Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 917845 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1980 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 14:45:48 »

Sajnálom, hogy nincs Imre éppen fenn...
Kérdezd meg, hogy mit ajánlana Sanyoo esetére.
Hosszú póráz, fojtó nyakörv...vagy elektromos nyakörv.
Ha már az Ő véleményét elfogadnád...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1981 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 14:54:26 »

Tényleg jó lenne, ha valami profi kutyás is kifejtené a véleményét...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1982 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 15:07:39 »

Ha már az Ő véleményét elfogadnád...

Ó, basszameg, ne dühítsetek már!!
Legjobb megoldás, ha nagyon ugrál az a nyomorult kutya, akkor vágjuk le a lábát!
Van neki négy, majd csak megtanulja!
Ne azt nézzük, hogy miért ugrál, hanem koncentráljunk arra, hogy nekünk, mint a teremtés koronáinak, a kozmosz meghódítóinak, a feddhetetlen és megkérdőjelezhetetlen evolúciócsodáinak ez az agyára megy, tehát fojtsuk el még csírájában ezt a gusztustalan és méltatlan viselkedést!!

Petya, te miért nem lövöd agyon Jacket, tudod, a lefolyószem miatt?
Miért imádod, miért szeretgeted?
Hisz ez nem helyénvaló viselkedés!!!
Skandallum!!

Jujj, ha ezt tovább írnám, mit össze nem káromkodnék...

Győzike! Buksi! gyozo gyozo Hány

(Nem akarok én párhuzamot vonni, de tudjátok, hogy a náci orvosok mivel magyarázták azt maguk és a világ előtt, hogy az orvosi esküjük ellenére részt vettek a szelekciókban és az emberek megsemmisítésében?
Azzal, hogy azért küldték a gázba az embereket, mert így megkímélték őket a hosszú szenvedéstől...)

Hagyjatok békén mára ezzel a kérdéssel.
Köszönöm.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1983 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 15:14:14 »

"Petya, te miért nem lövöd agyon Jacket, tudod, a lefolyószem miatt?"
Semmilyen kárt nem csinált eddig sem...a lefolyó is csak idegesíti.
De kárt nem csinál.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1984 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 16:42:29 »

Ó, basszameg, ne dühítsetek már!!
Legjobb megoldás, ha nagyon ugrál az a nyomorult kutya, akkor vágjuk le a lábát!
Van neki négy, majd csak megtanulja!
Ne azt nézzük, hogy miért ugrál, hanem koncentráljunk arra, hogy nekünk, mint a teremtés koronáinak, a kozmosz meghódítóinak, a feddhetetlen és megkérdőjelezhetetlen evolúciócsodáinak ez az agyára megy, tehát fojtsuk el még csírájában ezt a gusztustalan és méltatlan viselkedést!!

Petya, te miért nem lövöd agyon Jacket, tudod, a lefolyószem miatt?
Miért imádod, miért szeretgeted?
Hisz ez nem helyénvaló viselkedés!!!
Skandallum!!

Jujj, ha ezt tovább írnám, mit össze nem káromkodnék...

Győzike! Buksi! gyozo gyozo Hány

(Nem akarok én párhuzamot vonni, de tudjátok, hogy a náci orvosok mivel magyarázták azt maguk és a világ előtt, hogy az orvosi esküjük ellenére részt vettek a szelekciókban és az emberek megsemmisítésében?
Azzal, hogy azért küldték a gázba az embereket, mert így megkímélték őket a hosszú szenvedéstől...)

Hagyjatok békén mára ezzel a kérdéssel.
Köszönöm.

 Effendi

Szia!
Annyit elvárhatnék tőled, hogy elhidd szeretem annyira a kutyámat, mint te a tiédet!
Ezek a szituációk akkor történnek, mikor terepen vagyunk és a kutty 1-200 méterre van tőlem, természetesen póráz nélkül! Örülök, hogy véded tőlem a kutyámat, de hidd el Őt saját magától kell néha védeni!
A sok sületlenséget meg kár volt leírnod, zsidó témában autentikusabb vagyok nálad!  Nyihi
Üdv sanyooo  Wave
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1985 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 16:59:07 »

Szia!
Annyit elvárhatnék tőled, hogy elhidd szeretem annyira a kutyámat, mint te a tiédet!
Ezek a szituációk akkor történnek, mikor terepen vagyunk és a kutty 1-200 méterre van tőlem, természetesen póráz nélkül! Örülök, hogy véded tőlem a kutyámat, de hidd el Őt saját magától kell néha védeni!
A sok sületlenséget meg kár volt leírnod, zsidó témában autentikusabb vagyok nálad!  Nyihi
Üdv sanyooo  Wave

Kezdünk elmenni valami hülye irányba, Bülbülmadaram, mert mint írtam volt:
"(Nem akarok én párhuzamot vonni,". Tehát ennyit a nácikról.

Idézetem már Nektek, most is megteszem:
Norman Mailer: " A magyarázat olyan, mint a segg, édes fiam: mindenkinek van."

Két kérdésben szeretnék alkalmatlankodni Nálad:
1. Ha a kutyád még nincs rendesen kiképezve vadászatra, akkor miért viszed oda?
2. Ki az a fejkendős néni az avatarodon?

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1986 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 20:38:35 »

"1. Ha a kutyád még nincs rendesen kiképezve vadászatra, akkor miért viszed oda?"


Szia Sába!  Emelem

Ne viccelj már! Egy vadászkutya alapidomítását meg lehet oldani otthon, de a vadászatot csak a területen sajátíthatja el. Neked is nagyon jól kell tudnod, hogy egy kutya végrehajthat minden parancsot otthon az udvarban, de ha kikerül a megszokott környezetből, olyan ingerek érik amelyek megzavarják, lefoglalják, és szarik az utasításra. Azt, hogy kint mit kell csinálni, és ott is maradéktalanul szót kell fogadnia azt csak ott tudod megtanítani.

A másik. Tegyél már különbséget egy kedvtelésből,tartott,  és egy munkakutya között. Ha a Te kiskutyád nem fogad szót otthon, akkor sincs nagy baj, legfeljebb mérgelődsz. Ha egy munkakutya (akár milyen munkára) nem fogad szót, elronthatja egy egész közösség napját, de súlyos bajt okozhat embernek, állatnak, de magának a kutyának is. Gondolj csak arra a vizslára amit egy apróvadvadászaton felugró disznóról nem tudsz lehívni.
A pointert apportírozni szinte lehetetlen megtanítani parforce idomítás nélkül. A tacskókat pedig tilos! Ahány kutya annyi egyéniség, és mindegyiknél meg kell találni a megfelelő módszert. Mit gondolsz? A rendőr, a vakvezető, vagy más munkakutyákat csak simogatással és jutalmazással tanítanak. A francokat! De attól még imádja mindegyik a kutyáját!
A kutya tanítása egyrészt az adottságainak továbbfejlesztése,  kihasználása, másrészt a maradéktalan engedelmesség elérése. És ez ha tetszik, ha nem a kutya" megtörésével" jár. A kutya természetéből az adódik, hogy a zsákmány az övé, nem pedig az, hogy odahozza és elvesszük tőle. Az sem alapvető tulajdonsága, hogy maradéktalanul szót fogadjon, mert ők is szabadnak születtek. (mint mi amíg meg nem nősültünk! Fejvakarás)

De valóban kár erről vitatkozni, mert csak ellentéteket szül.

  Wave Wave Wave


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1987 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 20:54:32 »

Egy kutyának három sorsa ismeretes:

1. Tökéletesnek születik, alkalmazkodik az őt körülvevő világhoz. Semmi gond, de ritka eset.  Ördög
2. A gazdája neveli, szocializálja a kutya lapvető és megváltoztathatatlan tulajdonságait figyelembe véve, így hosszú éveket tölthetnek el mindketten boldogan.
3. Szeretgetik, ráhagynak mindent ennek jegyében, aztán hamar megunják, és a kutya fél méteres láncon, kennelben, vagy egy menhelyen tölti le további életét.

(És hát azt s feledjük el, hogy minden kutya más, nem csak fajtánként, hanem egyéniségenként is.)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1988 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 21:14:09 »

Attila, valahol kilóg az ellentmondás lópatája.

A társas vadászaton nem illik fegyelmezetlen kutyával zavarni a vadásztársaink kellemes időtöltését -
"Egy vadászkutya alapidomítását meg lehet oldani otthon, de a vadászatot csak a területen sajátíthatja el."
"azt csak ott tudod megtanítani."


Megoldás: kiviszem a kutyámat egyedül a területre, együtt vadászunk, cserkelünk, fagyizunk, csajozunk, míg meg nem szokja az udvaron kívüli világot.
Utána a vadásztársaim beleegyezését kérve elviszem társas vadászatra, ahol már vannak más kutyák, más bácsik, más lábszagok, sűrűbben dördül a fegyver, satöbbi.

Ha visszaolvastál, márpedig Te meg szoktál tisztelni ezzel, akkor láthattad, hogy a sokkoló verte ki nálam a biztosítékot.
Szent véleményem, hogy az arra termett kutyát meg lehet tanítani mindenféle különösebb testi fenyítés nélkül azokra az alapvető dolgokra, amiket elvárunk tőlük.
Ehhez nincs, nem lehet szükségünk elektromos pöcsbirizgére, ánuszingerlő csodatúrórudira, vagy bármire.

Nincs időm nagy, mélyenszántó gondolatokat most a monitorra vetni, de gondold-gondoljátok már el azt az állatot, azt a lényt, aki, ha bármi számunkra renitens dolgot tenne, akkor kapna egy  Tasli szerű áramütést...
Igen, leszokna róla, alázatos kapcarongy lenne belőle, FÉLELMÉBEN minden kívánságunkat lesné, nem azért, mert szívesen csinálja, nem azért, mert szeret bennünket, hanem azért, mert félne a fájdalomtól.

Fordítok a gondolatmeneten:
Kell egy ilyen gondolatnélküli, örömtelen, szánalmas alárendelt szolga bármelyik normálisan gondolkodó, természetet és állatvilágot tisztelő-szerető VADÁSZembernek??

Aki nem hisz nekem, olvassa el Horrido bármelyik olyan írását, amiben a tacsija szerepel.

 Effendi

Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1989 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 21:53:19 »

"Két kérdésben szeretnék alkalmatlankodni Nálad:
1. Ha a kutyád még nincs rendesen kiképezve vadászatra, akkor miért viszed oda?
2. Ki az a fejkendős néni az avatarodon?

Sába  válaszolok!
1. A lányom karate edzője szerint a legjobb edzés a verseny! (amúgy vadászaton nem volt vele semmi gond, elvesztett vadat megtalált)
2. "Ki az a fejkendős néni az avatarodon?"----ez mi a f@szt jelent? Bocs, de annyi hülyeséget nyilatkoztál ma már, hogy én is megengedtem magamnak egy kis lazaságot! (majd a modik törlik)  Vigyorog
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1990 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 21:54:53 »

Sába, minden fejlettebb idegi működéssel bíró élőlény (beleértve az embert is) életének elválaszthatatlan része a tanulás.
A vita tárgyát képező elektronyosizé  az "averzív kondicionálás" egyik eszköze. Számtalan ilyenondicionálás előfordul a természetben is, elválaszthatatlan része az éltnek amúgy is, csigánál fejlettebb élőlény nem képes életben maradni tanulás nélkül.
Abban még humánusabbnak is találom, hogy növendék kutyánál csak a "cselekedetet" és annak - ebben az esetben negatív -  "következményeit" köti össze, a gazda szorongást keltő haragja nélkül. És elvitathatatlan előnye az eszköznek, hogy a cselekvés és a válsz közti időt lerövidíti, ami nagyon erősíti a a válasz megerősödésének, rögzülésének hatásfokát!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1991 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:07:53 »

Sába, szerintem ha Horrido itt lesz, kérdezzük meg, elveri-e időnként a tacskót. Illetve elverte-e párszor, amíg fiatal volt. Mármint a tacskó.
Csak azért érdekel, mert annak idején a Zala megyei főállatorvos, aki híres kutyabolond volt, mondta, hogy bizony a kutyát időnként meg kell kenni, hogy tudja, ki az úr a háznál. A falkarangsor vezető helyét csak szeretettel nem lehet kivívni - mondta.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1992 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:11:07 »

Zsolt, számomra most ez nagyon undorító, amit leírtál.
Sőt, egy olyan eszmefuttatás, ami inkább cinikus, mint lényegretörően szakszerű.
Ne haragudj.

Más:

Lenne egy kérdésem:
Mi volt addig, míg valami bunkó impotens köcsög a prosztataingerlőjéből zseniálisan ki nem fejlesztette az elektromos nyakörvet?
Mi volt? A nimród térden állva könyörgött??

Istenem, de nem szeretnék egy olyan vadászaton részt venni, ahol a "gazdi" sokkolgatja a kutyáját...
Új puskát kellene vennem, mert a sátorvasig szilánkosra verném a tust azon az okos, tudományos fején...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1993 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:13:43 »

Sába, szerintem ha Horrido itt lesz, kérdezzük meg, elveri-e időnként a tacskót. Illetve elverte-e párszor, amíg fiatal volt. Mármint a tacskó.
Csak azért érdekel, mert annak idején a Zala megyei főállatorvos, aki híres kutyabolond volt, mondta, hogy bizony a kutyát időnként meg kell kenni, hogy tudja, ki az úr a háznál. A falkarangsor vezető helyét csak szeretettel nem lehet kivívni - mondta.
 

Lajos, a mai semmimasszírozás az elektromos nyakörv körül alakult ki.
Mindannyian tudjuk, hogy pl. egy kuvaszt vagy a szívlapáttal teszünk helyre, vagy sehogy.
Inkább felülök arra a lesre, amit ajánlottál... Nyihi Nyihi

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1994 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 22:18:28 »

"Mi volt addig, míg valami bunkó impotens köcsög a prosztataingerlőjéből zseniálisan ki nem fejlesztette az elektromos nyakörvet?"

Néha agyonlőtték a nem megfelelő ebet, néha felakasztották a kútgémre, mert sajnálták tőle a "srétet". Ha lenne irodalmi műveltséged, tudnád!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: