Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159878 alkalommal)
Robixx
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 20:13:28 »

S&B 11,2 g SPCE
Üdv a vadásznak! Emelem
Először is köszönöm a hozzászólásod.De erről a lőszerről szeretnék váltani.
Sikerült vele lőnöm rókát disznót őzet szarvas..
Csak sajnos a gondom hogy nem sikerült vadat úgy meglőnőm hogy legyen vér.Elég érdekes volt vér nélkül 2 méter magas kukoricában sötétben elindulni keresni a disznót.
Egy lövésem sem ütött még át vadat de a bemeneti seb is olyan volt hogy nem volt vérnyom.
Pedig volt olyan vadam amit 120 méterről volt olyan amit 40 méterről löttem..
Szóval a hatása jó mert nem sokat mentek el a rálövéstől max 10-50 métert.
A Sakóról nagyon sok jót irtak erre gondoltam hogy kipróbálnám...átlövöm rá a puskát és meglátjuk.. Emelem
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #211 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 20:58:46 »

Üdv a vadásznak! Emelem
Először is köszönöm a hozzászólásod.De erről a lőszerről szeretnék váltani.
Sikerült vele lőnöm rókát disznót őzet szarvas..
Csak sajnos a gondom hogy nem sikerült vadat úgy meglőnőm hogy legyen vér.Elég érdekes volt vér nélkül 2 méter magas kukoricában sötétben elindulni keresni a disznót.
Egy lövésem sem ütött még át vadat de a bemeneti seb is olyan volt hogy nem volt vérnyom.
Pedig volt olyan vadam amit 120 méterről volt olyan amit 40 méterről löttem..
Szóval a hatása jó mert nem sokat mentek el a rálövéstől max 10-50 métert.
A Sakóról nagyon sok jót irtak erre gondoltam hogy kipróbálnám...átlövöm rá a puskát és meglátjuk.. Emelem

Üdv Robixx!

Személy szerint énis a Sakot használom ugyanebben a kaliberben és még az ismerősök közül szintén ketten szintén ugyanebben a kaliberben,én vagyis mi csak jókat mondhatunk róla legalábbis mi ezt tapasztaltuk és szerintem nem "lősz" mellé ha ezt választod!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #212 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 07:16:59 »

Üdv a vadásznak! Emelem
Először is köszönöm a hozzászólásod.De erről a lőszerről szeretnék váltani.
Sikerült vele lőnöm rókát disznót őzet szarvas..
Csak sajnos a gondom hogy nem sikerült vadat úgy meglőnőm hogy legyen vér.Elég érdekes volt vér nélkül 2 méter magas kukoricában sötétben elindulni keresni a disznót.
Egy lövésem sem ütött még át vadat de a bemeneti seb is olyan volt hogy nem volt vérnyom.
Pedig volt olyan vadam amit 120 méterről volt olyan amit 40 méterről löttem..
Szóval a hatása jó mert nem sokat mentek el a rálövéstől max 10-50 métert.
A Sakóról nagyon sok jót irtak erre gondoltam hogy kipróbálnám...átlövöm rá a puskát és meglátjuk.. Emelem
Lődd telibe a lapockát,esetleg picit magasan! Hidd el,egy lépést sem fog menni...
Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 07:45:53 »

Lődd telibe a lapockát,esetleg picit magasan! Hidd el,egy lépést sem fog menni...
Üdv a vadásznak!!
Azt szoktam pedig lőni.....
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #214 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 13:14:45 »

Robi, ket ismerosom lovi a Sakot, egyikuk Tikkabol, a masik pedig Zkk-bol es nagyon elgedetek vele. En egyebkent a csehet lottem 7x64-bol es ritkan, de valoban elofordult, hogy nem volt ver par meter utan egy jo tudolovesnel.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #215 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 15:43:56 »


Négy 7 milliméteres puskám volt abból három Sako 11gr.-osal is működött .  Már régóta használtam ezt a lőszert mikor egy összehasonlító tesztet olvastam a 7x64 lőszerekről és kiemelték hogy talán a legjobb lőszer ebben a kaliberben és ár érték arányban a legjobbnak találták. Ez az a teszt amivel teljes mértékben egyetértettem . Jó szilánkhatású de megfelelő maradványtestet produkáló lőszer ami gyakran (lövéstől függően) átüti a vadtestet. A viszonylag kevés vér a kaliber sajátossága (szerintem) amire már többen is panaszkodtak és sokaktól hallottam hasonló észrevételt. (Viszonylag vékony lövedék, viszonylag nagyobb sebesség adja hogy nem az az ideális szóróra való kaliber de mondjuk alföldi vadásznak ahol talán több őzet lőnek és nagyobb távolságból kell lőni a vadat szerintem a legjobb választás mindenes kaliberként )       Emelem
Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 15:59:15 »

Négy 7 milliméteres puskám volt abból három Sako 11gr.-osal is működött .  Már régóta használtam ezt a lőszert mikor egy összehasonlító tesztet olvastam a 7x64 lőszerekről és kiemelték hogy talán a legjobb lőszer ebben a kaliberben és ár érték arányban a legjobbnak találták. Ez az a teszt amivel teljes mértékben egyetértettem . Jó szilánkhatású de megfelelő maradványtestet produkáló lőszer ami gyakran (lövéstől függően) átüti a vadtestet. A viszonylag kevés vér a kaliber sajátossága (szerintem) amire már többen is panaszkodtak és sokaktól hallottam hasonló észrevételt. (Viszonylag vékony lövedék, viszonylag nagyobb sebesség adja hogy nem az az ideális szóróra való kaliber de mondjuk alföldi vadásznak ahol talán több őzet lőnek és nagyobb távolságból kell lőni a vadat szerintem a legjobb választás mindenes kaliberként )       Emelem
Azt hiszem döntöttem.....átlövöm Sako HH-ra...
Ja és nagyon szépen köszönöm hogy segítettetek. Emelem
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #217 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 16:02:26 »

Üdv a vadászoknak!!!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
7x64 kaliberhez keresek lőszert.Tudom amelyiket jól szórja a fegyver.De mégis.
Amiben gondolkodom az a Sako Hammerhead vagy a Geco Plus ....
Valaki esetleg ha segíteni abban hogy használt ilyet és tapasztalata van az nagyon köszönném. Emelem

Szia!
 Jó lőszer a Sako Hh, én most azt használom. Nekem a Zkk csőre töltéskor megsérti az ólomhegyet. Nem tudom befolyásolja a pontosságot vagy nem, de valószínűleg váltani fogok, ha elfogy a mostani dobozzal. Amikor még nem volt ilyen drága a Norma Vulcan azt lőttem, az egy nagyon sikeres és eredményes időszakom volt.
Ki fogom próbálni  Geco Plus-t, ha azt választod, majd írj a tapasztalatokról!

Üdv: KÁ
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #218 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 17:01:05 »

Szia!
 Jó lőszer a Sako Hh, én most azt használom. Nekem a Zkk csőre töltéskor megsérti az ólomhegyet. Nem tudom befolyásolja a pontosságot vagy nem, de valószínűleg váltani fogok, ha elfogy a mostani dobozzal. Amikor még nem volt ilyen drága a Norma Vulcan azt lőttem, az egy nagyon sikeres és eredményes időszakom volt.
Ki fogom próbálni  Geco Plus-t, ha azt választod, majd írj a tapasztalatokról!

Üdv: KÁ


Nekem is megsértette a ZKK és a Tikka is de mivel a lövedék forgó mozgást végez ez GYAKORLATILAG nem befolyásolja a pontosságot . Nem arra gondolok mikor szétverődik az ólom mintha kalapáccsal ütötték volna . Ezért nem érdemes lemondani erről a lőszerről, mondom ezt úgy hogy volt Vulkan,Oryx,műanyag hegyű Sako lőszerem de pontosságban semmivel sem voltak jobbak.   Emelem
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #219 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 18:05:11 »

Azt hiszem döntöttem.....átlövöm Sako HH-ra...
Ja és nagyon szépen köszönöm hogy segítettetek. Emelem


Szia Robixx!

Úgy gondolom nem döntesz-döntöttél rosszul,sok sikert a számodra új göbeccsel,ha lessz majd oszd meg velünk tapasztalataidat te is a Sakoval kapcsolatban!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Robixx
Vendég
« Új üzenet #220 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 18:58:46 »


Szia Robixx!

Úgy gondolom nem döntesz-döntöttél rosszul,sok sikert a számodra új göbeccsel,ha lessz majd oszd meg velünk tapasztalataidat te is a Sakoval kapcsolatban!

 Emelem
Köszönöm és evidens hogy írok a tapasztalatról.Már holnap irány a lőtér utána meg majd az éles bevetés.... Emelem
Naplózva
J.Miki
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #221 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 22:00:11 »

Üdv a vadásznak, üdv mindenkinek!
Februárban vettem egy ZKK600-t, 7x64 kaliberűt és én is Sako HH 11g-os lőszerrel használom. Ajánlottak már több fajta belevalót is, de annyira jól működik ez a páros, hogy meg sem fordult a fejemben a váltás! Nem tudok annyit vadászni, mint szeretnék, de szerencsére havonta egyszer sikerül eljutnom. Távol álljon tőlem a dicsekvés, inkább a fegyvert és a lőszert dicsérem, egy hibázásom volt, úgy 250m-re egy sutát engedtem el, de az is az én hibám volt, elsütéskor éreztem, hogy belebillentem! Szinte mindig tűzben esett össze a megcélzott vad, többnyire őz, de sikerült már disznót is helyben marasztalni. Egy bak volt amelyiken blatt mögött szaladt át a lövedék, beugrott a napraforgóba és kb 30m-t ment, de olyan vérzéssel, hogy csukott szemmel, tapogatva végig mentünk volna utána! Szóval, ha megengeditek én is egyetértek a Sako kiválóságát bizonyító hozzászólásokkal! Itt szeretném a segítségeteket kérni: tudna valaki valami elérhetőséget ajánlani, ahonnan ennek a lőszernek a ballisztikai táblázatát letölthetném? Új távcsövet kap a műszer és a belövéshez kellene!
Köszönöm!
Miklós
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #222 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 22:05:13 »

Üdv a vadásznak, üdv mindenkinek!
Februárban vettem egy ZKK600-t, 7x64 kaliberűt és én is Sako HH 11g-os lőszerrel használom. Ajánlottak már több fajta belevalót is, de annyira jól működik ez a páros, hogy meg sem fordult a fejemben a váltás! Nem tudok annyit vadászni, mint szeretnék, de szerencsére havonta egyszer sikerül eljutnom. Távol álljon tőlem a dicsekvés, inkább a fegyvert és a lőszert dicsérem, egy hibázásom volt, úgy 250m-re egy sutát engedtem el, de az is az én hibám volt, elsütéskor éreztem, hogy belebillentem! Szinte mindig tűzben esett össze a megcélzott vad, többnyire őz, de sikerült már disznót is helyben marasztalni. Egy bak volt amelyiken blatt mögött szaladt át a lövedék, beugrott a napraforgóba és kb 30m-t ment, de olyan vérzéssel, hogy csukott szemmel, tapogatva végig mentünk volna utána! Szóval, ha megengeditek én is egyetértek a Sako kiválóságát bizonyító hozzászólásokkal! Itt szeretném a segítségeteket kérni: tudna valaki valami elérhetőséget ajánlani, ahonnan ennek a lőszernek a ballisztikai táblázatát letölthetném? Új távcsövet kap a műszer és a belövéshez kellene!
Köszönöm!
Miklós

http://luoti.sako.fi/Ballistics/index.jsp
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #223 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 22:10:17 »

Üdv a vadásznak, üdv mindenkinek!
Februárban vettem egy ZKK600-t, 7x64 kaliberűt és én is Sako HH 11g-os lőszerrel használom. Ajánlottak már több fajta belevalót is, de annyira jól működik ez a páros, hogy meg sem fordult a fejemben a váltás! Nem tudok annyit vadászni, mint szeretnék, de szerencsére havonta egyszer sikerül eljutnom. Távol álljon tőlem a dicsekvés, inkább a fegyvert és a lőszert dicsérem, egy hibázásom volt, úgy 250m-re egy sutát engedtem el, de az is az én hibám volt, elsütéskor éreztem, hogy belebillentem! Szinte mindig tűzben esett össze a megcélzott vad, többnyire őz, de sikerült már disznót is helyben marasztalni. Egy bak volt amelyiken blatt mögött szaladt át a lövedék, beugrott a napraforgóba és kb 30m-t ment, de olyan vérzéssel, hogy csukott szemmel, tapogatva végig mentünk volna utána! Szóval, ha megengeditek én is egyetértek a Sako kiválóságát bizonyító hozzászólásokkal! Itt szeretném a segítségeteket kérni: tudna valaki valami elérhetőséget ajánlani, ahonnan ennek a lőszernek a ballisztikai táblázatát letölthetném? Új távcsövet kap a műszer és a belövéshez kellene!
Köszönöm!
Miklós

Havonta egyszer ´vadászat´, de 250-re elnyúlkálsz?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
J.Miki
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #224 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 22:19:39 »

Köszönöm a linket!
Igaz vadászni havonta, de lőtérre hetente 1-2 alkalommal, sportlövő vagyok 18 éve!:)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: