Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917857 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1995 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:25:46 »

"Mi volt addig, míg valami bunkó impotens köcsög a prosztataingerlőjéből zseniálisan ki nem fejlesztette az elektromos nyakörvet?"

Néha agyonlőtték a nem megfelelő ebet, néha felakasztották a kútgémre, mert sajnálták tőle a "srétet". Ha lenne irodalmi műveltséged, tudnád!

Sanyó, ne provokálj, inkább igyál még valamit.

 Kacsint Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1996 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:27:06 »

Zsolt, számomra most ez nagyon undorító, amit leírtál.
Sőt, egy olyan eszmefuttatás, ami inkább cinikus, mint lényegretörően szakszerű.
Ne haragudj.
 Effendi

Sába, egy csöppet sem haragszom, no de miért undorító?
Miért rosszabb egy kutyának, ha beleharap egy sünbe, és érzi, hogy ezt nem kéne máskor, vagy leseik egy szikláról, és érzi, hogy ezt nem kéne máskor, mint ha elverik pálcával, és  ezt nem kéne máskor stb?
Vagy a technikai "kifinomultság" tölt el undorral? (Ebben van valami, de most épp nem szomszédolunk, és beszélgetni se fogunk soha, csak mobilozni legfeljebb... Szomorú
És cinikus semmiképp nem állt szándékomban lenni, de ezt úgy is tudod Mosolyog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1997 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:28:20 »

Sanyó, ne provokálj, inkább igyál még valamit.

 Kacsint Effendi

Neked mozgalmi múltad lehet, azok szeretik a saját hibáikat a másikra vetíteni.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1998 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:29:34 »

Neked mozgalmi múltad lehet, azok szeretik a saját hibáikat a másikra vetíteni.

Kettő.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1999 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:30:43 »

Üdv!
A kis münszti esete nem egyedi és szerintem kezelhető is bármilyen korban is került hozzánk. Ehhez nincs szükség semmilyen kemény elektromos vagy más módszerre. Immáron 23 éve vagyok aktív kutyás, sok kutyát láttam és tanítottam is ez alatt. Minden fajta más és minden egyed is más módszereket igényelhet. Van szerencsém a legjobb barátomként tisztelni az ország legjobb kis münsterlandi tenyésztőjét aki Ausztriában munkavizsgáztatja kutyáit. Ez azért fontos mert nem ismerek még egy fajtát amelyiket ennyire szigorúan szelektálnak a vadászati használhatóságok tekintetében. Ez két élű fegyver, hiszen az önállóság alapfeltétel egy sebzett vaddal szemben vagy egy vércsapa során. Ez hátrány a gazdával szemben, különösen ha nincs meg a kötődés. Sokszor a gazdi képzésével kell a kiképzést elindítani, hiszen Neki kell megtanulnia a kutyák nyelvén. Ha megtanulta ezeket sokkal könnyebben érti meg a jelzéseket amit a kutya felé közvetít. Ha hetek óta velünk él a kutya és tudja ki ad enni és ki a falkavezér nyugodtan kivihetjük egy nyugodt rétre sétálni. Pórázon!!! Ha ekkor elengedjük, különösen ha régen volt ekkora szabadsága biztosan a nyakába veszi a mezőt és bizony kiabálhatsz. És bizony a második kiabálás is felesleges már. Hiszen az elsőt nem követte ráhatás, tudja tehetetlen vagy.
Ha többször voltatok kinn akkor már ismeri a környezetét és jobban figyel Rád. Ilyenkor a legjobb egy hosszú köteles apporttárgy amivel lehet játszani. Játék közben vedd le a pórázt ha lehet észrevétlenül és játszatok tovább. Folyamatosan kontaktban legyetek és akkor nem akar otthagyni. Ha mégis elindul egy szagnyomon azonnal hívni kell és abban a pillanatban az ellentétes irányba kell menni. Ne nézz hátra csak hívd és állandóan mozogj. Utánad fog menni. Nyugodt helyen kell ezt gyakorolni és ha igazán meg akarod fogni, akkor el is bújhatsz párszor egy fa mögé és ha csak kicsit is szeret akkor elkezd keresni. Ekkor tanulj meg, hogy ha nincs meg a kontakt eltünhet a kaja adó gazdi. Tehát figyelni kezdi a mozgásodat a legnagyobb gazban is.
Ezzel a módszerrel egy a gazdáját főnöknek el nem ismerő németvizsla kan a második alkalommal már az apportot is odavitte a lábáig a gazdinak egy hónapja gerlézés után csináltunk pár gyakorlatot. Sabbati ismeri is a kék Vitara gazdája az.
Visszatérve... el kell nyerni a kutya bizalmát. A feltétlen engedelmességet ne akkor akarjuk megkövetelni amikor lehetősége van kibújni alóla mert akkor meg is teszi. A fegyelmezéshez nem kell elektromos nyakörv és szöges nyakörv sem. Következetesség viszont igen. A legegyszerűbb feladatokkal kell kezdeni. Ül, fekszik, helyben marad. Ha ezeket tudja és már az első szóra teszi akkor már kézben van a kutya lehet továbblépni. Az első parancsszó után ha nem teszi azonnal pórázrántás és egy kis fegyelmező tanítás. Pontosan tudni fogja meddig mehet el és mi az amit megtororlsz. Itt nem verésre gondolok soha!!! A nagyobb távolságot el lehet érni, de annak egy folyamat végeredményének kell lenni, nem egy hirtelen jött szabadságnak. Egy jó kereső kutya a Paradicsomban van ha egy vaddal bővelkedő mezőn találja magát. Azt kell elérni szépen fokozatosan, hogy a parancsunk erősebb legyen számára mint a szagok világa. A parancs legyen rövid és érthető. Egy bizonyos szituácóra mindíg ugyanazt használjuk, akkor nem zavarjuk be a kutyát. Tudja mit várunk tőle.
Én ezeket a lépéseket tenném meg ennél a kutyánál és folyamatosan figyelném a válasz reakcióit. Ha látom zavarban van segítenék, ha látom sunnyog büntetnék. De nem elektromos nyakörvvel. Mindíg van valami ami tűzbe hozza az állandóan legyen Nálad. Gyakorlás után azzal játszhat vagy megeheti az első időkben, később soha.

Remélem érthetően írtam le, de egy párszáz sor kellene ahhoz, hogy a felszínt megkaparjuk ennél a témánál.

Üdv

Labs Land
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2000 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:31:10 »

Sába, egy csöppet sem haragszom, no de miért undorító?
Miért rosszabb egy kutyának, ha beleharap egy sünbe, és érzi, hogy ezt nem kéne máskor, vagy leseik egy szikláról, és érzi, hogy ezt nem kéne máskor, mint ha elverik pálcával, és  ezt nem kéne máskor stb?
Vagy a technikai "kifinomultság" tölt el undorral? (Ebben van valami, de most épp nem szomszédolunk, és beszélgetni se fogunk soha, csak mobilozni legfeljebb... Szomorú
És cinikus semmiképp nem állt szándékomban lenni, de ezt úgy is tudod Mosolyog

Valamelyik éjjel, ha gép elé kerülök, leírom a gondolatmenetet, ami felébredt bennem a soraidat olvasva és elküldöm magánban.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2001 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:35:04 »

Kettő.

Ha te mondod?
Most megyek beengedem, mert együtt alszunk, tudod? Igaz a sokkoló ilyenkor sem esik ki a kezemből! Jézusom, Sába, te tényleg ilyen vagy??? Szomorú
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2002 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:42:38 »

Valamelyik éjjel, ha gép elé kerülök, leírom a gondolatmenetet, ami felébredt bennem a soraidat olvasva és elküldöm magánban.

 Effendi

Örömmel és kíváncsian várom! (de vajon másokkal miért nem osztható meg? -JAJ! Fejvakarás)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2003 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:44:46 »

Sanyó, tedd be a vasalót is az akváriumba, hátha a guppi megtanul egy Rittbergert ugrani-...

Jó éjt.


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2004 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:48:55 »

Jézusom, Sába, te tényleg ilyen vagy??? Szomorú


Dehogy, nem ilyen, csak ha valaki azt tapasztalja, hogy mindenki ellentmond neki, így reagál. Ez természetes.  Wave
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2005 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:51:20 »

Dehogy, nem ilyen, csak ha valaki azt tapasztalja, hogy mindenki ellentmond neki, így reagál. Ez természetes.  Wave

Igen, ez érthető. "Békésen haladok az autópályán és minden hülye szembe jön velem!"  Nyihi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2006 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:55:16 »

Sába!

 Figyelmes olvasás !
Sehol nem írtam társas vadászatról!! Fejvakarás   Vállat von
Társas vadászatra amúgy is csak munkavizsgás kutyát lehet kivinni! Van ahol be is tartják! Ördög

Elektromos kütyüket én sem használtam, és remélem nem is fogok soha. De láttam, sőt ki is próbáltam már ilyet. Egyáltalán nem olyan vészes mint gondolnád. Egy elektromos öngyújtó sokkal nagyobbat üt. És ha láttál már egyáltalán ilyet, tudnod kell, hogy nem okoz akkora sokkot a kutyánál, hogy észrevennéd. Biztos vagyok benne talán észre sem vennéd, hogy mikor használják, és mikor nem! Nem nyüszög a kutya, nem fetreng a földön epilepsziás rohamban, nem folyik taknya-nyála, csak visszamegy a gazdihoz! Ha összekötné a dolgot a gazdival akkor nem menne hozzá vissza! De visszamegy, simogatást, dicséretet kap, és a gazdával csak a jót köti össze!
Azzal együtt az a véleményem, lehet azt is ésszel használni, de nem a nevelés, a tanítás helyett. Az egy végső megoldás, egy kényszerítő eszköz  lehet csak, amikor többszöri utasításra sem reagál a kutya.  Gondolom Te is láttál már olyan degenerált kutyát, (pl. Dobermann) amire sehogyan sem lehetett hatni. (embert is) Azért egy fokkal jobb egy ilyen kényszerítőeszközzel megrendszabályozni, mint agyonlőni! (embert is  Ördög) Egyébként  embereknél is alkalmazzák az elektrosokkos kezelést!  Fejvakarás
Nekem is volt olyan német vizslám, amelyik tökéletesen dolgozott, de lehetetlen volt addig lehívni a futó vadról, amíg egy párszor meg nem tanult a hosszú póráztól "repülni".
Nehéz, összetett dolog egy jó kutya nevelése. Nem szabad elfelejteni, hogy a kutya nem egy gondolkodó lény, (ha az lenne elég lenne felolvasni neki a Jilly könyvet  Mosolyog)  Azt sem lehet neki elmagyarázni, hogy mit miért kell megcsinálnia. A neki nem tetsző utasításokat is be kell tartatni vele, és reflexé kell, hogy váljon nála az utasítások maradéktalan és késedelem nélküli végrehajtása! És mindezekbe belefér a simogatás, a szeretgetés, de a "seggberúgás" is. Nagyon gyorsan megtanulja a kutya, hogy mit miért kap, csak jókor kell adni!!  Én bizony megkalapáltam már Mazsit is! Ha kinyitottam a kapu rohant az úttesten világgá, vagy a kocsim kerekei alatt szaladgált amíg beálltam az udvarba. Minden hazajövetel úgy nézett ki: kiszállás, kutya megfogása, betéve a kocsiba, beállás az udvarba. Egyszer aztán mikor szakadt az eső, és tíz percig üldöztem az utcán, megmutattam neki miért nő az udvarban annyi mogyoróvessző! Csak egyet kellett a seggire ütni:tasli Azóta ha nyitom a kaput, vagy elindítom az autót úgy rohan a teraszra majd szétreped a segge! És elég neki egyszer mondani, hogy helyedre!  Mégis ragaszkodós, hízelgős, ölbemászós.


"Mindannyian tudjuk, hogy pl. egy kuvaszt vagy a szívlapáttal teszünk helyre, vagy sehogy."

Azt lehet?  Próbáld ki melyik fáj jobban!:Vvon Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2007 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 23:01:43 »

I haladok az autópályán és minden hülye szembe jön velem!"  Nyihi

És hátha jönnek mögöttem, akiknek igazuk van, török előre - jártam már így, ha nem is autópályán.  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2008 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:38:58 »

Sába, szerintem ha Horrido itt lesz, kérdezzük meg, elveri-e időnként a tacskót. Illetve elverte-e párszor, amíg fiatal volt. Mármint a tacskó.

Hát igen, Hansinak kemény tacskója van!  Vigyorog
Enyém még egyszer sem kapott igazán. Orosztonyban - amikor Sába bakját el akarta tulajdonítani és morgott - egy vesszővel meg lett simogatva. De ez nem verés.
Okos kutyák ezek és ha megértik, mit akar tőlük az ember, szvsz. nincs gond.
Múltkor megevett egymást követő nap egy-egy tyúktojást. Szépen elbeszélgettem vele. "Pfúj! Nem szabad!" Másnap csak kivette a fészekből, nem törte szét. Megint elmondtam neki az ukázt, azóta hozzá sem nyúl.
A fentieket kicsi, ártatlan szuka tacsira vonatkozóan írtam...

Vizsláktól teljesen mást kell megkövetelni. Én annyira nem ellenzem az elektromos nyakörvet. Egy barátom használja most is, német vizslánál eleintem kellett működtetni csak. Minden sétáltatáson és vadászaton rajta van a nyakörv, de azóta csak a figyelmeztető hangot használja, másra nincs szükség.
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #2009 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 10:02:20 »

Szia!

A mondatodban ott van a megoldás. Most csak azért kell csak a figyelmeztető hang, mert tudja, hogy utánna jön a frász. Ugyanezt kell elérni a hangoddal, a sípoddal vagy egy csettintéssel. Ha a parancs megtagadást követi a ráhatás észnél lesz és nem akarja áthágni a parancsot.
A történeted eleje az a klasszikus történet ami miatt örökre beleszerettem a kutyákba. Következetes neveléssel és szetettel bármit elérhetsz Náluk. Ezért cserébe kapsz hűséget, feltétlen szeretetet és örömet a nap minden percében.

Szép napot

Üdv

Imre
Naplózva
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: