelídebb ebe ez! Kérdezd, meg a gyerekeimet, együtt nőttek fel a kutyákkal, és még szét sem lettek tépve!

Üdv,
Péter


A dobermann felvetéshez én is hozzászólnék.
Az első kutyám egy Dobermann volt. Rajta tanultam meg azokat az alapokat amit most tudok. Soha nem lesz még egy ilyen kutyám. Minden rezdülésemet ismerte és viszont én is az Övét.
Az évek során Háromszoros Magyar Bajnok lettem vele, IPO ágazatban. Emellett 2x Magyar bajnok volt az Agility elődjében, amit mi csak ügyességi versenynek hívtunk. Szerintem könnyen tanítható, de érzékeny lelkű kutyák. De kemény kézzel kell fogni Őket.
Az, hogy terrorizálja a családot, az kizárólag a család hibája. Valószínűleg nem ez a fajta kell nekik. Nem való mindenkinek minden fajta.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2015 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 16:12:26 »

Sába!

Még egy gondolat a teletkthoz.
Kérdezted valamikor, hogy 20 vagy akárhány évvel ezelőtt, hogyan képeztek kutyát?
Mindig gondot okozott a kiképzőknek, hogy ha a kutya kikerült a hatósugarukból, akkor hogyan tartsák mégis kontroll alatt. Ha elég közel volt még a kutya akkor egy lánc nyakörvet, vagy nehezebb kéznél lévő tárgyat vágtak hozzá, ha meg messze volt a kutya akkor csúzlival és csapágygolyóval lőtték seggbe. De ez magában hordozta annak a lehetőségét, hogy ha nem jól céloztál akkor kilőtted a szemét vagy a fogát. De hallottam sós lövedékről is.

Namost. A teletakt és bármilyen olyan eszköz amivel távolról kell a kutyában megerősíteni valamely viselkedést, szükséges rossz. De szerintem azért találták ki ezt a kis eszközt, hogy a legkisebb fájdalom és sérüléssel lehessen elérni a kívánt hatást. Még mindig humánusabbnak tartok egy apró elektromos impulzust a fent leírt eszközöknél.

Te a Csipeszből indulsz ki és Nála tényleg nincs szükség ilyen eszközre, de nem tudom, hogy találkoztál e már pl. Malinoissal? Ennek a fajtának a jellegzetessége, hogy napi 5-6 de akár több órás elfoglaltságot kell neki biztosítani, különben leamortizálja a környezetét. Ha elvered valamiért akkor farok csóválva bújik hozzád, hogy végre foglalkozol vele. Olyan magas a fájdalom küszöbe, hogy a kihegyezett szöges nyakörvvel sem érsz nála el komoly eredményt. Na náluk ez a legkisebb traumával járó módszer.

De ha nem akarod és nem hagyod magad, akkor úgy sem tud meggyőzni senki és semmi. Bár az ellenségemnek sem kívánom, de neked javaslom, hogy tölts el 1 hónapot egy malinoissal. Szerintem megérted, hogy, miért is szükséges néha a teletakt.

Nem akarom a vitát folytatni, csak leírtam a véleményem.

Üdv: Csaba


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2016 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 20:32:53 »

Mai sétánk egy lovarda mellett vezetett, én megálltam mert szeretem a lovakat is. Egyszer csak megriadtak és dübörgő vágtában menekültek, nem értettem miért? Majd megláttam Nózit, aki átugrotta a villanypásztort és boldogan kergette a húsz lovat, nyilván játszani akart velük! Nem tudom kifizette volna valaki helyettem a kártérítést, ha valamelyik ló lába eltörik? A gatyámat leperelték volna rólam! Szomorú
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2017 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 20:41:27 »

Mai sétánk egy lovarda mellett vezetett, én megálltam mert szeretem a lovakat is. Egyszer csak megriadtak és dübörgő vágtában menekültek, nem értettem miért? Majd megláttam Nózit, aki átugrotta a villanypásztort és boldogan kergette a húsz lovat, nyilván játszani akart velük! Nem tudom kifizette volna valaki helyettem a kártérítést, ha valamelyik ló lába eltörik? A gatyámat leperelték volna rólam! Szomorú

Ha meg utol éri valamelyiket és fejbe rúgja a kutyádat, akkor valszeg ott is marad.
De ez sokkal jobb tanulság a kutyának, mintha bele lett volna "verve" az engedelmesség. Tasli Dühhh

Sábának még annyit hozzá tennék, hogy ne hasonlítsuk már össze egy gyereket nevelési szempontból egy kutyával. Ne is menjünk messzire, csak azt nézzük meg, hogy egy gyereket mennyi ideig tanítjuk és a kutyát mnnyi ideig. Ja és a kutya egy ragadozó ösztön lény, az ember meg állítólag értelmes.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2018 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 20:57:55 »

A gyereknevelésről annyit, hogy az én időmben még dívott a "körmös" az iskolában, néha pofon is csattant! Lehet, hogy nem a nevelés magasiskolája, de felnőttünk, én például biztos nem lettem volna ilyen deli legény e nélkül! Nevet
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2019 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 21:14:18 »

A gyereknevelésről annyit, hogy az én időmben még dívott a "körmös" az iskolában, néha pofon is csattant! Lehet, hogy nem a nevelés magasiskolája, de felnőttünk, én például biztos nem lettem volna ilyen deli legény e nélkül! Nevet

Miért, attól dagadtál ilyen nagyra? Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2020 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 21:15:48 »

Miért, attól dagadtál ilyen nagyra? Nyihi

Nincs párom hét üres faluban! Nevet
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2021 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 21:48:17 »

Sziasztok!

Olyan autóhoz értő Fórumtárs segítségét várnám esetleg, aki Zala megyében, Gutorfölde környékén él.
Részleteket megírom emailben, nagyon szépen megköszönném a segítséget!

Üdv.: Balázs Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2022 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 23:26:59 »

Sába, szerintem ha Horrido itt lesz, kérdezzük meg, elveri-e időnként a tacskót. Illetve elverte-e párszor, amíg fiatal volt. Mármint a tacskó.
Csak azért érdekel, mert annak idején a Zala megyei főállatorvos, aki híres kutyabolond volt, mondta, hogy bizony a kutyát időnként meg kell kenni, hogy tudja, ki az úr a háznál. A falkarangsor vezető helyét csak szeretettel nem lehet kivívni - mondta.
 

Igen el.

Tacskó aranyos jószág, hallgat az asszonyra, ha kaját remél, viszont bármi történik, kompromisszum nélkül imádja  a gyereket!!!
Engem is szeret, alapesetben tiszta ki a főnök.
De, ha gyakran esik zsákmáy, neadjisten összeszedünk más által sebzett vadat és a "más" is megjelenik, mint jogos elejtő, akkor tacskó rendszerint kompetenciatúltengésekbe keveredik, melyek néha engem is érintenek, negatív értelemben......
Ezekben az esetekben oda kell csapni. Látom a csillogó szemén, hogy a szidás-mitképzelszrondadisznó, bajuszhuzgálás most nem segít.
Valahol ő is tudja és miután lerendezzük a dolgot, mintha mi sem történt volna jön a nyomomban farokcsóválva.
Újra tökéletes a világ. Néhány hónapig... Ördög Ördög Ördög Ördög

Mondjuk az én Olcsim egy ronda nagy, semmirevaló, tökfejű kandisznó. Kacsint gyozo










 
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2023 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 08:12:54 »

Harido!

Ez egy semmirevaló kutya...a kandalló mellett alszik csak... Ördög Piál

Sába!

Emlékszel, hogy a bakod miatt Pyrus is "nevelte" a tacsit? Fejvakarás
A gazdára morgott... Ördög

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2024 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 08:21:19 »

Horrido!
Ezt hívják "rideg" tartásnak? Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: